Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bosacka
25. jún 2011

@dadulajda - pokial viem, beru dieta hned na osetrenie (moze tam ist partner), potom ti ho uz oblecene ukazu (neviem ci aj prilozia) a potom vezmu 😠 potom ti ho asi po 2 hod. na sestonedeli donesu a mas ho pri sebe. prvu noc ho este vezmu, da sa to odmietnut. ale mozno ti niekto iny upresni info, kedze ja som mala sekciu.
@zuzinr - neviem ci poziciavaju monitory, ale urcite treba vsetko pytat, sami nepovedia... (napr. mi musela ina mamicka povedat, ze poziciavaju vankus na kojenie - ked som vypytala, pozicali)

dadulajda
25. jún 2011

@bosacka aj tak dakujem 🙂 aspon viem co musim sama ziadat a co pre je bezne 🙂

brnka
25. jún 2011

@janka449, ja som si nemala kam zapriet nohy, kazali mi drzat ich pod kolenami a tahat k sebe, ale to som nevladala aj nohy tahat aj tlacit babo, tak som ich potom zapierala o sestricku a doktorku 😅

maricom
28. jún 2011

@bosacka ahoj, prosím ťa napísala by si mi ako to bolo pri sekcii?? mala si spinál, alebo si bola uspatá, ako to bolo potom s tvojím bábätkom? kedy ti ju ukázali? a kedy dali pri seba? nosili ti ju na kojenie alebo si chodila za ňou (teda keď to už šlo)? ďakujem ti

bosacka
28. jún 2011

@maricom - mala som spinal, nepytali sa ma, prisla velmi mila anesteziologicka, povedala, ze mi umrtvia spodnu cast tela, vsetko vysvetlila... pytala som sa, ci babo hned uvidim a oni ze ano, ze ked ju vyberu (to budem citit silnejsi tlak), ze mam pozerat vpravo... tak som pozerala a v rychlosti zahliadla iba nozicky, co ju hned brali na osetrenie 😠 (podotykam, ze neboli ziadne komplikacie, kvoli ktorym by sa museli tak ponahlat). potom ju uz zabalenu priniesli kym my sili, ale akurat som ju pohladila po tvaricke natiahnutou rukou, co som mala priviazanu. som zvedava, ci by to slo aj inak, kebyze o to vyslovene poziadam... potom ju nosili tak kazde 3-4 hodiny, kym som sa nemohla hybat ju sestricka prikladala, ale bolo to dost na figu. potom uz s kojenim velmi nepomohli. rodila som vecer, na druhy den ma previezli na sestonedelie, poobede som vstala a bola v sprche (so sestrickou) a az dalsie doobedie mi ju priniesli nastalo (a este prvu noc deti beru, ale ja som im ju uz nedala 😝 ). v podstate mi ju nechali az potom, co mi vybrali ten vyvod z mocoveho mechura (co robia pri vsetkych sekciach). vela som napisala - snad som pomohla

maricom
28. jún 2011

pomohla si mi, čo by nie, ďakujem, ja som mala sekciu v nz, ale teraz idem do nr, lebo je ochota aby som porodila spontánne čo sa v nz po sekcii nedá, preto som zvedavá ak by aj tak prišlo k sekcii čo ma čaká a ako to v nr funguje 🙂 a dal sa spinál vydržať? ja neviem ako by som reagovala, keď sa tam rozprávajú pri zašívaní alebo tak, ale uspatá, no to bolo jednoducho o ničom...

bosacka
1. júl 2011

@maricom - ako myslis, ci sa to da vydrzat? kazdy to asi preziva individualne, boliet to neboli, pre mna to bolo take zvlastne... ale nic co by sa nedalo vydrzat. pre mna radsej takto ako celkovu anestezu (aspon som bola aspon trochu "pri tom")

slunatko27
7. júl 2011

ahoj mna caka moj prvy porod a mam trochu strach kazdy ma plasi ze v nr je zla porodnica a ja uz som z toho na palicu

zajo79
7. júl 2011

@slunatko27 nieje, neboj sa 😉

maricom
8. júl 2011

@slunatko27 no bola som tam tretíkrát v rizikovej poradni a stretla som tam kopu milých ľudí... Zatiaľ mám veľmi dobrý dojem, tak dúfam, že to tak aj zostane.

@bosacka vieš čo sama neviem, či tie reči čo oni budú viesť medzi sebou alebo zvuky z operácie, trošku z toho stresujem ak k tomu príde, ale zatiaľ sme stále pri prirodzenom pôrode, nabudúce už malú pomerajú, biometriu aj odhad váhy a uvidí sa či sa plánuje sekcia alebo ideme spontánne.

slunatko27
8. júl 2011

@zajo79 ahoj dik a nevis prosim ta ci tam treba ist do predu pred porodem alebo az ked to pride?v septembri mam termin a zatim mam male otocene ritkou ten moj doktor my nepovi nic

slunatko27
8. júl 2011

baby nevite ako to je z nr porodnicou treba sa tam ukazat pred porodem alebo jak?moj doktor ten my nepovi nic a fakt nevim co robit diky.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reisi
9. júl 2011

@slunatko27 nie je zla 😉

cukruska1920
10. júl 2011

@slunatko27 Ahoj... ten kto ti to hovori chce urcite len postrasit... ja som rodila pred 8 mesiacmi a nemozem povedat jedno krive slovo...rodila som sekciou v celkovej anesteze a lepsiu starostlivost si neviem ani predstavit.. na prebudzacke stale chodila sestricka, sledovala ako sa mam a na oddeleni tiez velmi mile sestricky, vsetko naco sa spytas odpovedia bez toho aby frflali... na novorodeneckom tiez...je tam sice jedna taka ksantipa ale to prezijes... netreba si ju vsimat... neboj.. nenachaj sa postrasit 🙂

miroslava44
10. júl 2011

@slunatko27 ahoj, nič sa neboj, nitrianska pôrodnica je úplne v pohode. Ja som mala tiež obavy, keďže som tu čítala všeličo, bol to môj prvý pôrod, nakoniec to skončilo sekciou, ale to preto, lebo sa malému nechcelo vonku. Mala som spinálnu anamnézu (to sa ma pýtala či mi môžu dať taku, ja som chcela), to som aspoň hneď videla môjho malého. Starostlivosť úplne super, sestričky suprove, iba ako to už spomínali na novorodeneckom je jedna taká staršia krava, ale tú si nevšímaj....treba odignorovať, inač parádna starostlivosť a je tam pekne, po dve na izbe, čo je úplne super.

miruska333
14. júl 2011

ahojte tehulky chysta sa tu niektora rodit do Nitry?ja mam termin 12.septembra..tak by som sa chcela trosku informovat o porodnici... 🙂 pretoze ja som zo Serede a na Trnavsku nic dobre nepocujem a v Galante je otrasny pristup sestriciek.... 😖 .....dakujem za kazdu radu....

slunatko27
14. júl 2011

@malinovka333 ahoj diky moc som kludnejsia prosim ta treba sa tam hlasit po predu ci nie diky moc

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosacka
14. júl 2011

@slunatko27 - v nitre sa netreba dopredu hlasit... iba ak by si mala planovanu sekciu

bosacka
14. júl 2011

@malinovka333 - taka starsia blondina bola strasna... jedinej sa jej podarilo rozplakat ma (napr. potesi, ked sa snazim kojit a ona po uz predchadzajucich poznamkach este zahlasi: "dieta ake sikovne a mama to vsetko kazi" 😠 -to som ozaj nepotrebovala pocut)

zeta
14. júl 2011

v nr porodnici je fajn. mam za sebou 2 sekcie, jedna lepsia ako druha 🙂. vsetci su v pohode - na porodnej sale, na novorodeneckom aj na sestonedeli..
dokonca ani ziadnu "staru kravu" som tam nestretla..
@miruska333
@slunatko27

silvuska267
15. júl 2011

@maricom Ahoj spinal je super babo hned vidis,pri sekcii sa lekari vobec nerozpravali o nej a v NR boli vsetci velmi mily ani som nevedela co robia pokial maly nezaplakal aj staroslivost pred porodom a po porode super inak som z NZ okresu a bez problemov ma prijali v NR 🙂 🙂 🙂

maricom
15. júl 2011

@silvuska267 ďakujem ti veľmi pekne, nuž vyzerá to tak, že sekcia bude predsa, chcela by som sa ťo opýtať, kedy ti doniesli malého na kojenie? nechávali ti ho pokým si chcela alebo rýchlo brali preč? nenosili ho už nakŕmeného? mne malú nosili spiacu, takže s kojením to bolo nulové a žiaľ to tak aj zostalo, tentokrát sa chcem tomu vyhnúť. Zatiaľ som aj ja veľmi spokojná s nitrou, sú tam všetci naozaj veľmi milí 🙂

miroslava44
15. júl 2011

@malinovka333 no myslím, že je to ona, také jemne brčkavé vlasy a špinovo blond tuším

martina398
16. júl 2011

@miruska333 Ahoj,ja mam termin 8.9 a tiez sa chystam do nitry.tak sa tam mozno stretneme🙂

slunatko27
17. júl 2011

@bosacka diky ti moc aspon konecne nieco viem

tamtamka26
19. júl 2011

ahojte, tak ja som rodila v NR pred 3 týždňami. po veľmi ťažkom a zle dopadnutom prvom pôrode pred 6 rokmi som tam išla s veľkými obavami, nakoľko nám zlomili kľúčnu kosť tak, že sme mali rúčku ochrnutú a museli sme rok cvičiť Vojtovu metódu, aby sa vôbec rozhýbala..... tentokrát však nemôžem povedať jedno krivé slovo či na pôrodnu sálu či na šestonedelie. na príjme síce sestrička veľmi milá nebola, ale prišla doktorka - vyzerala, akoby včera školu skončila 🙂 , bola veľmi milá a táto aj celý pôrod viedla so sestričkami. môj pôrod vyzeral síce tak, že som prišla na príjem na 6 cm otvorená bez bolestí... tak povedala, že urobíme všetko preto, aby som porodila ešte do obeda... (to bolo cca. 9.30 h.). a stále som sa otvárala a kontrakcie nikde, chcela plodovú pustiť, ale nedalo sa, keďže som nemala bolesti. potom ohlásila primára Uharčeka, tomu sa podarilo tú vodu prepichnúť a už to išlo... no ale k personálu - či dr. či sestričky boli úžasné, dokonca mi jedna masírovala kríže počas bolestí. všetko zvádli na 1* a o 12,00 sa malý narodil, tak sme to zvádli presne do obeda. 😉 na šestonedelí tiež, hlavne decké sestričky boli super, moje bradavky sú otrasne ploché, tak ma podporovali v kojení, radili atď.

lji
19. júl 2011

@slunatko27 nie je. ale je dobré že máš prirodzený strach. ved kde by sme došli keby sa človek ničoho nebál 🙂 ja som bola velmi vystrašená ked som tam šla ale myslím že aj trochu zbytočne.ako tu písali baby,ludia sú všelijaký a tiež som počula na niektoré sestričky tam svoje ale ked sa k nim pristupovalo normálne tak nie že sa s nimi dalo,ale ešte sme mali nadštandardné vzťahy. určite by som ja sama zmenila svoj postoj na druhý krát čiže čo sa týka mojich spomienok spred roka, nie sú dokonalé ale nie je to vinou nr pôrodnice ale mnou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre