Aké skúsenosti máte s pôrodnicou v Humennom?

janeette
4. feb 2007

Ak ste niektorá babenka rodila v Humennom,môžte mi Napísať,či je tam zhovievavý a milý personál,či sa to tam dá vydržať a aký majú prístup k mamičkám a ich bábetkám?Ďakujem moc 😵 😵 😵

marcelka123
12. aug 2010

Caute zienky...
Vsetky co natrafite na HE a neviete sa rozhodnut..
Ja som v HE rodila toto leto..
Bola som maximalne spokojna. Izby ciste a pekne, niekde maju taky nadstandard ako tam klasicke izby, dietatko mate pri sebe, velmi zlate sestricky su tam, Doktorky su tiez uzasne, kazdy vam tam pomoze ak bude treba, aj vas podrzia ked vam bude tazko a musim uznat ze aj kucharky su tam zlate a dokonca aj upratovacky 🙂 Mate dobry pocit ked tam lezite..
😉
Na doktorov sa stazovat nemozem. Chcu vase dobro a preto by ste im mali verit. Dokonca aj obavany a spominany Dr. H... mi pomahal aj psychicky ma pdrzal a robil vsetko aby mi bolo lepsie.. Nerodila som pri nom tak k tomu sa vyjadrovat nebudem, ale pocula som, ze je to naozaj odbornik a ak komplikacie tak k nemu... Pocas mojho pobytu vsetci na jednotku..
Aj tak vacsinou je to o tom ako sme na tom my.. Akurat 3 den po porode som mala tazky den a aj som sa tam narevala ale vraj je to normalne.. takze kocky, podla mna kludne HE.
🙂 🙂 🙂
Jedlo - klasika nemocnica . Sprcha a zachod na izbe.

tinki
19. aug 2010

Úplne s tebou súhlasím. Ja som tam bola pred tromi rokmi a tiež sa nemôžem sťažovať. 😉

fenci
22. aug 2010

Ahoj. Ja som rodila v Humennom v r. 2003 a v r. 2009. Možno som mala len šťastie, ale obidva pôrody prebehli super. Pri prvom som ani nevedela do čoho to vlastne idem, ale bola tam dobrá lekárka a pôrodná asistenka,ktoré mi veľmi pomohli. A pri druhom bola tá istá doktorka a dve vynikajúce asistentky. Môžem povedať, že ten druhý pôrod som si užila viac, aj to menej bolelo, aj rýchlejšie to všetko prešlo. Sestričky na izbe boli v pohode, až na jednú, ale tá možno mala len zlý deň. Strava o ničom - hlavne pre dojčiace matky, ale mamka a manžel nosili jedlo z domu, takže sa to dalo prežiť. Aj tá hygiena sa dala zniesť, ale prvá sprcha doma bola najlepšia...............
Tak nech už rodíte kdekoľvek a kedykoľvek prajem vám len jedno - aby vaše deťúrence boli zdravé . Na tie bolesti, v ktorých ste ich porodili rýchlo zabudnete.

anonym999
10. sep 2010

Ahojky mamicky a buduce mamicky 🙂. Ja som rodila v HE asi pred 3 tyzdnami a bola som maximalne spokojna 🙂. Od prijmu rodiciek, az kym sme isli domcou som mala z celeho personalu skvely pocit lebo boli velmi zlatucki, ochotni a fakt skveli a zato im patri velke DAKUJEEEEEM. Urcite to tam odporucila kazdej buducej mamicke 🙂 🙂 🙂. Prajem VAM vsetkym vela, vela zdravicka 🙂

anka66
12. sep 2010

ahojte ja chodím na poradne k primárovi Fockovi a zatia som velmi spokojna chcela by som rodit v HE termin mam koncom roka tak dufam že am stihnem dosjt kedže byvam 60 km od HE. A čo sa týka Dr. Hrinka bola som hospitaliztovana na gyn. oddeleni , posoby nepristupne ale nezda sa mi že by niečo zanedbal práve naopak je to pedant aspon na mna tak posobil.

janulienka1
12. sep 2010

@anka66 Ja som sice rodila v marci pri Dr.PISAKOVI, zlatý chlap,ale s DR.Hrinkom som prišla do styku na večernej vizite.Točila sa mi veľmi hlava.Pravdu povediac rodiť by som pri nom nechcela pri jeho pristupe.Na druhej strane tiež som počula,že je pedant.Bola tam pani ktoru doviezla zachranka tak to išlo rýchlo a pri prijme jej povedal:Do pi.. čo mám s vami robiť.Asistentka to zahrala do autu a povedala ,že ideme rodiť pán doktor.Potom si ešte spomenul na pana boha a nakoniec išli nato.Inak som bola so všetkym spokojná až jednu detskú sestru Valiku.Ten tretí den čo sa týka psychiky je dosť náročny,a nepotebujete počuť,že ked budete kojiť tak si kúpite pekný kostym.Hlavne ked ešte nemate dosť mlieka ,dieťa je nespokojné a niekto vás ide presviedčať,že mate dosť mlieka,aj ked vaše dieťa vypije 20ml.

janulienka1
12. sep 2010

Ešte dodám,že keby nie tej sestričky ,pre ktorú som prerevala celý deň bol by to ideálny pobyt a hocikedy by som sa tam vrátila.Je tam zlatý personal.Vynimky sa najdu všade.

anonym999
20. sep 2010

Ja som mala prijem pri dr. Hrinkovi rano o 4:00hod a musim povedat, ze je fakt pedant a bol prijemny no a rodila som pri dr. Palkovej a dr. Hrinkovi a obaja boli skveli 🙂. Odhliadnuc od bolesti, tak musim povedat, ze moj porodny den a celkovy pobyt v nemocnici v HE bol uplne super 🙂

exit
1. nov 2010

Mile pisatelky, nikdy by som tu na forum nic nenapisala, ale neda mi reagovat na vase pozitiva po mojej tragickej udalosti v tejto porodnici. Ktora yzVas si vsimla, ze ju lekar pocas poslednych 4 tyzdnou na kontolach vobec nevysetroval zo spodu, len sa vas opytaju ci nemate opuchy a kolko vazite, Zda sa vam to postacujuce? ano, aj mne sa zdalo pokial mi par dni pred porodom nezomrel plod , ktory nemal miesto na to, aby este cakal na to, kedy sa lekarovi uraci ma odrodit. Ako som pocula, nie som jedina, ktorej sa to tam stalo! len nik o tom nehovori, aby ste sa neprestrasili, je to strasne a verim ze sa to uz ziadnej zene v tejto nemocnici nestane, len preto vam to pisem. PO cely zivot sa snazime lekarom verit a ked ho aj poziadate o nieco co ma byt sucastou vysetrenia bliziaceho sa porodu odignoruje to.
Tlacte na nich, nech vam urobia vsetky vysetrenia .Mate na to pravo! Nedovolate, aby ste sa trapili ako sa trapim ja teraz.
Nebudem menovat oni vedia o koho ide, len verim, ze pan doktor si doplnil skolenia ultrazvuku , aby ho uz nikdy ziadna zena tak nepreklinala ako ja .Ale ved kazdemu sa raz vsetko vrati....
p.s.Sestricky su uzasne a Hrinko je super lekar.to nemoyzm vynechat
a Primar ma tolko funkciii ,ze si myslim , ze ani sam uz nemoze vediet cim vlastne je.

janulienka1
1. nov 2010

@exit Je mi to ľuto.Strašne ,ver mi.Viac na IP.

mykky
5. nov 2010

Ahojte, ja som rodila v HE vo februári tohto roka. Bola som tam prijatá dva týždne pred termínom, lebo som sa začala otvárať no a o 4 dni som aj porodila. Prišlo to na mňa v noci o 2-hej a porodila som o 5.35. Som prvo rodička, tak som nevedela čo ma čaká. Musím povedať, že boli ku mne veľmi zlatí aj sestrička aj doktorka pri ktorej som rodila. Apropo neviete ako sa volá taká staršia, čierna. V tom strese som nejako nezachytila jej meno. Pri pôrode bol aj môj manžel, aj k nemu boli milí. Prístup po pôrode bol skvelý. Bola som potom s malou na nedonoseneckom a aj tam to bolo OK až na niektoré výnimky. Niektoré sestričky si veľmi potrpeli na tom, aby som tam bola na kojenie presne, hoci maličká tvrdo spala.A doktorka mi povedala, že kojené dieťa si samo "povie" kedy chce papať. Tak koho počúvnuť?

tinki
15. jan 2011

@mariavas
Ja mám prvú dcéru, ktorá už má tri roky, rodili sme v Humennom. Prístup detských lekárok bol skvelý, ozaj detské lekárky, milé, trpezlivé, ochotné. Sestričky už ktorá aká, ale pomáhali, hlavne tam bola vtedy jedna blondína, neviem meno, tak tá ochotne jednu nočnú so mnou vstávala každé tri hodiny a chodila mi ukazovať ako malú prikladať, aby dobre jedla, pretože veľmi nepriberala.
Veľmi mi vtedy pomohla, bez nej by som asi nekojila.
Ale ešte sa chcem opýtať, ak mám v pošve streptokoka, dáva sa pri pôrode do žily ATB aj keď ich teraz beriem tabletkovo? Alebo takto, sestra na gynekologii mi povedala, že ak mám streptokoka v pošve, tak bábätko, (som teraz v 35. týždni) bude určite choré. Vraj sa mam pripraviť, bud to bude zápal pľúc, alebo zápal očiek..Ozaj už nie je šanca, že bude v poriadku?

ingemor
17. jan 2011

@tinki ahoj..reagujem na to co si napisala..kedze ti zistili streptokoka a beries teraz lieky - je to ok..ale nalez zostava stale pozitivny az do porodu, ale to neznamena, ze dietatko je uz teraz chore alebo ze bude chore-to je blbost..ale..musia ti podat aspon 4 hod.pred porodom atb intravenozne-do zily.. Ja mam tiez streptokoka, cize uz do konca tehotenstva mam to pozitivne, ale to som mala aj pri prvom tehotenstve..ten streptokok je bezny a skoro kazda druha tehotna zena ho ma, aj ked je bez priznakov..zisti sa to az z vyteru..

tinki
17. jan 2011

@ingemor
Ďakujem ti veľmi pekne... 😉

petrisia1
17. jan 2011

Ahoj, som z VT a rodila som v Humennom pri dr. Pisakovi a vysokej ciernej sestricke . Bola som velmi spokojna. Pri porode bol aj moj partner a mohol zostat aj po. Ninku som si naplno vychutnavala uz po 24 hod. Vsetci boli velmi mili, usmievavi a ochotni pomoct. Dakujem dr. Pisakovi, ciernej sestricke, mojmu gyn.dr. V. Hreskovi a vsetkym, ktori sa o nas starali. Silvia

petrisia1
17. jan 2011

exit, je mi velmi luto co sa ti stalo

margotka_ja
19. jan 2011

Ahojte, cakam prve babatko a termin pôrodu mam 24.4, takze sa mi to pomaly ale isto krati. Tiez zvazujem kde rodit. Som z Humenného a ohlasy na nasu pôrodnicu su rôzne. Neviem, mam trosku obavy. Do Kosic sa trepat urcite nebudem, pocula som ze si velmi chvalia Sninu, tak neviem...:-/

tinki
19. jan 2011

@margotka_ja
Ahoj, môj názor, ak nemáš v Snine nikoho známeho, tak ti to môže byť jedno. Lebo budeš cudzia aj pre humenských aj pre sninských lekárov. Prvú dcéru som rodila pred tromi rokmi, vtedy som bola v Humennom max.spokojná. Personál super. Ak tam prídeš a budeš v pohode, aj oni budú v pohode. Veľmi profesionálni. A podľa mňa sú všade Ľudia a Ľudia. Niektorí milší, niektorí menej. Niekedy môže mať niekto aj zlú náladu. To sa stáva. Aj ja mám obavy, ako to bude s druhým pôrodom, neviem na koho natrafím. Ale kde máš zaručené, že v Košiciach alebo v Snine ťa privítajú s otvorenou náručou..A tu to mám aspoň blízko. 😉

margotka_ja
20. jan 2011

@tinki dakujem za radu, to mas pravdu,ze su ludia a ludia, hlavne je aby nenastali ziadne komplikacie a vsetko prebehlo v poriadku ako ma...citim, ze obavy z pôrodu sa pomalicku stupnuju, vôbec neviem co ma caka a neviem si to ani predstavit...ale nejako odrodit budem musiet... 😉

dicinka1
2. feb 2011

Ahojte baby..nerodila som síce v HE,aj ked som povodne Humenčanka,ale bývam v Snine..ja som rodila v Snine pri Magdoliničovi...myslím,že lepšie som si vybrat nemohla..celý čas pri pôrode ma povzbudzoval..atd..atd..proste žiadne vrieskanie ako poniektory co som počula..že kričia na rodiacu ženu..tlačte!lebo si zabijete decko!

A čo sa tyka HE..ležala som tam s malou na detskom oddeleni..koli zapalu moč ciest..mala asi rok aj niečo...a vtedy ked om tam s malou ležala,tak sa šuškalo.o nejakom pruseri na porodnici..zomrelo tam nejake babetko..a viem,že nejaku ženu potom vrtulnik bral do KE...ale počula som,že sa tam stalo viac takych vecí..Moja sestra tam rodila asi 14 dni predomnou a bola spokojná..ale tiež ju nechali dlho trapit sa.praskla jej doma plodova voda...večer o siedmej..a až rano o 11-tej porodila..takže je to dost..podla mna..mne praskla o 16-tej a o 19-tej bola mala pri mne..ta bolest po prasknuti plod. vody..ach jaj! ☹

tinki
8. feb 2011

@dicinka1
po prasknutí plodovej vody sa necháva, myslím, až 18 hodín či príde pôrod. Niekto po prasknutí vôbec nemá bolesti. Viem, že sú stavy, keď príde žena po odtoku vody do nemocnice a nemá kontrakcie a nezaberajú ani vyvolávačky. Potom sa pristúpi k sekcii. A to, že zomrie dieťa, sa stáva v každej nemocnici. Nevieme aké boli komplikácie, čo sa stalo a tak ďalej.
Asi si rodila ukážkovo, dobre si tlačila, doktor bol príjemný...ja som mala taký pôrod v Humennom. Dúfam, že aj teraz bude taký.. 😉

zuzulik7
1. mar 2011

ahojte,
Rada by som sa Vas opytala, kde rodit ci v Humennom alebo v Kosiciach? Teda, stacia Vase skusenosti z jednej z nich samozrejme 😉. Nie som ani z jedneho z tychto miest, preto by som bola rada za Vase nazory a skusenosti. Dakujem!

tinki
3. mar 2011

@zuzulik7

ahoj, tak ja mám už aj druhý pôrod za sebou, rodila som teraz 18. teho v humenskej nemocnici. Ja sa nemôžem sťažovať. Ja mám len dobré skúsenosti. Pracujú tam profesionáli a hlavne sú to ľudia. Nie každý musí mať vždy dobrú náladu ale nemám takú skúsenosť, žeby mi niekto na niečo neodpovedal alebo aby som mala pocit, že ma zanedbávajú. Nemám tam žiadneho známeho ani úplatky som nedávala. Prišlo to na mňa v noci, tak som tam prišla, chvíľu bol pri mne manžel ale keďže nechcel byť pri pôrode, odišiel potom domov. A ráno o pol deviatej mi dali vyvolávačku, aby som sa zbytočne netrápila a o 8.50 bola malá na svete. Rýchlo a bez problémov. Aj pri prvej aj teraz..Ja by som mala väčší strach ísť niekam preč..
Inak viem o tom, že ak tu bol nejaký problém a doktori nechceli niečo riskovať, tak sami objednali pacientku do Košíc. A porodné asistentky sú super, ženské sestry tiež a dokonca aj sanitárky a upratovačky sú veľmi milé. Mne tam bolo fajn. 🙂

zuzulik7
3. mar 2011

@tinki dakujem za informacie. Je fajn, ze personal je tam mily (aj bez uplatkov, pretoze ja teda zastancom uplatkov nie som 😉 ) Babetko cakam v lete, moje prve. Tak mam vela otazok... Humenne vobec nepoznam,...ani Kosice. Teraz som v zahranici, ale posledny mesiac budem na Slovenku, cize aj do poradne budem potrebovat niekam chodit, najskor teda do Humenneho. Mozem sa opytat, ci ti vychadzali v ustrety, myslim aky pristup ak si sa nieco opytala a tak...moze byt partner so mnou cely cas, ak by chcel? Tiez ci tam robia klistir, holenie a nastrih, kazdej pacietke alebo nie? Bola si spokojna z izbou a socialnym zariadenim? Ak si najdes cas na moje otazky, budem rada 🙂 .

zuzulik7
3. mar 2011

@tinki dakujem velmi pekne za IP 🙂 a gratulujem k dietatku.

samudovska
4. mar 2011

Ahojte,som tu nova.Termin porodu mam 23.6. som z Michaloviec,ale chcela by som rodit v Humennom,lebo u Nas to je hrozne a Kosice su dost daleko.Su deticky po porode v Hn pri maminach?Prveho syna som rodila v Bratislave a tam som ho mala stale pri sebe,takze by som to chcela,aj teraz.

lujzina
16. mar 2011

Porodnica v HE- tam by som rodila aj kazdy rok...
prve babatko sa nam narodilo v Michalovciach ani nie tak davno..myslim, ze to nebola ta spravna volba. Dietatko sme si doniesli z Mi porodnice sice zdrave a nase, /ale zato naucene pekne na flasku/ -ktore dodnes nevie co je to materinske mliecko..a ja som si odtial doniesla kvalitne nachladenie a kasel..tak trochu prefukave okna v dezolatnom stave a prievan boli mozno jednym z dovodov..o poporodnom poraneni vdaka ,,super sitiu,, ani nehovorim.
Pred par dnami sme absolvovali porod nasho 2.drobca v spominanej HE porodnici. Po tejto skusenosti mozem smelo odporucit..a to po vsetkych strankach..od personalu,cez porod,prveho prilozenia babatka este na por.sale usmievavou p.sestrickou /je plne kojene od 2.dna s vynimkou nakrmenia zopar striekackami glukozy/,cez poskytnutie hyg.potrieb aj ked nebol dovod, fakt pestru a chutnu stravu, celkovy zaujem o vase poziadavky a priania az po maximalnu cistotu a snazivost mnozstva p.upratovaciek..
Babatko bolo so mnou po cely cas od 2.dna po narodeni /na poziadanie ho mozu vziat/, aj vdaka comu sme sa naucili krasne dojcit a pit mamickine mliecko bez toho, aby nam niekto diktoval a oddeloval nas od seba na nejake nezmyselne tri hodiny..celkove hodnotenie: bravurne!!!

kalia
27. mar 2011

@lujzina prečo si si nechala zobrať bábätko každé 3hodiny? Veď aj v Michalovciach je možnosť mať rooming - in, ak oň požiadaš...Ja som tam tiež rodila a normálne som povedala sestričke, že chcem mať dcérku pri sebe a nebol problém, doniesli mi postieľku a potom za mnou prišla primárka novorodeneckého oddelenia a pochválila ma, že rada vidí, že si mamička berie dieťatko k sebe, pretože citujem: "michalovské mamičky vôbec nevyužívajú túto možnosť"...takže všetko je len o komunikácii 🙂

maminka76
28. mar 2011

@ingemor ahojky, nie je celkom pravda, to čo tu píšeš, že to musia byť až 4 hodiny pred pôrodom. ja som rodila v septembri 2010 v HE, druhý pôrod, a zistili mi streptokoka. keď som došla ráno už s kontrakciami do pôrodnice otvorená na 6 prstov, pichli mi intravenózne antibiotiká a čakali sme hodinu na to, aby sa dostali do obehu, potom mi dovolili tlačiť, dovtedy som to musela predýchavať. malá sa narodila úplne v poriadku. celý pôrod aj s hodinovým čakaním trval necelé 3 hoďky. veľmi som sa o malú bála, aby to bolo v poriadku. ďakujem p. Dr. Kunášovej a p. sestričke Holodňákovej (ktorú som úplnou náhodou vystihla pri pôrodoch oboch mojich detí). max. spokojnosť a môžem len odporúčať!!!

maminka76
28. mar 2011

@margotka_ja ale práveže keby nastali komplikácie tak ako viem, previezli by ťa zo Sniny do HE. hlavne sa psychicky nastav na to, že už veľa žien pred tebou porodilo a bolo to OK, tak to zvládneš aj ty. ja som si to vždy hovorila a 1.pôrod mi trval 5 hodín a druhý tri, obidva prebehli bez komplikácií a bez objednávania lekára k pôrodu. všetko bude OK, len sa drž. držím palčeky!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre