Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
3. mar 2011

@zajo79 vystihla si to veru 😉

anelisa
3. mar 2011

Mne nejde ani o izby, ani o wc, tiez personal ako taky musi splnat urcite standardy v ktorejkolvek porodnici a zly den moze mat ktokolvek to je mi jasne. Kazdy ma nejake predstavy (uznavam, ze moje su mozno mylne alebo prilis zidealizovane, kedze budem prvorodicka 😉 ) a hlada to, co sa k nim najviac priblizuje. O tom, ze v pripade, ak nastanu problemy s babatkom, je v okoli najlepsia NR, viem, preto som ju este nezavrhla.

zuzanakarolinka
3. mar 2011

@zajo79 a ďalšia veľká pravda, ktorá bola ozrejmená, NR by som zvolila aj ďalší krát,sú tu naozaj odborníci, ja mám takýto názor

yidaky
4. mar 2011

Ahojte dievčatá. Ja som rodila v nitrianskej nemocnici este v novembri minuleho roku. Celkovo hodnotim tuto skusenost pozitivne. Rodila som sekciou, planovana. Takze k epiduralu a pod. sa neviem vyjadrit. Operacia bez komplikacii, dcerku mi prilozili na chvilku, ked ju ocistili a zhodnotili apgar. Na porodnickom oddeleni sa o rodicky naozaj starali, stravila som tam noc, sestricka nas chodila casto pozerat, menit infuzie, pytala sa ci nas to boli a pod. Rano ma odviezli na sestonedelie. Aj tam to bolo ok. Nemala som nejaku zlu skusenost ani s lekarmi, sestrami, ci uz z novorodeneckeho, ci na sestonedeli. Zazila som napr. ked bola velka detska vizita, ze primarka riadne pucovala sestricky uz ani neviem za co, ale k k nam pacientkam bola mila. Akurat, napr. by mohol byt lepsi pristup co sa tyka podavania informacii, pomoct prvorodickam rozkojit. Mamicka co bola so mnou na izbe, prvorodicka, sice jej prilozili maleho k prsniku, ale ze by jej extra nejako pomahali nie. Mozno keby poprosila, popytala, neviem. Teraz uz su na UM. Co mam kamosku v zahranici, tak rodila v nemocnici tiez sa pysiacej "baby friendly", ako viacere u nas. Tam ale vyslovene pomahali rodickam, POUKAZOVALI rozne polohy na kojenie a velmi pomahali. Prvu dcerku som rodila v trnave, a tam sa s tym tiez nejako "nebabrali". Takze asi je to zial podobne vo vsetkych nemocniciach na Slovensku. Celkovo vsak hodnotim pozitivne, pustali nas na 5 den od porodu, uz ma absolutne nic nebolelo. Co sa tyka wc, sprch, izieb, vsetko zuper nove a "ciste". Cistota wc a pod. naozaj zavisela od samotnych mamiciek na oddeleni. Ani strava nebola az taka hrozna. Este si spominam na jednu sestricku na sestonedeli, zial meno si uz nepamatam, stavala nas po sekcii a pomahala sprchovat. Bola strasne mila a velka srandistka. No smejte sa s rozparanym bruchom 😀 . Tak drzim Vam palce, aby ste mali pozitivny zazitok a hlavne boli zdravi...

zuzinr
4. mar 2011

@miyya a mas iste ze budes rodit SC? Pokial ano tak mozno by sa s Obertom dalo dohodnut aby ti sekciu spravil on ak ju mas planovanu, ak nie tak potom len so stastim, zeby prave vtedy ked budes rodit mal sluzbu. Ja som rodila normalne prirodzene doobeda a tiez by som najradsej mala Oberta pri porode ale aj sme sa stretli na chodbe ked som isla na porodnu salu, aj sme sa rozpravali ale on uz mal naplanovane SC takze ma nemohol odrodit, ale na porod si nestazujem aj ked som nerodila unho.

miyya
4. mar 2011

@zuzinr tak ja nechem sekciu a zatial mi ju ani Obert nenavrhol.tak hádam pôjdem prirodzene.tak fakt,keby sa dalo,tak ja urobím čo sa dá pre prirodzený pôrod. 🙂 jasné to je skôr o psychike to kohomáš pri pôrode. tak uvidím sama.ešte je do júla časú 🙂

miyya
4. mar 2011

@yidaky tak super vec. tak hej kojenie velmi neradili,ale chvála bohu som mala naštudovanú problematiku a velmi som to nepotrebovala. spolubývajuca nevedela nič a nonstop tam revala a trápila sestričky.aj jej pomáhali,ale ked niekto nerozumie a nechce rozumieť,tak nepomohlo.
Ja som mala tiež dobré sestričky okrem jednej. neviem asi to bola vrchná.ale ženy to bol terror ja neviem čo som jej urobila,ale bola nepríjemná,utočila namna strašne a nakoniec mi povedala,ze vy asi nemáte radi sestričky.tak som na nu pozerala,že čo to namna rozpráva a že som otrasná pacientka,lebo v noci po sekcii mi dávala infuzku a ja som si vraj krčila ruku stále a nepočúvala ju. no ale to som bola pod vplyvom liekov čo mi dali na spanie a ani si nepamatám. Možno som jej zo spánku dačo povedala, no ktovie.ale ked som rodila,bol piatok, nato víkendy, ešte aj sviatok a tak na mna dosť kašlali.ale neva ved za 4 dni som išla domov,tak som rýchlo zabudla aj na tu hnusobu.brr inak boli sestričky celkom ok milé a vzdy ked som sa spýtala,tak mi poradili.ale tak spolubývajuca sa pýtala stále dokola to isté,tak už to vzdali

zuzinr
4. mar 2011

@miyya ano hlavne treba mysliet pozitivne a nemysliet na nic zle, babatku to neprospieva a ani mamine a uz ked mas porodne bolesti je ti v podstate jedno kde ta rodi, hlavne si zelas nech uz to mas v poriadku a hlavne rychlo za sebou 🙂

miyya
4. mar 2011

@zuzinr presne tak. ja tiež myslím pozitívne a teším sa na pôrod.dúfam,ze bude prirodzený a v mojich predstavách to zvládam na jedničku. 😀 😀 😀 tak uvidím aká bude realita. 😀

zuzinr
4. mar 2011

@anelisa no ja som prve rodila v TO nastastie vsetko bolo ok aj s porodom aj s malinkym ale mala som istotu ze keby nieco s dietatkom bolo a prevazaju ho NR tak by som isla s nim aj ja, nakolko mi tam robila sestra, ta hned po porode volala detsej dr. do topolcian ze ci je vsetko v poriadku🙂 priznam sa vtedy ako prvorodicka som sa bala ist rodit do NR, nemala som od znamych dobre referencie no ale pri druhom som uz neuvazovala jednoducho som si zvolila NR aj preto ze prvy porod mi trval 4 hodiny a bala som sa ci by som to stihla niekde mimo nitry.

anelisa
4. mar 2011

@zuzinr aj ja chcem 4-hodinovy porod 😵 alebo aj menej 😀
Kazdy porod je individualny a nic sa neda dopredu na 100% povedat, ale jasne, ze kazda mamicka chce pre dieta to najlepsie......rozhodnut sa o vybere porodnice je tazke, lebo vzdy si clovek moze povedat "co ak nahodou"....

zuzinr
4. mar 2011

@miyya neboj zvladnes 🙂 ja som natalku rodila po 5,5 roku od prveho porodu a sestricka sa ma pytala ci som chodila na tu pripravu pre tehotne, tak som jej povedala ze nie ale chvalila ma ze ako ukazkovo dycham 🙂 pri prvom som mala nastudovane techniky dychania ale vobec pri prvom porode ani neviem ako som dychala 🙂 a pri tlaceni ma doktor stale povzbudzoval : "ano krasne, ide vam to na jednotku" som sa v duchu smiala pripadala som si ako v skole 🙂

miyya
4. mar 2011

@zuzinr hej to je super. tak ani ja neviem ako som dýchala.skôr ja som ku koncu ani nedýchala. to bol ten prípad.nevedela som dýchať. tak ale teraz už viem do čoho idem.lepšie sa pripravím 🙂

miyya
4. mar 2011

@anelisa sestra mala teraz taký krásny a krátky pôrod.tak tiez závisť obrovská,krásne sa jej podarilo.tak ja som nemala také šťastie ako ona. ale hádam,teraz to pôjde.

zuzana_1
4. mar 2011

ahojte 🙂
nechodili ste (alebo nechodite) niektora na predporodnu pripravu k p Jahantkovej? Neviete od kolketo tt sa tam chodi? dakujem

zuzinr
4. mar 2011

@anelisa neboj, mozno budes mat aj kratsi 😀 pri druhom som o 7 rano ked som vstala mi odtiekla pl. voda, do nemocnice sme prisli tak okolo 8 lebo este sme museli zaniest syna k st.rodicom a mala bola uz o 10 na svete, takze ten bol este rychlejsi a neviem preco viac som ten porod vnimala a prezivala

malinovka333
5. mar 2011

@zuzana_1 ahoj,ja som sa tam prihlasila ku pani Jahnatkovej,ale nebola som už 2x po sebe,raz som musela ist na vysetrenie a druhy krat som bola v nemocke,tak si to budem musiet dobehnut, chodi sa tam najlepsie od 15tt mam aj cislo keby si potrebovala,fakt velmi mila pani

zuzana_1
5. mar 2011

@malinovka333 dakujem, cislo uz mam a ideme sa tam s kamoskou prihlasit 🙂

pami2
9. mar 2011

caute baby, neviete mahodou co je s Mudr. Obertom? od pondelka sa snazim dovolat, nikto to nedviha, bola som tam aj osobne v pondelok, majuj zatiahnute zaluzie a ziadny oznam

pami2
9. mar 2011

@zuzana_1 cau Zuzka, ja tam chodim, doporucuje sa zacat od 15tt-ja som tak aj zacala a chodim 2x do mesiaca-co mi vyhovuje, aspon zamestnavatel ne....ze casto meskam z prace

zuzana_1
9. mar 2011

@pami2 dakujem 🙂 idem v pondelok prvykrat...tak som zvedava...nevies kedy sa to plati ? a co tam robievate?

pami2
9. mar 2011

@zuzana_1 plati sa tusim na prvej hodine, a podla toho v kt. si poistovni ( kazda kryje nejaku ciastku, samozrejme moja Vseobecna najmenej)
prve 4 hodiny sme mali cvicenia na natiahnutie svalov a predporodne cvicenia na chrbat, brucho, stehna...dalsie 4 su hodiny o porode ( tam moze prist aj partner za priplatok 8 eur-odporuca sa ak chce byt pri porode). potom po jednej hodine film, navsteva porodnice, dojcenie a starostlivost o novorodenca.

zuzana_1
9. mar 2011

@pami2 no,ja mam tiez vseobecnu poistovnu 😀 ach..ale nevadi 🙂
takze si mam hned na prvu hodinu vziat nieco na cvicenie? 😨

zuzana_1
9. mar 2011

@pami2 a este si mame vziat tehu knizu...to som sa chcela este spytat,ze na co? 😨

pami2
9. mar 2011

@zuzana_1 ona ti zalozi kartu, ako ked ides prvykrat k novemu lekarovi a tu kartu posiela do poistovne a tusim aj tvojmu gyn. do tehu knizky si pises aj hodiny, ale to si mozes aj ty sama

pami2
9. mar 2011

@zuzana_1 prvu hodinu sme mali my len taku organizacnu, takze si nic nemusis brat este

zuzana_1
9. mar 2011

@pami2 aha...super 🙂 dakujem za info!!! 🙂 uz sa tesim na pondelok 🙂

zuzana_1
9. mar 2011

@pami2 a mas krasny termin 🙂 moj datum narodenia 😝

zuzinr
10. mar 2011

@pami2 neordinovali ale od utorka uz ordinuju 🙂

shirley
20. mar 2011

Ahojte,
je tu niekto koho porod caka uz buduci tyzden? ja mam termin 27.3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre