Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzana76
12. jan 2011

@zuzuzaa ak nebudes mat tu izbu s pritomnostou otca, tak nemoze prist, ono prepasovat by sa dal, len potom by si mala zle, su tam na to dost haklivi a ak aj je otecko na izbe s rodickou, tak sa nesmie premavat po chodbe, pretoze maminky tam chodia ubolene, s vlozkami medzi nohami, no proste by to ostatne maminky rusilo.

@mim111 ja som tu napisala o izbach, vyssie, ale to len na sestonedeli a take iste izby su aj na gynekologii, o poschodie nizsie, ak potrebujes viac informacii, tak si musis zavolat a presne ti povedia, maju tam myslim 3 izby na sestonedeli - teda za 15,22, 35 eur , mozno aj 4 , neviem, ale tri maju naisto , no a na gynekologii je to asi tak isto, tam lezia este tehulky, co maju nejake problemy. Ked budes mat tu izbu za 35 eur, tak muz tam s tebou moze spat, je tam aj mikrovlnka, takze aj sa da nieco zohriat ak treba, chladnicka, WC, sprcha, telka. Dcera tam asi enbdue moct byt v ziadnom rpipade, ale vravim, zavolaj si do enmocnice a povedia ti presne info, ja som rodila este v juli, tak mozno sa nejake veci pomenili.

mim111
12. jan 2011

@zuzana76
Ďakujem za rýchlu odpoveď, asi tam budem volať, dá sa to tam aj poobzerať, myslím, či nevieš, či nemajú niektorý deň " otvorených dverí"

zuzanakarolinka
12. jan 2011

@mim111 určite nie, tam ležia pacienti, a len tak sa premávať po oddelení, to by asi nebolo to pravé orechové, predstav si , že by si tam ležala ty, ubolená, príp. ešte ušpinená, alebo ležala na posteli a niekto si príde popozerať oddelnie a ako to tam funguje, ako by si sa cítila, ja osobne by som ich vyhnala a pratala rýchlosťou svetla, jedine ak si chodila na predpôrodnú k p. Jahnátkovej, odtiaľ by si sa mohla dostať ale iba na pôrodný sál aj to iba v prípade, že nikto nerodí, pretože si myslím, že každá z nás potrebuje súkromie pri takejto veci, ak sa mýlim, skús si predstaviť takú situáciu 😉

brnka
12. jan 2011

@zuzanakarolinka , my sme boli z kurzu s p.Jahnatkovou pozriet aj na sestonedeli, ale to je uz 2,5 roka dozadu, tak mozno je to odvtedy prisnejsie.

A ako ste riesili babo, ked vam prisla navsteva? Dali ste ho sestrickam, ci ste len poprosili spolubyvajucu, aby chvilu postrazila? (teda myslim na normalnych izbach, nie na nadstandarde)

zuzana76
12. jan 2011

@mim111 den otovrenych dveri na sestonedeli urcite nie, v porodnici ano, ale to len pre tie, coc hodia na kurz pre tehotne, tak tam idu s porodnou asistentkou p. jahnatkovou, sidlo ma v zubnej poliklinike na Parovciach, tak sa skus informovat tam.

zuzana76
12. jan 2011

@brnka ked som rodila prvy krat, tak sme boli na izbe este 3 maminky s detickami, kazde dieta plakalo v noci v inu chvilu, tak som si povedala,ze nabuduce uz len sama budem na izbe, no a vtedy muz chodil jedine k dveram oddelenia, tam sme stali v prievane, tak maleho som mu ukazala fakt len na chvilku a hned ho zaniesla do izby a tam ho postrazili spolubyvajuce , ak tam prave aj ony nemali navstevu, ak ho nemal kto postrazit, muz mal smolu, isiel domov. Ale tak to cloveka ani nebavi stat na chodbe, ci medzi dverami a rozpravat sa tam, preto som prave chcela ten nadstandard, podla mna super vec.

janinkad74
12. jan 2011

@zuzana76 to je super . to ja keď som bola niekedy - dávno , tak som tam aj s pôrodom bola 7 dní. na siedmy de´nás pustili domov , ale na vlastné riziko. inak púšťali domov po sekcii na 10-12 deň. Zuzi super info - ďakujem !!! 🙂
inak zajtra idem na kontrolu - asi už na posledy k svojmu lekárovi a asi ma pošle sa zahlásiť do Nr 😲

zuzana76
12. jan 2011

@janinkad74 tak zelam bezproblemovy porod a zdrave babatko
dnes su uz asi ine postupy operacie, takze mozno to zotavenie netrva tak dlho, resp. jazva sa mozno zahoji rychlejsie, v NR co som si vsimla, tak napriklad ranu ani nezosivaju, ale davaju take cvoky a tie na 4-5 den po operacii odstrania, takze zvonku vlastne nic nesiju, vnutorne vrstvy samozrejme zosivaju.

janinkad74
12. jan 2011

@zuzana76 ďakujem 😵 . mne už vtedy robili plastický steh , takže ja nemám skoro žiadnu jazvu - len takú ako vlas. tiež som počula o tom v nr dávajú tie skobičky namiesto šitia. veď uvidím. sestra mala termín teraz 27.jan. a porodila včera - 😲 chlapčeka 3,6 kg a 52 cm. ona to už má za sebou. rodila normálne v Partizánskom.

zuzana76
12. jan 2011

@janinkad74 gratulujem, neboj, zachvilu to budes mat za sebou aj ty, aj ja som mala z prveho porodu len taky skrabancek, ako keby ma macka poskriabala a bol uplne vyblednuty

cukruska1920
12. jan 2011

@zuzana76
@janinkad74 Ahojte...ja som rodila v nitre pred 3 mesiacmi a mala som sekciu...chcem len potvrdit ze sa davaju take cvocky..vyzera to hrozne..som sa az zhrozila ked som si to pozrela...trosku to tahalo pri chodzi ale ked to dali dole tak to bolo ovela lepsie...a nevedela som si predstavit ako to budu davat dole a ci to nebude boliet ale vobec to nebolelo...tak ja len tak naokraj 🙂

janinkad74
12. jan 2011

@cukruska1920 ahoj ..🙂 to je super !!! len neviem či mi to budú rezať po tom istom , alebo kadiaľ ?! 😒

cukruska1920
12. jan 2011

@janinkad74 nooo..nadtym som aj ja rozmyslala ked sa rozhodneme mat dalsie ze ako to bude... 😕 ale asi nie potom istom

janinkad74
12. jan 2011

@cukruska1920 asi to budú viesť tesne nad alebo pod ?! no , potom sa ozvem a dám vedieť 😀 .

cukruska1920
12. jan 2011

@janinkad74 no ak este konik bude existovat...lebo najblizsie 4 roky nic take nechystam 😅

zuzana76
12. jan 2011

@janinkad74 budu rezat po tom istom, tusim sa to robi tak,ze stara jazva sa odstrani, eviem ako, ci sa to vyreze, ci co, nevidela som 😀 , mala som pred sebou plachtu, ale citala som o tom, ze ked je uz predosla sekcia, tak staru jazvu odstrania, ja tam mam teraz oba jednu jazvu, tam kde aj predtym, len je tusim dlhsia 😝

zuzana76
12. jan 2011

@cukruska1920 kuk predchadzajuci prispevok

cukruska1920
12. jan 2011

@zuzana76 😕 😕 😕 😕 no mam dost

janinkad74
12. jan 2011

@cukruska1920 teda aj ja 😨 . ono sa to strašne počúva - číta - , ale to lepšie ako mať jazvu na jazve !! múdro to poriešili , nie ?!?! 😨

janinkad74
12. jan 2011

@cukruska1920 nechystáš ?? , ale čo keď niekto iný chystá , hmm 😎 ?! len to nezakríkni !! 😀 😀

cukruska1920
13. jan 2011

@janinkad74 keby mame svoje byvanie tak nevahama ale byvame u mojej babky takze to je hruuuza... ked budeme mat vlastne tak az potom

janinkad74
13. jan 2011

@cukruska1920 to veľmi dobre chápem. nieje nad to mať a bývať osve. je to nad zlato !!! 😕

baskaj
13. jan 2011

Neviem, kto sa to predtym pytal na to dobrovolne darovanie pupocnikovej krvi do erarnej banky - tak som sa teraz na to pytala a vraj od janura to uz nerobia. Ze ta spolocnost to uz viac nepyta, asi jej maju teraz dostatok.

A do poradne do rizikovej - teda do nemocnice - sa po novom chodi uz az po 40tt. Nie od 36tt ako kedysi.

brnka
14. jan 2011

@baskaj , ja som nad tym tiez uvazovala, takze teraz sa uz ani pytat nemusim.... No pri tychto dobrovolnych darcovstvach im asi nesiel tak dobre biznis, tak to radsej stopli (len same naklady a prijmy ziadne) - skoda 😉

alexis13
17. jan 2011

tiež mi bolo povedane že darovanie bolo zastavene pred cca 2 týždnami, ale v iných porodniciach sa darovat pup.krv da...podla toho kde budeme rodit.....
bola som pozriet v nemocke je to tam prerobene,cistučké, videla som každu miestnost od vzdychárne, porodnu salu tie maju 3, miestnost kde osetruju babo, miestnost pre otecka kde caka....vsetko vyzera velmi cisto a dobre....na 6 nedeli su mamicky na izbe dve, vecko sprcha spolocne teda ak si neplatite nadstandard, co sa tyka navstev babo vidia pribuzní iba cez sklo, mamicky mozu aj na chodbu

mim111
18. jan 2011

@zuzanakarolinka
nemyslela som, že sa budem prechádzať pomedzi maminy s malými bábätkami 😀 , len ja neviem vôbec, kde je pôrodnica a ambulancie, mne by stačila pôrodná sála a miestnosť na čakanie na pôrod....a izby mi stačili na fotke ...to som si už na stránke NT nemocnice aj našla....asi som to zle nazvala..deň otvorených dverí, to je fakt blbý názov...len keď vidím ako to chodí v zahraničí, tam sa s tým netrápia...
ja schvaľujem, že na izby nechodia návštevy, ja som to mala pri oboch predchádzajúcich pôrodoch, no neviem si predstaviť, že by tam došli cudzí ľudia....

mim111
18. jan 2011

o VIP izbe uvažujem kvôli veľmi zlej skúsenosti po prvom pôrode.
Prvé dva dni som bola s mamičkou-druhorodičkou, čo bolo úžasné, lebo sme "prekecali deň aj noc", aj sme sa nasmiali....keď ju prepustili domov -na tretí deň mi dali v noci na izbu staršiu rómsku mamičku, bol to pre mňa v noci šok, keď mi ju tam nasťahovali, nemala hyg. potreby, nesprchovala sa, nemala spodné prádlo, nemala župan, len nejakú zimnú bundu, skúste si predstaviť jej posteľ, keďže ležala bez prádla a bez vložky...každých 15 min chodila fajčiť na WC, za 1,5 dňa sa nebola ani raz sprchovať, izba neskutočne smrdela, nemohla som vetrať, lebo vonku bola už zima a ja som ležala pri okne....prezerala si moje veci a malú, raz som prišla z WC alebo zo sprchy a malá nebola v postieľke, myslela som, že ju zobrali na nejaké vyštrenie sestričky, skoro ma porazilo, keď som si uvedomila, že ona ju nosí po izbe.
Neprajem to žiadnej z vás, možno si poviete, že som precitlivená, teda, že som bola a budete ma za to odsudzovať, ale stráviť prvé dni s mojou malou v spoločnosti tejto maminy bolo pre mňa strašné, dýchala som cez uterák, keď som chcela spať, lebo mne pach fajčiarov veľmi vadil a vadí dodnes....ja som preplakala noc a uvažovala vážne o úteku z nemocnice....našťasti na druhý deň po vizite môj pôrodník vymyslel nejaký trápny dôvod, že prečo nemôžem byť na tej izbe a presťahoval ma....za čo som mu dodnes vďačná
pri druhom pôrode som bola na izbe sama, lebo bolo oddelenie poloprázdne...tak som si to užívala, síce to už bola nuda, ale moja súkromná.... 🙂

zajo79
18. jan 2011

@mim111 plne ta chapem...ja by som ani den nevydrzala...

tiez chcem vip izbu..ale ked bude obsadena, tak asi mam smolu. da sa popredu objednat? a co ked akurat rodit nebudem.. zas vyvolavat porod mi teda nemusia 🙄

zuzanakarolinka
18. jan 2011

@mim111 tak to pekne ďakujem za takú skúsenosť, to by som pravdepodobne riešila ako ty,
a k tej prehliadke pôrodnice a ostatných vecí, v zahraničí všetko inak chodí, a v tomto rozdiel je, poznám rodenie aj tam, nie z vlastnej skúsenosti, ale myslím, že dosť dobre, u nás také nebude za 15 rokov, neber to v zlom

beruska113
18. jan 2011

@mim111 aj ja som takú dostala na izbu ale ešte na gynekologii a sestričky ma ohlásili, či chcem preložit, že možem ist aj na novu izbu. Tak som šla, mala som štastie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre