Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

luciaj
5. feb 2007

Ahoj Janeette, v HE som nerodila, ale som z HE a mam tam dost znamych, takze ak mozes, vyhni sa tej porodnici z daleka. Mam veeelmi dobru znamu detsku lekarku, ktora mi vravela, ze teraz pred vianocami tam zomrelo pri porode dietatko kvoli obtocenej pupocnej snure okolo hrdiela, ze vraj totalne skolacka chyba lekara. poznam pripad, kedy bol lekar skutocne nadpriemerne zaplateny a aj tak mala mamicka problemy (rodila cisarskym rezom a nieco pokaslali, pretoze sa jej v rane vytvaral zapal, no proste otrasne). ale pocula som, ze vela humencaniek chodi rodit do sniny.
ale zasa musim objektivne povedat, ze mam kamosku, ktora tam prelezala takmer cele tehu, lebo bola na rizikovom a v pohode sa jej narodili krasne deticky.
je to asi individualne, zalezi od lekara ... a moja skusenost je, ze to musi byt znamy a este aj zaplateny ... hoci ani to nie je zaruka. a pokial ide o sestricky, poznam tam len jednu starsiu pani, ta je zlata, ale to je vsetko. ja som sa v humenskej nemocnici nestretla s moc milymi sestrickami ... ale to nebolo na porodnici ani na novorodeneckom...
poradim ti ist sa tam pozriet, dohodnut si obhliadku porodnice a hned budes vediet, ci sa ti to tam pozdava ...

drzim palceky a prajem este pekne tehulkovanie🙂

janeette
autor
5. feb 2007

jáj....tak to ma bude zalievať strach.Vo Zvolene by ma odrodili určite lepšie,no ale ked už budeme nasťahovaný v Humennom,u rodičoch(v Ľubiši)a príde to na mna,tak do Sniny bude teda daleko...ale počula som,že aj tu vo Zv sa stal podobný prípad,ale zomrela aj mamička. 😢 bojím sa,ale dúfam,že všetko dopadne dobre,a nakoniec sa budeme radovať z maličkej bambulky 😀 😀 😀

tinusska
5. feb 2007

Ahoj Janeette, ja som v He rodila dvakrát a v pohode, raz pri Mudr.Pisákovi a raz pri Mudr. Buhajovej. Obidvaja boli milí, len musím konštatovať že pani dr. vyšetruje jemnejšie a šije menej bolestivo😉 😉 Sestričky boli milé aj na šestonedelí aj tie z novorodeneckého a už sú tam aj nadštandardné izby kde môže prísť návšteva na izbu. Toť moja skúsenosť.

janeette
autor
5. feb 2007

Ďakujem tinusska. 🙂 🙂 .a nemohla by si mi prosímťa napísať,čo ti kázali doniesť do porodnice zabalené v taštičke?ja už mam kupené aj plienočky aj vlhké utierky aj oblečko,no je to také zlaté,že sa s mužom už nevieme dočkať.chodi sa tam tiež pred porodom na prehliadky od 36tt?dikdikdik 😀

tinusska
6. feb 2007

Ahoj janeette. Nedali mi žiaden zoznam vecí ale napíšem ti čo som brala ja:
pre seba:
pyžamo(ja nočné košele nenosím 😉 )a je tam straaašne teplo zober si aj tričko 🙂
nohavičky(mala som kúpené aj tie sieťkované dostať v zdrav.potrebách, na prvé dni sú super 🙂 )
podprsenky na kojenie, ponožky, župan, prezuvky, uteráky
hyg.potreby(sama vieš čo tam patrí)+vložky+toaletný
príbor, hrnček
odsávačka mlieka(tú som nemala tam je nejaká elektrická ale nemala som tú česť 😉 )
pre bábo: plienky+ vlhké utierky
oblečenie dajú oni potrebuješ až na cestu domov
ušká na náušnice prepichujú posledný deň(ak teda chceš) platí sa tuším 237 Sk
Ak ťa zaujíma ako to tam beží daj vedieť rada sa podelím o skúsenosti 🙂
Držím palčeky 😀

janeette
autor
6. feb 2007

ja som sa predtým nebála,jednoducho som si rozkázala,že chcem rodiť v He a hotovo,ale postupom času som začala mať pochybnosti,lebo všetci mi tu hovoria-"jáááj tak v Humenskej nemocnici nečakaj s ničím dobrým!tak ma tu strašia.dnes som si kupila časák mama a ja,a tam píše všetko o nej,ale že v regione je najslabšia.ale zase o sninskej sa ani nezmienili.a tinusska,daju sa k niečomu prirovnať kontrakcie?bojimbojimbojim

janeette
autor
6. feb 2007

ináč...akosi ma desí ten nástrih hrádze,a potom to zašíííívanie,tak teda toho sa asi bojím viac ako pôrodu.že vraj sa platí za to,že je otec pri pôrode 500.-sk.

tinusska
6. feb 2007

áno tá suma sedí, tá pôrodná sála ale nemá boxy, tak ak bude rodiť ešte niekto tak tam nebude môcť byť 😒
nástrih necítiš a zašívanie no pri prvej som videla hviezdičky(horšie jak porod)pri druhej som nevedela že ma zašivala
kontrakcie ťažko prirovnať u každej je to iné ale asi ako silnééé menš. bolesti 😒
dá sa to vydržať 🙂 a s epi ja som o nej neuvažovala a keďže tu s ňou asi veľkú prax nemajú ani tebe neodporúčam

janeette
autor
6. feb 2007

tak epi si asi nedám.to by som sa bála či pre chybu neakeho doktora neostanem chromá do konca života.a môj milý zamdleje asi už len z toho,že začnem rodiť,tak ho asi ťahať nebudem,ale hovorí,že by sa na to dal....tak neviem neviem.No ato ked bude rodiť neaka pri mne,tak budeme na seba vidieť abo čo?robili ti aj klystír?položili ti miminko hned po pôrode do rúk?

tinusska
6. feb 2007

Janeette poslala som ti IP

janeette
autor
7. feb 2007

Ďakujem tinusska,chodila si aj na prípravu?čítala som v časáku,že 50.-sk týždenne.ja asi budem chodiť aj s milým,hned ako prídeme do He.A mladý sa rozhodol,že napokon chce byť pri pôrode,ved je to naše prvé stvoreniatko.inak-v noci sa mi snívalo,že na mňa prišli kontrakcie,a ráno ked som sa zobudila nevedela som či to bol sen,alebo realita. 😀 😀 😀 ale bol to iba sen. 🙂

majka84
7. feb 2007

ahojte milé tehulky. aj ja som si prečitala časopis mama a ja o pôrodnici.
nie je to až také hrozné ako sa ti to zdá. vôbec to nie je pravda, že je to najhoršie vybavená pôrodnica v regione. ja som tu rodila v nov/2005 a bola som maximalne spokojna. odrodil ma dr. Pisák, vrelo ho odporúčam. čo sa týka epidurálky, neviem kto vám povedal, že po nej môžete ochrnúť. to je riadna hlúpost. ja som bola na konzultácii s prímarom oddelenia ARO, pretože on alebo jeho zástupca pichajú epi. epidurálka sa vôbec nepichá do miechy a aj keby si veľmi chcela tak neochrnieš. to je proste ibá babská hlúposť. sestričky sú o.k. až na jednu z novorodeneckého odd. ale to sa dá vydržať. ja som ležala na nadštandartnej izbe,návštevy mohli ísť priamo ku mne na izbu a to hocikedy. ak by ste niečo potrebovali vedieť tak napíšte.

janeette
autor
7. feb 2007

mala si epidurál?mala si neakú uľavu?a nemala si problémy tlačiť?

janeette
autor
7. feb 2007

hej a kolko stojí ten epi...v mamaaja píšu že nejaká EDA stojí 1000.-sk,ale to je iné,či to je to?A akú máš ty skúsenosť so zašívaním?Ach bože aká som dneska len zvedavá... 🤐

tinusska
7. feb 2007

Na prípravu som nechodila ani raz nebol na to čas chodila som do práce a ten čas mi nevyhovoval.

janeette
autor
7. feb 2007

ahoj tinusska,tak ako sa majú dnes dcerušky?

majka84
7. feb 2007

eda to je epidurálka, stojí 1000 Sk. epi pomáha pri silných kontrakciách, tak že ich vôbec necítiš a preto nemusíš pýtať iné lieky na bolesť. a tlaky budeš cítiť, ja som ich cítila.

tinusska
7. feb 2007

ahoj janeette dík cekom to ujde len občas by sa zišla tretia ruka 😀 😀
Oyaj ty si humenčanka alebo mangel a sťahujete sa sem?

janeette
autor
7. feb 2007

ja som Humenčanka(pôvodne z 3-ky) a on je zvolenčan.20-teho sa sťahujeme do He k našim dokým nenájdeme podnájom.A ty si odkiaľ z He?-doma to musíš mať dosť nabité,čo?2deti,z toho jedno uplne mini... 😅

tinusska
7. feb 2007

ano som humenčanka ja zase z mierovej ale od svadby bývam na dedine u svokrovcov

janeette
autor
7. feb 2007

hej?a v ktorej dedine?naši sa presťahovali pred pol rokom do Ľubiši,no ale ja už som dávno bývala vo Zv,takže už nebývam na sidl.III.Z mierovej poznám niekolko ľudí.Napr.Lucia Ondicová.Poznáš?Mimochodom,ako často sa ti budí Nelinka na papu.

tinusska
7. feb 2007

No a ja bývam ešte ďalej za ľubišou v Jabloni(cca 18km od He)Tú slečnu nepoznám ale ty si určite mladšia ja som 79tka ročník 😉
Nelka papá cey deň častejšie cca každé 2hodky a v noci potiahne max. 4 aj to len po kúpaní potom cca každé 2,5hodiny. ale je dobré bábo aj keď najradšej hajá na rukách

janeette
autor
7. feb 2007

no...o šesť rokov.Tak to máš nabitý program po 24hod.zachvíľočku aj ja spoznám mamičkovské radosti,už sa neviem dočkať.To už nebude ako teraz,že si niekedy pospím aj do 12"00,však? 😀 😀 😀 ----ked som bola vo švajčiarsku a starala sa o také mini 4.mes. dievčatko,tak ono papalo každé 4hod 250ml sunaru a každé 2hod čajíku deco-tak mi tam nakázali.ale zato kakalooooo a pišalo dobludu.

lasenka
7. feb 2007

ahojte humencanky 🙂
ja som Snincanka a rodila som aj v Snine... nemozem sa stazovat ani porovnavat, lebo mam za sebou este len jeden porod... ale na prvorodicku to bolo celkom slusne 😉

janeette
autor
7. feb 2007

už aj ja chcem mať za sebou pôrod 😅 cítim sa ako 250kg.

lasenka
7. feb 2007

janet
uzivaj si tieto dni... vsetko ma svoj cas 😉

janeette
autor
7. feb 2007

a ty ako?nerisuje sa vo vašej rodinke dalšie bábetko?ja by som chcela dalšie až tak o 5rokov a viac,aby sme sa rozbehli.No ale nikdy nevieš.Asi si dám to teliesko,ale neviem či niesom mladá na taký druh antikoncepcie.

lasenka
7. feb 2007

nie, este nechceme... najprv chcem dokoncit skolu, bude to uz buduci rok v juni, a potom zacneme snazilkovat 😉

janeette
autor
7. feb 2007

dá sa to zvládnuť škola a baby?učiť sa a ešte starosti s maličkým.

lasenka
7. feb 2007

janeette
ked som bola tehu, spravila sm 7 skusok, vtedy a mi strasne chcelo spat, bolo to hrozne... ked sa mi maly narodil, mala som 3 mesiace pred statnicami, ked mal 7 mesiacov, obhajovala som diplomovku a robila dalsie statnice... vsetko sa da 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre