Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

zuzadula
18. máj 2010

ahoj samuelkas 🙂... v prvom rade ta chcem podporit !!!.. moc ti drzim prsty, nech SC zvladnete v pohode ty aj ten maly "tajnostkar" v tvojom brusku!!! 🙂.. ako ti pisali dievcata, maminka je na intenzivke sama.. babatko dostane az po prichode na sestonedelie!!! ale urcite ho budes vidiet este pocas pobytu na intenzivke!!.. novorodencke sestricky nosia babatka maminkam ukazat, aby sa s nimi chvilocku potesili..🙂 ale ak ti bude dobre.. tak by si si ho urcite mohla vypytat skor!!.. 🙂 ...teda , aby ti ho na priniesli ukazat..!!.. babtka tu bohuzial zatial nemozu byt s maminkami stale.. takze deticky su na novorodeneckom na 4. poschodi.. ale je o ne velmi dobre postarane!! 🙂.. dlzka pobytu na intenzivke zavisi od toho, aky bude tvoj zdrav. stav.. a mozno aj od toho, aky bude stav na sestonedeli...

naomi!!! 🙂.. v prvom rade gratulujem k babatku a prajem vam obom vsetko naj!!! 🙂... a musim povedat, ze tvoje slova sa citaju uplne uzasne!!!.. 🙂.. som velmi rada, ze porod aj pobyt v nemocke bol pre teba prijemnym zazitkom!!! 🙂... a je uzasne pocut tieto slova spojitosti so ZA-nemockou!!! 🙂 moc sa tesim 🙂

balintka
18. máj 2010

naomi23 blahozelam ti k babetku. ja som tiez uvazovala o pordnici mimo Ziliny,ale nakoniec sluzil moj gynekolog / paucin / v Ziline a tak som tam nevahala ani minutu a skoncila som v Ziline aj ja. nelutujem. mala som stastie na doktora, ze tam bol a nesluzil v Cadci . na sale boli i normalne sestricky. trosku ma zarazilo prostredie, ale ket si zaplatis natstandart je to neporovnatelne.. 😉

..chcem sa opytat, co je najlepsie na popraskene bradavky..? poznate niktora Multimam?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
18. máj 2010

samuelkas vsetko bolo ok aj ja aj mala tak na piaty den sme sli domov

samuelkas
19. máj 2010

Babenky-ste velmi zlate,dakujem Vam za podporu.Dneska som bola na poradni-aj na sone a babetko je uz dole hlavickou-TAK MAM STASTNY DEN.

teerry
19. máj 2010

samuelkas: tak gratulujeeem...:D tak to si naozaj šťastný človek. my ostávame stále rovnako, ale nevadí, hlavne že bude babätko zdravé a viac ma to už nemusí trápiť... 🙂 tak sa držkajte 😉

samuelkas
19. máj 2010

Teerry-ti poviem ze som az plakala,ved jasne,ze zdravie je prvorade-vidis-mna tiez netrapi ci to bude vytuzene dievcatko......hlavne aby sme boli ok obaja.Aj ty sa drzkaj a daj vediet ake to bolo a ako ste dopadli. 🙂

teerry
19. máj 2010

samuelkas: no to ti verím, viem asi ako by som sa cítila.. 🙂 si proste šťastná maminka. 😉 no a to dievčatko ti moc moc prajem, nech už ste dokonale šťastní. 🙂 no jasne dám vedieť, možno sa aj stretneme.. ved uvidíme 😉 tak sa držkaj a teším sa s tebou , mne sa hadam otočí aspoň druhé 🙂

naomi23
19. máj 2010

Dakujem za gratulacie 🙂 Napisala som prave preto, ze tych negativnych skusenosti je dost (a treba pisat aj o tych), ale ja verim v silu pozitivnej motivacie, tak ked sa da pochvalit, treba to povedat... Viem, ze niektore mamicky su odkazane na porod v zil. nemocnici, nemozu si dovolit niekam daleko dochadzat, tak som aj ich chcela povzbudit, aby vedeli, ze aj tu su fajn ludia, ktori sa snazia dobre robit svoju pracu. Zelam vsetkym dobry a rychly porod a vela radosti z deticiek!

zuzadula
19. máj 2010

naomi 🙂.. presne tak!!! vacsinou sa pise o negativnych skusenostiach.. a kedze tie nas asi viac tazia emocne, tak o nich viac piseme a citame!!..co nie je prave motivujuce tym spravnym smerom !! 😕 preto veeeeelka vdaka za kazde pozitivne pismenko.. !! 🙂 Myslim, ze to naozaj moze pomoct k lepsie prezitym porodom !!!!
Samuelkas!! 🙂 tebe srdecna gratulacia!!!.. 🙂 viem si predstavit tu velku radost a stastie.. 🙂 .. tak nech vam to s drobcekom takto pokracuje aj dalej!!!.. 🙂
Teerry 🙂... aj tebe a tvojmu babatku vsetko najlepsie!!!.. drzi prsty,nech mate pobyt v nemocke bez problemov a rychlo si to mozete uzivat doma 🙂..

teerry
19. máj 2010

zuzadula: ďakujem moc moc... 🙂 dúfam že všetko bude ok, a budeme rýchlo doma.. už aby sme si doma kraľovali sami 😉 a prosím ťa tebe predpísali nejaké lieky na bolesť domov ked si šla??? 🙂

teerry
19. máj 2010

zuzadula: a ked mi plánujú sekciu, a od pondelka mám ísť na príjem tak kedy myslíš že mi spravia ten cisársky?? až po termíne alebo mi to môžu spraviť aj skôr??? 😅

samuelkas
19. máj 2010

Teerry-ja som tiez mala ist posledneho na prijem a prveho mi mali robit sekciu.Robi sa to skor,si myslim,ze tebe to tiez urobia na druhy den.Stretnut sa mozme hocikedy-ak by si chcela.

teerry
19. máj 2010

samuelkas:no dúfam že mi to spravia hneď na druhý deň, lebo príjmový lístok mám vypísaný na pondelok a termín mám až 29. tak dúfam že mi to nebudú zbytočne predlžovať ten pobyt v nemocnici... 🙂 no bolo by fajn sa stretnúť, keď nie teraz, tak keď už budú drobci vonku 😉

samuelkas
19. máj 2010

A co sa tyka porodnice v Ziline-ja som tam rodila dvakrat,bol tam pri porode aj moj manzel,ja sa nestazujem,bola som spokojna-a nelezala som ani na nadstandarte.Teraz tam idem treti krat-a dufam,ze budem spokojna tiez.

teerry
19. máj 2010

samuelkas: ja viem je to super,ked je tatinko pri pôrode, nám sa to bohužiaľ asi nepodarí,ale nevadí. ved budeme spolu doma. a o nemocnicu nemám strach ale doma je doma 😉

samuelkas
19. máj 2010

Teerry-uvidis,ze to tak bude.Budem na teba mysliet.Si priamo zo ziliny?

teerry
19. máj 2010

samuelkas: no dúfajme.. 😉 chcela by som to už mať za sebou. a som zo Žiliny, zo Soliniek a ty?? 🙂

samuelkas
19. máj 2010

Ja som nemohla ani spavat v noci co som myslela na sekciu.Aj na poradni som mala zly tlak-to moje nervy pracovali.Tak to byvame kusok od seba-ja byvam na hlinach7.

teerry
19. máj 2010

ja mám celé tehotenstvo nízky tlak.. ale dá sa, ja to nejako nepociťujem... 🙂 no tak to je fakt kúsok..tak dakedy pokočíkujeme 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antuanet
22. máj 2010

Baby máme to za sebou a už sa len tešíme ako je nám dobre 🙂 Hugo sa narodil 14.5 (6dní po termíne) vyvolávačkou do 7hodín od podania, mal 3620g a 51cm. Už pekne papá a v noci sme všetci v pozore 🙂 ale vôbec nám to nevadí, dospíme to cez deň.
Stretli sme tam skvelý personál...samozrejme našli sa aj výnimky, ale tie si netreba pripúšťať, ani ich brať do úvahy...určite sa nájdu tí čo Vám tam so všetkým pomôžu a poradia. Hlavne veliká vďaka sestrám,, ktorých mená síce nepoznám, ale boli úplne skvelé, starostlivé a vústretové a podstatne veľkú zásluhu pripisujem staničnej sestre novorodeneckého oddelenia, bez ktorej pomoci by prišlo veľa mamičiek o mliečko...skvelá osôbka, človek s veľkým srdcom ochotná pomôcť v každej chvíli (pritom sa nikdy nezastavila, stále kmitala) myslím, že tomu sa vraví človek na mieste. Ďakujeme ešte raz...
Všetkým maminkám čakateľkám držím palčeky a baby nebojte sa s akýmkoľvek problémom za personálom...ak nepochodíte u jednej sestry bežte za inou určite sa pomoc nájde, neostávajte samé...

suzik77
autor
22. máj 2010

antu - blahozelam 🙂

zuzadula
22. máj 2010

ahoj teerry 🙂.. prepac, ze odpovedam az teraz, ale nestihala som... bola som v pohotovosti a potom aj s mamickou pri porode 🙂. Narodil sa krasny chlapcek , z coho mam velku radost 🙂. pytala si sa na lieky od bolesti... tak tie mi davali len tesne po SC.. a potom na sestonedeli myslim, podla toho, ako som sa citila.. ale ked sme sli domov, tak to uz bolo OK.. bez liekov!!! 🙂.
No a k tomu terminu.. to ti presne neviem povedat.. zalezi aku mas indikaciu na sekciu.. ci si uz zaradena do programu a podobne!!.. ja som bola objednana tiez na pondelok a sekcia sa robila v utorok rano.. len to bolo dost narychlo, tak neviem.. ako to bude u teba!!! Ale verim, ze vsetko dobre dopadne!!! 🙂

Antuanet 🙂.. srdecne blahozelam!! 🙂 nech ste s malickym stastni 🙂

janka1224
23. máj 2010

Antuanet, blahoželám, veľa šťastia a zdravia obom 😉

wandeirra
23. máj 2010

antuanet gratulujeme,vela zdravicka obom 🙂

teery,ty si este 2v1? 🙂

suzik77
autor
24. máj 2010

janka - este sa ti mala puci?

janka1224
24. máj 2010

Suzik, puci, stale puci. Uz sa mi zda, ze trosku menej. Ako ste na tom Vy? Už je trošku lepšie s tým nešťastným refluxom?

suzik77
autor
24. máj 2010

janka - od stvrtku akosi horsie, trha sa mi od flasky, je hladna a zaroven ma bolesti, vystiera sa, krici, puci sa, potom sa zgrcka pocas jedenia... no hroza.... Ale dostala som typ na jeden liek proti refluxu, zacali sme skusat, tak dufam, ze do 3-4 dni mi zacne opat normalne jest... Chudinka, na jeden krat zje tak nanajvys 100 ml - vacsinou menej a to papa len tak 6 - 7 x do dna. Poslednych 10 dni mi nic nepribrala... Zacinam byt z toho nestastna..Dufam, ze ten sirupcek zaberie.. Je proti paleniu zahy a zaroven by mal trosku zredukovat zvracanie..

janka1224
24. máj 2010

suzik, to si teda "užijete", dufam ze to bude lepsie po tom sirupceku. Drzim palce. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre