Aké mliečne výrobky pre 9 mesačné bábo odmietajúce biely jogurt?

mirinka9
9. júl 2012

moja dcerka sa nejako netrha po bielych jogurtoch... ake jogurty by som jej este mohla dat? viem, ze ostatne ochutene okrem toho, ze su tam napr. jahody, alebo cokolada, obsahuju rozne zahustovadla, skroby atd... neviem, ci je to vhodne pre take male babo.. co by ste poradili?

adelaine
9. júl 2012

tak jej do bieleho skus pridat roztlaceny banan, domaci marhulovy dzem...alebo skus sladku bielu activiu....
tie kupovane ochutene su len o aditivach a farbivach.....

raichel
9. júl 2012

Skusili ste dracik alebo pribinacik,piskotik?Ja len taketo davam mojmu 10mesacnemu syncekovi.

maslenka47
9. júl 2012

My papame smotanovy zvolensky marhula jahoda cucoriedka vanilka. Modifikovany skrob mas vo vsetkych detskych vyzivach z obchodu. Nemyslim si, ze sa jej z toho nieco stane. Jogurt papa od 8 mesiaca.

beruska113
9. júl 2012

My davame sladku activiu, alebo marhulovu. A teraz som začala Bánovecky a chuti mu. Baby dávaju i Holandiu.

seva
9. júl 2012

skus pridat do bieleho jogurtu trochu javoroveho sirupu. ale inak myslim, ze na mliecne vyrobky ma este cas...

tinki
9. júl 2012

tiež si myslím, že nie je kam sa ponáhľať, stačí ak jej dáš denne jednu lyžičku bieleho a ona si postupne zvykne..načo učiť na zbytočne na sladké..

libka1
9. júl 2012

acidko, nasa ho mala rada (aj dodnes ma), zvykla som jej do neho nadrobit rohlik... inac nie vsetky ochutene obsahuju sajrajty, skus popozerat, myslim ze holandia, sabi, zvolensky su fajn, akurat teda je v nich cukor...

jkadankova
9. júl 2012

Je leto, dostupné je čerstvé sezónne ovocie. Jogurt ním ochuť a si budeš istá zložením. Načo kupovať ochutené jogurty? Ja kupujem jedine Sabi, a z ochutených mi práve tie odporúčala aj detská lekárka 🙂 Skús ešte acidofiné alebo jogurtové mlieko.

jonas17
9. júl 2012

bez modifikovaného kukuričného škrobu dostať na našom trhu gazdovský jogurt Hollandia...je výborný, ale je jediný, ako za starých čias...sladký by som nedávala, stačí pomaličky ochutnávať...do roka je to len o ochutnávaní, sú to príkrmy, určite také malé dieťaťko nezje celý jogurt, moja nezje doteraz...a activiu od danone by som nedala ani dospelým ľudom, malým deťom sa doslova neoporúča ich podávať...

katy1979
9. júl 2012

ochuteny a smotanovy jogurt predava aj lidl. vyrobca je olma a je bez modifikovaneho skrobu.
ak ti spapa detsku vyzivu tak sa da ochutit jogurt aj s troskou vyzivy.
Vo zvolenskom ci banoveckom je urcite skrob v sabi neviem ten nekupujeme

tetapetra
9. júl 2012

ochutene jogurty su to iste ako biele. Len do bieleho jogurtu sa pridava ovocny komponent 😀 Skus davat smotanove jogurty od tuku 8%.Activia nie je vhodny jogurt nizky tuk a pridava sa tam srvatka

janaalzbeta
9. júl 2012

lekári odporúčajú smotanové zvolenské jogurty, no len môj drobec ich nemá rád ☹ . On zbožňuje Fantáziu od Danone 🙂 . Ale každé mimi je iné tak treba len vyskúšať............no teraz v lete si dávaj pozor na záruku jogurtov a uskladnenie............. 🙂 . V obchode to neovplivníš ale vždy ber tie zozadu............... 🙂 Viem prečo píšem sama som bola predavačkou..................... 😉

lucka1987
9. júl 2012

nam chutia zvolenske a davam aj ochutene 😉

nibiru
9. júl 2012

ja som davala bežne ovocne clever,cba smotanove (inak vyraba ho zvolensky)fantazia tiež biele nemusela vždy čitam dodavatela,vyrobcu nie nazov jogurtu nakolko som robila v obchode a teda nemienim platit za načančany obal.:o)

monyccka
9. júl 2012

ochutit ovocim, vyzivou a zostat pri kvalitnom bielom jogurte(!) . Ziadne activie, dobre mamy a pod.. Su to kremy s jogurtovou prichutou. Zvolensky, Sabi, HM(humenska mliekaren), pripadne domaci. A nemusi zjest kilo. A ak ovocie nezaberie, skusit pridat mrkvu (masko) a natriet na chlebik ako natierku..Alebo pridat do zemiacikov (pyre) namiesto mlieka.. Najskor trosku, postupne pridavat. Je to drobcek, zvykne si..

zmrzlinkams
9. júl 2012

vyskušaj tie jogurty od nestle su tam 4 ks a stoja do 3 e, su rozne a niektore sa možu davať aj od 6 mesiaca malej chutia už sme papali čisty, vanilkovy, jahodkovi - myslim že je aj ina značka ako nestle. a potom klasika pribináčik ten jej chuti, piškotik a pod. jogurty k tomu kludne možeš davať - ja nedavam každy den jogurt ja to striedam s detskou domacou vyživou, ovocim a jogurtiky aby namala každy den to iste a tiež aby nemala na desiatu a na olovrant to iste tak preto takže tych jogurtov zas neje neviem kolko a zatial jej nikdy nič nebolo a neni a je v norme vobec neni ani obezna a nič podobne.... 🙂
kludne možeš kupiť aj s jahodovou prichutou to sa može od 6 mesiaca papať aj kašičky jahodove su od 6 mesiaca len z čerstvymi jahodami sa musi opatrne ale možeš dať, akorát čo nekupujeme zatial čokoládove, orieškove a pod. prichute, ale vanilka, jahoda, marhula,hruška a pod. možeš kludne tolko zas toho aj tak v tych jogurtoch neni ako by sme chceli 🙂 🙂 🙂

teress
9. júl 2012

naša frčí na zvolenských bielich...dochutím domacou marmeladkou...a teraz kupujeme od tami živí jogurt...aj ten je super...najma marhulková a je to 180, takže aj veľký

katren
9. júl 2012

@mirinka9 a este kojis, ci davas UM ci ako???? jogurty nie su povinne, nemusi ich jest kazde dieta....pokial papa ine mliecne vyrobky /mlieko, syry atd/.... nasim najviac chuti acidko, Dominika mi vypije rano cele to 500ml balenie 😉 a tiez nemaju mliecne veci kazdy den....

luciferkax
9. júl 2012

Ak jej jogurty nechutia, tak jej ich nedávaj. Ja kupujem biele, drobec zje aj neochutené, druhému dochucujem lyžičkou trstinového cukru alebo lyžicou, dvoma nastúrhaného ovicia

katy31
9. júl 2012

My máme tiež 9 mesiacov a papáme zvolenský vanilkový jogurt, zvolenský jogurt Paradise slivkový a hruškový a sabinovské jogurty.. Okrem toho aj Nestlé robí jogurtíky, také, čo nemusia do chladničky, vyskúšaj....

euka210
9. júl 2012

myslim, ze skroby ani zahustovadla nie su velky problem, 9m je uz nejaky vek. Radsej sa vyhnut pochybnym jogurtom a kupovat len kvalitne slovenske...Sabi (na vychode), Zvolensky (stred a zapad)

kolinia
9. júl 2012

moja mala ma 8 mesiacov a papá termixy, miláčiky, jogurty aj ochutené a je to ok, nič jej nie je, neni tlstá, je šikovná, behá za dve ruky, sedí od 6 mesiacov a papá aj zeleninovo-masové príkrmy, ale tie skor domáce, z obchodu moc nechutia 🙂

zigzag
9. júl 2012

@mirinka9 urcite nic ochutene by som jeje nedavala,lebo jej pokazis chut a ine ako sladke ti papat uz nebude, moj ziez jogurty nechcel, skus plnotucnu kyslu smotanu, a urob si z nej termix doma, troska hnedeho cukru a ked uz papa lepok, tk poruc jeje v tom sunarku na dobru noc a to je mnamka, robievame doteraz aj s vlockami a po case som pridala aj domacu marmeladu, postruhane ovocie. a tvaroh,, nas rastie na tom, v kpovanych termixoch je kopu pridavnych latok a inych veci,ktore su prilis,pe tak male babo, ale je to pohodlne pre mamicku, netreba sa s tgym babrat doma----

katuska169
9. júl 2012

ja som mojej malej davala uz od 7mesiacov vsetky jogurty 🙂 a je iki

aknel1985
20. júl 2012

skus ho zmiesat s ovocim vyborny je biely jogurtik so zivou mikroflorou a popuceny banan, my zas takyto problem nemame mala mi zje aj samostatny jogurt ked som jej davala pribinacika tak nechcela ....mozno neskor tvojmu dietatku zachuti

silviale
21. júl 2012

Mne lekár dovolil davať mlej od 9-teho mesiaca aj mozzarelu a cottagechees. Nie sú slané. Malá má dnes 2,5 roka a do dnes jej spravám najvacsiu radosť, ked jej spravím cestoviny s cottagecheesom 🙂