Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

cukruska1920
30. dec 2010

@ellusy je to moj gynekolog a robil mi aj sekciu 😉

zuzanakarolinka
30. dec 2010

@brnka ja ho nepoznám, ja som iba tak počula, tak to bol blábol, ale ešteže si to uviedla na pravú mieru, ellusy ti je určite vďačná a ja mám novú info

brnka
31. dec 2010
mykaellle
2. jan 2011

Ahojte kočky, ja som tiež z NR, tak sa pripájam. Ako som tak letmo čítala aj starsie prispevky, posut dost dobre chvaly na Dr. Oberta. Ja som unho cca 5 rokov, najprv som bola velmi spokojna, kvalita, profesionalny pristup, no mam pocit posledny rok, ze ma strasne vela zien, vacsinu sa tam dovolam na 4. - 5. den, vsetko robi rychlo, v priemere som 3 minuty v ordinacii, nic mi nevysvetli, na to, ze neviem otehotniet rok a pol mi povedal ze mam cas a pod. Tak si idem dat Dr. Turbu... Aky mate nanho nazor?

bodka13
3. jan 2011

@mykaellle ono je to tak, 100 ľudí = 100 chutí....nikdy nevyhovie ten lekár každému 😉

...ja chodím Turbovi už 11 rokov a som spokojná 😉 🙂 ...predtým som chodila Krjakovi a tiež som bola spokojná 🙂

pami2
5. jan 2011

ahojte, da sa v Nitre zazmluvnit porodnik? budem rodit v maji, je to moje prve dietatko a bojim sa porodu, asi ako kazda. neviem si predstavit, ze by ma odrodil uplne cudzi clovek....pytala som sa mojho gynekologa ( Mudr.Obert), povedal mi, ze v Nitre sa taketo nerobi....kazdy rodi u sluzbukonajuceho....ake s tym mate skusenosti? co ak natrafim na nejakeho masiara?

malinovka333
5. jan 2011

bodka13 prečo si odišla od Krjaka?ja k nemu chodím, od jednej počujem že je dobrý a od druhej ze nie,tak neviem.

blondi2
5. jan 2011

@malinovka333 aj ja chodim Krjakovi a som celkom spokojna. aj ked musim uznat, ze odkedy som tehotna sa ku mne sprava trochu inac, tak privetivejsie. predtym sa mi zdal dost chladny.

blondi2
5. jan 2011

inak ako je to v NR porodnici? oteckovia mozu byt pri celom porode alebo iba pri 2.dobe porodnej, ked uz sa tlaci babatko? dovolia mi mat ho pri sebe aj pri 1.dobe?

blondi2
5. jan 2011

a este ma napadlo, ze ten poplatok za pritomnost otecka staci zaplatit, ked uz pridem s tym, ze rodim alebo to treba dopredu? teraz uz prenasam, v nedelu 9.1. mam prist do nemocnice a 10.1. mi porod umelo vyvolaju, ak to nepride dovtedy same. na vyvolanie sa dava tabletka alebo infuzka? ci je to individualne?

zajo79
5. jan 2011

@blondi2 plati sa ked pride ocino. posexujte, a pojde to aj same 😉

blondi2
5. jan 2011

@zajo79 uz sme skusali mozne aj nemozne a stale nic 🙂

zajo79
5. jan 2011

mne pomohlo...tancovali sme z kolegynami na vianocnom vecierku.. ja s bruchom ako svet..a hned som bola otvorena na 4cm.
potom bolo neake tutumutu... hnes sa maly narodil o tri tyzdne skor 😅 😀

lenok
5. jan 2011

@blondi2 aj ja mam Krjaka a som s nim velmi spokojna, aj ked bol milsi pocas tehu ako obycajne 😉 porod mi vyvolavali tabletkou, moj trval presne 7,5 hodiny - taky jeden pracovny den 😀 a pred tym som slapala po schodoch a davala horuce sprchy... rano som bola otvorena na 3 prsty, sex som si absolutne nevedela predstavit 😀

blondi2
5. jan 2011

napriek tomu, ze si bola otvorena na 3 cm, ti vyvolavali porod? tie horuce sprchy som uz skusala a do tych schodov sa pustim dnes vecer 🙂 aku dobu po podani tabletky ti zacali bolesti?

blondi2
5. jan 2011

@lenok napriek tomu, ze si bola otvorena na 3 cm, ti vyvolavali porod? tie horuce sprchy som uz skusala a do tych schodov sa pustim dnes vecer 🙂 aku dobu po podani tabletky ti zacali bolesti?

lenok
5. jan 2011

@blondi2 otvarala som sa dlho a pomaly a musela som porodit na termin, tak preto. A bolesti? hned, uz po 15 min som citila akoby menstruacne krce, tie sa stupnovali az do prasknutia plodovej vody. Potom to uz bola ina kava 😀 Ale neboj sa, vtedy ten cas ide strasne rychlo 😉 ako na svadbe 😀 😉

reisi
5. jan 2011

Dievcata, co je na tom pravdy, ze v NR sa neda zazmluvnit Dr. k porodu?

blondi2
5. jan 2011

@lenok a otecko mohol byt pri tebe od zaciatku ako ti podali tabletku?

lenok
5. jan 2011

@reisi neviem, nezazmluvnovala som si nikoho, stavila som na nahodu a dobre som urobila, su tam skveli doktori 😉
@blondi2 no, ja som ho tam nechcela a ani on nechcel, takze sme to mali jednoduche 😉

blondi2
5. jan 2011

@lenok z doktorov zatial poznam iba troch, co som chodila do rizikovej poradne: Urban, Brestansky, Chladekova. Inak pozeram, ze sme sa vydavali v ten isty den 🙂

lenok
5. jan 2011

@blondi2 hej? Som si nevsimla ten datum 😉 Urban je super, strasne som chcela u neho rodit. Velmi ho chvalia. Brestanskeho sme volali fesak lazensky 🙂 vsetky sestricky a praktikantky boli z neho na makko 😉 a u chladekovej som mala 2x rizikovku a nakoniec som u nej rodila. Je uzasna, mila a ochotna. Dost sme sa na porodnej sale bavili a srandovali. Aj uzasne porodne sestry som lopla, no radost rodit 😀

reisi
6. jan 2011

@lenok, vdaka. Neviem si sice porod predstavit bez zazmluvneneho Dr. ale uvidim...
Okrem Dr. Oberta, Mlynceka a uvadzanych troch Dr. aky Dr. su tam este a ako je to s ich odbornostou?

zuzanakarolinka
6. jan 2011

@reisi oficiálne myslím, že sa to nedá, ale súkromne, určite áno 😉

lenok
6. jan 2011

@reisi este Kozar, Máňová, Puzlíková, Uharček, Balko a Matejka... a ci su odbornici? nuz, to ja posudit neviem a ani nemozem... ja som bola spokojna az-az 🙂

bodka13
6. jan 2011

@malinovka333 pretože vtedy mal ešte len onkoambulanciu,vyšetrovať mohol všetky pacientky ale nemohol dať tehu knižku,tak ma on sám posunul k Mudr.Turbovi...doteraz k nemu chodí moja mamina a teraz aj švagrinká 🙂 obidve sú spokojné 😉
@blondi2 on je taký,čo ho poznám vždy bol taký ale odborník je dobrý 😉

alexis13
7. jan 2011

kočky chcem sa opytat tiež na toho otecka pri porode....može byt pri mne pocas celeho porodu? alebo az ked prichadza a tlaci sa babo?? a po porode to je ako? ked sa este lezi neviem kolko hodin na porod.sale moze tam byt manzel????

a este otazocka ked sa babo narodi to ja mam mat nachystane tie uplne prve vecicky pr babo? aj zavinovacku? ci to davaju v nemocke? dakujem

anieli_1
7. jan 2011

@alexis13 ahoj neviem ako to je s tym oteckom ale sa mi zda ze moze byt aj na vzdycharni ak tam neni druha mamicka a jej to neprekaza bo svagrina mala foto s tadial aj s muzom a tusim potom aj chvilku tam moze byt ale neviem to presne............a pre babo si ber len v com pojde domov a rukavicky a capicku po pripade deku inak vsetko dostanes este aj plienky obycajne...........

anieli_1
7. jan 2011

@reisi ahoj mna rodil dr kozar isla som cisarskym a vsetko bolo super je to doktor s velkym D este za mnou aj na izbe potom bol sa opytat ako sa mam ale niektory vravia ze uz starne tak neviem a Uharcek je idiot kazdy to vravi mna nechal celu noc v kontrakciach len za to ze sa mu nechcelo operovat a este v noci poslal aj sestricku nech ma zospodu pozrie ci sa dalej otvaram......takzemoja skusenost a ostatny ani neviem ako sa volali bo na izbu ked dosli niktosa ti nepredstavi to sa mi moc nepacilo lebo som si pripadala jak na nejakom pase ze ti pozreli medzi nohy pomackali brucho a sli prec.........ale inak spokojnost celkom

alexis13
7. jan 2011

@anieli_1 s tým oblečkom som nevedela ako to je myselal som ze mi treba aj zavinovacku aj vecicky do ktorých babo oblecu po porode..dik za info 😉

anieli_1
7. jan 2011

@alexis13 nie nie dokonca ani na kupkanie nic tam ti kupu sestricky budu ti to ukazovat amozes si to aj vyskusat...........tam ti treba len plienky mokre utierky tie vecicky co som uz pisala a ani nic ine ma poriadne nenapada este aj masticku dostane s bo ju tam zarabaju a mozes si zorbat domov.....a dudlik ked tak .......nak tie vecicky na domov ti moze potom aj muz doniest aj mne tak doniesol.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre