Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bamulka
27. jan 2010

jeeej tak to je super, asi viem kto si (aj keď neviem tvoje meno) máš také krásne dlhé kučeravé vlasy, však? 😉
no Jezna ma poslala k Babjakovi a tam som už ostala... ďalšia poradňa mi vychádza presne na termín, a to ma už poslal že mám ísť rovno na príjem... ja som tiež za prirodzený pôrod a nič unáhľovať, ale vraj tu v ZA dlho prenášať nenechávajú... asi majú toho veľa a chcú to mať z krku ako sa vraví 😒
my chodíme každý deň na prechádzky s manželom - tak na dosť dlhé - a stále nič sa nedeje 😔 asi sa tam drobec zabýval či čo...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
27. jan 2010

riv - jedna vyhoda toho "lezania" v nemocnici tu je... Mas od vsetkych pokoj, nemusis varit ani upratovat, mozes sa venovat nejakemu konicku, napr. krizovky, knihy, ak mas so sebou pc, tak nejaky hry a tak 😀

bamulka
27. jan 2010

🙂 no prvé som si všimla vlasy a brucho potom 😀
ak sem niekto taký chodí, aspoň vie reálne názory budúcich mamičiek, nie?

áno, Jezna ma poslala na rizikové a už si ma tam nechali, aj keď rizikové nemám...

poviem ti pravdu, nie som nadšená žeby som tam mala byť dlhšie ako je nutné... ale ako vravím - pre bábo všetko 😉

čo hovoríš na kurzy predpôrodné? chodíš tam?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bamulka
27. jan 2010

suzi tak to je pravda 🙂
riv áno, už si na teba spomínam 😉 mne to v poslednej dobe dlhšie dochádza...

ollski
27. jan 2010

ahojte,
lezala som so simi 6 tyz(od 31.tt do 37.tt) na 1.p, takze tych par dni pred a 5 po sa dalo vydrzat v poho 😀
pred vyvolavackou aj po nej, kym sa porod nerozbehne, sa caka dole na prvom, ak je miesto, ak nie, tak hore na 4.p
bam, ci to islo s vyvolavackou rychlejsie...??? 😕 tak ta potesim, bolo to rychle, aj ked mne to prislo ako nekonecno....o pol 1, v case obeda, mi dal primar vyvolavacku, o pol hodky boli kontrakcie...o pol 4 ma brali hore (holenie, klistir, monitor, sprcha a dr. mi pak vodu prepichla) ledvom to stihli 😝 a simi sa narodila 16,15
kubo bez vyvol....od cca. 5hod kontrakcie a pak hodku som bola hore, ale pri nom ani klistir nestihli 😀 😀 😀, kedze sa narodil 6.05 rano, sestricke sa nechcelo budit dr...tak to bolo opatr rychlo
zevraj po vyvolavacke su vacsie bolesti...zevraj!! mne sa nezdalo.
pri 2 bol aj manz, tak som bola v peknom novom boxe. sestricky boli fakt mile, jedna mi pomohla kubina vytlacit, takze nefalsovane DIK!!
ked sa na to spatne pozriem, da sa to vydrzat 😉 nemala som ani raz EPI, nebol cas...
drzim palce, nech to uz mate co najrychlejsie za sebou!!!! mozno si to este raz zopakujem aj ja, mozno 😉
pri simi som behala z prveho na stvrte niekolkokrat denne, az som mala svalovicu...a nic, proste sa jej tam pacilo

suzik77
autor
28. jan 2010

ollski - to ja by som sa tam za 6 tyzdnov zblaznila 😕
Uz tie tri dni mi liezli na nervy. Nuda ako hrom 🙂
Ale ked musis, tak musis, to je fakt... Hlavne, ze ste potom boli v poriadku

ollski
28. jan 2010

suzi, nasla som si tam kamosky, s kt. sa stretavam dodnes, ked sme mali pak TV na izbe, tak sa dalo
jasne bola to sialena nuda, kazdy den som chcela ist domov, po kazdom vyrieknuti "este nie" som plakala, ale nastastie sa blizili vianoce, tak nas vacsinu 23.12. pustili ...lezala som koli riziku predcasneho por 😀 a nakoniec pak koli tomu, ze sa im nechcelo von 😅 ach jo lekari...

suzik77
autor
28. jan 2010

ollski - ved hej, kamosky si najdes, ale domov je domov...
Ja som bola tri dni a normalne som tam zblbla... Odkedy som prisla domov - necely tyzden, len sa sledujem, kde ma co pichne, uz som nervozna, kde aky vytok, uz chytam paniku.... Skratka nachytala som tam nejaku fobiu, kazdu chvilu mam strach a rozmyslam, ze idem na pohotovost, no skratka ako cvok 😅
Takze sa snazim nevsimat si akekolvek bolesti a neduhy, ale je to tazke. Lutujem, ze som do tej nemocnice sla, ale ked som tam sla, tak mi bolo velmi zle a v ten moment som nemala ine vychodisko ☹
Ale hadam to uz vydrzim tie smiesne dva-tri tyzdne...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
29. jan 2010

bamulka ked tu bola naposledy, tak podla pasu uz bola po termine sa mi zda... Tak predpokladam, ze uz to snad aj ma za sebou... 😎

suzik77
autor
30. jan 2010

riv - beries si do nemocky aj zavinovacku?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
31. jan 2010

ponozky, rukavice, 2x kosielku - ked nepouzijem, vezmem spat, cumel z domu - ak ho bude treba, tak nech si zvykne na svoj. No a nevedela som, ze oni daju do periniek, ja len ze kvoli kojeniu, lebo sa budem bat drzat take nezabalene 🙂 no a tenku ciapocku som zabalila, neviem, ci davaju, ci bude treba alebo nie... ale OK, zavinovacku neberiem, snad mu tam nepolamem kosticky 🙂

pia22
31. jan 2010

Ahojte, len tak som nakukla😉 Rodila som v ZA pred 4 mesiacmi. Zavinovacku aj oblecenie daju, ale ciapka je fajn, hlavne ked sa ide na vysetr.

suzik77
autor
31. jan 2010

ahoj pia - a inak, spokojna si bola? ved popis cosi, uz sa dlho nikto neozval 🙂

kosska3003
31. jan 2010

suzik do perinky ti babo daju aj ti ho oblecu ja som si zobrala akurat kosielky keby nahodou lebo v noci sa mi tam mala pokakala az na kosielku tak som jej dala svoju nechcela som ist aj v noci otravovat no potom ponozky ciapku som nemala bola som tam v maji a bolo strasne teplo ale po porode jej ciapku dali a potom su dobre aj rukavicky take tenke lebo sa mi stale skriabala po tvaricke

suzik77
autor
31. jan 2010

kosska, vsetky tie vecicky mam nachystane, dik za radu. ja len dufam, ze vsetko dobre prebehne. uz mam poriadny strach 🙂 strach o nas obe, ale to je asi normalne, ze?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pia22
1. feb 2010

Neviem co by vas zaujimalo? Mala som akutny cisarak, takze so mna si priklad neberte😉. Prijimal, vysetroval a nakoniec aj rodil ma Ficek a asistoval mu Tomsa, vdaka Ficekovi sme obaja nazive.

suzik77
autor
1. feb 2010

pia - tesi ma to dvojnasobne. po prve, ze vsetko u teba dobre dopadlo a po druhe - ze Ficeka budem mat asi pri porode... asi... este zvazujem 🙂

riv - ja to uz chcem... mat za sebou ☹

kosska3003
1. feb 2010

suzik neboj ono bude dobre mne sa to teraz vravy ked to mam za sebou ale ja som to mala o to horsie ze prvy TP som mala 29.4 a rodila som az 21.5 a tyzden pred porodom som lezala na prvom a to bolo hruza ked to stale vraveli zajtra zajtra a nakoniec ma robil tiez Ficek a super sme zive a zdrave obe ten strach k tomu patri uz to mas za par 😀

jonatanka
1. feb 2010

ahojte ja som teda uz davno po porode ale rodila som pri tom doktorovi co robi dole na prijmovej ambulancii, kazda znama sa nanho stazovala ale ja nemozem povedat nic zle, ked som tlacila mi hovoril vtipy, vraj na uvolnenie 😉

jonatanka
1. feb 2010

teda meno si nepamatam, lebo sa pri mne vystriedali 3 smeny ale asistovala mu taka mladucka lekarka, celkovo bolo fajn aj som sa cez tie bolesti zasmiala 🙂

suzik77
autor
2. feb 2010

jonatanka - tak to je super, ze si mala dobry pocit, akurat, ze na prijme sa asi striedaju lekari, nie? 😀
Ale to je fuk, hlavne, ze si bola spokojna. Ja tiez cim dalej, tym mam menej obavy ohladom personalu a pristupu.
Na zaciatku som citala v inych diskuskach, ze aka katastrofa zilina a podobne, a napokon som si aj na vlastnej kozi vyskusala, ze su tu ludia, ako vsade inde. Aj dobri, aj horsi... Treba asi len mysliet pozitivne a to smiesne percento horsich ludi si skratka nevsimat, alebo ich pustit jednym uchom dnu a druhym von 🙂

raa2
2. feb 2010

Doktor Ficek je sympatak, ja som dvakrat bola u neho na sono, a tiez som bola velmi spokojna, keby som mala rodit v Ziline tak si urcite zazmluvnim jeho.

jonatanka
4. feb 2010

suzik, ja som ho tam videla stale teda konkretne 3x a vzdy bol dole na prijme ale na meno si nespomeniem ani keby ma rezali 😀
kamosky na neho frflali, ze je hruby, no mne sa nezdalo svanda s nim bola, ja som bola ozaj spokojna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre