Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

adicka
27. mar 2007

ahoj janette.ano,je to moje prve babatko.no,ja uz prenasam.uz mam od vcera neskutocne bolesti,dnes som bola u lekara,dali mi tablety,aby som sa aspon v noci trosku vyspala a rano mam prist znova,tak dufam,ze to uz bude zajtra za mnou-su to neznesitelne bolesti ,ktore vystreluju do krizov ☹ a ty,ako sa citis?coskoro to budes mat za sebou 🙂 odkial presne si?

nadhera
27. mar 2007

adicka,a ja som si myslela, ze si ta tam uz nechali. zajtra drzim palceky, nech to mas uz cim skor za sebou.

janeette
autor
28. mar 2007

Cau Adicka.ja som vyrastená Humenčanka z Laboreckej,ale pred rokom sme sa presťahovali do Ľubiše.A pocity?Už by som aj mohla ísť,moj muž už tiež prežíva posledné dni šoky,ked v noci 5x vstanem na wc a on si myslí,že už to na mna prišlo.Nedá sa mi ani ležať,ani sedieť,ani stáť,ani chodiť,ale sladkého by som sa napýchala do het.už len kysnem,a prevalujem sa.ale to ti urcite dali ultimátum ak nie do 42tt,tak ti porod vyvolaju,že?a kolko kg si pribrala pocas tehu ak sa možem spýtať 😔 ja 30... 😒

luciaj
30. mar 2007

aj by sa rodilo, ak by nas mladych ostalo v HE viac ... pokial viem, z mojich spoluziacok a spoluziakov neostal v HE nikto, vsetci sme sa rozprchli za pracou mimo☹

janeette
autor
31. mar 2007

Adicka,ty už si asi šla,čo?piatok som bola na monitor srdiečka na porodnici a akurát o 2 izby dalej sa práve rodilo,myslela som,že sestra ma nechá vonku počkať,ale asi sa rozhodla sa,že si to vypočujem.a poviem vám,že až mi stislo ked vzdychala ale trvalo to asi 5 min,a už bol počuť detský plač,bolo to dievčatko a vraj jej dali meno Emka.vyšla mi 1 maličká slzička,že zachvílku i ja konečne budem počuť plač svojho 1dieťatka.

luciaj
2. apr 2007

drzim ti placeky janeette, uz to mas vazne za par ... tak sa drz a cim skor pridaj fotecky malej humencanky 😀 😀 😀

adicka
2. apr 2007

Ahojte .Tak my sme uz s malickym doma,dnes nas pustily,pretahovala som tyzden,v stredu som prisla s kontrakciami,kt.trvali celu noc,doktor mi prepichol plodovu vodu,zacala som rodit o desiatej a malicky bol na svete presne o druhej.Konecne sme vonku 🙂 janette,ja som pribrala 23kg,ale v pohode.Drzim vam palceky,nech to uz mate za sebou.

janeette
autor
3. apr 2007

jeeej adicka,tak ty to maš už za sebou,tak to ti v tichosti závidím...to musí byť uľava,ale aj nesmierna radosť,prajem veľa zdravia tebe aj mini chlapíkovi. 😉 a koho si mala pôrodníka?personal bol v pohode? 😕

nadhera
3. apr 2007

adicka - gratulujem k babatku. a cakam, ze trosku sa rozpises ako bolo v HN.

adicka
4. apr 2007

Ahojte 🙂 konecne som sa dostala aj tu.Dakujem vam.Musim sa priznat,ze som nesmierne rada,ze uz to mam za sebou,ale oplatilo sa cakat-mame zdraveho chlapceka ako buk a zaroven aj poslusneho-aspon zatial 😉 janeette neboj,aj ty to budes mat zaraz za sebou.Nadhera vsetko rozpisem.Porodnika som mala Dr.Budajovu-taku super milu blondinu-tu hned spoznas-je jedina blondinka na oddeleni gyndy-porod prebehol rychlo a musim uznat ,ze bola velmi jemna a zdravotny personal na jednicku-vsetci sa pekne starali-citila som sa tam ozaj dobre-vsetci mili,takze sa nemas coho bat a uz nech sa ti to rozbehne 😉

adicka
4. apr 2007

Nadhera mas IP 🙂

janeette
autor
4. apr 2007

cau adicka.včera v noci som sa zobudila na tupé a silné bolesti v bruchu,ale bohužial,bola to len hnačka, 🙄 ---- 😀 😀 😀 😀 .v ten den som nejedla nič také,čo by mi ju mohlo vyvolať,ale v knižke čo mám píše že aj bolestivá hnačka je príznakom prichádzajuceho pôrodu.čo ja viem...ale som sa zlakla 😅

adicka
4. apr 2007

aj ja som si stale myslela,ze uz to prislo,ale nikdy nic... 😒 no ono to pride,kedy ma prist.pozeram,ze mas este cas,tak sa nelakaj a pekne oddychuj pokial este mozes 🙂

janeette
autor
8. apr 2007

jasné,určite prídu aj také časy kedy by som si priala byť ešte tehotná.len nech všetko dobre dopadne,a babetko sa narodí zdrave.potom už všetko opadne...potom nastupia zasa ine problemy.ako si sadnuť po zašivaní,bolesti prs,prečo baby plače a tak dalej.no nech to obnaša čokolvek,na materstvo sa uprimne tešim. 😵

sara2
10. apr 2007

Ahoj Janeette.
Tiez som z He.Rodila som v novembri 2005.Nasa slecna uz ma takmer 1,5 roka.Moj pôrod trval 13,5 hodín.Ale musím povedať ,že som to prežila uplne v pohode.V noci mi odtiekla plodová voda a kontrakcie nie a nie prísť.Pri pôrode bola so mnou teta,ktorá tam pôsobila kedysi ako pôrodna sestra.Takže to bolo super.Pri príchode v noci tam mi hned dala sestra klistír.Potom ma presunuli na takzvanu vzdycháreň a tam som bola do rána tak do deviatej.Potom ma preložili na riadnu izbu lebo pôrod sa mi nerozbiehal.Až na obed som začala mať silné kontrakcie ale neotvárala som sa.A tak mi približne okolo jednej primár dr.Pavlovčin pichol injekciu a do dvoch hodin som porodila.Samotný pôrod bol ok.Primár bol super nemôžem sa absolútne sťažovať.Akurát nepríjemný zážitok mám z nástrihu lebo mi ho urobil mimo kontrakciu a tak som to úplne cítila.A šitie bolo fajn.Tiež to robil tak jemnučko a popri tom so mnou komunikoval a to asi pomohlo a samozrejme aj prítomnosť spomínanej tety.Čo sa týka sestier na novorodeneckom nejak to nemôžem posúdiť lebo ma s malou po dvoch dňoch presunuli na nedonosenecké oddelenie,kvôli problémom.Akurát mám ťažké srdce na sestry tak na novorodeneckom ako aj na nedonoseneckom,že mi nepomohli s technikou dojčenia malej....ale to je na dlhsiu debatu.Vcelku som bola spokojna s pôrodnicou.A aby som nezabudla nedávali sme žiaden úplatok a pod.Prajem ti veľa šťastia...

iwett
18. apr 2007

Ahojte hladam podnajom v he 1 izb.byt.Mohol by mi niekto poradit po čom dávajú 1 izb byty do podnájmu v humennom.Prosím poradte ak viete.Dakujem 🙂

adicka
19. apr 2007

ahoj.neviem kolko stoji podnajom v 1izb.byte,ale je urcite lacny.V He idu byty lacno-aspon zatial.Taky 3izbovy byt na sidl.Pod Sokolejom ta v hotovosti vyjde 350000sk. 😉

nadhera
19. apr 2007

ahoj adicka, ako si uzivas s malym alexom? uz ste si na seba zvykli? opatrujte sa a IP

adicka
19. apr 2007

akoj nadhera.zvykli sme si velmi rychlo,je to poslusne babatko 🙂 a ty ako a malicky?pocuva?prave spinka a ja varim obedik 😉

janeette
autor
8. jún 2007

ahojte všetky,tak môžem sa aj ja pochváliť.17.apríla sa nám narodila Slávka-3850kg. adicka,porod trval spolu s počiatočnými bolesťami 5hodín,vo vzdychárni som si na posteli našla svoju polohu(po sediačky),jednu nohu som mala na nočnej skrínke a druhou som si mávala sem a tam a vážne mi to pomohlo,aj ked krátko pred porodom to už nepomáhalo,kontrakcie boli už na neznesenie,že som si priala zaspať a zobudiť sa o týždeň... 😵 maličká je už riadna bambulka,pekne spinká,niekedy aj 7-8h v noci,z čoho som nadšená,čakala som nočné vyplakávania a ono je také tichučké. 😨 zajtra nahodím fotky

janeette
autor
9. jún 2007

sara2,suhlasím s tebou,sestry na novorodeneckom su zmije,no 2 z nich boli celkom mile.tamtie druhe by som musela nakolenach prosiť aby mi ukázali a poradili.a hlavne ta tučná zmaľovaná akoby do práce chodila iba nadávať na svoju robotu.druhá taká blondína ukázala a poradila aj to čo ani nemusela 😲

biccy
9. jún 2007

Janeette,blahozelame spolu so Zoinkou. 😀 😀 😀

janeette
autor
9. jún 2007

dakujem dakujem dakujem.materstvo je nadherna vec.

majina.b
9. jún 2007

janeette,blahoželám k dcérke, SLÁVKA nech rastie do krásy a pre radosť.

adicka
9. jún 2007

janeette blahozelam 🙂 tvoja Slavka vazila tak ako moj Alex 😉 ta zmalovana herecka,ta mi bola tiez nesympaticka-volali sme ju mama kami-ale nasli sa tam aj mile-no ta nesedela ani jej kolegyniam 😀

janeette
autor
9. jún 2007

no a pri odchode som dostala grátis zopár čipkov aby som nemusela použiť nožnice,alebo aby som nevybuchla.čo sa skoro stalo,pretože ako som sa ešte pred porodom dopočula,1 stolica je ako rodenie hlavičky,čo bola pravda.doteraz mám s tým ešte trošku problemos... 😖 jeeej,práve si zaspánku prdla 😅 😅 😅

luciaj
10. jún 2007

janeette, no konecne si sa ozvala, uz som si myslela, ze si mala nejake problemy ... tak gratulujem k malej a vela zdravicka🙂

janeette
autor
10. jún 2007

dakujem luciaj.len som nemala po ruke net. 😒 ináč,aj ty sa blížiš k termínu,čo? 😖 😖 😵 😉

luciaj
11. jún 2007

janneette, ty nemas v HE net? to je blbe 😒 inac, este ste s muzom v lubisi alebo ste uz prestahovani do vlastneho? a cakame na fotos 😎

janeette
autor
30. jún 2007

ahoj luciaj,onedlho si dame internet do domu,tak už budem častejšie za netom,nie tak ako teraz z navštev.....a...ešte je to asi v nedohladne to vlastne byvanie 😔 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre