Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
12. jún 2011

ahojte ja som rodila sekciou a mala som spinal a bolo to uzasne nieco 🙂

daduska881
12. jún 2011

helenkasabinka Ahoj gratulujem ku krasnemu synčekovi 🙂 Možem sa spytat ako prebiehala cela planovana sekcia?Tiež nas čaka nabuduci mesiac,tak by som rada nejake info a ako bolo v nitrianskej porodnici?dakujem

daduska881
12. jún 2011

@helenkasabinka Ahoj gratulujem ku krasnemu synčekovi Možem sa spytat ako prebiehala cela planovana sekcia?Tiež nas čaka nabuduci mesiac,tak by som rada nejake info a ako bolo v nitrianskej porodnici?dakujem

budhicka
12. jún 2011

@helenkasabinka Ahoj, gratulujem. a dali ti moznost rozhodnut sa,ci spinal alebo celkovu? tesne pred sekciou? ja mam termin za 12 dni. este raz gratulujem.

maricom
12. jún 2011

Babenky, aké máte skúsenosti s primárom dr. Uharčekom? ďakujem 🙂

budhicka
12. jún 2011

@maricom Ahoj , posobi odmerane, ale bola som svedkom,ze ked ho ma niekto vybaveneho tak je velmi starostlivy ;)

maricom
12. jún 2011

@budhicka ďakujem ti veľmi pekne, a nevieš mi ešte povedať, dajú sa teraz už oficiálne zazmluvňovať pôrodníci v Nitre?

budhicka
12. jún 2011

@maricom ano, uz je to oficialne,tusim je to 271 eur, ale neviem tu sumu uplne presne, maju to v nemocnici vypisane.
ale podla mojich info, to este nikto nevyuzil.si myslim,ze kazdy , kto si chce niekoho zajednat, tak ide priamo za nim... ja nemam nikoho dohodnuteho,ale asi by som isla za niekym osobne.

klba
13. jún 2011

@maricom mna sice Uharcek nerodil, ale pocas porodu mala doktorka problem porodit placentu, trvalo to asi pol hodinu a ked sa nedarilo ani s pomocou dvoch sestier a tlacenim na brucho zavolali Uharceka a jemu sa to hned podarilo, myslim ze je to skuseny odbornik, aj ked mozno posobi prisne, ale ma velku zodpovednost.
Potom som s nim mala tu cest este na sestonedeli, dovrzali mi sitie a stehy sa mi uvolnili a zavolal si ma na vysetrovnu kde ma vysetril a vsetko mi vysvetlil ako sa to bude riesit a co je pre mna lepsie aby sa to rychlejsie zahojilo.

lusia30
14. jún 2011

Ahojte koceny...chcem sa spytat tych ktore rodili v poslednych dnoch ci nevedia ako je to s platenim v porodnici...ci uz je to aktualne ...kolko a za co...ak nie ci nahodou neviete ci sa planuje nejake platenie aj v nasej porodnici...vopred DAKUJEM za odpovede 🙂

malinovka333
14. jún 2011

@lusia30 prečo a zaco by sa malo platit?

lusia30
15. jún 2011

@malinovka333 stale sa vravi v telke alebo v radiach o tom, ze v nemocniciach sa ma platit ...ale v kazdej inak...ktora si ako urci...napr. som pocula,ze v niektorej 4 eura na den...v niektorych to bude za postelne pradlo, za stravu a rozne ine veci....ale kolko to neviem....a malo by to byt od 1.6. co som pocula...ale neviem co je na tom pravdy preto sa na to pytam...ci nahodou niekto o tom nepocul...alebo ci niekto nevie ci sa to uz realizuje...

brnka
15. jún 2011

@lusia30 neplati sa za nic z toho, co si vymenovala 😉

lusia30
16. jún 2011

@brnka Velmi pekne dakujem za odpoved 🙂

brnka
16. jún 2011

@lusia30 , nemas za co a drzim paste, aby vsetko dobre dopadlo 🙂

lusia30
16. jún 2011

@brnka Dakujem 🙂

maricom
23. jún 2011

Dievky, v rizikovej poradni sa robia aké vyšetrenia - len ctg a prietoky, či aj iné? ďakujem

lenja01
23. jún 2011

dievcata co ste mali prirodzeny porod, ako je to s 1. porodnou dobou? mozete sa volne pohybovat, sprchovat? myslim, ze partner so mnou asi nebude moct byt ako som sa uz docitala, co je strasne ☹

syska90
23. jún 2011

Baby, prosím Vás, ako je to s mužom pri pôrode? Máte skúsenosti? Ďakujem

janka449
23. jún 2011

Pri prirodzenom porode ležíte na koze alebo je tam obycajna postel a sami si drzite nohy?

bosacka
23. jún 2011

skusim napisat, kolko viem...
@lenja01 @syska90 @janka449 - pocas prvej doby porodnej je mamicka na "vzdycharni", kde su 3 postele, partner tam moze teoreticky vtedy, ak tam nie je ina zena. je tam 1 WC so sprchou, ktore je mozne vyuzit. maju 3 porodne boxy, na kazdom je ina postel, kazda je vsak polohovacia (da sa zdvihnut operadlo) a ma miesto aj na nohy. vraj ak maju volny box, mozu tam dat zenu aj v prvej dobe a partner moze byt s nou (neviem ci su to realne ochotni robit, ale na predporodnom kurze nam to hovorili). Pocas pobytu na vzdycharni sa mamicka moze pohybovat, aj lopta tam bola, aj do sprchy moze ist, ale ja som bola dost casto napojena na pristroj (ci je babatko ok), tak vtedy bolo treba lezat na posteli.

janka449
23. jún 2011

@bosacka Takže si pri pôrode nedržíš nohy sama že? 🙂 dakujem

lenja01
23. jún 2011

@bosacka dakujem za odpoved 🙂

zuzinr
24. jún 2011

Maminky co ste nedavno rodili v nitre, neviete mi poradit ci v nemocnici poziciavaju monitor dychu pre babatko aj na to obdobie co ste v nemocnici? Viem ze na domov sa to da pozicat ale ja by som potrebovala akurat len na pobyt v nemocnici, doma mam ale nechcela by som to zbytocne prenasat, pokial by takato moznost bola v porodnici.

bosacka
24. jún 2011

@janka449 - ja som po dni stravenom na vzdycharni mala nakoniec cisarsky, takze prakticky neviem... bola som tam predtym pozriet vramci predporodneho kurzu a vtedy som videla boxy s postelami. oficialne sa da ist pozriet porodnica, tak ak chces, skus tam zavolat, omrknut... ked uz prides rodit, mozes ich poprosit, do ktoreho boxu by si chcela a oni ta tam daju, ak bude volny

janka449
24. jún 2011

@bosacka dakujem 🙂

dadulajda
24. jún 2011

@bosacka ahoj, a ako casto sa na teba chodia pozerat sestricky a su mile? kedy ta davaju na box, az ked si na 10cm? dik 🙂

bosacka
24. jún 2011

@dadulajda - sestricky v porodnici boli mile (hlavne tie co tam boli, ked som lezala na vzdycharni), nocne boli menej mile a na druhy den doobeda (to som bola stale v porodnici po cisarskom) boli ok, ale mala som dojem, ze na nas trochu kaslu (a to sme sa ledva pohli), viac asi riesili zeny co rodili. na vzdycharni ma pozerali zhruba kazdu pol hodku, ci je vsetko ok, lekarske vysetrenie bolo kazde 3 hodiny (ze kolko sa otvaram/neotvaram). na box davaju aj podla kapacity, ked je zena sama tak ked je tusim zhruba na 8cm, vraj ak je aj partner a maju volno, tak daju aj skor.
@janka449 - nemas zac 🙂 drzim palce...

bobsent
24. jún 2011

@zuzinr ,mne ho dali an izbu automaticky ale malý bol so zápalom pľúc takže asi preto...ale zrejme by to nemal byť problém

dadulajda
25. jún 2011

@bosacka a male prilozia hned po porode? ci si to musim pytat.lebo by som toho krpca chcela vidiet ale sa bojim ze nato zabudnem im povedat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre