Aké skúsenosti máte s MUDr. Hrabčákom z Bratislavy?

sofia1
14. júl 2008

aké máte s ním skúsenosti?

miriam2deturence
10. jún 2010

MUDr. Hrabcaka doporucujem.
Mam s nim 5rocnu skusenost 😉 Mam aj vdaka nemu dve krasne deti (oba razy po diagnozicke "sterilna"). Prvy porod i ked cisarskym, bol pre mna a muza nadhernym zazitkom, robil ho MUDr.Hrabcak. Druhy som si povedala ze ak bude dietatko otocene spravne idem na prirodzeny a ze si to ustojim, a bohuzial v mojom speci pripade to nedopadlo slavne ale asi to tak malo byt, len som to cele tazko prijala a voci p.doktorovi Hrabcakovi mam vdaka tomu paradne vycitky svedomia veru, mne to nedoporucil, bola som vtedy taka sklamana, vsetko co mi hovoril ma sklamavalo, az som sla rodit do Topolcian kde mi tvrdili ze mam vsetky predpoklady na prirodzeny, dokladne ma vysetrovali, tesila som sa... a v den D ze si oni predsalen netrufaju na prirodzeny a sup-sup na operacku, naliehavo, zahmlene, nastojcivo, nech neblbnem, ze sa z polcesty vravim s problemami, nic som nechapala, opakovala som ze ja ochotne odidem aj zo saly napichana, ze preco takto par dni skor a cisarsky, ziadne vazne vysvetlenie ktore by ma presvedcilo ze sa nieco deje som nedostavala ... tak som tam "odrodila" na co mi zavolal moj pan doktor Hrabcak ze mam vysoke pecenove testy, nech ich upozornim hned a tak... starostlivo, no "paradne som sa citila" ....prekvapeny ze som po sekcii, teda vedel ze idem do TO ale zvysok bol veru same prekvapenie... odvtedy mam neprijemne vycitky svedomia voci nemu ze som na porod odisla inam a vravim si ze aj doktori su len ludia a ked radsej z obavy o mna a dieta doporucuju cisarsky tak som v mojom pripade, upozornujem v mojom pripade, lebo stale som na prvom mieste a jednoznacne za prirodzeny porod, aj po cisarskom... tak v mojom pripade som mala ostat tu rodit, ako doporucil, alebo natvrdo vyboxovat prirodzeny... len ktory hoci prestudovany neodbornik si to dovoli voci lekarskemu teamu potom riskovat, ja som si to nevzala na svedomie. Hoci to vravim aj preto ze ten cisarsky druhy bol pre mna zlyyy proste neprijaty mnou vnutorne. Prvy u MUDr.Hrabcaka bol super nadherny zazitok (okrem dni po samozrejme, kto zazil vie co myslim, zviechanie sa po sekcii a po prirodzenom su neporovnatelne).
Ale k veci. 2x ma liecil na sterilitu, samozrejme s pomocou aj inych mojich snah, uspesne, mame dve deti uuzasneee. Viem o viacerych ktorym pomohol mat deti. Vysetrenia v pohode... niekomu sa zda ze hovori malo, niekomu ze moc, z toho sa nevyznam, kazdy ma asi ine predstavy co je malo a co je moc a hlavne rozdielny objem informacii nastudovany samostudiom to potom je jasne ze rozdiel. Je vyhoda velka ze je aj porodnik, tj starostlivost bezna az po porod. Jeho specializacia je co viem prave aj na problemy s otehotnenim - tak som sa k nemu dostala, atd ja neviem vsetko vymenovat ... ved skuste. Ordinacne, kontakty uz ktosi vymenoval. Tento tyzden som sa dozvedela od sesternice ktoru som unho nahodne stretla a ktora si ho vyhladala ako doporuceneho, ze sa da v jeho sukr.amb. na tom 2.posch v Ruzinove platit aj pausalom na rok v com je vsetko (ratam okrem porodu a procedur s tym spojenych) asi 200eur, fakt teraz neviem ale naisto kolko, kto zavola dozvie sa... Prajem vsetko dobre maminky 🙂

janhag
19. jún 2010

Milé tehuľky a maminky, ja mám s Dr. Hrabčákom len tie najlepšie skúsenosti. Po dvoch rizikových tehotenstvách a dvoch cisárskych rezoch mám s jeho pomocou, s jeho odbornými znalosťami, zručnosťami a ľudským prístupom 2 krásne zdravé deti, syna a dcérku. Výborný ženský lekár a človek!!!!! Odporúčam🙂

tina2000
22. jún 2010

DR.HRABCAK - ELITA ?????
Tak tento vychvaľovaný doktor Hrabčák je teda ELITA jak HOVADO !!!!! V 24.tt (ked som bola hospitalizovana so slepákom na porodnickom) mi omylom podal vyvolávačku, aj napriek tomu, že som mu vravela, že či si je istý, že to má byť pre mňa (v tom čase som nemala ani potuchy čo je to vyvolávačka...), zo svojho zamyslenia sa prebral až ked mi ju pichol.... Pomylil si ma s inou pacientkou (podotykam, ze som nemala v tom čase ziadne brucho!!), ked som mu vravela, ze prečo si neoveril mena a prečo ma nepocuval, ked som sa ho pytala, ze čo mi ide robit, tak nereagoval .... Na druhý deň sa ten UZASNY PAN DOKTOR ani neprisiel spytat ako sa citim, nieto este ospravedlnit sa.... Je mi jasne, ze chyba bola aj na strane sestričiek, ale on mal sluzbu a posral ju a mal sa o mna postarat a aspon sa prist spytat ako sa citim a hlavne mi vysvetlit co sa stalo, co sa mi moze stat a podobne....
Vazený pan doktor mal jedno stastie a to také, ze to nespravil nejakej poriadnej hubatej sépii, ktora by ho za jeho spravanie pekne potrapila..... No ja som bola v takom šoku, ze som sa nezmohla ani na slovo a az teraz po mesiaci som sa odhodlala to sem vycapiť, na toto forum, aby ste vedeli, že aj ten najuzasnejší lekar je omylný, no najhoršie je, ked tak ospevovaný doktor sa po svojej chybe nevie dotyčnej pozriet ani do očí a povedať niečo ....
Toto je pan doktor Hrabčák a poviem Vam, ze sa velmi obavam nasho mozneho stretnutia, ked budem rodit v Ruzinove.... ☹

emma_932
29. jan 2011

ahojte, bohuzial sa musim pridat k tina2000... vybrala som si ho ako porodnika, dohodli sme sa na cene /nebolo to malo../, na uvodnom stretnuti bol velmi mily, ochotny, vsetko vysvetloval, okrem ineho aj to, ze on rodi hlavne vyvolavackou.. medzitym som sa rozhodla, ze nechcem vyvolavacku a ked som mu to prisla oznamit, zacal sa ku mne spravat ostrasne, ze on nemoze len tak hocikedy dobehut a chce ist aj na lyzovacku, niekedy je po nocnej, proste strasny pristup, ale to najhorsie ma este cakalo.. pocas vysetrenia som mala pocit, ze ma roztrha, potom som sa skoro nepostavila na nohy a ked tak teraz rozmyslam, vobec si nie som ista, ci si nageloval ruky alebo sa pustil do mna bez toho. bola to neskutocna bolest a ked som mu povedala ako ma to boli, reagoval, ze si mam zvykat, porod bude este horsi 🙄
utiekla som nielen od neho a z Ruzinova ale aj z BA 😔 , idem rodit do Stiavnice, je smutne, ze v BA draho zaplateni lekari si dovolia takto pristupovat k pacientom 😖

swerigel
4. jún 2011

Ahojte,
ja som chodila k Hrabcakovi do Medissima dva roky, z toho aj cele tehotenstvo. Kliniku mi platil zamestnavatel, doktora som si nevyberala sama, jednoducho mi ho "pridelili". Najskor to bolo v pohode, cele tehotenstvo som nemala problemy. Ked sa blizil termin porodu, zacal sa ma vypytovat, kde chcem rodit a u koho a nenapadne poznamenal, ze on rodi v Ruzinove, a tiez spomenul system vyvolavacka - ako to opisuje emma_932. Otvorene som mu povedala, ze NECHCEm rodit v Ruzinove, lebo su tam hrozne podmienky. Nato sa uplne rozhorcil, ze vsade je vela mamiciek a malo priestorov a ze som nejaka prieberciva. A zrazu na sone videl same problemy. Najskor mal vraj maly hlavicku o vacsiu ako telicko - dokonca o dva tyzdne. Pytam sa, co to znamena... Nic nic, vraj to nemusi nic znamenat, ale tvaril sa pritom tak cudne, ze som si to doma nasla na nete - vraj to moze byt downov syndrom. Plakala som cely den a noc, muzovi som ani nic nepovedala, aby sa nestresoval... O dva tyzdne, ked som prisla na poradnu a dal ma na sono, tak som sa cela utrapena pytala na tu hlavicku, ze ci je v poriadku. Hrabcak si ani nepamatal, ze mi hovoril, ze je vacsia a .zrazu bolo vsetko v poriadku. Znova sme sa bavili o porode, znova som zdoraznila, ze v Ruzinove nebudem rodit. Nuz, naladu mal pod psa, ale co uz. Na dalsej poradi zase na sone videl zahadne cysty na peceni dietatka. Tak som isla k svojmu porodnikovi, s ktorym som sa medzitym dohodla, a on ma poslal na ultrazvuk, kde ziadne cysty nevideli - este sa doktor rozculoval, ze ked Hrabcak nejake cysty videl, mal zapisat do knizky kolko, ake velke, kde atd... V knizke nic nebolo, hoci ja som preplakala dalsiu noc, zbytocne som sa stresovala kvoli takemu chrunovi. A ked som prisla na poslednu poradnu k Hrabcakovi uz s tym, ze mam zaplateneho doktora, tak bol vyslovene neprijemny a lucil sa so mnou s poznamkou - Nuz, nech vam to teda dobre dopadne na Antolskej, ked uz ste sa tak rozhodli. Takmer som pleskla dverami, KRETEN!!!
Proste, myslim si, ze za tie dva roky, som si o Hrabcakovi mohla urobit celkom slusny prehlad - nemyslim si, ze je to zly doktor, ale myslim si, ze je na prachy a porod nie je biznis... A je vela doktorov, ktori este stale beru porodnictvo ako poslanie, nenutia zbytocne zeny rodit vyvolavackou a taky podla mna Hrabcak nie je.

bambulka2091
6. dec 2011

ahojte kočky,ja poznam dr.Hrabčaka už 5rokov,ja som s nim nemala nikdy žiadny konflikt a ani problemy,,síce nerodila som u nho ale mala som važnu hormonalnu poruchu,zapal vaječníkov,a dokazal mi velmi pomoct,poradit s liečbou,jeho prístup je v ambulancii prijemny .... 🙂

horna
5. sep 2012

Hrabcaka nedoporucujem. Velmi zla skusenost...

emma_932
5. sep 2012

nemyslim si, ze je to zly doktor, ale myslim si, ze je na prachy a porod nie je biznis...
@swerigel presne tak, na prvom stretnuti max prijemny, potom ma zacal tlacit do vyvolavacky aj epiduralky, a ked som mu povedala, ze nechcem ani jedno, /t.j. bolo minimalne riziko, ze ma odrodi niekto iny/ bol strasne neprijemny, doslova hnusny. Rodila som v Stiavnici, s BA sa to neda porovnat, a to som nemala zaplateneho lekara. Hrabcaka uz v zivote nechcem vidiet, je mi z neho zle.
Napisem sem jednu historku, neviem, ci je pravdiva, je to od "kamoskinej kamosky": pocula som, ze dosla za nim jedna mlada baba, 1 x bola u gynekologa, Hrabcak sa nic nepytal, vysetril ju, baba zacala krvacat, az vtedy zistil, ze bola panna 🤐 Hrabcak zle, zle a este raz zle

daflo
23. jan 2013

Moja skusenost s nim je zla. Jeho by som si uz NIKDY nezvolila za lekara pri porode.

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misa747
8. máj 2013

Ahojte. MUDr. Hrabcak je v prvom rade jeden mily, sympaticky a ludsky clovek. To, ze je lekar gynekolog a odbornik vo svojej profesii uz malo moznost vyskusat vela zien vratane mna. Tohto lekara mozem kazdej iba odporucit. Operoval ma, otehotnela som, odrodil ma s dvojickami a chodil za mnou, ale aj za detmi na oddelenie. Bol mi vzdy ochotny vysvetlit vsetko, co ma zaujimalo, nikdy som od neho nepucula ze sa niekam ponahla, ze sa nieco neda. Naozaj som mala moznost stretnut vela lekarov, ale tento jeden ma co ucit svojich kolegov! Za seba mozem iba povedat: "Dakujem pan doktor".

knedlik544
21. nov 2013

misa747 mas pravdu. Ja som k panovi doktorovi Hrabcakovi chodila obidve tehotenstva. Pravda je aj ta ze som nemala ziadne komplikacie. Vzdy bol velmi ustretovy, ochotny. nikdy ma vysetrenie nebolelo. Samozrejme je to trochu neprijemne ale myslim si ze niektore tu az moc prehanate. Mna nikdy netlacil do vyvolavacky pri porode, ani do epiduralky, ani nicoho podobneho. Porod prveho syna sme mali dopredu naplanovany. Pan doktor ho naplanoval na sobotu (aj ked mal mat volno). Vsetko prebehlo bez komplikacii. Druheho syna som zacala rodit velmi nahle, tyzden pred terminom. Cele to netrvalo ani dve hodiny. Ked som volala doktorovi, povedal mi ze mu je to luto ale ze asi nestihne prist lebo je mimo BA. Ale skoro cely cas so mnou telefonoval, uz bol na ceste a ubezpecoval ma ze doktorka ktora ma bude rodit je velmi sikovna a ze sa nemam bat. prisiel az po porode, aj ked vedel ze to nestihne, tak ma prisiel skontrolovat. manzela dokonca zobral aj na oddelenie sestonedelia do inkubatora kde syn prve hodiny lezal. na druhy den ma prisiel pozriet a priniesol mi aj peniaze za porod ktore som mu dala, ale kedze nestihol prist tak bol taky seriozny a vratil mi ich. Je to velky profesional. Ja velmi k doktorom nechodim, nemavam zdravotne problemy, ale ako som tak obe tehotenstva chodila ci uz na odbery, alebo na monitor, stihla som si vsimnut ako su niektore mamicky az moc uzkostlive. Chytia sa kazdej banality, len aby mohli nadavat na dokotorv, aj ked je vsetko v poriadku. Takze sa skuste niektore zamysliet aj nad sebou a nehladajte chybu vzdy len v druhych. A nakoniec sa pridavam aj ja k misa747 : "Dakujem aj ja PAN doktor " 🙂

danninkach
24. nov 2013

@knedlik544 ahoj prosím ťa koľko si od teba pýtal za pôrod.. ? ak môžem pekne poprosiť ip. ďakujem !!

silviasiska
21. jún 2015

@knedlik544 @danninkach
poprosim vas do IP kolko si pyta dr Hrabcak za graviditu a kolko za porod? dakujem vam

aleshka_supermama
23. aug 2019

Baby chodí niektorá k Hrabčakovi na babuškovu?

silviasiska
23. aug 2019

@aleshka_supermama ja chodím už 8 rokov

aleshka_supermama
23. aug 2019

@silviasiska môžem poslať IP? Mala by som par otázok. Diky

silviasiska
23. aug 2019
sedlakovamimi
10. máj 2020

Ahojte, prosim vie mi dat niekto info do IP kolko si pyta Hrabcak za "servisovanie" tehotnej a porod? Budem velmi vdacnaza kazde info. Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre