Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

kosska3003
24. dec 2009

eva betyna blahozelam k detickam vela zdravicka

stastne a vesele

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valria321
25. dec 2009

ahojte babulky tehulky môžem sa kvam pridať až teraz som vas našla🙂)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valria321
25. dec 2009

rivatha rodiť budem isto v Žiline rozmyšlala som aj nad čadcou ale ostavam pri Žiline kedže byvam kusok od nemocky a je to blizko a doteraz čo kamošky rodili boli spokojne🙂))bliži sa mi veru termín ja som mala tiež zo začiatku take stavy že ako zvladnem starosť o takeho drobca a že už nebudem len ja ale bude tu niekto pre koho sa oplati žiť a tym som to ukončila a už strach nemam ako to zvladnem už sa iba tešim a ja sa neviem dočkať maličkej dlho trva ale čo už už sme tolko vydržali 🙂)a či vladzem heh no vieš je to dosť ťažke ked sa idem osprchovať tak celu sprchu prenadavam bo so neviem už ani zohnuť🙂)vladzem ako kedy ale už by som chela mať potom aj ked tehotenstvo je krasne .....a ty???chceš rodiť v Žiline ?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
26. dec 2009

babulky,ja len k tej cadci,ak by ste predsa len niektora zvazovali.Je to tu fakt pekne,strava dobra,personal mily a nadstandart super, moze tu spat aj manzel a je tu s nami vlastne cele dni.Na izbe je kupelna a wc, vybavenie v izbe radio,telka, mikrovlnka, kanvica aj chladnicka a na noc to stoji 35 eur a co je vyhoda,nie su tu obmedzene navstevne hodiny,teda na celom oddeleni,nielen na nadstandarde.A aj my mame celu familiu z okolia Ziliny,ale nevadi,ved tolko tu na tu navstevu pridu,nieje to tak daleko

valria321
26. dec 2009

baby asi teda nakoniec skončim aj ja v ZA ale ked už budem v Žiline nedam si nadštandard mam 21 a mam sa čo ešte učoť a budem rada ak ma daju na izbu z niakou skusenou mamičkou čo už babo ma aspon mi poradi a nebudem taka lava🙂))inač betyna maleho maš krasneho už aj ja chcem malu pri sebe☹(a v pôrodnici su teda teraz navštevy povolene či ako to je lebo ja mam zachvilku termin tak by som bola rada keby prišli najbližši🙂??

betyna8
26. dec 2009

val,dakujem, tu v cadci su navstevy normalne ale ako to je v ziline neviem.Ja som tiez neplanovala byt na nadstandarde,ale ked nam to vypalilo na sviatky,tak sme sa tak rozhodli a manzel je stale s nami,takze nie som tu sama.A sme tu drviva vacsina prvorodicky.

valria321
26. dec 2009

betyna8 jejejeje ja sa nemôžem na tvojho chlapca vynadivať už si cem aj ja vybožtekovať moje slniečko stale rozmyšlam ako môôže vyzerať hmm🙂)))a držim prstik aby ste zvladali a pomaly si zvykali na seba a hlavne boli zdravučky🙂)

melisa281
26. dec 2009

čaute babeny tak ja tiež prispejem svojou skúsenosťou so žilinskou nemocnicou.rodila som 18 septembra a musím povedať, že všetky tie zlé reči na nemocnicu sa mi nepotvrdili. bolesti ma chytili okolo 8 večer, tak hybaj ho do porodnice s mužom, že už to hádam čoskoro príde, ale to boli veru len začiatky 😀 nakoľko som mala ešte slabé kontrakcie a otvorená len na 1 cm poslali muža domov s tým, že keď sa to začne tak mu zavolajú a on príde. tak som ostala sama na vzdychárni, kontrakcie postupne silneli, ale otvárala som sa pomaly. prijala ma mladá a musím povedať, že dobrá doktorka, bohužiaľ už neviem ako sa volala. zobrala ma na ultrazvuk a úplne v pohode sa so mnou rozprávala. o 12 v noci mi pichli injekciu na urýchlenie a o hodinu na to mi praskla plodová voda, ale aj tak som sa stále otvárala pomaly.na porodnú sálu ma brali keď som bola otvorená na 4 cm a to bolo okolo pol 5 ráno s tým, že ma vyšetril aj doktor babjak a povedal, že mi pomôžu.pichli vyvolávačky, zaviedli infúziu a potom sa to začalo.tie bolesti boli síce riadne ale našťasie netrvali dlho.malý sa narodil behom 2 hodín a muž tiež stíhol dofrčať a teda byť pri nás.odporúčam si zobrať niekoho ku pôrodu, pretože mne osobne to pomohlo.pri tých silných kontrakciách som nemohla ležať - resp. vedela som, že ak sa postavím všetko sa urýchli, takže keď som bola otvorená tak na 7 cm hor sa z kozy dole na nohy, no poviem vám, že to bolo niečo, ale pôrod som si určite urýchlila, manžel mi masíroval kríže a ja som predýchavala 😀 😅 no a potom šup na kozu a tlačiť 🙂 to bolo to najjednoduchšie.inak doktori v pohode aj sestričky.po pôrode som sa pýtala na nadštandart - na jednotku.aj to vám odporúčam, pretože je to úplne iný prístup ako na 4 poschodí, kde som ležala keď som bola tehotná. sestričky boli úplne super, pomáhali mi, ukazovali ako s malým, pretože som bola prvorodička, no fakt super.jedlo noslili na izbu a robili mi aj výplachy rany.sprchy pekné a čísté a manžel mohol byť pri nás od rána 8 hodiny do 9 večer. dali mi aj jednorázové podložky, každý deň čistú nočnú košeľu, čisté posteľné prádlo...takže ja sa nemôžem sťažovať a určite tam pôjdem rodiť aj na budúce 🙂

suzik77
autor
27. dec 2009

ahojte vsetci! taaaaaaaaaaaak, vianoce mam za sebou, novych 5 kg na sebe 😀

melisa - som rada kazdej pozitivnej informacii, tiez si dam nadstandard a tesi ma, ze zle chyry su zrejme nepravdive - alebo z vacsej casti

betyna - chlapca je fakt uzasne 😀 este raz blahozelam a sup sup domov s nim, nech ho rychlo uvidim 😀

riv - mna uz obavy presli, co sa tyka toho ze: co potom? skor ma este trosku drzia obavy, ci bude drobec uplne zdravy, ale zacinam byt uz presvedcena, ze naozaj bude vsetko dobre...

baby, v sprche sice nenadavam, ale je to hroza, ked sa chcem umyt tam "dole" a ja uz normalne nedociahnem!!!
podla mna by mali na cas tehotenstvo podrast aj ruky 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
28. dec 2009

riv - ja som pribrala uz 18 a kaslem uz na to...

si predstav, keby sme mohli mat na ten cas oci na tykadlach, ako maju chrobaci, to by bola parada 😀

a ktore su to AFP testy? mne povedali po vsetkych testoch, ze su uplne v poriadku, tak dufam, ze vsetko bude O.K. no a pises dobre. testy ako testy, nic nie je 100% a nejake vykyvy v testoch este nutne neznamenaju, ze nieco bude zle...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
28. dec 2009

ahoj, hej, mam jej cele brucho 🙂 vcera mala svoj den. Od 20.00 az do polnoci kopala fest silno a v kuse, v podstate aj potom, ledva ledva som zaspala, ani neviem kedy... Uz ju volam "kopaniciarka" 😀
Dnes ma tiez svoj den, ale aspon je den a nie noc 🙂

nezavidim ti ten strach, i ked ako som pisala, nemusi to nic znamenat... snad bude vsetko v poriadku. Uz som pocula kedysi davnejsie, vraj aj odber plodovej vody ukazal, ze dieta bude mat downov syndrom, a napokon bolo zdrave, tak treba verit...

Inak je to sranda s takym babom v bruchu 🙂 Uz len pre tu srandu by sa oplatilo mat este dalsie dieta, ale ja zvazujem, ze bude prve a posledne, vzhladom k veku i podmienkam byvania, ktore sa pravdepodobne tak skoro nezmenia. No a ked sa zmenia v priebehu 3-4 rokov, budem uz mat dost pokrocily vek a vypiplanu kopaniciarku, uz sa mi asi nebude chciet piplat s dalsim babatkom 🙂 Takze je mozne, ze budeme mat jedinacika 🙂

Potom mozete svojho Davida ozenit s nasou Luciou, aspon budu zabezpeceni 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betyna8
28. dec 2009

cauky,vcera poobede nas pustili domov,ale nemam tolko casu na konika ako pocas mateskej.Mame sa celkom fajn.
Kocky,minule ste tu debatili o odsavacke do porodnice,tak ja vam ju odporucam.Mne to vyslovene odporucali na nastartovanie mliecka a uz treti den po cisarskom som ho mala.Este ho sice nieje uplne moc,ale maly cuca o zivot.A tieź vam odporucam zobrat si do porodnice masticku na bradavky,ja mam tu dm, ja som si ich mazala uz tam,lebo ked zacnete kojit,tak bradavky dostanu zabrat kym si zvyknu.

suzik77
autor
28. dec 2009

nemam nic nachystane, len co viem, tak ti staci predovsetkym veci pre teba, o dieta je postarane az do jeho odchodu, takze v pripade, ze to pride na teba "necakane", netreba sa stresovat, staci, ak veci pre babatko donesie potom manzel.. ale nachystam si samozrejme, niekedy v polke januara pre istotu. Ani nie tasku, len na jednu kopu do skrine to hodim a ked pojdeme na vec, tak presuniem do tasky 🙂
Aj to mi este chyba vela veci, ci uz plienky, oblecenie na mna a podobne...

suzik77
autor
28. dec 2009

ahoj bet, tak to uz vam je dobre, ked ste uz doma...
a dik za radu, ja som minule kukala v hypertescu odsavacku, tu, co pisali, ze stoji 10 eur, ale nenasla som ju 😖
a neviem, ci investovat do drahsej na zaciatok, lebo existuju individua (mozno budem jedno z nich), ktorym sa vobec mlieko nespusti... tak neviem, co kupit, ci pockat, ci co...

a masticku uz mam, sem.tam aj namastim,to je v pohode. tak si to teda doma uzivajte! a nech ste zdravucki!!!

mata1826
29. dec 2009

Ahoj kočky. Čo sa týka pôrodnice v Žiline tiež som si ju vyskúšala 2 krát. Prvý krát pred siedmimi rokmi no des a hrôza v jednom ale to som už písala v inej téme druhý krát pred dvoma mesiacmi a maximálna spokojnosť. Samozrejme nadštandard. Čo sa týka odsávačky mlieka majú ju aj v hypertescu približne za 10 eur tiež som ju mala je to presne to čo v lekárni len tam platíte najme za značku a pod 30 eur nezoženiete. A ak mliečko nebude vyhodené peniažky ak bude zainvestujete aj do drahšej na začiatok určite stačí. A krém na bradavky nezabudnite a kľudne ho používajte už aj týždeň pred termínom. Uškodiť vám to nemôže práve naopak.
suzik77 ešte mala poznámka: síce som malého nekojila lebo mliečko som žiaľ nemala ale za individum sa rozhodne nepovažujem 🙂

suzik77
autor
29. dec 2009

mata - ved to bolo zo srandy 🙂

no a nevies, kde v tescu najdem odsavacku? uz minule som kukala a nevidela som ju. alebo v akom je obale? Lebo maju milion veci, mozno ju mali a prehliadla som ju..

betyna8
29. dec 2009

suzik,v hypaku teraz tu odsavacku nemaju,aj ja som si ju chcela kupit,lebo z tej co som mala,ma hrozne boleli ruky,ako som tahala,tak mi drahy kupil tiez taku pakovu ale v lekarni a ze 40€,skoro som odpadla,ked ju doniesol,ale odsava sa s nou dobre
co sa týka kojenia,zaciatky su tazke, hlavne kym sa mliecko rozbehne,ale myslim,ze treba vydrzat .je to sice vycerpavajuce,ale stoji to za to.

mata1826
29. dec 2009

Jasnačka suzik že zo srandy ale sú baby čo sú na to dosť háklivé a tie by to mohlo uraziť. Inak tie odsávačky majú vyložené v regáli pri detskom oblečení pre bábätka. Ak nezoženieš tak sa ozvi jednu nevyužitú mám doma na skrini. Je v takej ružovej krabičke nápis tesco mumś care.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
30. dec 2009

rivatha potom pre babatko si zoberte aj ponozky a rukavicky to mi nedali a rukavicky lebo sa mi mala skriabala nech neni krvava a ja som si tam dala aj malej aj nech mi spravia dierky do usi aj nausnice som jej hned dala mala som ich v liehu namocene den v pred a to robia ked uz idete domov ale to len ak chcete je taka moznost

a tu odsavacku no neviem ja zase do maleho nechodim ale skus kuknut pri detskych vecickach mozno maju

suzik77
autor
30. dec 2009

a h o j m a t a , dik za info, pozriem dnes v tescu, ked tak, tak od teba odkupim, ak sa jej dovtedy nezbavis 😅 Zatial dakujem za info!
A hej, mas pravdu, niekto moze byt na to aj haklivy - ale povedzme si na rovinu, kazdy z nas a kazdy clovek, ci muz ci zena, je z psychologickeho hladiska individuum 😀 😀
Takze ak budeme hladiet na svet pozitivne, pochopime toto slovko spravne 😉

a h o j r i v - juj, mozes mi poslat odkaz do internej posty? ze co ti povedali? Lebo co aj nestihnem absolvovat kurzy? 😅 Alebo ak mas nejake typy - konkretne na konkretny tovar, co budeme potrebovat a ty si si to uz zadovazila, tak mi mozes kludne aj to napisat. Ja som dnes bola pozriet fusak womar - tusim sa mi zda, ze betyna pisala, ze ho kupili a ze je prakticky. Je fakt prakticky, pokial pouzivate aj autosedacku. Ale ty si spominala, ze vy nemate auto, tak neviem ti v tomto poradit iny druh, ak by ste auto-sedacku mali, tak tento typ je fakt prakticky, je to vlastne 2 v 1...

a h o j k o s s k a - prosim ta, my budeme mat babiznu, to si si priniesla zlate nausnice? Su na nausnice kladene aj nejake specialne poziadavky pre babatka? Je mi jasne, ze "levie kruhy" kupovat nebudem, ale ci nie je nejaka poziadavka napr. na zapinanie nausnic a pod. Aby som vedela, ake mam zaobstarat. Napr. z hladiska bezpecnosti a tak..
A kosska, prosim ta, co treba malemu miminku po narodeni z kozmetiky? Ale mam na mysli samozrejme NEVYHNUTNU kozmetiku, nemienim si doma drzat kozmeticky salon 🙂
Ja som si zatial nezaobstarala este nic. Mam na mysli rozne oleje a kremiky. Co nevyhnutne potrebuje cerstve dieta na osetrenie po kupani? Teda vratane ritky, prip. usnych dierok - nausnicovych ? 🙂 Teda nejake kremiky, oleje, ci co?

kosska3003
30. dec 2009

suzik no ja som kazala mame nech mi kupi nausnice a kupila mi klasicke detske ake si aj ty mozno mala ked si bola mala hodim foto potom dam link
a kozmetika no ja som nakupila ako taka koza a pouzivam len toto no na ritku sudokrem je najlepsie ked sme mali zaparenu ritku tak len ten mi pomohol potom mydlo na kupanie a po kupani mam olej od nivey a ja pouzivam teraz od nivey umyvaci gel namiesto mydla ten je aj na vlasky tak preto a to staci na zaciatok vlastne aj teraz len to pouzivam viac netreba aby sa nedrazdila pokozka

suzik77
autor
30. dec 2009

ahoj kosska, takze asi je dolezite mat nejaky krem na zadok, mydlo, olej, ze? viac somarin netreba...

kosska3003
30. dec 2009

suzik nie viac ti toho netreba a ak hej tak si casom dokupis ale toto je zaklad este ozaj mam nivea S.o.S krem ten je dobry aj na ritku ale aj na zacervenane miesta ja som ho davala aj davam na zhyby niekedy tam ma cervene aj pod pazusky ale to len niekedy ma ale ked bola malinka to mala pravidelne lebo sa tak nehybala a ked sa spotila jej to zcervenalo na to je dobry ten krem kukni do albumu v poslednej fotke je vidno nausnice ale slabo ale normalne v zltnictve si vypitaj zlate detske nausnice stali okolo 50 eur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre