Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

aninka666
16. feb 2012

@mimi presne tak. hlavne že to bude po zdravotnej stranke všetko ok

solinkarka
16. feb 2012

Ja som rodila na Novy rok a bola som spokojna az na dve sestricky ale to treba ignorovat 🙂 ak by ste sa chceli nieco spytat som k dispozicii 😉

mimi
16. feb 2012

@solinkarka ja si myslim, ze na kazdom oddeleni sa najde dajaka neprijemna sestricka. Ale ked mam porovnat stvrte s prvym poschodim, tak na stvrtom su setricky zlaticka... Ja to ta mam uz riadne preskumane, stahovali ma z jedneho poschodia na druhe 😀

solinkarka
16. feb 2012

@mimi ved aj ja..prijali ma na Silvestra a vtedy sa rodilo jedna radost..pre nedostatok miesta ta ma supli na tretie tusim na gynekologiu tam som poriadne predychvala uz polnoc 🙂 a ked som mala pravidelnejsie kontrakcie sup znova na stvrte uz rodit 😀

mimi
16. feb 2012

@solinkarka pani, to tam tolko zien bolo? Aky si mala porod? Aky bol personal?

solinkarka
16. feb 2012

@mimi veru na Silvestra tam bol riadny chaos, asi to vsetky chceli stihnut este v starom roku 😀
ja som mala porod super, nestazujem si...odrodila ma taka mlada doktorka a jedna sestricka asistovala a dalsich 5 sa len pozeralo ako keby videli 1x porod nazivo 😝 to mi dost prekazalo. sitie ma bolelo viac ako samotny porod. mala som aj mm pri porode, ktory ostal so mnou este 2hodiny na sale 🙂 maleho mi hned polozili na nohy este takeho ufulaneho 😵 a potom mi ho doniesli az na izbu...a my sme boli 2 babetko Ziliny, jedna holka ma predbehla 😀

adlani
16. feb 2012

baby a zazmluvnujete si toho lekara, alebo to nechavate na osud? a koho beriete k sebe ku porodu? Inak ja som tiez uz lezala na stvrtom a dalo sa to prezit... zachody, sprchy stare, ale ciste. Tak ak nebude nadstandard volny, tak to prezijeme 🙂

vajanika27
16. feb 2012

@adlani ja si pravdepodobne nebudem zazmluvnovat lekara, k porodu beriem jednoznacne manzela a pravdepodobne pojdem na normalne oddelenie 🙂 uvidim podla situacie
ty si to ako planujes?

vajanika27
16. feb 2012

@solinkarka a maleho ti prilozili sami od seba alebo ty si si to vyziadala?maly bol kde tie dve hodiny?

solinkarka
16. feb 2012

@vajanika27 oni sami od seba mi ho ukazali. maleho si zobrali sestricky...klasicke vysetrenia mu robili...oni musia byt urcity cas tam, neviem ako sa to vola. potom prisiel mi doktor povedat ze maly je zdravy 🙂

adlani
16. feb 2012

@vajanika27 lekara si zazmluvnovat nebudem, asi tiez pojdem na normalne oddelenie - hlavne kvoli financiam - ved to tam nejak vydrzime 🙂 no akurat toho priatela k porodu asi mat nebudem. Zhodli sme sa na tom, ze by to nebola dobra volba 🙂 Ale rozmyslam nad dulou. Chcem ist na jej predporodny kurz a podla toho sa asi rozhodnem.

zuzana1331
16. feb 2012

@aninka666 cim skor pri prijme, lebo byva velmi velmi velmi obsadeny...

vajanika27
16. feb 2012

@solinkarka ukazali alebo prilozili na brucho?no to mi je jasne ze dietatko kontroluju ale asi nie dve hodiny ci?

vajanika27
16. feb 2012

@adlani aha, jasne tak v tvojom pripade je dula super riesenie, ked tam nechces priatela, ja si zase neviem predstavit aby tam nebol, ked sme ho spolu splodili tak nech sme aj obaja pri jeho narodeni 🙂 ja asi na kurz nepojdem, lebo stalo sa mi viac krat ze som sa na nieco pripravovala a v takytchto situaciach som na vsetko zabudla 😀

adlani
16. feb 2012

@vajanika27 ja na ten kurz chcem ist hlavne kvoli tej dule 🙂, inak si vacsinu informacii aj tak dokazes vygooglit. ale mozno sa dozviem nieco prakticke priamo o zilinskej porodnici...tak potom dam vediet 🙂

6mia6
16. feb 2012

@vajanika27 väčšinou dávaju detičky ešte trošku vyhriať. A žena si ma oddýchnuť a pomáhať maternici pri zavinovaní tlačením na bruško. ja som to skoro celé pretelefonovala a preesemeskovala. 😀

vajanika27
16. feb 2012

@6mia6 aha, no tak ja by som chcela aby nas drobcek bol s nami, ked nebudem ho moct mat ja, tak ho bude mat manzel 🙂 tak strasne sa na malickeho tesim, ze si neviem predstavit, ze ma byt niekde sam a nie s nami, dufam ze to aj tak bude, na tento okamih sa najviac tesim 😵

vajanika27
16. feb 2012

@adlani super, diki 🙂 pride mi 20 euro vela za 3 prednasky, tym ze ta prva je komercna, aj tak som rozhodnuta ze pupocnikovu krv chcem dat do verejneho registra...

lunnka
16. feb 2012

@vajanika27 je to viac ako tri prednasky, nie? a potom sa plati menej ked je otec pri porode myslim..

vajanika27
16. feb 2012

@lunnka no niekto tu pisal ze s tou komercnou su 4...ako ked sa zucastnim tak plati otec menej za porod?

lunnka
16. feb 2012

@vajanika27 ano, pytala som sa aha a no hej 4 s tou prvou, zle som pochopila co si napisala.. pytala som sa ze ci to je len prednaska o pupocnikovej krvy a sestra ze no nielen o tom, ale aj tyk si myslim ze prevazne ano, co nie je ok, nemali by to zahrnat do pripravy, kto chce zisti si o tom info sam..

solinkarka
16. feb 2012

@vajanika27 ja nevravim ze ho kontrolovali 2 hodiny..proste musel tam pobudnut, neviem na co. a pisala som ze polozili na brucho

petah82
16. feb 2012

@lunnka uz si nepamatam presne kolko eur to bolo, ale NAPR. je to tak, ze ak ides na kurz 20eur + otec pri porode 20eur. ak nejdes na kurz, tak otec pri porode 40eur. cize ta oba pripady vyjdu rovnako, len bud mas alebo nemas kurz 🙂

lunnka
17. feb 2012

@petah82 ano tak nejak mne sa zda ze otec pri porode bez kurzu 35eur, ked bol kurz 20eur.

Dievcata ked som v tom case PN, na kurz nemozem ist asi, ze? Alebo by mi dali peciatku? PN pred tehotenstvom, u gynekologa, nie z ineho dovodu.

adlani
17. feb 2012

@vajanika27 no len ty myslis (a aj baby dalej) ten kurz v nemocnici a ja som myslala kurzy, ktore poriadaju duly. Jeden mam vyhliadnuty a ked sa nazbieraju mamicky, tak zacne v pilates centre za plavarnou. Ten je za 35 €. Na ten nemocnicny este neviem ci pojdem. Kazdopadne z kazdeho kurzu, keby bolo nieco zaujimave, tak napisem.
🙂

adlani
17. feb 2012

@lunnka tak nad tymto som vobec nerozmyslala a tiez som na PNke...a uz ti niekedy prisla kontrola?

lunnka
17. feb 2012

@adlani ahoj ja som len nedavno ostala, takze neprisla..viem ze chodia, neviem ci aj zenam pred porodom ale u mami v robote boli kolegyniam aj v sobotu...a tiez som si to uvedomila az nedavno..

mimi
17. feb 2012

ahojte, citam, ze sme tu viacere PN.
@adlani ja som zatial kontrolu nemala a to som doma od oktobra a dufam, ze ani nepridu. Vraj k tehotnym moc nechodia, ale neviem, co je na tom pravdy.

mimi
17. feb 2012

@lunnka tie kolegyne boli tehotne? Lebo viem, ked su bezne vypisane, tak kontroly chodia. Ja som bola aj pri prvom PN a tiez som nemala kontrolu, tak neviem, ci som mala stastie 😀

lunnka
17. feb 2012

@mimi nie nie vsak prave ze to nesuviselo s tehotenstvom, len neviem ci sa da na to spoliehat.. hovori sa medzi tehotnymi ze im nechodievaju ale to je take..niekto mi radil nechat si na kurze potvrdit peciatkou ze som tam bola- no nemyslim ze by mi to pomohlo..rozmyslala som ze na prvy kurz komercny vyslem len muza, nech aspon donesie sek, lenze mne to vycadza aj na druhy tyzden ze by som este bola PN, az potom by som mala nastupit na matersku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre