Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

gloria78
27. apr 2010

teerry - ak kopance nadol sú ostré, prudké, pichajú je ešte hlavičkou nahor, mne dievčatá spôsobovali bolesť čo ma až zobúdzala v noci (obe som nakoniec aj rodila zadočkom). ináč kopanec do konečníka dokážu len tí čo sú hlavičkou nahor.
a nahor tlačia detičky do rebier (to tak neboli) - tie sú hlavičkou nahor. Ale ja som to videla, keď som si na chvíľku ľahla na chrbát.
Alebo počkaj do poradne, to bude najistejšie.

suzik77
autor
28. apr 2010

janka - hej, pravdu mas, tiez si to vzdy hovorim... Najprv som si vravela: 1.mesiac prezit a bude fajn. Potom 2.mesiac... A teraz sa tesim, ze kedy bude mat zo 2 roky, aby tie problemy, ktore ma s grckanim, vymizli. 🙂
Dufam len, ze nepridu ine, horsie... ☹
Tak sa drz!

betyna8
28. apr 2010

suzik, detičky budu mat stále nejake boliestky,niektoré treba prežiť a vyčkat, ako vieš,Matúško maval zas koliky a denne som prosila,aby bol treti mesiac za nami,zdalo sa mi to nekonecne a vida,v tretom mesiaci to skončilo.No a teraz zas pre zmenu býva upištaný,elbo ho svrbia dasienka.....a stale dačo,ale ako si písala,kým su zdravučkí,tak sa všetko prežije.prave som dokukala dokument deti z krabičky- o predcasne narodených detičkách a naše starosti sa mi zdaju banálne......aj ked samozrejme vidiet vlastne dietatko ako sa trapi je srdcervuce
držkajte sa

suzik77
autor
28. apr 2010

bety - ved hej, ale ten reflux to ti je fakt svina 😖
Po kazdom jedle ju hodinu drzim vo zvislej polohe, len aby sa v nej jedlo udrzalo ☹
Ja nepoznam tu peknu situaciu, ze babo sa naje, grgne, grcne a mozes ho kludne polozit a pohoda... Moja by sa hned dogrcala... ☹ ☹ ☹

betyna8
28. apr 2010

joooj nezavidim ti a teda ani malej,že sa takto trápi,už aby to bolo za vami 😉

suzik77
autor
28. apr 2010

bety - ved co myslis, preco je taka drobna? velmi pomalicky pribera. Ma 2 mesiace a cca 4500g... No ved nie je to nic smrtelne, pribera aspon pomalicky, a mozno do buducna to pomale priberanie bude mat svoje vyhody u nej ako u dievcatka. No len to ma trapi, ze ona sa trapi...

teerry
28. apr 2010

gloria78: joj ja cítim viac kopance dolu, také bolestivejšie a nenormálne ma bolievajú rebrá, asi mi na ne tlačí hlavičkou alebo čo.. a neviem čo mám robiť aby sa aspoň pootočilo, lebo niekedy večer až plačem od bolesti. 😖

suzik77
autor
29. apr 2010

teerry - mne sa tusim otocilo okolo 32 tyzdna, ak sa dobre pamatam

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zamilovana
2. máj 2010

ahojte tak ja vás už asi nedočítam dlhšie som ti nebola ☹ nejaký nový pôrod? ja som porodila v pondelok v za a súúúúúper chválim si úplne všetko 🙂

betyna8
2. máj 2010

suzik,bola som na navsteve u kamaratky,tiez ma Lucku,narodila sa 15.2.2010 a zatial jej pribrala len 600 gr.ma teda 3700 gr.,je ako taky krehucky pavúčik,ked sa vedla nej vyvzlil nas macko,to bol a zistili jej že je anemicka,ale inak je v pohode.A to,že sa trapiš je prirodzené,ved si maminka 😉 inak my teraz chodime von rano okolo 8-9 a potom tak okolo 16:00,no a moj maly zacal vyvadzat tak 3 týždne do zadu,nechce byt v kocari a ak nespinka,tak placka a pajedi sa.Dufam,že si zvykne byt tam..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
2. máj 2010

bety - to je ako chudokrvna?
no, nech je to cokolvek, chudinka... ☹
Sa musi tiez trapit ta baba s malou....

betyna8
2. máj 2010

suzik,to je anemicka,takže ma malo železa,zistili,že mala nejakú zamlčanú žltačku a to je dôsledok,ale papa nejake vitamíny.Trapenie ako take teda s tým nemaju,ale iste ju ako maminu neteší,že je mala taka krehučka a malinká.Ale papá jej pekne,tiež kojí,dokonca každdú hodinu....no každá si užijeme svoje s detičkami

suzik77
autor
2. máj 2010

bety - prave som sa docitala, ze refluxove deti trpia anemiou...

betyna8
2. máj 2010

suzik,tak sa porad s pediatričkou,nech ti majlú vyšetrí na to

suzik77
autor
3. máj 2010

bety - dnes som mala poradnu, ale nic sme neriesili. mala sice pomaly, ale predsa pribera, ma 4730g, tak neriesime ziadne zbytocne vysetrenia, kym to ide, ako ide. Akurat ockovanie nam prelozili, lebo babo ma vraj mat aspon 5 kg na ockovanie.... 😅
Ale vdaka kombinacii Nutrilon+moje mlieko, ktoru skusam tento posledny tyzden, mi menej grcka a rychlejsie pribera. Asi jej moje rieducke mlieko "nesedelo". Takto sa citi lepsie, tak budem v tejto kombinacii pokracovat. Navyse, aj tak mam menej mlieka, musela som uzivat antibiotika a tie mi znizili produkciu 🙂

betyna8
4. máj 2010

Suzik,viem,že viacere baby tak dokrmovali,pripadne este davali nejaky nutriton na zahustenie,aby to babatko nevygrckalo.Vsak uz si najdete sposob,aby to bolo co najlepsie tebe a hlavne Lucinke.
Ano ,s očkovaním je to tak.Nás čaká koncom mesiaca už preočkovanie.
Aj tak si myslím,že si aj tieto drobnejšie detičky časom a vekom dobehnú potrebnú váhu.

suzik77
autor
4. máj 2010

bety - snad ano 🙂
ozaj, a mal matusko nejake vedlajsie ucinky ockovania?

betyna8
4. máj 2010

nastastie rpeyil ockovanie v pohode,ale nam dala doktorka nejaký sirup ibalgin ci co to bolo,že to ma aj od bolesti.Aj ked na druhej strane sa neodporuca podavat lieky na znizenie teploty preventivne,teda skor ako prepukne.Nemal to ani pripuchnute,namastila som mu to octanovou mastou a stiahla prubanom.Poobede po očkovani ho trošku prehánalo,kakal asi 4 krat,ale inak ok.

suzik77
autor
4. máj 2010

fuuuuha, tak to je iny brutal ☹
dufam, ze my si nezlizneme zase vsetku smotanu potom (myslim negativnu smotanu) 😕
chudinka mala chuda a este aby aj ju prehanalo... uff. no to som zvedava.
A co je to pruban?

betyna8
4. máj 2010

ale moj bezne kaka tak 2-3 krat denne,tak to nebolo až take strasne
pruban je ako elasticky obvaz,odstrihnes kolko treba a natiahes na nozicku,my sme mali č.4

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
4. máj 2010

bety - a to sa kvoli comu stahuje? Ta noha?

betyna8
4. máj 2010

riv,rotavirusy sme nedávali očkovať, .Matúško mal hnačku z tej hexavakcíny,ale prešlo mu to samo,aj som mala navarený mrkvový odvar,ale nakoniec sme ho nepoužili.
suzik,stahuje sa to proti tomu opuchu,lebo niektoré detičky majú v mieste vpichu riadný opuch.

zelmirka1
5. máj 2010

zilincanky ak by ste mali zaujem o niake pekne veci na babetko rada vam ponuknem, zacina sa mi doma hromadit spustu veci kedze maly uz ma rok a pol a dalsie babo neplanujeme, vsetko boli nove veci a su v super stave, treba vidiet.
Ak by mal niekto zaujem ozvite sa do IP.

antuanet
6. máj 2010

Ahoj mamicky, chcela by som sa opytat ak budem rodit v ZA, kde ma ist tatino vybavit rodny list? Vraj na matriku pod ktoru spada porodnica, nie v mieste bydliska...je to tak? A kde v ZA je matrika...ked uz je to tak 😅 dik

zuzadula
6. máj 2010

ahoj antuanet 🙂... papiere k rodnemu dostanes v porodnici a matrika je v ZA na Mestskom urade.. na Nam. obeti komunizmu .. myslim, ze na prizemi 🙂

antuanet
6. máj 2010

ďakujem zuzadula 🙂 teraz viem, kam poslať otecka...

zuzadula
7. máj 2010

nemas za co 🙂... nech vam vsetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre