Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
30. apr 2011

@helenkasabinka vzdy urcite nie.. to sa predsa posuva

helenkasabinka
1. máj 2011

@zajo79 no ale od septembra sa to posunulo malicko,sledujem spln mesiaca kazdy mesiac a je zatial stale okolo toho 20-teho pripadne 23-ho 😉 😉 😉 😉

zuzinr
3. máj 2011

@malinovka333 tiez suhlasim s tvojim nazorom ze amnio je spolahlive, neviem ako to bolo s tou maminou, mozno nemyslela amnio ale tripple testy tie samozrejme nie su take spolahlive, zavisi to kedy sa presne berie krv a ako doktor napise ci to presne sedi na ten ten tyzden v kt. uvedu. Mne napr. zatial vzdxy pred odberom krvi na tripple testy doki spravil este sono aby to vsetko presne pomeral a podla toho presne stanovil tt.

malinovka333
3. máj 2011

@zuzinr dakujem ale ja sa už radsej k nicomu nevyjadrujem 🤐 lebo ked napisem svoj nazor,alebo nieco podobne tak ja z toho vydem ako totalny pako.... 😀

klba
3. máj 2011

@zuzinr a pani uz tripple testy nestihala, neskoro zistila ze je tehu, viem len ze sa jej v BA dodatocne ospravedlnili, nastal im tam nejaky chaos vo vzorkach a samotnom odbere a museli ich opatovne vyhodnotit v NR,
amnio je robili v BA ale uplne podrobnosti neviem, mna to tiez prekvapilo, kedze viem aka je amnio spolahliva, myslim ze je to jedna z mala metod co da presvedcivy vysledok,
nikoho nepresviedcam ze to tak nie je, ale my nie sme dr aby sme vedeli aka je pravda, mne to tiez prislo divne, len som to spomenula, nic za tym nehladajte, pravdu vie len ta pani a ta si uz presla peklom, hlavne ked sa uz vsetci tesili na noveho cloviecika. 😔
okrem toho keby ma na to poslu tiez to podstupim, radsej mat istotu ako potom cele tehu obavy o zdravie babatka.

@malinovka333 ako som pisala je to diskusia, kazdy ma pravo sa vyjadrit, nikto tu nema s nikym ziadny problem, tak to uz neries, ok? 😉
ved nas cakaju ine radosti a nie taketo prkotiny, 😉 budme radi ze cakame zdrave babo a nemusime pisat do tem kde sa riesia zavaznejsie problemy.

malinovka333
3. máj 2011

@klba ja nic neriesim nechaj ma prosim ta na pokoji,neviem co mas stale proti mne

klba
3. máj 2011

@malinovka333 nezda sa ti to trochu smiesne? 😅 😕 jedina ty tu stale podrazdene vystupujes a reagujes na prispevky, ja tu nevidim ani jednu negativnu reakciu proti tebe, pokial si vsimnes pisem ti slusne, nechapem preco sa citis dotknuto, riesime tu len diskusiu, nic ine.

malinovka333
3. máj 2011

@klba neviem kde som reagovala podrazdene, napisala som si len to co som prezila na vlastnej kozi a nie to co jedna babka povedala,vy ste si tu potom zo mna zacali robit srandu ze som sama vypytala na amnio,a neviem co ,a neviem naco sa tolko do mna obuvas, tato tema je uplne o insom,ak chces reagovat na amnio tak chod do tej temy,a nechaj ma prosim ta na pokoji

klba
3. máj 2011

@malinovka333 precitaj si spatne aj strany dozadu, ani jedna reakcia tu nebola na teba myslena ironicky, nevidim kde sme si robili z teba srandu, 😕 ale stale reagujes dotknuto, nech ti clovek SLUSNE napise cokolvek, s tebou sa teda velmi diskutovat neda... 😔
ja som len napisala moju skusenost, ze mne amnio na vlastnu ziadost doktorka neodporucila pokial nemam dovod to podstupit, tiez som nad tym uvazovala pri prvom tehu,
okrem toho je to kazdeho osobna vola ci to chce podstupit, jasne ze si to pred tym zena poriadne premysli, predsa len je to zakrok a k tomu to cakanie na vysledky psychike neprida.
a pisala som len to co mi povedala ta pani, netvrdim ze je to pravdive, tiez mi to pride divne, ale o tom som pisala vyssie....

eda28
3. máj 2011

Baby, mozte mi prosim poradit, kde je rizikova ambulancia v nr porodnici, nech tam vo stvrtok nechaosim? Dik

dajna11
3. máj 2011

ked vojdeš cez hlavný vchod do gyn.pavilonu,su tam dvojo dvere,tými na lavo vojdeš a na lavo su gyn.amb.príjmová aj riziková a aj prietoky tam robia...

eda28
3. máj 2011

@dajna11 dakujem a prosim Ta ordinuje sa od rana kazdy den, alebo ako tam treba ist. Mam ist vo stvrtok alebo pitaok, lebo som pocula, ze sa tam dlho caka.dik

dajna11
3. máj 2011

@eda28 myslím že každý den,len fakt tam býva vela žien takže čím skor radšej prídi...ja som tam čakala v lete v horúčavách aj 3hod.

lenok
3. máj 2011

@eda28 ja som tam chodila v septembri a ked som prisla na 8mu, odsedela som si, nikdy som odtial neodisla skor ako o 10:30 - 11tej... akoze, viem si predstavit vysedavat aj inde, ale dalo sa to. Prijala by som tam viac sedaciek, predsa len, 2 tyzdne pred porodom sa tam uz tazsie postava 😀 kedze je to rizikova poradna 😉 😀

klba
3. máj 2011

@eda28 v pondelok, stredu a piatok robia v rizikovej poradni od 9:30 do 14:30, utorky neordinuju - ordinuju len detsku gynekologiu a vo stvrtok zacinaju ordinovat az o 10,h do 14:30. 😉
A na sone su otvoreny cely tt rovnako, od 9,h, v piatok tam pred ordinacnymi hodinami robia odbery plod. vody, ale zvacsa ich stihnu vybavit a potom idu na rad zeny v cakarni, 😉
A ked prides po 9 h uz je plna cakaren, za par minut sa to tam vzdy zaplni, radsej tam bud do tej 8:30, aj ked cakat budes tiez dlho, niekedy sa tie ordinacne hodiny posuvaju, ked maju operacie, vizity....
Ozaj a najprv ta poslu na sono az potom pojdes do rizikovej poradne, sestricka z rizikovej ta tam iste posle kvoli prietokom. 😉

eda28
3. máj 2011

@dajna11
@lenok
@klba vdaka baby, no strasne sa ta tesim 😵

klba
4. máj 2011

@eda28 a mozno sa tam stretneme, tiez idem vo stvrtok, 😉 a ber to tak ze tam pojdes snad len 1x, uz mas po termine a zachvilu mas bambulku pri sebe, drzim palce. 🙂

eda28
4. máj 2011

@klba v to aj ja dufam, len sa jej nejako nechce. To sa urcite stretneme, ked sa tam tak dlho caka. 🙂

anieli_1
4. máj 2011

baby chcem sa opytat ze vsetky cisarske planovane musi schvalit primar?bo ja som mala aj pri malom lenze sa vypytal skor a toto vsetko som preskocila a aj tak mi primar robil problemy tak chcem vediet ako to je.........

klba
5. máj 2011

baby dnes som bola v rizikovke, bol tam Dlugos ktory na mna doteraz posobil skor odmerane a prisne a teda riadne pozitivne ma prekvapil, 😕 🙂 bol uplne prijemny, vsetko mi dokladne a trpezlivo vysvetlil, odchadzala som odtial s dobrym pocitom a aj naladu mi zlepsil. 🙂

klba
5. máj 2011

@eda28 bola si v tej rizikovke? som ta vykukala, ale kedze nemas foto nevedela som ta vypatrat. 😉

eda28
5. máj 2011

@klba ale bola som, len som bola z toho taka zmagorena, som prisla skoro posledna. Aj som Ta videla, mala si biele tricko a fialovy sveter, ze? Chvilu sme sedeli aj vedla teba, nabuduce sa ohlasim. Idem zas o tyzden. Sak ja som potom musela cakat na primara, lebo Dlugos navrhoval sekciu, koli tomu, ze som bola liecene na sterilitu, s cim som ja vobec nepocitala, bola som zaskocena. S primarom sme sa dohodli vsak zatial na spontanny. Ja som mala uz sice termin, ale v skutocnosti som 39tt, tak uvidime, kedy to bude. A ty ako si dopadla?

klba
5. máj 2011

@eda28 no teda, škoda že si sa neprihovorila, 😉 a veru bola som to ja, ale tak snáď sa tam ešte budúci tt stretneme,či už radšej by si mala po, však? 😉 A kedy ides, tiež vo štvrtok, ja tam vtedy opäť budem. 😉 😀
A teda ak do štvrtku neporodíš ešte raz prehodnotia a navrhnú sekciu? 😕
A aký si mala pocit z Dlugoša, mne dnes prišiel prekvapivo príjemný a fakt ma milo prekvapil prístupom. 🙂
Moc ti držím palce nech to máš čoskoro za sebou a hlavne želám čo najpohodový pôrod.

No ja som podľa sona začala včera 39 tt a podľa MS 41 tt, (prvý termín som mala včera) pokiaľ do bud. štvrtku neporodím budem tam chodiť od pondelka16.5. každý druhý deň, ak dovtedy nič tak 22. alebo 23.5. ma hospitalizujú na vyvolávačku.
A celkom ma dr potešil, síce ma dnes nevyšetril, (čo je aj zbytočné keďže čo bolo ráno večer platiť nemusí 😉 ), ale vraj keď mám skrátený krčok po operácii tým pádom sa aj budem rýchlejšie otvárať a rodenie by malo prísť rýchlejšie a snáď aj tie kontrakcie budú trvať kratšie ako pri malom, nemám vraj váhať a čím skôr prísť do nemocnice.

klba
5. máj 2011

@anieli_1 no zatial co pocuvam kocky tu na MK a aj v rizikovke co maju mat cisarsky, kazda jedna sa musela dohodnut s primarom na nutnosti sekcie, ale mozno sa mylim, 😅 ved este mas cas a skus sa spytat svojho obvodneho ci nevie ako to chodi, 😉 ale snad ti este kocky napisu.

eda28
5. máj 2011

@klba No ja som Dlugosa aj primara videla prvykrat a fajn, ked to porovnam s mojim doktorom, ktory je vacsinou vazny a moc toho nenahovori, tak som bola dnes celkom spokojna. Veru by som to mala najradsej za sebou, najprv sme sa bali, aby to nebolo predcasne, mala som sa setrit, PN, lezat a teraz sa krpatej asi zapacilo. Ale v podstate este stale nie som po termine, to je len podla poslednej menstr., ale podla nsona to bolo od zaciatku o 2 tyzdne neskor. Tak uz musime len vydrzat a uzivat si babatka este v brusku.

klba
5. máj 2011

@eda28 aj nas strasili predcasnym porodom, som si aj polezala v nemocke a nakoniec este potiahneme do konca, ale som rada nech este drobatko podrastie. 🙂
a pockaj my sa v tej porodnici fakt stretneme, ja mam tiez 2 tt rozdiel. 😀 😉
a co si mala na sebe, som zvedava ci si ta vybavim. 😉

eda28
5. máj 2011

@klba no aj by sme sa mohli, Mala som cierne tricko, sedy sveter a rifle. Ani mne nevadi, ze je este v brusku, len keby clovek vedel, kedy to bude, kazdu bolest, pichnutie hned sledujem a cakam ci sa to bude opakovat. Vsetci su uz v pohotovosti,ked zavolam, hned, ze ci uz.....

klba
5. máj 2011

@eda28 a mas take dlhe tmave vlasy a sedela si tusim rovno oproti rizikovke? 😉
a neboj, ked to pride spoznas to, 😉 pokial budes mat kontrakcie a neprejdu ta ani po teplejsom kupeli vo vani su to prave kontrakcie, (poslickovia by ustupili)
a pri pravych kontrakciach sa neda zaspat, pri poslickoch vsak ano a potom si uz sledujes len intervaly medzi nimi, poslickovia trvaju dlhsie ale prejdu same a pri kontrakciach sa intervaly postupne skracuju. No najlepsie je ak ti odide voda a mas to iste. 😉
A s tym vyvolavanim to poznam, najlepsie je to pred koncom ked ti kazdy den niekto vola ci si este 2v1. 😉

pami2
5. máj 2011

@klba ahoj klba, no co ako s Helenkou? my sa este stretneme vo stvrtok 🙂..teda ak sa maly neprihlasi skor, co nepredpokladam

kitu
5. máj 2011

Ahojte dievčata,

tak my budeme mať v nedelu 4 týždne. náš tomaško sa nám narodil 10.4.2011 o 13:35...
chcem sem napisať moj nazor na nitriansku porodnicu-najskor som sa bala lebo som počula všeličo- aj pozitívne ale aj negatívne no moje pocity -uplne super- teda hlavne čo sa týka porodu- mala som užasnú porodnu asistentku -ktora mi pomahala ako sa dalo, kedže som už bola vyčerpana po 16hodinach... pri porode mi bol dr. Kozar- ani na toho sa nemožem sťažovať, čo sa týka šestonedelia- tiež super... 2x som mala aj horučku a tak mi maleho zobrali na noc aby som si oddýchla- čo som tiež uvítala kedže som mala silnu triašku... a robilo mi problem vobec vystrčiť ruku z pod periny...

všetkým vám držím palce aby ste mali porody čo najlahšie a najkratšie... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre