Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

romcag
1. sep 2011

Baby vypisujeme "Moju prvú knižku" a je tam napísané, že pôrodná asistentka neviete niekto ako sa volá? Taká tá tmavá, zvyknú ju chváliť a doktorka, taká chudučká, mladučká, maličká.. ja ani netuším ako sa volajú

roo
1. sep 2011

@romcag PA neviem, ale lekarka by mohla byt MUDr. Holešová. Ale je tam aj MUDr. Káčeríková Oľga, tá má (mala, neviem, či stále, už je to pár mesiacov, čo som tam rodila) vlasy v cope. Ale skor mas asi na mysli Holešovú 😉

sumsi
2. sep 2011

Ahojte. Gynekológ hovoril, že cez prázdniny robili monitor na prízemí, ale nevedel, či to tak zostane aj naďalej. Neviete mi poradiť, či je to stále na prízemí, alebo treba ísť na štvrté?

beatrisss1
14. sep 2011

Ahojte, je tu niekto podobne ako ja s terminom na december 2011?🙂)

mgurnak
19. sep 2011

@betrisss1 ja som november 2011...hadam to tu trosku ozije...inac, monitor je teraz na 1 poschodi, chodi tam teraz kamoska tak mam cerstve spravy🙂

katyka10
19. sep 2011

@mgurnak ahoj aj ja mám termín november začiatok.nevies ako casto sa chodi na monitor?a či sa tam objednava alebo zapisuje.

mgurnak
19. sep 2011

@katyka10 myslim, ze sa neobjednava ani nezapisuje, a chodi sa tusim 4 tyzdne pred porodom, a to raz tyzdenne...stale v ten isty den....aspon co viem...ale mozem sa uistit u kamosky..ona ma termin 13.10..boze, ako ten cas lei..nech nam to dobre dopadne a vsetko bude fajn..nevies nahodov, aka je teraz situacia v porodnici? myslim tak vseobecne...

lady511
19. sep 2011

ahojte tehulky....ja pojdem onedlho chodit do nemocnice (Martinskej...)do poradne poradne kde sa mám informovat na tie poradne?vraj si mám zazmluvnit doktora?mám v tom zmetok

katyka10
21. sep 2011

@mgurnak ahoj tak ja idem zajtra alebo v piatok na monitor tak som zvedavá.neviem ako to je teraz v nemocnici ale na nete čítam že nič moc najmä sestričky.vraj sú drzé tak som velmi zvedavá.

ingrid56
21. sep 2011

situacia v porodnici??? no, ak idete na obycajnu izbu, tak sa nachystajte na hnusnu zimu!!! ( keby som vedela, zaplatim si nadstandart :( ... ) ja som rodila 4 aprila , a vtedy sa fajne ochladilo... tak som tam skoro zamrzla pod tymi ,,skvelymi paplonmi" ak to teda nazyvaju paplonmi!!! a sestricky: vladne tam totalna nevrazivost medzi sestrickami z novorodeneckeho a z gynekologie.... najlepsie odrodit, pytat sa iba ak su nejake problemy ... a utekat odtial PREC !! 🙂)) Moj najkrajsi den bol den porodu a den odchodu 🙂))

solinkarka
21. sep 2011

@ingrid56 preto planujem rodit do Cadce 🙂

ingrid56
21. sep 2011

tak to odporucam, v Cadci je porodnica na urovni 🙂 bohuzial, co sa o zilinskej neda povedat :( nastastie,. rodila som v pondelok poobede a v piatok doobeda som frcala domov 🙂)

mgurnak
21. sep 2011

@katyka10 no tak to si ma moc nepotesila...ale daj vediet ako si dopadla na monitore🙂

mgurnak
21. sep 2011

@ingrid56 neviem, preco v ziline nemoze byt normalne porodnictvo.. 😠 ja som pri prvom bola na VIP a bolo som v pohode🙂

mgurnak
21. sep 2011

@katyka10 hej, a to nejdes na monitor nejako skoro? ja mam termin len tyzden po tebe.....a este sa ale nechystam..to ta tam poslat tvoj doktor?

katyka10
22. sep 2011

@mgurnak tak na monitor idem zajtra tak dam vediet.ano poslala ma tam moja gynda som na rizikovom neviem asi preto.odporuca mi predcasnu hospitalizaciu koli tomu ci ma babo dost vyzivy atd.na uz mi doktor povedal ze je velky a o tyzden vacsi a moja gynda ze sa jej zda mali.tak teraz mam s toho dilemu.tak som zvedava co povedia na monitore.

katyka10
22. sep 2011

@ingrid56 a aky su lekari v ziline na porodnici?takze na nete pisu fakt pravdu o sestrickach normalne mam strach koli tomu ist rodit do ziliny.

ingrid56
22. sep 2011

@mgurnak no ja som si myslela, ze izby budu lepsie... nechodila som na ziadne predporodne cvicenia, aj ked som bola prvorodicka, takze som nemala odkial vediet, co tam ako vyzera... ale ked som to videla, des... pri druhom by som isto isla na nadstandart...

maminka142
22. sep 2011

@ingrid56 ahojkaj, tak ja som rodila v Žilinskej nemocnici pred dvoma rokmi, ale nikdy viac 😖 Druhe by som už určite v Žiline nerodila, ale rozmyšlam nad Martinom 🙂 Ale ja som mala, ešte ako take šťasie, lebo som rodila po ich prusere, tak si potom davali pozor, dokonca aj EPI mi dali, čo už teraz nedavaju 😅

ingrid56
22. sep 2011

@katyka10 nie je to tam az take zle... mna rodil dr. Tomsa, ten bol uplne v pohode, porod som mala rychly , tak vsetko islo ako po masle... s kojenim som nemala ziadne problemy, takze som sa nastastie nemusela nic nikoho pytat.. a mala som pokoj, moja spolubyvajuca to stastie bohuzial nemala ... mala problem s kojenim , maly sa jej nechcel prisat na prsnik a ked volala sestricku, ci jej moze ist pomoct, jej odpoved znela : NEMOZETE MA VOLAT KVOLI KAZDEJ KRAVINE, AKURAT OBEDUJEM A NIE SME PLATOVO TAK OHODNOTENE, ABY SME SA VAM VENOVALI CELY DEN!!! toto ma dojalo....

ingrid56
22. sep 2011

@maminka142 teraz je tam velmi dobry porodnik, dr. Tomsa, a slo mu to fakt sikovne ... rychlo som odrodila, mala sa narodila 16:40 a 17:05 som bola zasita a uz som obvolavala rodinu, takze na porod mam len dobru a peknu spomienku 🙂 ale na sestricky nie!! 🙂) tie, ktore som mala pri porode boli dobre, ale potom ... nic moc...

maminka142
22. sep 2011

@ingrid56 no čo sa tyka sestričiek, to bola katastrofa, boli na mna drze, no hrôza... Ale len dovtedy, kym ku mne neprišiel muž, potom boli, ako vymenene... Fíííha to je nejaky novy doktor? O ňom som ešte nepočula 😕

ingrid56
22. sep 2011

@maminka142 no to je pravda s tymi sestrickami ... :( a doktor jre novy, vraj ho prelozili z cadce

maminka142
22. sep 2011

@ingrid56 aha a hovoríš, že je dobry? To je nejaky mlady? Či?

tinuska2011
22. sep 2011

@katyka10 ahoj.Strach z DR.a zo sestriciek?Naco si zbytocne robit stres navyse a este ist s vacsim strachom do porodnice.Preto ja nad ZA porod.ani len neuvazujem koli otrasnemu pristupu personalu,preto idem rodit do Cadce je tam prijemni personal,prostredie.
Zaplatit si nadsandard,aby sa ku mne spravali normalne?Ked v Cadci je to samozrejmostou aj ked nemas nadstandard.To je moj nazor.Drzim palce a prajem rychly a prijemny porod 🙂

ingrid56
22. sep 2011

@maminka142 je fakt vyborny, a moze mat okolo 30rokov ? cca ... chystas sa k nemu? 🙂)

anicka87
22. sep 2011

Caute, ja som lezala na konnci tehu na novorodeneckom, pretoze som sa zacala otvarat a na rizikovom bolo plno a moj dojem? Prijimal ma Dr. Tomsa, tak pred nim klobk dolu, je velmi prijemny a ma ludsky pristup, vsetko mi pekne vysvetlil, potom som sla na novorodenecke na prijem, bolo asi 22.00 a kedze som necakala ze si ma tam nechaju nemala som ani nocnu koselu ani nic a sestricka mi velmi ochotne pozicala svoju vlastnu. Vystriedalo sa pri mne asi 5 sestriciek a vsetky boli velmi ochotne a prijemne, dokonca aj pomocny personal bol ku mne mily. A co sa tyka doktorov, vystriedali sa pri mne viaceri, ako Dr. Kacerikova, Babjak, Misutova ci Holesova a vsetci boli mili a ochotni, az na Dr. Ficeka, ale to je stara skola... 😒 Cadca je urcite neporovnatelne lepsia, aj co sa tyka vybavenia a izieb, v ZA je len postel a postielka este z komunistickych cias. Bolo som na 100 percent rozhodnuta ist rodit do CA, nakolko som pocula mnozstvo negativnych historiek ohladne ZA a personalu, ale po tejto mojej skusenosti nad nou naozaj uvazujem. Ja som bola spokojna, jedine co mi trosku vadilo boli tie sprchy ale myslim ze to zvladnem 🙂 a okrem toho je ZA blizsie a tak by za mnou manzel chodil kazdy den, su tam sice navstevne hodiny od 3 do 4, ale pribuzni tam za mamickami chodili od rana do vecera a nikomu to neprekazalo. Takze moje zhrnutie: Na 90 percent som rozhodnuta ist do ZA, porodne bolesti budu rovnake ci som v ZA alebo v CA, nakolko nechcem EPI, a potom tie 4 ci 5 dni na novorodeneckom mi ubehnu ako voda, ked uz budem mat pri sebe svoj poklad 🙂 A ked ma budu chiet blizki navstivit, maju to kusok, do CA by za mnou asi nechodili. Nikomu neberiem nazor na ZA, ale podla mna je to tam fajn 🙂 🙂

wieruss
22. sep 2011

Zienky, chodili ste niektora aj na predporodnu pripravu a cvicenie do ZA nemocnice? Lebo mm ma presviedca, aby som isla rodit radsej sem, ze aj co ked bude zle pocasie a cesta autom v strese 30 km nic moc nie je ... 😅

anicka87
22. sep 2011

@wieruss presne preto chcem ist do ZA aj ja 🙂

wieruss
22. sep 2011

@anicka87 a nezvazujes ten nadstandard? aspon samostatnu izbu ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre