Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

virivka
6. dec 2010

jeeej, aj ja som umyvala chladnicku na prvom🙂 Ak mam zhodnotit nemocnicu, tak sestricky podla mna boli dobre(obcas neprijemne, ale kazdy ma blbe dni). Upratovacka jedna ukecana a stale o tom istom mlela. Sanitarka mi bola nesympaticka a ten jej pristup...hruza. Stale hovorila az si stolik upracem. Najviac mi vadilo, ze clovek ani na wc a v sprche nema sukromie(raz mi vbehla na wc upratovacka, ani sa neunuvala zaklopat!!!) Na stvrtom gynekologicke sestricky v poho, ale tie detske hrozne. Nic mi neukazali, esteze som sa vedela sama postarat o malu. Ked prisla sestricka s malou ze az si ju prilozim, tak mi ju dala, povedala ze to robim zle, nasledne povedala ze tam ma 21 deti a nema cas sa kazdemu tolko venovat a odisla. Dlho mi trvalo kym sa mi spustilo mlieko a ked som chodila k sestrickam po mlieko tak na mna pozerali jak na sprostu. No nemam na tie detske sestry jedno dobre slovo.

melisa281
6. dec 2010

ako s tou chladničkou to bola teda riadna sranda...🙂 veď každá aktivita bola len k dobru, len aby sa tam človek tak nenudil lebo to potom riadne udieralo do hlavy🙂 a kedy sa ti narodilo bábo, a čo máš? mne sa zdá, že dievčatko???už si to presne nepamätám.tak to si bola na tom ešte tak, že si tam nestrávila dlhý čas ako ja.keď si teraz na to spomeniem až mi je zle.ale aspoň je malá o.k. a tvoje bábo bolo o.k.?a robili ti cisársky alebo si rodila prirodzene?koho si mala?

roo
6. dec 2010

@melisa281 no na rizikovom to bolo dost na nervy, kedze doma uz boli starsie deti, ale nastastie tam bolo aspon v jedalni veselo a ja som mala na izbe velmi dobru spolubyvajucu.

Ja som dostala pochvalu za upratanu izbu na stvrtom od jednej PA (ta jedina to vzdy orlim zrakom kontrolovala). No vazne, povedala citujem: "musim vas pochvalit, mate tu upratane." Ako v pionierskom tabore 😀 Smejem sa sice, ale ked sa to tak vezme, je to trapne...

melisa281
6. dec 2010

@virivka pri prvom mojom dieťati som bola na nadštandarte tak tam sa sestričky aj snažili chodili a prikladali, ukazovali atď, ale teraz pri druhom čo som bola po cisárskom doniesli malú a viac sa nezaujímali, brali to tak,že keď som kojila prvé tak načo mi budú pomáhať.tak som si malú stále prikladala,ale našťastie sa chytila a na tretí deň sa mi spustilo mledzivo.oni sa s tým tie sestričky veľmi nejdu pretrhnúť od pomoci...

melisa281
6. dec 2010

@roo to hovorili aj na prvom aby sme mali upratané hlavne ta jedna pani sanitárka čo vyzerala strašne prísne a ani sa neusmiala 🙂 ako za komančov mi to prišlo, ale ja som na to kašľala nech si hovoria čo chcú nežijem predsa v dobe pred 20 rokmi.hlavná vec, že doktorom to bolo tak jedno to len tie upratovačky frfľali a raz aj jedna sestrička.no nech sa z toho neposkladajú.

kosska3003
6. dec 2010

@roo no ja som lezala na prvom 3 krat po tyzdni

dahra
6. dec 2010

Caute,
ja by som oddelila porod od pobytu na sestonedeli na dve casti. Porod + a pobyt -.

Pred porodom som par dni lezala na prvom poschodi, poslala ma tam moja gynoska, vraj dieta je privelke na mna a mam rodit cisarskym. Tam ma ale nechali cakat na spontanne rozbehnutie porodu. Lezala som tam 4 dni a potom to prislo. Kontrakcie v noci, na monitore nic este nebolo vidiet, ale ja som citila. Hned nabehli v 5 min intervaloch. Zacalo to ako skrucanie criev, na to som sa zobudila a myslela som, ze ma ide prehnat 😀 😀 😀 Tak som sla rozospata na wecko a pomaly mi doslo, ze to je nieco ine. Hodku a pol som sedela na posteli a zapisovala si intervaly a pocitala. Bola som cela pozitivne rozrusena, ze to uz zacina. Bola som aj prekvapena, ze to nie je silne a vravela som si, ved pockaj postupne to bude silnejsie a silnejsie. Po hodke a pol som sla za sestrou, monitor nic speci nevykazoval, kukla ma doktorka, otvorena som bola na 1cm. Supli mi injekciu, vraj si mam pospat a rano sa uvidi. To bolo okolo 3.00. Ta injekcia bola riadny oblbovak, momentalne sa mi chcelo spat, tak som odkvacla o 5 min. ma ale zobudila bolest. Uplne ina - ovela silnejsia, zacala v krizoch, presla cez brucho a ta najsilnejsia vlna bola v bedrach a vystrelovala do stehien. Pocit akoby vam slo rozdrapit panvu a ochrnli vam nohy. ked polavila, zdvihol sa mi zaludok a zo 15x som bezala rovno k umyvadlu a zvracala. Ako som si lahla, tak v sekunde som zaspala a zasa o 5 minut bolest a beh k umyvadlu po jej odozneni (niekedy som zvladla ovladnut si zaludok, aby sa nedvihal 😀 😀) Takto som stravila 3 hodky to 6.00, ked ma volali na monitor. Zasa nic zvlastne nevykazoval, ale ja som mala poci, ze mi rozdrapi panvu. Popravde bolest brucha popri krizoch, bedrach astehnach bola takmer nebadatelna. Zasa ma kukla doktorka, bola som otvorena na 4 prsty, tak ma poslali pochystat si veci. Vysla som na 4. poschodie, pozapisovali s udaje, zavolala som manzelovi, nech pride. Zistili, ze som mala streptokoka, ak mi museli dat infuzku. Pohroma, mam slabe zily - 2x mi zila praskla, 3. mi supli dakde do polky predlaktia. To mi robili naraz aj s klyzmou. Takze zila, creva a kontrakcie sli v jednej chvili. 🙂 Este som musela odpovedat aj na otazky typu - kedy ste prvykrat boli na poradni ako tehotna?
Ked dosiel manzel okolo 7.30 prepichli mi plodovu vodu. Odvtedy sa kontrakcie zacali objavovat castejsie (dovtedy stale kazdych 5 min.) Z rozpravania maminy som bola pripravena na riadne bolesti a masaker, takze stale som si vravela, ze to este je len zaciatok. Mm mi bol napomocny, masiroval ma na fitlopte, sprchoval mi krize a podaval veci. Super. Striedavo som bola na monitore, fitlopte, sprche. PA mi povedala ako dychat, co robit, ked prisla konktrakcia. Nemala som za sebou ziadne kurzy (kvoli praci mi to nikdy nevydalo), ale jej rady boli super. Hlavne nebojovat proti bolesti - fakt to slo a mala som pocit, ze bolesti su ovela znesitelnejsie. V tom case som este musela vyplnat dotaznik, bo sme chceli darovat pup. krv. Potom prisli tlaky a PA mi casto kontrovala krcok a pri tom mi tam vnutri tlacila, aby mi ukazala, ako ma bude tlacit dieta na konecnik, ked pojde von. Bolo to dost neprijemne. Nakoniec samotna faza tlacenia - kontrakcie presli, tlaky tiez a bolest ziadna. Mne kazali tlacit, ale nevedela som kedy. Museli mi sestry povedat, teraz a pomahali mi vytlacit dieta tak, ze si obe na mna lahli. Mala som potom dotlacene rebra, tlacila som tak, ze mi dochadzal kyslik a zdalo sa mi to dlho. Nestihla som ani nabrat dych a znova - 3x taketo zatlacenie, hlavicka vysla, 2x plecia a potom som citila ako maly vyklzoval. Hned na zaciatku ma nastrihli, to som necitila, bo mi dali lokalku. Ked sa maly narodil, asi minutu som vkuse opakovala "ja som porodila" 😀 😀 , bo sa mi to zdalo divne, ze to tak rychlo mam za sebou. Bolo 10.50. Ratala som, ze skor ako vecer to nebude a bolest musi byt priserna. Takze skvely pocit, v podstate to bolo take znesitelne. Epiduralku by som nechcela, ani keby mi nukali, bo som si vravela, ze aj maleho to boli, tak nech to spolu prezijeme a nenecham ho trapit sameho. Hned po porode mi odoberali pup.krv. Trvalo to aspon pol hodku, potom mi museli pomoct vytlacit placentu, bo to slo tazsie. A potom sitie - tak toto bol pre mna masaker. Lokalka vyprchala, zacinalo ma to uz boliet - maly nebol najmensi (3,75kg) a tak ma nastrihli poriadne. Doktor mi pchal zrkadla az niekam vo vnutri, ked som sa ho pytala, co to prepanajana robi, tak mi vravel, ze pozera, ci su nepotrhane. Sil ma cca 45min. Kricat som nekricala, iba stonala a vkuse som zobronila, nech uz prestane 😀 😝 Ku koncu som uz chcela aj manzelovi hryzt do siat, co som zozmolila.
Takze ku porodu takmer ziadne staznosti nemam, nabuduce by som si pytala este lokalku aj pred sitim a keby to bolo take ako toto, tak je to mozno aj dokonale.

Pobyt na sestonedeli - uz ine kafe. Bola som na 4. poschodi. Prostredie mi nevadilo, mozno by som nemala ani nejake zle spomienky, ale stalo sa par veci, co mi zneprijemnilo pobyt tam.
1) opuchli mi nohy tak, ze som ani prstami nemohla hybat a musela chodit bosa(v sprche som stala na slapkach)
2) po siti a porode som nemala prve dni ziadne pocity tam dole - akoby ochrnuta, necitila som ci cikam, len popamati a z creva mi obsah s prepacenim unikal kedy sa mu zachcelo, takze som musela casto do sprchy
3) postele take vysoke, ze zoskok a vylezenie na nu pre mna krpanu dost bolelo, ziadne schodiky...
V podstate toto by sa dalo, ale ten 4. problem spolu s tymito mi fakt udieral na mozog.
4) naliate prsia

Maly 24 hod. po porode stale zvracal plodovu vodu, prisat sa nechcel, napinalo ho. Nemohla som si ho prikladat. Okrem toho ten streptokok sposobil, ze mal zle hodnoty v krvi, tak mu uz prvy den zivota pichali ATB. Mala som z toho nedobry pocit ☹
Uz dalsi den po porode som citila, ze mam plne prsia, mledzivo mi uz islo pred porodom. Ziadna sestra nechodila za mnou, musela so ich chodit doslova prosit, aby prisli pozriet ci papa a ci je spravne prisaty. A na dalsie rano prsia naliate na prasknutie. Aj ked maly bol prisaty, neprechadzalo to. Mala som stres ci vobec papa, z bolesti v nich.
Kazali mi odsavat (den predtym uz som chcela zacat, ale este mi neodporucali ☹
Ked to preslo do stadia, ze prsia boli ako kamene, pichali mi oxytocinove injekcie, sestra mi prsia musela masirovat hodiny, aby to preslo a nakoniec po dlhom case trosku mlieka vyslo...Tretia noc bola katastrofa, nic som nespala, non- stop som odsavala, plakala, konecne sa detska sestra zmilovala a maleho mi odvazila, ci papa. Tahal len z jedneho prsnika a 40ml. Tak som sa upokojila, ze maly aspon papa. Prsia nemakli, sestricka ma "potesila", ze mam v jednom prsniku mlieka pre 3 babatka. (prsia co som ledva mala c.1 sa zvacsili aj3x) non-stop naliate, len za pol dna som odsala mlieka za detsku flasku. A maly tahal pekne.
Takze moj pobyt v nemocke bol len o odsavani, prvu noc som poriadne nespala - co pre mna bolo babatko nove a stale som nan hladela. Noc predtym som spala 3 hodky a potom boli porodne bolesti. Ked som odsavala, tak som viac menej noci len presedela. Mozno za 5 noci som mala za sebou dokopy 10 hodiek spanku. Do toho stres - maly ked plakal, sestra nabehla, so sprostou otazkou preco place - tak vravim opytajte sa ho, mozno vam povie...potom injekcie mu pichali, cez den navstevy doktorov - v kuse niekto trieskal dverami a pytal sa "vsetko ok?" Taka vizita, hentaka... Ked som v noci odnasala odsate mlieko, ta najstarsia sestra sa ma opytala: "co sa tu takto v noci promenadujete...?" Neviem, co som jej na to mala povedat.
Nuz a poslednu noc som bola taka unavena, ze ma napadali take myslienky, ze odtial 😀 😀 ujdem. Rano ma este dorazila upratovacka, co mi kazala upratat si veci - 2x to povedala, otocila som sa jej chrbtom, aby som to predychala a vravela si, ze ak ma este ra vyzve, tak jej zmetiem vsetky veci na zem - nech spozna, co je to ozajstny neporiadok. Nastastie k tomu nedoslo 🙂 Potom doobedu na mna zabudli, tak som musela ist im pripomenut, ze ma maju prepustit. Ked mi oznamili, ze uz je po funuse a nech vydrzim do zajtra, tak pri predstave, ze by som tam mala byt co len o par hodin dlhsie, som zacala nahlas revat a vravim im, ze bud ma momentalne pustia, alebo ma budu prevazat na psychosku, bo ja uz meliem z posledneho. Sestra zdesena, musela som fakt vyzerat (vlasy som si necessala od porodu - takze od blazna som daleko nemala) 😀 😀 😀 a do hodiny som mala papiere vypisane.
Takze tot moja skusenost - keby nie problemov s prsiami a prisernym nedostatkom spanku, tak ostane by sa dalo zvladnut. Myslim, ze keby som sla znova rodit, nemala by som problem byt znova tam. Uz by som vedela, co ma caka. Moja spoluleziaca sa mala v pohode, ziadne problemy s bolestou - zasita len trosku, prsia ok, maly tahal od zaciatku. Takze ono to zavisi.
Ospravedlnujem sa dlhyyyyyyyyyyyyyyy komentar 😉

kosska3003
6. dec 2010

@dahra bol fakt dlhy ale pekne si to opisala dopodrobna takto to treba niektore tu napisu len Zilina fuj nikdy hnus a na to ze to v podstate take zle nebolo ze boli aj dobre veci to nenapisu

roo
6. dec 2010

fuu, to od dahry si asi precitam az zajtra 😀 som KO

virivka
6. dec 2010

pekne si rozpisala ahra 🙂

dahra
6. dec 2010

😀 😀 😀 😀 😀 mate to na etapy, snazila som sa to aspon rozdelit 😉

romcag
7. dec 2010

Uff.. tak nás pôrod zachvíľu čaká a ako tak čítam, tak neviem či by nebolo rozumnejšie ostať doma 😀 no hádam to nejak prežijeme 😉 .. nie je tu niekto, kto má termín tiež koncom decembra?

roo
7. dec 2010

@kosska3003 lebo porod je silno emotivna zalezitost. Mal by to byt krasny zazitok, nie nieco, na co chce zena co najskor zabudnut. A ak niekto alebo nieco tento zazitok pokazi alebo uplne znici, potom sa necudujem, ze niektore napisu len fuj nikdy viac. ☹

dunda80
7. dec 2010

ahojte.Ja som rodila pred 12 dňami v Žilinskej nemocnici a na pôrod nemám až také strašné spomienky,lebo som za 4 hodinky od kedy som dostala vyvolávačku porodila.Ležala som tam už 3 dni predtým,lebo sa nevedelo,ako budem rodiť,ale nakoniec sa to nejako rozbehlo samo.Ale po pôrode,keď ma večer previezli s malou na izbu na 4 poschodí,tak som ich prosila,nech mi ju na noc zoberú,aby som si mohla oddýchnuť a sestrička povedala,že potom ju vezme.Samozrejme,že mi ju neprišla zobrať a malá mi celú noc plakala a druhá sestrička mi povedala,že to je prejav života,keď plače ☹ .Ráno som bola taká vysilená,že som mala strašné závraty a potom mi dali infúziu,ale aj tak sa to už so mnou len viezlo k horšiemu.Nakoniec som dostala zimnice a stále som bola na liekoch.Nič som nevládala,ani malú si vziať z postielky.Nikto mi neukázal,ani ako ju mám prebaliť.Potom mi spolubývajúca pomohla.Mliečko som ešte nemala a druhý deň po pôrode bola mala už ozaj hladná a doktorka mi povedala,že jej netreba dať,že je veľká.Mala 3740g pri narodení.Tak som len kukala,či ju mám nechať hladnú a stále plakať.Nakoniec som si bola aj tak pýtať mlieko,lebo neviem,ako by som ju utíšila,keď bola hladná.Sestričky sa mi tam zdali niektoré ozaj odmerané a ja som bola už na konci svojích síl,tak som sa rozhodla,že sa dám preložiť na 3 poschodie na nadštandardné izby.Keby som sa tam nedala preložiť,tak veru neviem,ako by som tam bola prežila.Na nadštandarde býval so mnou aj manžel a ten prístup sestričiek a personálu tam je ozaj iný.Perfektný.Je to síce drahé,ale mne to veľmi pomohlo,lebo som bola v takom stave,že som nedokázala už ani z postele skoro vstať.Tam som sa dala trošku do poriadku a nakoniec sa mi aj mliečko spustilo.Je veľká škoda,že nemôže byť v nemocnici dopriate trošku viac opatri ženám po pôrode.

romcag
9. dec 2010

Baby ja by som sa chcela spýtať ako to je v žilinskej pôrodnici s otcom pri pôrode? Treba to nahlásiť skôr? Ja nechodím do nemocnici na kontroly, všetko absolvujem u svojho gynekológa, tak neviem či tam treba zájsť skôr, či až keď to príde. A koľko to vynde? Môže byť so mnou počas celého pôrodu? Či len počas druhej pôrodnej doby? Myslím, či aj pri kontrakciách, alebo už len počas samostatného tlačenia? Zatiaľ ďakujem pekne

diana23
9. dec 2010

@romcag ahoj,ja som sice nemala manzela pri porode, ale pocas celeho porodu bol vonku. lekarka sa ma po cely cas pytala, ci ho tam nechcem... (nechcem!🙂takze moze to byt dohodnute vopred, ale aj ked si to rozmyslis pocas porodu. moze byt pocas celeho porodu, ak zvladne🙂 masirovat krize a tak...myslim, ze ked som to pozerala cena bola okolo 20 eur, no nie som si ista, skus tam zavolet.drzim pakce🙂

romcag
9. dec 2010

@diana23 - ďakujem 🙂 si zlatá, tak hádam to bude v pohodke.. ja mám len strach, že ho ku mne nebudú chcieť pustiť, že sa to má skôr nahlásiť ☹ a cenu stačí orientačne vedieť 🙂 takže bude môcť byť pri mne hneď jak ma privezú? Niektoré baby písali, že je to super, keď napríklad aj zo sprchy vyndeš, ti môže podať uterák, veci a tak.. ale zas niekde že sa dá iba počas tlačenia, predtým si sama.. no som zvedavá.. a ďakujem za držanie palcov.. asi budem potrebovať 😉

diana23
9. dec 2010

@romcag ked sme kecali s babami, uz po porode, tak si to tiez pochvalovali.
...boli tam baby prvorodicky, ktore porodili za dve tri hodky...a lekari su ok tiez. urcite to bude dobre🙂
jedine nad cim by som pouvazovala, ked to vnimam spatne, je jednotka izba. mala mi tam plakala a "spolubyvajuca"
na to strasne zurila, vrieskala, nadavala... 😖

petah82
9. dec 2010

@romcag manzel moze byt s tebou cely cas, hlavne pocas 1. doby ho asi najviac vyuzijes 😀 na pomoc. nenahlasuje sa to skor, staci ked prides rodit, tak im povies a on potom zaplati, ked ho pustia dnu. dnu ho pustia, az ked ta vysetri dr, spisu dotazniky, daju klistir,... cena je myslim 35e....

romcag
9. dec 2010

@diana23 - ja som tiež prvorodička, neviem zatiaľ čo ma čaká veľmi, tak to beriem športovo 🙂 dúfam, že ma Kristínka veľmi nepotrápi, že to spolu nejak zvládneme a že nám tata bude teda nápomocný..
@petah - super, tak som rada teda 🙂 bo už som z toho fakt strach mala... už som teda pripravená rodiť 🙂 kiež by sa Kristínka poponáhľala, mama už má toho dosť 😀

roo
9. dec 2010

@romcag Drzim prsty, nech to mate stastne za sebou a prajem krasny porod 🙂 A manzela si urcite ber so sebou 😉

romcag
9. dec 2010

@roo - ďakujem krásne 🙂 neviem či bude pôrod krásny, no keby aspoň taký nie moc odstrašujúci bol 🙂 a veru, beriem, beriem.. bez neho ani nejdem 😀

teerry
4. jan 2011

@romcag :
gratulujem k dcerke 🙂

kosska3003
7. jan 2011

@romcag blahozelam vela zdravick a a mliecka prajeme

zuzuula
7. jan 2011

@romcag ahoj vidim ze uz mas babo, gratulujem, chcela by som sa opytat aky bol porod? mna to caka tiez za par tyzdnov v Ziline, tak by som sa chcela trosku popytat. dakujem

romcag
8. jan 2011

@teerry, @kosska3003 - Ďakujeme baby 🙂
@zuzuula - tiež ďakujeme.. no a pôrod, nejdem ťa strašiť, u každého to je individuálne predsa.. ale z pôrodnicou v žiline som spokojná.. na prvorodičku, to šlo celkom rýchlo.. napíš konktrétne do pošty čo ťa zaujíma, rada odpoviem 😉

teerry
12. jan 2011

ahojte kočky,
rodila ste niektorá po cisárskom reze normálne v Žilinskej nemocnici? ak áno- aký odstup medzi pôrodmi ste mali?? diky moc za odpoveď 🙂

emma311
20. jan 2011

@kosska3003 mno, neviem isto, ale nespominala si tu keddysi s romcoug paucina? je len chcem podotknut rozdiely medzi lekarmi.....prestupila somod inej gynekolozky z ineho okresu-orava btw.- k nemu v 20. tyzdni a knizka, ktora bola spoli prazdna, takmer cista, sa zrazu zaplnila zapismi, vysetreniami, ktore neboli urobene a mali byt uz davno, haluz!!!! neviete, ci este chodi k porodom? 😉

roo
21. jan 2011

@emma311 v októbri som ho na pôrodnej sále videla a jedna kočka potom na oddelení vravela, že jej bol pri pôrode a veľmi sa jej páčilo aj to, že jej dal bábätko na bruško hneď po narodení

kosska3003
21. jan 2011

@emma311 ano ja som hned po porode presla k nemu lebo som mala taku kravu co ma poslala doporodnice ze mam vela vody ze mi ju maju prepichnut a nakoniec mi v nemocke povedali ze vody mam akurat a ze sa prepichuje ked je zena na 4 prsty otvorena a ja zavreta ani po mesiaci som sa neotvorila a sla som cisarskym

a ano on chodi Utorky sa mi tak bidi do ZA porodnice inac je v Cadci a vo svojej ordinacii a ano je super dr odporucam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre