Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

zuzana0409
9. dec 2009

ahojte je tu niekto kto ma temin v maji a chysta sa rodit v snine? 😅

mykky
9. dec 2009

Ahoj matka 331. Ja mám termín 4. marca a tež by som chcela rodiť v HE. Ako tu čítam, tak len dobré správy. Tak uvidíme, chcem sa tam ísť pozrieť.

zuzu101
10. dec 2009

ahojte.včera bol rok, čo som v humenskej nemocnici prišla o jedno bábo - bolo ešte v brušku.druhé mi zachránili v košiciach. tu mi naši múdry odborníci povedali že aj tak potratím a to druhé babo že je mola, myjom a nakoniec sa rozhodli že je to hematom.až v košiciach som zistila, že to bolo babo.nechcem strašiť, ale známa mala pred mesiacom sekciu v he a tri dni nevedeli či bude vobec chodit.takže môj názor je - humenská pôrodnica-nikdy v živote!!!

matka331
10. dec 2009

zuzu vies vsade v kazdej nemocnici ssa stane neakaa tragediaa ale nie vzdy su na vine doktory ale aj matka priroda ......jemi luto co sa ti stalo ale aj tak si mysliim ze humenska nemocnica je 100 krat lepsiaa ako michalovskaa!!!

maca8
25. dec 2009

Ahoj ja som rodila v HE 18.12- mala som sekciu- bola otočena koncom panvovým,a všetko bolo O.K.Mala som to v spinaly- celý čas som s nimi komunikovala.Babetko mi ukazali a za 4 hod. som si už cítila aj nohy.Personal bol skevlý- starali sa o mňa,pomohly s nakrmením, zo sprchou.Po 24hod- som šla dole z postele a na druhý deň po opracii som si už došla aj sama na zachod.Teraz som týždeň po sekcii- a som O.K .Ako keby som ani nerodila,a to som prvorodička.

matka331
5. jan 2010

maca poslaala som ti postu ...prosim odpiis

mariavas
9. feb 2010

Milé mamičky, občas zájdem na diskusné fórum modrého koníka. Zaujíma ma Váš pohľad z profesionálneho hľadiska, pretože mám k novorodenecom veľmi blízko. Pracujem ako primár novorodeneckého oddelenia a som Vám vďačná za postrehy, ktoré máte z našej pôrodnice. Dúfam, že aj touto cestou sa dozviem, ako ste spokojné, či nespokojné s prácou novorodeneckých sestier a novorodeneckej doktorky. Málokto si uvedomuje, že po narodení sa o dieťaťa starajú novorodenecké sestry a novorodeneckí lekári, sme tak trochu v úzadí, ale máme záujem aby sa práca zlepšovala a aby ste Vy boli spokojné. Prajem všetkým maminkám, ktoré čakajú svoje bábätká, aby všetko prebiehalo len tak, ako si to predstavujú. Píšte aj ďalej svoje postrehy a ja sa dozviem, čo všetko je potrebné ešte zlepšovať, aby ste v našu pôrodinicu a novorodenecké oddelenie mali ešte väčšiu dôveru...

matka331
21. feb 2010

ja som rodila teraz v humennom a bola som velmi spokojnaa so vsetkyym nemozem sa na nic stazovat ani na setricky a ani na lekarov ich pristup bol podla mna na uovni ...jedno co mi tam nesedelo bola strava ale to je o inom .....

maca8
25. feb 2010

ja som rodila koncom roka a tiež som bola spokojna s lekármi aj sestričkami-jedine na čo zabudli-sestry z novorod. nestihli mi ukazať kupanie babetka-v nemocnici kim si mamička pripravi čiste plienky atď.. ta babo je už okupane.Jedine čo mi nevyhovovalo bola strava-pripadala som si ako keby sme mali prisnu dietu ale to je na iných.

maminka76
12. mar 2010

ahojte tehuľky a maminky, som rada, že som našla tento chat. v HE som rodila v roku 2001 (už mám 9-ročného Richarda) a teraz som tehotná druhýkrát.malo by to prísť koncom septembra, ale už teraz rozmýšľam nad vecami. Rikino sa narodil v HE, hoci som Michalovčanka, a bola som vtedy nadmieru spokojná, s personálom ale hlavne s prostredím oddelenia (to v Michalovciach je stále neslýchane otrasné a som prekvapená že tu niekto vôbec rodí). v poslednom čase sa však šíria chýry, že už ani v HE to nie je to čo to bývalo, hlavne pokiaľ ide o personál. preto vraj ženy z HE chodia rodiť do Sniny, ale ženy z okolia zasa do HE. Som rada, že som v chate našla mnoho pozitívnych ohlasov, lebo HE zvažujem od prvého dňa tehotenstva. škoda, že takéto hodnotenia si nerobia samotné nemocnice formou nejakého dotazníka, ktorý by žena vyplnila pri odchode a tak by mali spôsob spätnej väzby, ale aj by vedeli čo zlepšovať. tie ktoré ste v HE rodili, chcem sa vás opýtať, fungujú ešte predpôrodné kurzy pre tehotné? a kde sa dajú získať informácie alebo kto ich vedie a v ktorých priestoroch? dík za info... 🙂

jastr
13. mar 2010

ahojte .... ja som pred 2,5 rokmi rodila v He a bola som spokojná..... aj keď zo začiatku nemohol byť manžel pri mne bo mali na predizbe ešte jednu mamičku na monitorovanie... ale hneď keď mohol byť pri mne tak tam bol.... a bola som rada že tam je a chystá sa aj teraz k druhému pôrodu ..... dúfam že to bude možne..... čo sa týka personálu som bola tiež spokojná až na jednu sestričku, ktorá vždy vyzerala otrávene .... a mala som z nej pocit ..že si mysli čo ta mamička zase chce..... ale výnimky sa nájdu asi všade..... jediný šedý bod bola strava, strava tam nestála za nič..... síce milé mamičky, mať takú stravu ako tam aj doma tak určite každá mamička zhodí všetky nabrané kilá.....

maminka76
17. mar 2010

ahoj "jastr", a chodíš tam aj na cvičenia? robia ich ešte? taká jedna protivná otrávená (blondína) ako spomínaš tam bola aj pred deviatimi rokmi. môj manžel bol tiež pri pôrode a keďže v tom čase nikto nerodil, tak bol so mnou asi aj piatej podvečer (keď to na mňa prišlo) až do príchodu nášho syna (o desiatej večer). ani všetci prívetiví lekári a milé sestričky by boli na figu, keby tam nebol on - moja maximálna psychická podpora. fakt mi to uľahčoval najviac ako mohol. aj preto ho ľúbim. p.s.: tak čo tie cvičenia...vie o nich niekto?

janeckaj
17. mar 2010

Nie, nikto nevedie psychoprofylakticku prípravu....niekedy to bolo....ale teraz to už nefunguje 🙄

maminka76
20. mar 2010

To je škoda ☹ , fakt to vtedy stálo za to, hlavne ako prvorodičke mi to dalo veľmi veľa.

jastr
23. mar 2010

nechodila som na cvičenia ani teraz nechodim a ani ma neinformovala nikdy mudr. že niečo take je v he.... a inak suhlasim s tebou maminka76 že manžel bola fakt velka podpora a opora .......

lalka2302
26. mar 2010

AHOJTE.JA SOM RODILA CISARSKYM REZOM PRED MESIACOM A MAM POTREBU TU NAPISAT.RODILA SOM V HE A BOLA SOM VELMI SPOKOJNA SO VSETKYM.PERSONAL BOL VELMI MILY,STAROSTLIVOST BOLA NAOZAJ NA DOBREJ UROVNI.JA SOM BOLA VELMI SPOKOJNA A TYMTO SA CHCEM AJ PODAKOVAT VSETKYM,KTORY SA TAM O MNA A O MALICKU STARALI. DAKUJEM

janulienka1
11. apr 2010

Rodila som 17 marca pri Dr.Pisakovi ktorý je veľmi milý a prijemný a ktorého som si vybrala aj preto ,že som pri nom porodila v roku 2002 svojho syna. 🙂 Som Sninčanka ale v Snine som rodiť nechcela. Humenne mi vyhovuje a bola som tam veľmi spokojna so všetkymi s ktorymi som prišla do styku,počnuc sestričkou na poradni v nemocnici .Mala som strašne milú porod. asistentku ktorej však nepoznám meno čo mi je ľuto.Bola naozaj zlatá.Manžel bol primne aj pôrode po celý čas čo som ešte bola na sale,čo bolo super.Detska lekárka a detské sestry boli tiež zlate.Strava je o ničom ,ale to nie pre mňa podstatne.Aj tak každemu nosia z domu.CHcela som nadštandard ,ale bohužiaľ nebol voľný.Bolo nás tam jednoducho veľa.Týmto chcem podakovať všetký m , ktorý sa o nás starali.Pre ženu je podstatné ako bude spomínať na narodenie svojích deti.Ja spomínam v dobrom. Humenne odporučam..

marcelka123
16. apr 2010

Ahojte...

Ked by som chcela rodit napr. pri Dr. Pisakovi, aky je postup. Dohodnem si s nim stretnutie, porozpravame sa a co sa tak plati???

janulienka1
17. apr 2010

Posledny mesiac sa chodí na poradnu do nemocnice kde chceš rodiť.Ked si vyberieš Humenne tak potom tam.Poradnu robí Dr.Pisak sem tam primar.Ked nie tak ho si daš jednoducho zavolať. Ku porodom z domu veľmi nechodí.Ja som rodila vyvolavačkou po termíne 2 dni,aj som mu pilila uši,že to chcem mať za sebou,tak ma objednal a bolo to.Dostala som oxytocin a za 30min.sa nam narodila Ema.Poledny mesiac som pila ostružinovy čaj ,posledne 2 tyždne uživala homeopatika od Dr štefana z Vranova.Obalky u Pisaka nefungujú . Manžel mal snahu a bolo mu povedane dovidenia. Jedine čo ma štve,že som sa snim nerozpravala o nastrihu , samozrejme ma strihol ,asi to bolo potrebne.Môžem vedieť skadiaľ si...

marcelka123
19. apr 2010

Ahoj Janulienka. Som z Michaloviec. Nemam predstavu ako to chodi. Cas sa krati a cele tehotenstvo bolo prakticky bez komplikacii, uplne fantasticke az do 7 mesiaca... Tam ma zacal trapit hlavne chrbat napravo dole. Ostra bolest, ledva chodim, tazko sa mi otaca a to nemame auto... A mala je taka vyvrtka 🙂) casto je to bolestive a to este 2 mesiace porastie a zosilnie 🙂)
Ved vies.. Nechcem rodit tu, ak to nebude nutne, vraj to tu je hrozne... A Humenne je vraj dobre.
Mozem sa opytat na izby? Tie klasicke maju svoj zachod a kupelnu? Alebo len nadstandardne? Ja by som chcela izbu kde budem aj s malou co najviac a nech ma kupelnu a zachod. Nevies kolko to stoji?
A este nieco, ked budem volat do HE, mam si pytat hned Dr. Pisaka a povedat mu, ze chcem u nich/ pri nom rodit kedy sa mozme stretnut aalebo je tam nejaky iny postup? A preco Ta stve ten nastrih? Co by si sa dopredu pytala? A ako casto sa chodi ten posledny mesiac do nemocnice? Da sa aj po obede? Vela otazok, ale som strasne rada, ze sa niekto nasiel co tam bol aktualne a vie poradit 🙂
Dakujem 🙂

janulienka1
19. apr 2010

V Humennom su to spojene vlastne dve izby,ale oni to beru ako každu osobitne.Proste maš napr.9 a 10 .9 ma dve lôžka a aj 10, tie dve izby majú svojú sprchu aj wc.V podstate na seba nevidíš lebo je tam priečka ,ale aj priechod medzi nimi.Je to v pohode.Nadštandardna dvojposteľova stojí 10 eura a jednoposteľova 16,5 eura.Babätko maš pri sebe po uplynuti 24 hod. od pôrodu.To sa nemusíš bať.Dovtedy nosia každe 3 hod.prikladať.Podľa mna by si Humenne mala navštiviť osobne a tak sa dohodnuť.Mali by ti ukazať a j pôrodnu salu ,ak by si mala záujem.Na poradnu sa chodí raz za tyžden.Nástrih ma štve,lebo sa po nom zle sedí,ale teraz to bolo v podstate v pohode.Nemôžem mať všetko,to sú ešte zburené hormony.Ked som čakala svoe prve dieťa tiež ma všetko bolelo, teraz to bolo oveľa lepšie.Zvladneš to,neboj sa aj ked sa vlastne všetky bojime každa to zvládneme. 😎 A čo tak epidural..

janulienka1
19. apr 2010

Zabudla som. Poradne robia v pondelok, stredu a v piatok od 10hod. do 12 hod.Pa..

skorica123
30. apr 2010

Ahoj Janulienka, som rada, ze som natrafila na niekoho, kto rodil v Humennom len nedavno. Ja som Humencanka a tiez uvazujem, kde budem rodit, kedze termin sa uz blizi (4.6.) Pre ostatne by som chcela povedat moje posledne zazitky. Z toho co pocuvam, tak mam strach rodit v Humennom. Udusili sa tu nedavno vraj 2 babatka a to mi potvrdila aj moja lekarka a boli to vraj chyby doktorov. Lekar, ktory prisiel z Vranova nejaky na H.. je vraj velmi arogantny, drzy a nevie sa spravat k pacientkam. Bolo mi odporucene "zabezpecit" si bud primara, alebo ist rodit do Sniny. Avsak v Humennom je vraj lepsia starostlivost o babatka ako v Snine. Takze Janulienka, ak si bola spokojna s MUDr. Pisakom, to je fajn, aj ja som na neho pocula celkom dobre.. A tak by som sa ta chcela este opytat na zopar veci. Kedze ma caka este posledna poradna u mojej lekarky, potom mam ist na poradnu do nemocnice, chcela by som sa ta opytat, co vsetko sa do porodnice ma vziat pre rodicku a co pre malicke. Pocula som napr., ze vraj treba vlastnu koselu na porod, je to pravda, alebo po prichode mi daju nejaku nemocnicnu? Vraj si mam kupit aj cipky, aby som si dala po porode, kedze budem mat problem so stolicou. Pre babatko treba oblecenie az na odchod alebo treba nieco aj skor? Urcite bude treba pre male pampersky a napr. aj Sudocrem? Treba aj vlhcene vreckovky? Budem ti velmi povdacna, ak mi na moje otazky odpovies. Vopred ti dakujem... Ak ma este nieco napadne opytat sa ta, mozem?

janulienka1
1. máj 2010

Na pôrod Ti daju košelu a myslím si,žeaj glycerinove čipky. Lekár na H je Dr Hrinko. Viac na IP.Pa..

anka66
5. júl 2010

Ahojte mamičky . Možte mi poradiť ? Rozhodujem sa pre porod v Michalovciach alebo Humennom.

janeckaj
7. júl 2010

jednoznačne Humenné 🙂

maminka76
22. júl 2010

ahoj anka, ja som tiež michalovčanka a zvažujem rodiť v HE, lebo aj prvé bábo sa mi tam narodilo a vtedy som bola veľmi spokojná. chcem sa ťa spýtať, kedy máš termín? ja 22.9. a ešte bola si sa už v HE dohodnúť, že tam budeš rodiť alebo si to dohodla telefonicky a išla na poradňu či ako? daj vedieť.dík

maminka76
22. júl 2010

je možné si v HEdohodnúť konkrétneho lekára?

nataly15
28. júl 2010

@tinusska ahoj, mala niektorá zaplatenú epidurálku a nevyužila ju?Vrátili vám za to peniaze?

janeckaj
29. júl 2010

najprv sa poda epidural a az potom sa plati....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre