Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

alexis13
7. jan 2011

@anieli_1 dakujem....ak sa ti bude chciet mohla by si mi napisat co mi mam zobrat veci pre seba? ...este nemam nic oprane, vela veci mi treba dokupit tak dufam ze to vsetko postiham 🙂

anieli_1
7. jan 2011

@alexis13 jasne idem ti napisat ipuz som to jednej pisala:DDinak sa poponahlaj s balenim aj ja som to odkladala a nakonie sa maly vypytal skor a muz so svokrou v oci behali po hypaci:D

alexis13
7. jan 2011

@anieli_1 😀 😀 no ja mam este skusky v skole....18.1 posledna potom sa chcem tomu venovat naplno....tak dufam ze malinka pocka v brusku 😉

dajna11
7. jan 2011

@alexis13 ja ked som bola na prijme tak vtedy tam prišla mamička čo išla rodiť aj s oteckom,tam mu dala sestrička príjmový bloček aby vypaltil že bude pri porode,ale neml presne,tak že to zaplatí ked porodí....a išiel s nou hore do porodnice a večer ked ma odvážli zo sály ...rodili sme novnko,tak som ho videl stáť na chodbe s vecami...taškou čo sestričky nosia s pacientkami na izby.....tak tam isto bol s nou do konca...a potom s nou šiel aj na izbu kde ju niesla sestra.

anieli_1
7. jan 2011

@alexis13 tak dufaj mne sa maly vypytal v 37tt:DDdrzim palceky 😀

janinkad74
7. jan 2011

Ahojte holky. potrebovala by som zopár rád. som z TO , ale chcela by som ísť do pôrodnice v NR. Mohli by ste mi poradiť ako to tam chodí. čítala som si predchádzajúce odpovede. doktora si nechcem nejak vyberať - keďže ani neviem koho a písali ste , že sa to ani nedá 😕 . ale chcela by som vedieť čo si mám zobrať so sebou a atď.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stastnevydatam
7. jan 2011

@janinkad74 ahoj, som z NR, a pred pol rokom som si zvolila ist rodit do TO... som maximalne spokojna, stastna a vdacna ako to tam prebiehalo... ak mozes hlavne NR si rozmysli !!! mam 2 kamaratky, ktore tak nadavali, ze tu rodili... a moje osobne skusenosti s touto gynekologiou a porodnicou su strasne...!!!! pani gynekolovia si ta tu ani nevsimnu ak im nedas peniaze!!!a to tam je moja teta sestricka...sama som si tu odskusala na vlastnej kozi, ze som pocas tehotenstva krvacala a doktor mi povedal, aby som podpisala revers a sla domov..a to som tu bola 2 krat operovana, doktor dostal nemalo penazi,mohli byt radi ze som vlastne otehotnela.... maju plne stavy, zaujimaju sa len o svoje pacientky... vsetko by bolo super, ak by si prisla do NR a hned rodis.. ale ak by mali s tebou nieco robit, tak ta nechaju vytrapit...v TO som nikoho nemala vybaveneho, a bola som max.spokojna....drzim palce...

janinkad74
7. jan 2011

@malinovka333 ahoj. ja som práve počula opak. všetky holky čo poznám utekajú do NR alebo do Partizánskeho.tam ale nechcem ísť. od tohto roku odišiel aj naj doktor čo tam bol a ostali tam už len nejaký mladí. z TO tiež všetci dobrí doktori poodchádzali.

janinkad74
7. jan 2011

@stastnevydatam no teraz som poriadne zmätená ☹ . práve som počula na TO všetko len to zlé a na NR v celku samé chvály.teraz naozaj neviem kde a čo 😖 😒

zuzkaznr
7. jan 2011

@janinkad74 Ahoj. Ja som rodila pred tromi tyzdnami v NR a nemozem povedat nic zle 🙂 Nemala som ani dohodnuteho doktora,nechala som to na nahodu...Personal bol super,stale ma chodili kontrolovat a kazde tri hodiny ma vysetril doktor... Pri samotnom porode mi velmi pomahali...Takze ja len odporucam 🙂

janinkad74
7. jan 2011

@zuzkaznr Ahoj. som rada, že si mi to napísala 🙂 . Ja fakt viem , že nechcem ísť do TO. a mohla by si mi prosím ťa napísať čo si potrebujem zobrať zo sebou 😕 ??

zuzkaznr
7. jan 2011

myslis zoznam vsetkych veci do porodnice?

zuzkaznr
7. jan 2011

@janinkad74 myslis zoznam vsetkych veci do porodnice?

janinkad74
7. jan 2011

@zuzkaznr ano , ak by si mohla 😵

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajo79
8. jan 2011

dieta sa ma narodit v porodnici, kde sa v prvom rade, kebyze nebodaj nieco...postaraju o dietatko. z TO prevazaju deti do Nitry.. a to radsej rodit v Nitre, kde je vsetko pri sebe 😔

lenok
8. jan 2011

@janinkad ja som rodila v Nr predj 3 mes. a pisala som sem aj zoznam, par stran dozadu. Treba listovat trosku 😉
@zajo79 ma s tym prevozom pravdu.
A s tymi "masiarmi" ma vzdy niekto sokuje... Je total sila take nieco napisat. Nemala som nikoho vybaveneho, nikoho v nr nemocke nepoznam, dokonca z nr ani nepochadzam a vsetko bolo absolutne ok. Je to len a len o tom, a to som tu uz pisala, ze ako ty k nim, tak oni k tebe... Porod je hlavne o tebe a tvojom dietati a nie o ne/sympatiach k doktorom. Mna rodil aj Uharcek a davam mu 100 bodov. A obalku odo mna nedostal!

helenkasabinka
8. jan 2011

@zajo79 to mas uplnu pravdu ,suhlasim s tebou 😉

helenkasabinka
8. jan 2011

@lenok suhlasim ,kazdy doktor ma nieco dobre v sebe 😉 😉 😉 jednej nevyhovuje a druhej ano 😉 ale urcite masiari nie su 😉

helenkasabinka
8. jan 2011

baby mozno blba otazka ale aky je rozdiel medzi primarom a prednostom? 😕

zajo79
8. jan 2011

tak pokial pride neaka namyslena rodicka do porodnice, tak sa necudujem, ze su aky su.... aj doktori su len ludia.

ale tiez mam skusenosti,ze vsetci uuuplne v pohode 😉

zuzana76
8. jan 2011

@helenkasabinka prednosta je prof. Mlyncek, ten je sef uplne celej gynekologie aj porodnice a primar je Dr. Uharcek, presny rozdiel v ich pravomociach neviem, tak ale prednosta je sef najvyssi a primar je pod nim 🙂 http://www.fnnitra.sk/index.php?url=k_gyne , lebo napriklad primarka novorodeneckeho je zase Mudr. Durisova, tazke si to vysvetlujem, ze Uharcek aj Durisova spadaju pod Mlynceka. Opravte ma ak sa mylim.

helenkasabinka
8. jan 2011

@zuzana76 aha dakujem ale pocula ,ze je tam nejaky novy primar neviem,co je na tom pravdy 😕

zuzana76
8. jan 2011

@helenkasabinka no moze byt neviem, ale ked som tam bola ja, co je 5 mesiacov dozadu, tak bol uharcek

helenkasabinka
8. jan 2011

@zuzana76 aha ta potom neviem veru 😉

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helenkasabinka
8. jan 2011

@malinovka333 ale ved nic zle @lenok nenapisala ,napisala len svoj nazor tak ako aj ostatne,kazda mame pravo napisat si svoj nazor ,ja tiez som dva krat mala zlu skusenost s jednym doktorom,uz ho nebudem menovat,stazovala som sa na neho v nemocnici po kyrete a osobne sa mi bol ospravedlnit a povedala som mu,ze ci uz do tretice sa pri nom viac ani neprebudim alebo co no nemal slov ale bohuzial bola to jeho chyba a priznali to aj iny lekari ale nebudem to tu rozmazavat...nikto nie je dokonaly ale on urobil chybu takze ja tiez nemam najvacsie stastie s porodnicou nasou ale zasa kvoli jednemu lekarovi nebudem vsetkych hadzat do jedneho vreca 😉 😉

beruska113
8. jan 2011

O nemocnici si myslim to č zajo. Aj ja som chcela ist rodit do Topolčian, sprchy su tam pre menej ludi a dost chval som na nu pocula. Ale nestálo mi to za to, ked som vedela, že keby niečo nie je OK s mimčom, tak aj tak ide do NR. Dieta je prvorade. Zle sa moze stat v kazdej nemocnici. Ale sobne si myslím, že 5-7dni človek vydrží.

lenok
8. jan 2011

@malinovka333 nebud vztahovacna, myslela som to vo vseobecnosti... to slovo ma vytaca, ako vytocil teba mozno moj prispevok... kym sa ty stazujes, ja ich obhajujem... netreba tu navodzovat stresy buducim rodickam, vsetko je individualne. Nemam zaujem sa tu s tebou hadat, povedala som si svoj nazor, a tebe sa nepaci... ja to respektujem... hawk...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre