Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzkaznr
8. jan 2011

@janinkad74 pre dietatko budes potrebovat plienky a vlhcene utierky. Ja som mala so sebou aj ciapocku a deku,lebo na chodbe je chladno. Pre seba: zupan,aspon dve nocne kosele,porodnicke vlozky,podlozky na postel,jednorazove poporodne nohavicky,papuce,uterak,drogeria aku pouzivas,nejaku masticku na bradavky,neperlivu vodu na pitie,dezinfekcne mydlo alebo vodicku,vitaminy co si uzivala aj pocas tehotenstva. To je asi vsetko co som mala ja,ak si este na nieco spomeniem tak napisem 🙂

lusya
8. jan 2011

ahojte, v NR pôrodnici som rodila skoro 3 roky dozadu a tiež nemôžem povedať slovo zleho...dr. som vybaveneho nemala, ani sestričku...všetok personál sa správal slušne, uplna pohoda...na šestonedeli tiež oki...
@malinovka333 - tiež som zvažovala pred prvym pôrodom TO, zavažil fakt, ako už bolo spomenute, že v NR sa ti aj o dieťatko vedia postarať, keby niečo...kdežto kým prídu z TO s tým malinkým uzlíčkom môže byť neskoro... 😉
a k tym mäsiarom - pri prvom dieťatku som skončila neplanovanym cisarskym, zostala mi "krásna" jazva nebadatelna ako nitka, hojenie v pohode...takže moja skusenosť oki...
za pár dní nastupujem znova - do NR... 🙂 😉
@janinkad74 - zoznam čo ti písala zuzkaznr je presne podla toho čo maju aj na letačiku, akurat ešte potrebuješ doklady a to - kopiu sobašneho listu(ak si vydata), občiansky preukaz a kartičku poistenca a aj jej fotokopiu...to je všetko čo ma napadá... 😉

helenkasabinka
8. jan 2011

a potrebuje aj tehotensku knizku 😉 😉

lusya
8. jan 2011

@helenkasabinka - ano ano 😅 , na tu som akosi pozabudla...ď.

helenkasabinka
8. jan 2011

@lusya 😀 😀 😀 ja len aby nahodou nezabudla ani jedna tehulka na nu vratane mna 😀 😀

lusya
8. jan 2011

@helenkasabinka 😀 😀 😀

janinkad74
8. jan 2011

@lenok holky nejak ste sa do seba pustili. ja som rozhodnutá pre NR.je pravda , že záleží aj od maminy aká je a čo očakáva.je to otázka prispôsobenia.ja som si tiež NR volila s tým , že ak by sa niečo stalo. nie som už najmladšia - ale zas ani stará 😀 😀 !! ...pozriem si nazad príspevky -ďakujem 😉 . ......dnes som si pre istotu už pobalila tašku pre seba ☹ 😒

zajo79
8. jan 2011

ak je tazky porod...tak mamina moze mat pocit, ze su doktori masiari...ale ziadny doktor do /som naivna, alebo len dufam ze to tak je?/ nerobi chyby naschval....

verim ze vsetky maminy budu mat rychly a co najmenej bolestivy porod, i ked to boli ako .... nemam vhodne prirovnanie 😝 😅

janinkad74
8. jan 2011

@zuzkaznr ďakujem veľmi pekne. idem si hneď doložiť čo mi chýba. ja mám taký letáčik čo mi dal doktor , ale čo som pozerala a čo mám info od mamín , ktoré som postretala tak mi hovorili , že potrebujem aj full oblečko pre bábo atď. no ale oni rodili v Partizánskom a v To.

janinkad74
8. jan 2011

@zajo79 to mi ani nehovor . ja som mala pri prvom cisársky a teraz by som mala mať tiež. vôbec natuším aké sú bolesti pri kontrakciách. mám len strach , aby sme to vystihli a prišli načas. 😖 musím sa priznať , že mám nízky prah bolesti ☹

janinkad74
8. jan 2011

@helenkasabinka 😀 😀 😀 nakoniec si ju zabudnem !!! to bude sranda !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

helenkasabinka
8. jan 2011

@zajo79 no len u mna nebol problem s doktorom pri porode praveze 😉

helenkasabinka
8. jan 2011

@janinkad74 to sa stale moze stat aj mne 😀

mucka2505
9. jan 2011

@janinkad74 to mi hovor ja mam tiez nizky prah bolesti a rodila som prirodzene..boli to ukrutneeee bolesti myslela som ze sa zblaznim a ked mi doktor povedal o polnoci ako som prisla na salu ze to bude az na obed myslela som ze zahyniem..ale bolo to po 6 hodinach...a malicka sa narodila rano 06:05 hod...a prezila som to 🙂 ked som ju zbadala na vsetku bolest som zabudla..je to moj najvacsi pokladik 🙂

mim111
9. jan 2011

ahojte, ja sa snažím porovnať nemocnice v Nt a v Tt, tak Ďakujem za každú informáciu o Nt...

zuzuzaa
10. jan 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, viete mi niektorá povedať, aké sú v Nitre nadštandardné izby? Uvažujem, že ak by bola voľná, tak by som si zaplatila. Počula som, že sú rôzne typy aj za rôzne ceny. Niekde vraj môže byť aj otec na izbe a na niektorej nie.

mucka2505
10. jan 2011

v pohode pekne su tie nadstandartne izby, vyhoda je ze aj navsteva ma pristup na izbu, je tam aj sprcha vlastna aj toaleta - lebo tie spolocne otras zaludok sa mi zdvihal, je tam aj Tv, su tam dve postele myslim ze aj otecko tam moze prespat...asi tak len su stale obsadene lebo su len dve aj ja som chcela byt na tej izbe len bohuzal..oplati sa podla mna 🙂

janinkad74
10. jan 2011

@mucka2505 ahojky. a kolko stojí tá izba ? 😕

zuzkaznr
10. jan 2011

@janinkad74 oblecenie pre babo budes potrebovat len na cestu domov,inak vsetko ti daju v nemocke 🙂

zuzana76
10. jan 2011

@zuzuzaa
@janinkad74 ceny izieb su za 15 eur - samostatna izba so sprchou a TV , bez WC, bez pritomnosti otca
22 eur - sprcha, WC, TV , jednolozkova, bez pritomnosti otca
35 eur, jedno lozko, TV, WC, sprcha, otec na izbe

ninka23
10. jan 2011

@zuzuzaa
Fotogaléria izieb v NR nemocnini je aj na ich stránke : http://www.fnnitra.sk/index.php?url=nadst_izba#gyn

mucka2505
11. jan 2011

@janinkad74 neviem to presne ale okolo 20 -25eur myslim

janinkad74
11. jan 2011

@zuzana76 hmm , tak to je výber 😕 . a koľko je žien na izbe ?? neviem , či by som chcela byť sama na izbe ☹ ?!

zuzana76
11. jan 2011

@janinkad74 na normalnych izbach su 2 zeny a izby su prerobene a velmi pekne zariadene

helenkasabinka
11. jan 2011

@janinkad74 aj mne bolo lepsie ,ked som nebola sama 😉 😉

zuzana76
11. jan 2011

mne zase dobre padlo, kedze som bola po sekcii, ze tam mohol byt so mnou muz a staral sa o nas, obcas odbehol, doniesol mi nieco dobre na papanie, teda, ked som uz mohla jest, lebo den po sekcii sa nesmie nic, 2 dni len tekute, potom kasovite a potom uz normalna strava

janinkad74
11. jan 2011

@zuzana76 ja mám mať tiež sekciu. prvé - dcéru - som mala tiež sekciou a vtedy som nejedla nič 4 dni. nemohlo sa. na štvrtý deň som dostala len vývar aj to bez chuti. - ale prežila som 😀 . Zuzi a koľko si tam bola ?

zuzana76
11. jan 2011

@janinkad74 no ja som bola hospitalizovana uz pred porodom, kvoli problemom zdravotnym, prijali ma vyse 2 tyzdne pred porodom, planovanym, ale maly sa zacal pytat na svet uz 6. den hospitalizacie, tak robili sekciu skor, ako bola naplanovana, no a ponarodeni som tam bola 5 dni aj s porodom, v pondelok sa narodil a v piatok sme isli domov.

zuzuzaa
12. jan 2011

@zuzana76 hmm, tak tá stredná za 22 EUR by bola fajn. A bez prítomnosti otca - myslíš, že nemôže prísť na izbu ani len na návštevu?? Nepotrebovala by som aby tam mohol prespať, ale tak na návštevu na izbu by hádam mohol prísť.

mim111
12. jan 2011

Zuzana76,
Zuzka, prosím ťa o informáciu o nadštandardných izbách v NT, z toho, čo si napísala mi vyplýva, že si v jednej bola....koľko ich majú? môže tam prísť moja 8 ročná dcéra? Kvôli nej by som chcela takúto izbu...a ako je to s manželom, keď zaplatím tú drahšiu - môže tam aj spať? My sa uvidíme len ráno alebo neskoro večer, tak zisťujem možnosti. veľmi pekne ďakujem za informácie
prajem krásny deň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre