Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

maminka76
28. mar 2011

@zuzulik7 neviem či ta to ešte zaujíma. ja som rodila v HE dvakrát, ani raz som nemala dohodnutého lekára a nikto od nás žiadne úplatky nedostal. oba pôrody prebehli hladko a, bez komplikácií, dokonca som typ, ktorý bolesť ventiluje krikom, takže som aj pri pôrodoch hneď upozornila lekárov že budem kričať. pri druhom mi však lekárka radila, aby som sa zbytočne nevysilila kričaním a mala pravdu. je to tak ako sa pýtaš, nemajú problém odpovedať na tvoje otázky, aspoň ja som vždy mala takú skúsenosť, dokonca aj keď som išla sama odseba za pediatričkou a pýtala sa na malú keď jej prepukla žltačka. bez všetkého mi odpovedali aj sestričky a gynekológovia, len sa nesmieš hanbiť opýtať. čo sa týka partnera, mala som manžela pri sebe počas oboch pôrodov, bol tak so mnou po celý čas, dokonca mohol ostať aj dovtedy kým som po pôrode ležala ešte na sále, ale sa som bola unavená a chcela som spať, tak som ho po chvíli poslala domov. môže tam s tebou partner byť ak nemajú ďalšie pôrody. ja som zakaždým rodila sama, našťastie. partner je obrovská psychická podpora, odporúčala by som všetkým ženám, aj tým čo sa hanbia..... klistír, holenie a nástrih - neviem ako to je, ale pri 1. pôrode mi robili všetko, pri druhom ma len holili. v oboch prípadoch mi však museli prepichnúť obal, aby odtiekla plodová voda, lebo sama neodtekala. izby sú fajn, teraz som bola na nadštandardnej dvojke, kde ma mohli prísť kedykoľvek navštíviť na izbu manžel so synom a aj ďalší príbuzní a ostať ako dlho chceli. cenník pre tieto služby je na nete nemocnice. sociálne zariadenia a sprchy sú maximálne pre žienky na konkrétnej izbe, dvojizbe. ak ešte máš nejaké otázky, kľudne sa ozvi, rada odpoviem, Marcela

maminka76
28. mar 2011

@samudovska čauko, ja som z MI, rodila som v HE 2x, bola som obidva razy veľmi spokojná. v nemocnici si za 10-15 minút podľa dopravy. druhýkrát som rodila skoro ráno, malá sa narodila 6.45 a už okolo 10.00-11.00 mi ju s ostatnými detičkami priniesli na kojenie, potom každé 3 hoďky a ráno od 6.00 som ju už mala pri sebe nastálo. tak je to celkom vyhovujúce, lebo prvých 24 hod. si aj ty potrebuješ oddýchnuť. a super je ešte aj to, že pri každej detskej vizite ti lekárka povie či je bábo v poriadku, sestričky ti ho každé ráno prídu na izbu vykúpať, čo okrem iného v MI určite nie je. a keď mi malú priniesli nastálo, sestrička mi poukazovala ako ju baliť a ošetrovať, také tie základné veci a pri vizite mi pediatrička zhodnotila zdravotný stav malej a oboznámila ma s vyšetreniami, ktoré urobili bezprostredne po pôrode. kľudne sa ešte spýtaj ak ťa niečo napadne, Marcela

maminka76
28. mar 2011

@kalia a to považuješ za normálne, že musiš ŽIADAŤ o to, aby si svoje vlastné bábo mohla mať pri sebe???

ingemor
29. mar 2011

@maminka76 ..ja som tiez pri prvom porode mala pozit. streptokoka, ale porod som mala dlhy a tazky, takze som mala vela casu, kym sa atb dostali do obehu, dokonca mne ich podali tusim az 2 al.3x, kedze som tam bola cely den od rana do vecera..ale o tom, ze 4 hod.pred porodom by sa mali podat atb.som sa dozvedela na nejakej internet.stranke, ked som si o tom nieco hladala..

maminka76
29. mar 2011

aha, tak to som aj ja čítala, ale v nemocnici ma primár vyviedol z omylu a povedal že úplne stačí 1 hodina

ingemor
30. mar 2011

@maminka76 tak dakujem za info, dobre vediet, pretoze aj teraz mam pozit.streptokoka ☹

kalia
30. mar 2011

@maminka76 asi sme si nerozumeli, nemyslela som ŽIADAŤ, ale normálne povedať alebo lepší výraz je oznámiť im, že chceš mať bábätko pri sebe...neviem ako jasnejšie a zrozumiteľnejšie to mám napísať 🙂 Ešte chcem povedať, že nerobím tu reklamu na michalovskú pôrodnicu, prežila som si tam toho dosť... ☹

tinki
1. apr 2011

@ingemor
Ahoj, aj ja som mala pozit.streptokoka, tiež som si zisťovala, hľadala, mala som obrovský strach, pichli mi antibiotiká, vyšlo to asi na 3 hodiny a 15 min pred porodom. Malo to stačiť. Ale nestačilo. Malá to chytila, ale nebolo to nič strašné. Neviem od čoho to záleži ale v nemocnici mi vraveli, že pichnutím sa nedá stopercentne zaručiť aby bábatko nechytilo streptokoka. Ešte k malej. Na druhý deň po porode, okolo obeda, to už som ju mala pri sebe, mi ju vzali na detské odd. s tým, že má kvôli streptokoku vyššie CRP. Tam sa musí liečiť 7 dní. Toľko sa deťom pichajú antibiot. Stále im berú krv a zisťujú ako to ide. Ak bude všetko ok, tak si pobyt v nemocnici predlžiť len o pár dní. Bežne si na porodnici 5 dní ak malé nemá žltačku, my sme boli 8 dní. Kojiť som ju chodila tam, každé tri hodiny. Je to nepríjemné, keď vidíš ako ti malé stále pichajú, ale dá sa to zvládnuť. Už sme doma, všetko je ok. Takže ak by sa niečo stalo, neboj sa. Všetko bude ok. A sestričky aj doktorky sú tam veľmi zlaté. 🙂 Ale prajem ti, aby vám to dobre dopadlo. 😵

ingemor
1. apr 2011

@tinki ..to je mi luto, ze to mala tiez chytila, ale dufam, ze je uz vsetko ok..mozem vediet ako sa to u malej prejavilo, ako to u nej zistili? chuda male, viem si predstavit, co si prezivala..ja som tiez velmi precitlivela, hlavne co sa tyka deti..inac ja som sa rozhodla pre inu porodnicu..citala som tu rozne recenzie na rozne porodnice a rozhodla som sa nakoniec pre Sacu..

tinki
1. apr 2011

..
@ingemor ahoj, takže neprejavilo sa to nijako, ale oni robia krvne testy deťom, ktorých matka má streptokoka. Ale neboli žiadne komplikácie. Môj strach bol väčší. V podstate to na nej vôbec nebolo vidno. Ak by nebolo tých testov, tak to ani nevieme. Tak ti prajem veľa šťastia...

tita201
5. apr 2011

ahoj žienky ja som rodila v humennom a to som mala do porodnice 70 km lebo sme ešte byvali u svokrovcov a poviem vam že nelutujem porod som mala ľahky a hlavne rychli rodila som 1.maja v noci a nikde nikto takže sa mi venovali ako len mohli manžel bol pri porode a bol taktiež velmi spokojny z personalom najviac som však bola spokojna z nedonoseneckym odelenim majko bol maly tak putoval hned tam a tam ho pani primarka pekne dala do poriadku ešte som nevydela taky odanny pristup k tym drobcom keby ste vydeli ake male batožky tam ležia a ako sa o nich pekne staraju ja som za malym stale chodila a po 4 dnoch som šla za nim na odelenie kvoli tomu že som ho kojila bolo to ťažke ale krasne obdobie a dnes je z našho maleho velky a šikovny fešak teraz čakame druheho syna a ani na minutku som nezavahala o tom kam chcem isť rodiť teraz to už mam len neakych 20 km tak dufam že to stihnem a neporodim v aute haha. 🙂

tinki
7. apr 2011

@tita201 súhlasím s tebou 😉

chirabell
8. apr 2011

@kalia ja som sice este neodrodila a tehu mam len na zaciatku, ale vzhladom na to, ze na konci 2.trimestra sa budem stahovat na takych 80% do HE, hladam info o porodniciach tu v okoli a pre mna je jedna z priorit mat babatko automaticky pri sebe, nie ze si o to musim poziadat. Skor mi pride logicke, ze babatko je automaticky pri matke a len ak je matka velmi slaba alebo je tam nejaky problem, tak sa jej ponukne moznost vziat babatko aby si oddychla atd, nie opacne ako som pochopila tu z prispevkov, ze je to v MI

cetera
25. máj 2011

ahoj, nejde sa tu nejaka mamicka co rodila nedavno v HE? cca polroka dozadu? Nejake ifo by som potrebovala ohladom veci co zo sebou....ci sa nieco zmenilo za posledne dva roky ci nie.... lebo teraz som bola na prvej poradni v nemocke a ostala som prekvapena ze poradne sa robia inde nez predtym....

1danielita1
1. jún 2011

Ahojte dievčata. Som prvorodička, termin 5.7.2011. V piatok idem na prvu poradnu do nemocnice za dr. Pisakom. Prosim Vas ako vyzaraju standardne izby? Kolko zien tam lezí? Nerusia sa navzájom? Maju deti pri sebe? Vybrala by som si nadstandard no zda sa mi to maly pocet ako tu uvadzate ze dve dvojpostelove a dve jednopostelove. (dufam ze nebudu obsadene)Zatial to vyzera na sekciu - poloha KP. Mozte mi niekto do IP napisat kolko sa dava vsimne? (Chcela by som pri nom, kedze to vyzerá na planovany pôrod, aby ma zavolal práve on). Dáva sa to pri prvej poradni? Manzel bude akurat robit. Aké máte skúsenosti? A posledná otázka ako dlho sú hospitalizované zeny po sekcii? Pocula som ze 10 dní.

tinki
2. jún 2011

@cetera ahoj, nič sa nezmenilo..pre seba to čo vždy, pyžamo, hygienické potreby, papučky, príbor, toaletný, župan a pre malé len plienky.

tun1ska
29. jún 2011

Ahojte...ja som rodila 1.x v MI, a ešte potom pár-krát som sa sklamala- nikdy viac. Pred 2 týždňami som si poležala 10 dní na gynde v HE, nadštandard- to sa nedá porovnať. Super-prístup, personál starostlivosť. A tá cena nadštandardu- HE/10eur, MI/17 eur...Jednoznačne chcem rodiť v He...Poraďte, ktorého lekára si mám vybrať k pôrodu? Chcela by som EPI....

cetera
18. júl 2011

@tun1ska
ahoj ja som rodila dvakrat v he. ROk 2009 a teraz v juni. Prvykrat ze zle ma odrodila teda na placentu tam lekar nebol myslim ze paulovcin sa volal , este tam robi aj teraz, tak potom som mala este dvakrat kyret no bolo to nieco horzne 12 dni na nadstandarde a stale ta bolest akoby som len teraz odrodila...chcalabohu je to za mnou a teraz mi pri siti po porode trafili nejaku cievu tak som mala opuch. a to ma rodil primar...jeho som chcela aj mat ale nahoda je svona aj tam bol ked som tam sla o tyzden skor porodit. Bolesti som mala len take ze pobolievanie tak sme sa tam pobrali ze ked plany poplach tak prideme nazad domov a sestricka mi tam vravi ze ja uiz otvorena na 8cm a do hodiny porodim. Ostala som tak oplieskana...Prides tam ze nic a oni ze rodis.. a kontrakcie veškere žiadne. No vravi sa ze druhy porod je rychly. Tak ja som prvu dceru poroila od zaciatku do konca za 5 hodin a syna za 3 hodiny a bolesti som mala len taku hodinu na stole. Tretie radsej ani neskusame lebo to by som uz mozno ani nestihla dojst. 🙂 To je jedno koho si das, vsetci su dobri aj nepriek mojim skusenostiam co som mala mozem odporucit, lebo v mich. som pri prvej bola na 4 dni v 33 tyzdni a ze horor je slabe slovo. teraz si kup casopis mama a ja a tam je prieskum o nemockach presovskeho kraja a pisu aj o he a sa mi zda ze tam je napisane ze lekara sa neda zaplatit ze si vyberies ale ze rodis kolo toho co ma sluzbu ale neni som si ista...

tun1ska
18. júl 2011

@cetera ďakujem za cennú radu... 😉

bamblbi
24. júl 2011

Dobry den maminky,chcela by so sa opytat na konkretny zoznam potrieb kt. humenska nemocnica vyzaduje pre rodicku a pre babo,a este ake doklady su nutne?A ma niektora skusenost so standart.izbami?Myslim ako kolko zien je na izbe ,aka je tam starostlivost ci mate babedo pri sebe?A ako je to s nadstandart.izbou myslim tu 2lozkovu?Ak mate niekt.skusenost,budem vdacna za kazdu skusenost,odpoved 🙂 DAKUJEM

tun1ska
28. aug 2011

Od kedy sachodí na poradňu do nemocnice a za kým, kam? Ja by som chcela rodiť v Humennom a začala som 35tt. O ktorej , alebo ktorý deň tam mám ísť? Aj s močom? Mám plánovanú sekciu, tak hádam by už bolo aj vhodné...či? Ďakujem za odpoveď 😉

tun1ska
28. aug 2011

@bamblbi Ja mám skúsenosti len s nadštandardom na gynekologii, boli sme tam 2, celkom fajn a priestranná izba so všetkým vybavením, 10eur/os/noc 🙂

dalea
28. aug 2011

@tun1ska Neviem,ci sa odvtedy nieco nezmenilo,ale do nemocnice sa chodi na poradnu mesiac pred terminom,moc netrebalo,pocuvali iba ozvy ,povypytovali sa na pripadne tazkosti. Islo sa priamo tam,kde sa chodi aj rodit,ja som tam stihla ist len raz,bola som tam o 12-tej na obed,vsetko v poriadku a vecer o 10,45 uz bola mala na svete v 38 tyzdni😅 No blizsie info Ti hadam este niekto napise,kto tam bol nie tak davno 😉

tun1ska
28. aug 2011

@dalea ďakujem 😉

kukucg
28. aug 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit, ci mi neviete poradit dobreho gynekologa/gynekologicku v Humennom, sme tam na prazdninach a tusim som chytila mykozu, kedze som tehotna rada by som za niekym zasla. Diky moc

tun1ska
14. sep 2011

Ahojte...Je potrebné pre bábätko doniesť aj šaty? Alebo stačia len plienky, vreckovky, krém...ďakujem 😉

tinki
14. sep 2011

@tun1ska šaty potrebuješ až na cestu domov...tam obliekajú malé do svojho. treba ti presne len to, čo si písala..

tun1ska
14. sep 2011

@tinki 🙂 😉 🙂

mykky
2. nov 2011

Ahojte. Neviete ako to vyzerá s pôrodnicou? Nechystajú sa výpovede?

gemini2
2. dec 2011

dnes maju moji chlapci 9mesiacov a ja len s usmevom spominam na tu chvilu, ked som sestricke povedala ze mi odtiekla voda a ona predo mnou utekala na porodnu salu a kricala PODTE ...hehe.....ja za nou asi 10metrou, usmev na tvari....ona vyplasena.....a ked mi pan dr.Hrinko odrodil druhe z dvojciat- spoteny....a ja nanho s usmevom: A TRETIE TAM NIE JE? Sla by som tam rodit znovu....Super porodnica!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre