Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

baskaj
9. feb 2011

Nám monitor na poučení tento raz už neponúkali.

tamtamka26
9. feb 2011

@pami2 no to spoznáš, žiadnemu pichancu sa tá bolesť nevyrovná 🙂 budeš mať pocit, že ti chce niekto vytrhnúť kríže a brucho holými rukami.... 😒

pami2
9. feb 2011

@klba vdaka za skusenosti klba...takze ked zacnu kontrakcie tak to moze byt hned s odstupom 13 minut? som si naivne myslela ze zacnu s odstupom napr. 20 minut a postupne sa to znizuje 🙂

pami2
9. feb 2011

@tamtamka26 fuh, tak to je fakt povzbudzujuce 😒

zajo79
9. feb 2011

@pami2 mne zacali s 5minutovym odstupom pri prvom...a pri druhom kazde dve minuty.

beruska113
9. feb 2011

@pami2 ja Ta poteším, u mna boli kontrakcie bez bolesti, len slabý krč ako rpi krámoch som cítila. S kontrakciami á6min som ešte chystala mužovi obed na druhý den. A prvá naozaj bolestivá bola na sále, ked mi praskla voda a o 30min nato bol malý na svete. Porod určite soznáš, ale neboj sa zbytočne vopred, nemusí to byt vždy strašné.

nelinka0401
9. feb 2011

no ja som pri druhom ani bolesti necítila.aj doktor sa čudoval ako je to možné,ved som mala tie krivky ako veľhory🙂no ale potom to prišlo veľmi rýchlo a ani nie do piatich minút ako ma priviezli na sálu som porodila.ale dosť záleží aj na doktorovi..ja som mala doktora Lajtmana a ten bol perfektný.Citlivý a milý...🙂

tamtamka26
9. feb 2011

@pami2 viem, že nie povzbudzujúce, ale mňa tiež všetci len povzbudzovali, že to nič nie je a potom som mala chuť zabíjať všetkých, čo ma oklamali.... tak nech vieš, do čoho ideš.... 😒 a rovnako so šitím, ale to je už o inom.... možno ťa ani nebudú musieť.... 😉

helenkasabinka
9. feb 2011

@pami2 nedaj sa vystrasit,kazda prezivame porod inak a mame iny prah citlivosti 😉 😉 😉 ja som mala kontrakcie uplne super ako pise aj beruska113,porod mi vyvolali ,aj prepichli plodovu vodu,od vyvolavacky som porodila za 3 a pol hodiny 😉 😉 😉 keby to bolo take hrozne,ziadna z nas by sa druhy krat uz na to nedala 😀 😉 nastrih som absolutne necitila a sitie tiez vooobec 😉 😉

pami2
9. feb 2011

@zajo70
@helenkasabinka
@tamtamka26
@beruska13

tak vam dakujem pekne za vase pocity a dojmy z porodu..no co, vsak ja viem, ze ked som sa na to dala, niet cesty spat a tesim sa na ten vysledok 😵 ...no nejako to zvladneme ved aj @tamtamka26 by sa na to druhykrat nepodujala, kebyze to je uuuplne neznesitelne

dufam, ze budem mat dobreho doktora, som zvedava koho vymaknem 🙂

ozaj zienky, neviete mi poradit co si treba doniest do porodnice pre seba a pre babo? stiahla som si z netu take vseobecne zoznamy, ale asi v kazdej porodnici plati nieco ine...

dakujem a pekny dnik 🙂

helenkasabinka
9. feb 2011

@pami2 pre babatko si len vecicky zoberies v ktorych pojde domkov 🙂 pre teba take ,ze hygienicke veci,papuce,nocne kosele so zapinanim vpredu,podprsenky na kojenie,vlozky jednorazove ,podlozky jednorazove ,jednorazove nohavicky,vlozky do podprsenky ,uteraky ,pre babatko odporucaju aj capicku,lebo tam byva prievan hlavne na chodbe a popripade aj tenke rukavicky na rucicky 😉

mna tiez caka spisanie zoznamu ,co treba do porodnice tak si opisem ,ked baby napisu zoznam 🙂 a hlavne si nezabudni,tehotensku knizku a sobasny list ak si vydata 🙂

pami2
9. feb 2011

@helenkasabinka vdaka 😉

zajo79
9. feb 2011

@helenkasabinka sobasny list? to naco? ved ked mas obciansky...staci nie? rovnake priezvisko 🙂

helenkasabinka
9. feb 2011

@zajo79 no ja som potrebovala sobasny list 😉 😉 😉 neviem na co ale ,ze treba kopiu sobasneho listu 😕 😕

klba
9. feb 2011

no s tymi kontrakciami, kazda to mame ine, 😉 mam kamosku co mala len slabe bolesti, pre istotu isla do nemocky a do 2 hodin bolo babo na svete a kontrakcie boli minimalne a to bola prvorodicka a sama neverila ze rodi. 😅

ja som bola na tom s kontrakciami podobne ako @tamtamka26 a to teda vydrzim dost vela, (ja sa napr. ani vrtania u zubara nebojim), ked je to nutne tak musim vydrzat, ta bolest nezavisi od prahu citlivosti, akurat kazda si tym musime prejst, niektore maju stastie a bolest je mensia a naopak. 😉
mne sa kontrakcie postupne stupnovali a skracovali, ale od zaciatku boli silne a bolestive, tiez som sa zvijala v krcoch, ani fit lopta nepomohla a na boxe som nemohla ani chodit len lezat, lebo mi kontrakcie skakali a museli ma monitorovat.

Ale mne pomohlo ze som cely cas myslela na to ze za tou bolestou ma caka narodenie babatka, ze musim robit vsetko pre to aby som mu ulahcila prichod na svet, aby sa narodilo zdrave (preto som pocuvala sestricky a dala na ich rady ako predychavat a co robit aby porod postupil)
proste mysli na to ze sa musis snazit robit vsetko pre to aby sa babo narodilo s tvojou pomocou co najlahsie aby nenastali komplikacie a potom si uz budes uzivat babatko. 🙂
a podla mna je tiez dobre vediet do coho ides, jasne ze bez bolesti to nejde ale vysledok stoji za to. 😵

beruska113
9. feb 2011

@zajo79 aj ja som potrebovala sobášny list.

fide
9. feb 2011

Ahojte ja som tiež potrebovala kopiu sobášneho listu....bolesť je naozaj individuálna...ja keby že neslubim sestre cez telefon že sa pojdem dat skontrolovat, asi porodim doma. Iba som mala doobeda bolesti v krížoch a cely den som chodila na veľku. podľa výsledkov z monitora by ma asi poslali domov🙂 ziadna kontrakcia, ale ked ma vysetrili bola som na 4 cm otvorena ...nakoniec som rodila sc lebo dr.Obert mi zistil cistu na mocovej trubici velmi velku. Ktovie ako by to dopadlo keby sa spustil rychlejsi porod....Vdaka Bohu a Obertovi ktorý ma potom operoval spolu s primarom urologie, je vsetko v poriadku...a vytesujem sa z14 mesacnej Elišky.

do porodnice v Nr potrebujete pre dietatko :30 ks Jednorazove plienky(najmensia velkost), vlhcene obrúsky. (kremiky dostanes vzorky to postaci)(oblecenie v ktorom babo pojde domov nemusis ho mat cely cas u seba), malu dečku, čiapočku, rukavičky,latkove plienky 2x Pre mamičku: podprsenky na dojčenie ,tampony do podprsenky, nočne košele na zapinanie v predu alebo su aj specialne pre dojciace mamicky, porodnicke vlozky, jednorázové nohavicky, pomozu aj podlozky pod chorého, ale nie su nutnostou..teplomer, odporúčaju odsavacku na mlieko, hygienické potreby- papuce zupan toaletak ponozky..uterák..
obciansky preukaz, tehotensku knizku, kopiu sobasneho listu a karticku poistenca, a dve mena na vyber 🙂 a este 16euro v pripade ze bude otec pri porode..

Ak som aj nieco vynechala, myslim, ze nie je problem, ked ti to partner prinesie mozno aj v ten den....

cukruska1920
9. feb 2011

@fide dr. Obert je veeeeelky odbornik s velkym srdcom.... som jeho pacientka a robil mi sekciu zaco som mu velmi vdacna a aj vdaka nemu je moj chlapcek na svete 😉

tamtamka26
10. feb 2011

@pami2 no ja som váhala skoro 6 rokov, resp. sa snažila zabudnúť, preto s takým odstupom idem rodiť a jedine to ma povzbudzuje, že druhý pôrod býva rýchlejší a ľahší... ale nie vždy.... dúfam, že tentokrát to bude jednoduchšie 🙂

baskaj
10. feb 2011

ja ešte dodávam, že si treba priniesť už aj pumpičkové dezinfekčné mydlo (Dettol) - to je nový móres sestričiek. a podložky do postele už tiež nutnosťou sú 😉.
a odporúčam zobrať pre mimi ešte aj ponožtičky a pre seba na začiatok aspoň 1 minerálku a nejaké drobnosti na papanie.

cukruska1920
10. feb 2011

@baskaj ano ano...mozem potvrdit 😉

zuzana_1
10. feb 2011

@cukruska1920 suhlasim ! 🙂 tiez k nemu chodim a nemenila by som !

klba
10. feb 2011

no to su ake novoty, ze este si aj budu vyberat ake mydlo donesieme, 😅 😀 to uz nestaci ze sa tam nabalime ako na dovolenku? 😅 😝
hlavne ze tie pocernejsie tam idu ako na hotove a nic nepotrebuju, tie maju vsetko gratis. 😖
a skor by som brala neperlivu vodu ako mineralku, kvoli bublinkam, 😉 kedze sa koji. 😉

lenok
10. feb 2011

@baskaj tie podlozky do postele nie su nevyhnutnost, skor pre tvoj lepsi pocit, aby si tam nelezala cely den v kaluzi 😝 o tom mydle neviem, to som fakt nemala
@klba a potom, ked mame tie dovolenkove tasky a kufre rozlozene po celej izbe, lebo ulozne priestory su na "Milu-Jarmilu", tak este aj pindosia 😝 😀 nehovoriac o usomranej sanitarke na gynekologii, ktora tie tasky musela niest na porodnu salu 😀

lenok
10. feb 2011

@klba zober si Lucku s tym sportovym uzaverom...je sice 0,5l ale ja si ju neviem vynachvalit.. piclo by ma, keby som si to po porode este mala lievat z 2 litrovky do poharika 😅

baskaj
10. feb 2011

mňa sa na podložku sestrička pýtala hneď, ako ma preberala z pôrodnej sály už na izbu. tak som sľúbila, že na druhý deň mi ju už muž prinesie (a to pri prvom pôrode mi ju jedna sestrička na raňajšej vizite hneď zrušila a zahodila do koša, že ak zašpiním posteľ, tak mám si pýtať nové prádlo 🙄 )

no a mydlo museli priniseť aj spolubývajúcej, ktorá rodila skôr (iná smena sestričiek na izbe), takže predpokladám, že ho už museli mať asi všetky mamičky. ale môže byť, že každá sestra má svoje maniére.

myslela som samozrejme že neperlivú minerálku. ja som mala napr. ružovú lucku, ľadový čaj a trvanlivé rajo 0,5l mlieka. tie odporúčam - nemusia byť v chladničke a po otvorní sa dajú vypiť na ex a nekysnú na izbe celý deň.

pami2
10. feb 2011

@tamtamka26 drzim palce, aby bol....moja znama mala velmi tazky prvy porod a dlho sa odhodlavala na druhy...nakonic to vyriesila doporucenim od psychologicky na cisarky...nesudim, nekomentujem, len ona to takto vyriesila, ved kazdy podla svojho

pami2
10. feb 2011

@cukruska1920
@zuzana_1
aj ja chodim k Obertovi a som s nim velmi spokojna, strasne by som ho chcela mat pri sebe pri porode, jeho sestricka mi vsak povedala, ze on sa neda zazmluvnit. 😒 ze ma proste odrodi sluzbukonajuci...skoda, mala sanca ze natrafim prave na neho...cukruska ty si pri ko rodila?

tamtamka26
10. feb 2011

@pami2 no sama od seba by som to takto neriešila, že si pôjdem vyžiadať cisársky.... ja ke´d som rodila a bábo vôbec neklesalo a ja som nevládala, povedala som, aby mi radšej urobili cisársky... sestričkina odpoveď: "no a to už bude nejaké riešenie?? docent nemá rád cisárske..." tak asi lepšie bolo mi dieťa dokaličiť....

zuzana_1
10. feb 2011

@pami2 to vazne? no to je pruuuuuuuser ! :(((( asi budem musiet s nim hodit rec 🙂 ja by som chcela cisarsky, tak mozno to by sa dalo...ale to je este daleko..uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre