Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

roo
19. júl 2010

@suzik77 To zrejme kvoli tomu zapalu. Ale kedze ste hned na druhy den boli opat spolu, nebolo to nic vazne. Super.
Lebo mne pred 4,5 rokmi babo doniesli skoro po porode a bolo to prakticky v noci alebo skore rano (uz si tak nepamatam, preto som sa opytala, ako nosia babatka teraz) a nechali mi ho tam. Keby som poziadala o pomoc s babom, aby som si mohla oddychnut, verim, ze by si o sestricky na par hodin zobrali. Ale tesila som sa, ze mam drobca pri sebe. A vlastne rano si clovek v nemocnici aj tak nema sancu oddychnut. Babatko ma nevyrusovalo, to skor upratovacky, sestry, vizita a pod.

kosska3003
19. júl 2010

@janka1224 ja som lucku davala len na zaciatku potom normalnu vodu z vodovodu ale ju prevaram asle skusim jej dat uz neprevarenu pomaly

pia22
19. júl 2010

@danulka3 ja som bola v apartmane, manzel tam bol so mnou, odporucam.

suzik77
autor
19. júl 2010

@janka1224 ahoj, ja som pouzivala aj pouzivam klasicku vodu z vodovodu, ktoru si prevarim v rychlovarnej kanvici alebo v hrnci na plyne.
mala ma zajtra 5 mesiacov, takze v priebehu tohto tyzdna jej zacnem varit mrkvicku. este neviem, kedy zacnem. mozno v stredu, stvrtok... ale urcite zacnem do konca tohto tyzdna

suzik77
autor
19. júl 2010

@danulka3 ja som bola na jednotke, mas pravdu, je to v podstate obycajna izba, iba namalovana pekne a urobena podlaha. vyhody:
- wc a sprcha na urovni, po 2 ks pre 5 zien...
- odpad - akykolvek som hadzala kompletne vsetko do kosa na izbe, kazdy den mi ho vysypali minimalne 2x, nemusela som behat na wc a triedit odpad. je to ovela pohodlnejsie a prijemnejsie po porode
- stravu ti prinesu na izbu. nejdes teda prec od babatka, nemusis mat obavy, ze sa mu nieco medzitym stane (ja som bola 3 dni doma a potom som opat skoncila v nemocke kvoli mojim drobnym problemom a vzala som si tam aj malu a to som uz bola na 4.posch.,lebo 3 bolo obsadene, no a ja som chytala sok vzdy, ked som sa sla najest alebo osprchovat, lebo mala mi vela zvrackala - reflux, no a ja som sa bala, ze kym budem obedovat, ze sa mi udusi) 😢
- navstevy neobmedzene, uvadzaju do 21,00, ale moj drahy nie raz odchadzal od nas aj okolo 22.30 a nik mu nic nepovedal...
- manzel dostane kluc od spodnej brany aby mohol kedykolvek sa dostat do budovy
- parkovanie zdarma pre tych, co su na nadstandarde
- sukromie nadovsetko, klud, ticho, pokoj. na 4.posch. mi sustavne malu budili ine babatka, lebo stale sa naslo nejake, co plakalo a moja potom nespala tiez...
- ocista rosalginom - urobia sestricky, neviem, ako na 4-ke, ale pocula som, vraj si to cistia baby sami v sprchach, no nic prijemne, ak to tak je... lebo tie sprchy su humusne tam...

a mozno dalsie vyhody, ktore si momentalne nespominam 🙂

suzik77
autor
19. júl 2010

@roo ano ano, to kvoli tomu zapalu. ona chudinka sa po narodeni ani nerozplakala, museli ju "povysavat", asi bola zahlienena, preto potom aj ta zvysena starostlivost zrejme, lebo sa nahltala a nadychala toho humusu zo mna 😀

danulka3
20. júl 2010

@suzik77 ďakujem ti za vyčerpávajúcu odpovedať,ja som už dávno rozhodnutá,dúfam,že tam bude voľné.Pre mňa sú rozhodujúce tie sprchy a hlavne,že môže byť mm kedykoľvek pri mne,aby sme si tieto krásne chvíľky užili spolu.

krtica11
20. júl 2010

ahoj suzik77 čitala som čo si napisala ja som už davno rozhodnuta že chcem isť na naštandart len dufam že bude volno len sa chcem spýtať na ten rosalgin musiš si ho doniesť alebo ti ho davaju oni? 🙂

suzik77
autor
20. júl 2010

@krtica11 kup si. stci ti kupit len sacky, aplikator nekupuj, ani ho neodporucaju. staci ti 6 sackov, ja som mala kupeny 10-sackovy, tak som ho douzivala, i ked uz nebolo treba. Kludne, ak kupis 10-sackovy, nie je problem to mas na 5 dni (rano a vecer), sestricky ta bez problemov preplachnu aj celych 5 dni... 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roo
23. júl 2010

Obrazky z nadstand. izieb http://www.fnspza.sk/index.php?content=show_pag...
rolujte dole

danulka3
23. júl 2010

@roo super to vyzerá,bola som tam pozrieť

8808
23. júl 2010

@suzik77 ahoj,
ja som rodila tiez v ziline jul 2009 a nemozem sa stazovat..bola som na normalnej neplatenej izbe s jednou babou, co mala odrodene za dva zivoty, a bolo super, sme pokecali, popytala som sa ako prvorodicka co a ako.. ja som mala babo take,ze ked hoc ake plakalo, mala sa nato nezobudila.. a jej male bolo to iste.. vobec sa nemozem stazovat.. a kupelne? ciste boly vzdy, ale to ze tam boli kachlicky hadam z obdobia 20rokov pred.. tak to mi vobec nevadilo.. ked som sa chodila ja alebo kolegyna sprchovat, vzdy sme si postrazili babetka, tak nebol problem.. a ked sme chodili jest, mohli sme medzi sebou pokecat, bolo prijemne.. sice strava o nicom.. ale bolo super.. a moj manzel mohol prist kedy kolvek okrem vizity (: rosalgin sme si robili same, vsak napustit vodu do vyplachovaca vieme kazda, nie?Sestra vravela ze prevarenu vodu si mame davat pokial si ideme vyplachovat vnutro, co sme nesli (: ja som bola velmi spokojna.. a vo februari tam pojdem znova, nepotrebujem nadstandard, ked koruny co zan pytaju mozeme vyuzit o mnoho lepsie.. sestricky z detskeho sa mi postarali o malu ked som potrebovala, mali ju aj celu noc ked mi mala nedala vydychnut.. a zato som im velmi vdacna..
dufam ze toto neberes akoby som ti isla nieco vytykat.. ale sa mi tak zdalo ze o tej 4 pises akoby z hnusom... a pritom tam bolo super.. nato ze to bola nemocnica ((:

suzik77
autor
24. júl 2010

@8808 nuz, mne sa ta pliesen v sprche naozaj hnusila 😝

8808
26. júl 2010

@suzik77 tak ked som tam bola ja, ta plesen asi dovolenkovala 😀

tinkaza
26. júl 2010

Ahojte,
mohli by ste mi prosím poradiť, kedy a ako sa môžem prihlásiť na predpôrodnú prípravu do ZA? Viete mi poskytnúť prosím nejaký kontakt na nejakú tú pani, a v ktorom tt sa tam treba nahlásiť? Vopred vďaka za pomoc.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkaza
26. júl 2010

@rivatha : super, veľmi pekne ďakujem, veru asi si tam už zavolám, aby som to mala pokoj na duši 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkaza
26. júl 2010

@rivatha : ďakujeme 😉 podobne

krtica11
27. júl 2010

rivatha chcem sa len spytať kolko stoji ten kurz na taj stranke neni cena. 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtica11
27. júl 2010

ok dakujem
🙂

krtica11
27. júl 2010

baby chcem sa spýtať či niektora nemate skusenosti z jednoraz.podložkami z kauflandu alebo DM drogerie. 🙂

8808
27. júl 2010

@tinkaza ahoj, no potom aj mne daj vediet, lebo aj ja budem chciet chodit ked pride cas (:

8808
27. júl 2010

@krtica11 ja som si vsetko kupila radsej v sanitase..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pia22
27. júl 2010

@krtica11 ja som podlozky aj vlozky nakupila v Zdrav. potrebach pod porodnicou😉

sss1
29. júl 2010

Ahojte kočky ja som tiež rodila v pôrodnici v Žiline. Môj osobný názor je že rodiť ešte raz tak niekde inde. Opatera na sále bola hrozná. Bolo nás tam 7. Takže nestíhali a k tomu sa pridružil aj nejaký prúser. Takže nič moc.
Na oddelení to bolo celkom fajn až na tie sprchy kde bolo cítiť samú pleseň.
Inak to celkom ušlo ale doma je doma.
Môj osobný názor 🙄

roo
30. júl 2010

@sss1 Uff, som si vydychla, ked osm si po precitani Tvojho prispevku vsimla, ze Tvoja dcerka ma uz 9 rokov 😕
Ale ako pocuvam, aj v tychto dnoch sa vela rodi, teda viac info mam od okolia z cadcianskej porodnice, tam maju stale natresk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre