Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

zubka5
23. apr 2012

Ahoj dievčatá. Chcela by som sa spýtať ako je to s nástrihom hrádze v žilinskej pôrodnice. Ďakujem za každé info a skúsenosť.

lunnka
23. apr 2012

@zubka5 na priprave bolo povedane ze robia ked je to nutne...

zuzadula
24. apr 2012

@zubka5 - nastrihy sa robia viac menej rutinne.. ale suhlasim, ze zalezi od okolnosti a tiez lekara.. je dobre sa o tomto zakroku dopredu s lekarom porozpravat. K tejto teme prikladam aj link na clanok o skusenostiach mamiciek a nazore odbornej verejnosti: http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12...

kukucka1982
24. apr 2012

@drosera ahoj, no keby som si necitala vsetky prispevky v tomto fore, ani neviem, ze si uz porodila...gratulujem k babatku a tesim sa, ze sa ozves ako sa s drobcekom spoznavate a kedy presne sa narodil a miery a tak...pa

zabka132
25. apr 2012

@zubka5 mna nastrihavali obidva razy, ale mne uz ked sla hlavicka, tak mi doktorka vravi, ze ma musi nastrihnut, lebo som mala pevnu hradzu a mala by ma dotrhala.
...kamaratku, co rodila hned na druhy den nenastrihavali vobec. Takze si nemyslim, ze to robia rutinne.

vajanika27
26. apr 2012

Baby tie co ste prenasali, ked ste nastupili do porodnice po termine, tak vam zacali vyvolavat porod hned v ten den???

dada2118
26. apr 2012

@vajanika27 Kamoška prenášala a vyvolali jej pôrod až po 2 týždňoch v nemocnici.

kosska3003
26. apr 2012

@vajanika27 nie hend v ten den ale ak uz prenasas myslim ze ti daju hned na druhy den po vizite mne dali tiez az tyzden po lezani v nemocke ale ja som mala 6 terminou tak cakali kym skonci ten posledny

vajanika27
26. apr 2012

@kosska3003 aha, lebo mne vychadza posledny termin v nedelu a v utorok je sviatok, takze tak ci tak so mnou nebudu nic robit a vobec nemam zaujem byt v nemocke tri dni ked aj tak sa nebude nic diat...rozmyslam ze by som sla do nemocky az v stredu...myslis ze to bude problem???

kosska3003
26. apr 2012

@vajanika27 a co ti povedal dr ze mas ist pondelok ci ako no neviem pokial mas vysetrenia ok aj sono aj prietoky aj monitor tak cakaj ale ak je cosi zle by som sla ako ono vizita je aj ked je sviatok a ked si v termine ti hadam vyvolavacku daju neboj coskoro budes mat babo pri sebe

vajanika27
27. apr 2012

@kosska3003 no cele tehotenstvo som v pohode, vsetko je v poriadku aj monitor...mne povedala moja gynekologicka, ze ked neporodim do nedele ked mam termin, tak mam nastupit v pondelok do nemocnice...ide o to, ze ked so mnou nebudu nic robit, tak by som radsej bola doma ako v nemocnici cakat

kosska3003
27. apr 2012

@vajanika27 no isto ak ti maju dat vyvolavacku ti ju daju az na druhy den rano po vizite

adlani
28. apr 2012

@vajanika27 aj ja som pocula, ze ti daju vyvolavacku az dva tyzdne po termine - az vtedy sa to berie ako ze "prenasas"... ale nevedela som, ze do nemocky musis ist uz v termine porodu...naco je to dobre? ved ked je vsetko v poriadku, tak naco sa stresovat v nemocnici... Sakra ja mam tiez o chvilku termin a do nemocky sa mi teda vobec nechce :(

lunnka
28. apr 2012

@adlani mame rovnaky termin, aj ja som zvedava ci ma tam gyn. posle..

adlani
28. apr 2012

@lunnka no ja teda dufam, ze nie. Najradsej by som stihla porod pred terminom 🙂 cim skor tym lepsie 🙂 Ale ked sa malej nebude chciet, tak to teda neviem. Mne zatial gyn. nic nehovorila (mam Popluharovu). Ale ist do nemocnice len tak preventivne... :( No teraz z toho budem v strese 🙂

lunnka
28. apr 2012

@adlani takze sme na tom rovnako aj s lekarom :D

adlani
28. apr 2012

@lunnka no a este rozmyslam, ze som chcela ist na nadstandard, ale zas platit to dva tyzdne pred porodom, to by bolo trosku vela eurikov... no fakt mi vajanika nasadila chrobaka do hlavy, ze ani spat nebudem 🙂
Ale aj tak...co mozem urobit? Uz len pockat co pride a vydrzat 🙂

vajanika27
28. apr 2012

@adlani no mame rovnaku lekarku, takze tebe povie to iste co mne, ja mam termin v nedelu a povedala mi ze sa mam v pondelok hlasit uz v nemocnici...no ja dufam ze ma tak fakt nenechaju, ze budem len chodit castejsie na kontroly a monitor...ja verim ze tak dlho prenasat nebudem, citim uz tlaky zo spodu aj brusko mi kleslo, tak verim ze to pride ked nie zajtra tak par dni po temine 🙂

drosera
29. apr 2012

@vajanika27 ja som mala termin 8meho, doki ma poslal do nemocky po velkej noci 10teho..a 11 rano po vizite mi dali vyvolavacku, 20:20 sa narodil maly...
@adlani nadstandard je k dispozicii az po porode..aspon tak som to pochopila..

vajanika27
29. apr 2012

@drosera nevies nahodou ktory lekar ja vacsinou na prijme???

drosera
29. apr 2012

@vajanika27 ja ked som prisla na prijem, bola tam Kacerikova..velmi mila osoba..a raz som tam videla Holesovu..ta je tiez v pohode..mne sa tam ti doktori vsetci zdali zlati..

vajanika27
29. apr 2012

@drosera aha, no uvidim ci sa bude dat dohodnut, ze nastupim az v stredu 🙂

zuzadula
30. apr 2012

Mile nastavajuce mamicky, ak mate chut a potrebu porozpravat sa svojom tehotenstve, bliziacom porode, dojceni a starostlivosti o dietatko, tak pridte medzi nas 🙂 : http://www.pilates-za.com/index.files/tehulky.htm . zaciname 04.05.2012 o 17.30 hod. Pre viac informacii piste ID . Pekny den 🙂

liviana1111
30. apr 2012

@zabka132 ahoj a mozem sa spytat ktora doktorka bola pri tvojom porode? ja si tiez nemaylsim ze to robia rutinne,ja som mala prvy porod sice dost nastrihnuty ale myslim ze to bolo nutne lebo ja som sa dva dni a dve noci vobec neotvarala ani po dvoch vyvolavackach.Aj vodu mi museli prepichovat aj tak stlae dlho cakali kym som sa ako tak otvorila...teraz budem rodit druhy krat,tak mam z toho trochu zimomriavky,lebo to sitie nebolo nic moc u mna s 15 -timi stehmi a tak by som sa rada aj porozpravala s dakym doktorom / doktorkou ,ci nevies odporucit niekoho

wieruss
1. máj 2012

@zubka5 s nastrihom je to podla mna tak, ze to robia rutinne... a nik ma nepresvedci ze nie, lebo ja som tlacila bez problemov, mala som aj epi-no na cvicenie takze hradza bola nacvicena dost a hned pri prvom zatlaceni co som citila hlavicku na hrazdi uz sestricka podavala noznicky dr. ze moze strihat 😖 nastastie dr. povedala ze este pocka, ze to ide dobre, ale potom si povedala ze vsak pomoze a strihla ma kusok co mi nestihlo povolit este, mala som 3 stichy, pohodicka, ale mozno nemuseli byt vobec ...
@liviana1111 mrzi ma, ze si mala take problemy nez prislo na samotne tlacenie, ale to nema s nastrihom nic spolocne... hradza sa roztahuje aj vplyvom hormonov ktore su pri porode, takze nechapem preco ta az tak nastrihli... ved to si mala ako pre 3-hlaveho draka 😔

denisenko
1. máj 2012

@zabka132 hej, koho si mala na mysli, že nenastrihávali????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

baby, ja som tiež rodila v žiline, moje druhé dieťa, takže možem porovnať a bola som velmi spokojná..nenastrihávali ma.... 😀 😀 a ani nešili, len "reparovali krčok" 😝 takže tam pár stehov bolo..... 😖 ale aj prístup doktora a sestričiek bol fajn... 🙂 🙂 🙂 dala by som aj 1OO bodov, ale nedám....tá strava bola príííííšerná....... 😔 😔 😔 😔 😔 ale je to individuálne, mamička na vedlajšej posteli rodila dve hodiny predo mnou s tým istým personálom a ta doslova nadávala, že to bolo s nimi velmi zlé.....takže nedá sa spolahnúť, že ked ja dobre, tak všetky maminky.... 🙂 ale prajem vám len tie najlepšie skúsenosti...... 😵 😵 😵

liviana1111
1. máj 2012

@denisenko a kto bol pri tvojom druhom porode? 🙂 no ja si nemyslim ze je to tam zle ,ale ono to je tak ze proste ked mamicky maju zly porod ,tak to an niekho hodit musia a prvy kto pride do rany je doktor a personal,aj ked na druhej strane musim povedat ,ze obcas maju sproste reci,ale tak ono tiez ich chapem, ze ked maju denno denne tolko mamiciek a stale to iste dookola robia ,tak niekedy to uz proste z toho cloveka tak vijde,ja som tiez inak nemala zle skusenosti pri prvom az na ten samotny porod ,ale nie koli doktorom,proste ja som to mala zlozite ze som sa nie a nie otvorit a tak dufam ze tento druhy porod uz bude v pohode a ze tiez nebudem moc nastrihnuta.Najidealnejsie by bolo keby som nebola vobec ☹ no uvidime... ako doktori podla mna robia co mozu a matka ked rodi si tam dole tu situaciu nevidi ,tak nemoze posuudit ci je nastrih nutny alebo neni ,no snad sa mi ale postasti a nebudem vobec ☹

liviana1111
1. máj 2012

@wieruss no tazko to posudit ,kedze z tej druhej strany som svoj vlastny porod nevidela ☹

denisenko
2. máj 2012

@liviana1111 doktor Tomša.... 😉 sympaťák a velmi milý, nato, že mu takmer končila služba.... 🙂 kedže som prvé dieťa rodila úplne v inej porodnici, nevedela som, čo ma čaká, tak som mu povedala všetko, čoho som sa obávala...bol zlatý, spravil sono, aby ma presvedčil že nebude ooobrovské dieťa, aj ked nemusel a pred porodom ešte so mno žartoval, ohladom kantrakcii....a pri porode boli aj so sestričkou zlatí, žiadne: nekričte, a podobne...mamičku vždy poteší, ked jej niekto aj v tej najväčšej bolesti povie že je to výborné..... 😵 😵 😵 😵

zabka132
2. máj 2012

@denisenko jaj, tak tu asi nepoznaaas 😀 😀 😀 😀 . Sak jasne, ze teba som myslela...som cakala, kedy sem nakuknes a ze ci si vsimnes 😉 . A vsimla si si 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre