Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

kosska3003
4. okt 2011

@wieruss neboj sa hlavne klud si v dobrych rukach a istotne keby ze mas zle hodnoty tak isto ta posle lezat neboj nic ked citis pohyby tak je dobre to je hlavne a mas vtedy istotu ze je vsetko ok
aj ja mam tento mesiav preventivku musim si zavolat a sa objednat u neho

wieruss
4. okt 2011

@kosska3003 ved ako on povedal, ze kebyze necitim drobca tak okamzite mam do nemocnice nabehnut nech to skontroluju, ale ze inak o tyzden na prietok kontrolu - snad to bolo len tym, ze mi tam bolo uz strasne nepohodlne, lebo predtym drobca meral a ja nemam rada ked lezim na chrbte ostava mi potom tazko. verim, ze urcite nic nezanedbal, taky on neni, ale strach je strach, tak sa radsej uistujem 😅

kosska3003
4. okt 2011

@wieruss no to moze je ze je to tym aj drobec nemal pohodlie neboj nic a hlavne klud uz sa ti to krati 😉 a zachvilku budes mat drobceka pri sebe

semiramina
4. okt 2011

@wieruss ja som tam bola len na skok pe recept. uz si chystam do pordnice veci. prijemne ma prekvapil s tym bocianom. skvely napad...s takymto cimsi som sa este u niakeho doktora nestretla...uz ho mam polozeny v obyvacke na policke a ked nanho kuknem, tak sa vytesujem z neho 😉

wieruss
4. okt 2011

@kosska3003 dakujem ti 😉 uz aby to bolo pomalicky, neviem sa ho dockat 😅 inak na tych pasoch co sa chodi sa tiez lezi na chrbte, ze ? boze to asi umrem ... 😅

semiramina
4. okt 2011

@wieruss ncoho sa neboj. maly mal vsetky miery take, ako mal mat? keby sa ti hocico nezdalo, tak ho kontaktuj a ona Ta vyseri ihned, aj ket nie i objednana.

kosska3003
4. okt 2011

@wieruss no monitor myslis ano lezi sa na chrbte ale aj naboku sa moze povec ze tak sa ti lepsie lezi aj drobec bude spokojnejsi

semiramina
4. okt 2011

@wieruss ja chodim ku nemu na pasy vzdy v sobotu.hned mi urobi poradnu on alebo jeho sestra.polohu mozes at aku chces, mne napolohuje kreslo tak aby som sedela. najprv som skusila monitory v nemocnici, ale tam sa lezi a mne bolo tiez zle a chrbate

wilsonka
4. okt 2011

@zelmirka1 spontanne na 6. den. aspon nas tak pustili a nemali sme ziadny problem.

wieruss
4. okt 2011

@semiramina ano, miery mal drobec pekne vsetko "pod tabulky" doktor sa este smial, ze ako fajne, ze aj brusko mu dorastlo (na morfo utz predtym mal o tyzden aj daco mensie brusko) a ze to vyzera vsetko v poriadku aj pekne na termin , preto som ostala taka zaskocena, ze ako je to mozne, ze zle prietoky, ved to by potom bol mensi ako ma byt ... a super, nabuduce mu poviem ci ma moze zdvihnut trocha, ze mi je zle na chrbte, ma nenapadlo, ze sa mam ozvat 😅 dakujem moc za vsetky rady 😉 tebe sa to uz krati tie ako pozeram... vsetko je ok ?

semiramina
4. okt 2011

@wieruss jasnacka. to miu musis povedatze ti je zle. a upravi ti polohu kresla. no veru, uz sa aj bojim trochu, este nei som ale rozhodnuta, kam pojdem rodit . rozmyslam medzi CA a ZA. Cadca ma krajsie odelenie ale ZA je blizsie, aj pre doktora. a z som otvorena pre prst. a v nedelu mam u Paucina poslednu poradnu. len aby ma to mnechytilo v piatok alebo sobotu 😀

wieruss
4. okt 2011

@semiramina ty si beres doktora k porodu ? ved prave toto, ze CA je sice krajsia, ale zas ked byvas v Ziline je to predsa len take a plus ta cesta k tomu... a na prst to neni este take.. hihi a nedelu? ved to budes uz den po termine ako pozeram 🙂

semiramina
4. okt 2011

@wieruss ano.chcem, aby bol pri porode on. sestra ho mala tiez pri porode a chvalila si ho 😉 hadam jeden den po termine nevadi? alebo je to problem? stale vaham nad Za alebo Ca..neviem.

wieruss
4. okt 2011

@semiramina jaj, takze si si ho "zazmluvnila" ? ja som tiez citala na neho len same dobre veci, ze je hodne empaticky a tak, ale to sa ani necudujem, ked vidim ako aj vysetruje a tak... ja som taka maximalne spokojna, ze ho mam ako gyndosa... to sa neda ani porovnat s tymi co som mala predtym... a jasne, ze to nevadi, len ma to prekvapilo, ze to mas den po termine este poradnu 😀 a uvidis ked to na teba pride ze ako sa rozhodnes... mozno zavolas dokymu a zistis, ze je v ZA alebo CA a mas rozhodnute 🙂

katyka10
6. okt 2011

Dievčatá ked vám robili v nemocnici sono a prietoky na ktorom poschodi to robia?mne znova gynda napísala až mi ich urobia aj sono.zajtra idem na monitor tak dufam že už mi to urobia.moja váha ide dole tak zacinam mat obavy že krpec nepriberá.

kosska3003
6. okt 2011

@katyka10 pred dvoma rokmi robili na prizemi na pravo ze vytahom hned prve dvere

katyka10
6. okt 2011

@kosska3003 a tam si sa musela objednat.

kosska3003
6. okt 2011

@katyka10 nie mna tam hned po monitore poslala ale niekedy som tam dlho cakala lebo uprednostuju zeny co tam lezia na oddeleni nemusis tam ides s monitotom s tym papierom a neboj ked ta tam neposlali tak je vsetko ok

katyka10
6. okt 2011

@kosska3003 to ano ale moja gynda to stale vyzaduje.dokonca musim ist aj na predoperacne za to ze idem o tyzden skor do nemocky.a to nemam nikde pisane ze idem na sekciu lebo prcek je dobre otoceny.tak uvidim co vybavim zajtra.velmi pekne dakujem za info.

kosska3003
6. okt 2011

@katyka10 hm tak to este nemas iste ze ides cisarskym ja som sla a to som bola cele tehu v tom ze idem normlane a predoperacne mi spravili ked som lezala v nemocke za jeden den neboj sa hlavne klud a koho mas dr

katyka10
6. okt 2011

@kosska3003 myslis gyndu?ak ano tak pazicku .prave som na nete kukala porod spontany aj sekciu brrr.aha nooooo tak ja sa spolieham tiez ze pojdem normalne a dufam ze nie sekciou.

kosska3003
6. okt 2011

@katyka10 hej gyn som myslela no neboj hlavne klud no jaa som sa neotvarala tak som sla nakoniec cisarskym a si s nou spokojna to je ta co je v Belej ak sa nemylim

katyka10
6. okt 2011

@kosska3003 ano je v belej.spokojna nooo iba obcas ale ta je najblizsie kedze som aj ja z belej.do ziliny to je dost pre mna teraz.po synovom porode mi narobila dost komplikacii ale tusim sa zmenila lebo 5 rokov som byvala v blave.uvidim po porode.

kosska3003
6. okt 2011

@katyka10 no ja som tiez niake chvale nepocula a uz je aj stara no blizko ako bliizko aj tak na sono a vsetko ostatne musis ist do ziliny

jazycek7777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mgurnak
12. okt 2011

caute baby maimicky🙂 tak som dnes bola na monitore, a ze mala sa spinka, nekopka, ze to vyzera na prijem....ale potom tymi stuchancami do mojho brucha sa trosku zobudila, takze som rada..neviem co mam urobit, aby sa o tyzden rano za hybala na monitore...ked ona je akcna vecer🙂

katyka10
12. okt 2011

@mgurnak môj bol zas akčný tak sa má pýtala či som jedla niečo sladké na raňajky vraj to na plod posoby.skús sladké raňajky.mne zas dnes povedala gynda že prcek sa už tlači dosť dole.a od včera hruza čo stvara uff.tak už som na nervy kedy to na mňa príde.

zuzlik_12
12. okt 2011

ahojky žienky. mam termin na konci decembra (že vraj na Silvestra, teda ešte stále, xi )a chcem sa spytat ako to chodi. Som v tom uplne stratena, co a na ake vysetrenia sa chodi potom do nemocnice a ešte tie ďalšie veci a či ma tam pošle moja doki alebo ako. A dá sa v ZA ísť na predpôrodný kurz? prosím poraďte mi 🙂
ďajujem vopred moooooc

mgurnak
12. okt 2011

@zuzlik_12 jasne ze sa da na kurz, len si treba zavolat do nemocky a prihlasit sa..oni ti daju blizsie info..a do nemocnice na monitor ta posle tvoj doki ak ho nema on u seba..ale na to mas este cas, to az tak 4 tyzdne pred terminom sa chodi

mgurnak
12. okt 2011

@katyka10 tak nabuduce skusim cosi podobne, ibaze ja mam teraz zakazane sladkosti, lebo sa mi zvysil cukor v moci na posledenj prehliadke u doktroky:(dajako..ale hadam to jeden krat prezijem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre