Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

luciaa86
19. júl 2011

@cukruska1920
@miroslava44 ja som tu davnejsie pisala o NR porodnici..rodila som pred 4 a pol rokom svoje prve dieta vtedy to bol horor...sestonedielie taktiez..ale teraz som rodila pred mesiacom a pol a to sa neda porovnat s prvym porodom...uplne iny pristup ina starostlivost..teraz bolo fakt super aj sestricky v porodnici aj na sestonedeli,obidva porody som mala cisarske...lenze s tym prvym sa velmi neponahlali preto mi pridusili dieta...ale teraz som to uz mala planovane..ale bohuzial pri mojom stasti som mala toho isteho porodnika 😠 😀 stale bol arogantny a drzy a to aj ked ma rezal!!!!mal sproste poznamky namna...ale inak vsetko v poho asi som odbocila od temy..a tak som este chcela napisat ze vyskusala som si aj spinal aj celkovu...pri spinali som hystericila lebo ja mam nejaku panicku poruchu ci co..strasne som sa bala skoro som to pregrcala od strachu....ale anesteziolog zo sestrickou boli strasne super a moc ma ukludnovali a robili vsetko preto aby som sa ukludnila...a asi by som sla znova rodil zo spinalom..malu som videla hned taku spinavu 🙂 a portom mi ju na minutku doniesli aj ruku mi odviazali aby som si ju mohla chytit strasne boli tam vsetci zlaty aj tie sestricky....okrem tej jednej takej starsej blondiny..ta bol takaaaa harpia 3 razy namna nakricala....akoby som bola nejake sproste decko 😠

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 ahoj. a ktorý dr. to bol taký nepríjemný?! neviem si predstaviť aké poznámky mohol mať, veď mamička je rada, že je ok, tak neviem na čo tak nevhodne reagoval... 😠

luciaa86
19. júl 2011

@micicka no napriklad ked ma zacal rezat hned sa ma spytal kolko som pribrala a ja ze 25kg a on ze fuuj ze sa mozem hambit ze taka zena ma pribrat len 6 az 10kg a viac nie..tak asi vies ktory doktor ma problem z vahou 😀 nebudem to tu verejne pisat ktory to bol 😀

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 to je teda totálny debil, že tak musím napísať! nepoznám ich tam. napíš mi teda IP kto to bol prosím ťa, nech viem na koho sa mám pripraviť 😠

som veľmi rada, že tu je väčšina pozitívnych ohlasov na NR nemocnicu. ja som tam bola 2x pri predchádzajúcich tehu a 2x to skončilo zle, ale nemám veľmi dobré spomienky. teraz sa upokojujem tým, že tie 4 dni to tam nejako vydržím 😀 ale ako vidím, možno to nebude také zlé ako si predstavujem 😉 no pomaličky sa začínam báť 😀

luciaa86
19. júl 2011

@micicka podla mna sa vobec nemusis bat ..ja som sa bala len samotnej spinalky ...ja som si vzdy myslela ze ja som vinimka a ze ja to citit budem ze pri mojom '' stasti '' 😀 ale fakt uplna pohoda az nato ze som sa straaasne triasla od strachu a nemohol ma napichnut az na 3 krat sa mu to podarilo tak to troskja bolelo ale to mojou vinou.ja som tiez pisala za pred 4 a po, rokom to tam bolo uplne inak a teraz sa to neda ani porovnat tiez som sa bala...ale vsetko bolo v pohode aj lekari aj sestricky....fakt a ten doktor to je zevraj unho normalne takze ja som si stoho potom nic uz nerobila aj ked to tam na stole nebolo prijemne ked mi to pred vsetkymi hovoril,a mne bolo este zle zo vsetkeho toho co sa tam dialo....ale prezila som 😀

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 no ja som bola v nemocke v septembri 2009 a potom v novembri 2010. no ale aj tak sa viac bojím pôrodu samotného ako personálu, lebo verím, že budú všetci v pohode - musím byť o tom presvedčená 😀 a keď dostanem takéhoto debila, tak sa musím pripraviť a hneď mu odvrknúť späť, len ono to v tej situácii nebude až také ľahké, alebo práveže 😀
čo je jeho potom kto koľko pribral, nechápem!! ja zatiaľ len 1kg, možno mne bude nadávať, že málo 😀

luciaa86
19. júl 2011

@micicka neboj sa porodu a budes rodit normalne alebo ti planuju cisarsky??? tak pri normalnom si to odtrpis trosicka pred tym a po cisarskom potom 😀 ale kazda sme to zvladli tak zvladnes aj ty 😉 a myslim ze ked budes rodit ti bude jedno kolko si pribrala tak isto aj mne bolo jedno len nech uz mam potom 😀 no veru akoze kazdy priberie inak niekto len 5 kil a niekto aj 25-30 kil ako ja...a co uz sak potom to schudnem ked prestanem kojit 😀

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 presne to si myslím aj ja o tom priberaní. podľa mňa sa to veľmi ani ovplyvniť nedá, telo si robí čo chce 🙂 a v tom momente bude najdôležitejšie, aby bol drobček v poriadku a aby to bolo za mnou.
zatiaľ mám v pláne normálny pôrod, zatiaľ nie je dôvod na cisársky, tak uvidíme o pár mesiacov 😉
to meno mi ani za nič neprezradíš?! 😀 😀

luciaa86
19. júl 2011

@micicka presne neda sa to moc ovplivnit kolko zena priberie moze sa krotit v jedeni ale ked si telo ziada tak is ziada 😀 a presne vtedy ti bude jedno len budes chciet vidiet babatko a myslis nato ci je zdrave a ci je vsetko ok a ni ena kila 😉 nie nechcem povedat aby si nahodou nepanikarila 😀 ale ty stym problem nebudes mat kedze si zatial pribrala len kilo 😉

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 si ty ale potvora - tajnostkárka! 😀 takto budem upodozrievať všetkých... vieš na mne nájde možno iný problém, takýto chmulovia si neodpustia blbé poznámky! a možno sa ešte s váhou rozbehnem a dobehnem ťa 😀

luciaa86
19. júl 2011

@micicka prosim ta namna nemas ja som v tvojom tyzdni uz mala na sebe dakych 15 kil ked ne viac 😀 ne inak ostatny lekari su v pohode fakt ale ja s tym nemam dobre skusenosti aj tak som nanho stale nahnevana este koli synovy ...ale myslim ze sa uz poucil a ze tam zeny uz nenechavaju 27 hodin ako som tam bola ja az potom konal ked som ho uz prosila ze necitim pohyby 😠 teraz uz tak zeny dlho nenechavju trapit sa..

cukruska1920
19. júl 2011

@micicka ha haaa...este nekric ze si pribrala len kilo...ja som do 20tt nepribrala ani deko a potom to slo jedna radost..celkovo som pribrala 16kg a najviac asi v 8 mesiaci

micicka
19. júl 2011

@luciaa86 no veď uvidím ako dopadnem ja v novembri 😉

micicka
19. júl 2011

@cukruska1920 veď ja ani nekričím. ja stále hovorím, že možno sa to teraz rozbehne a ešte všetky maminy dobehnem. ja sa tým nijako nepýšim 😀 možno budem mať viac ako tie, čo priberali od začiatku...

maricom
20. júl 2011

dievky, zajtra nastupujem, plánovaná sekcia...
@luciaa86 teraz stressujem, to ktorý doky? ja som tam zatiaľ stretla celkom milých, nikto na mňa nebol brutálny, akože taktnosť hlavne voči ženám by mohla byť, nuž trúfol si, bohvie či by to tak urobil ak by si nemala ruky priviazané. nie si ani prvá ani posledná tak nerozumiem čo ho tlačilo na srdci, pošli mi prosím IP, aj keď možno to bude zbytočné lebo vysačku som nevidela ani u jedného :/ iba z pečiatok som čítala, s kým som sa bavila.
Tak dovolili malinkú aj chytiť? to je super a potom po sekcii ti ju po akej dobe doniesli na ruky?

@micicka ja som sa tiež krásne držala, až v 8 a 9 mesiaci som pribrala +3kilá. Som obéznejšia tak u mňa by to tak aj mohlo byť. Celkovo čo som schudla aj pribrala je 7kíl. Ale nedržala som diétku, najprv mi nič nechutilo a potom som si dala čo som chcela a nič... takže asi je to fakt neovplyvniteľné, pretože ak by som sa takto stravovala ako netehotná tak mám cez sto kíl...

micicka
20. júl 2011

@maricom no @luciaa86 ti asi IP nenapíše, ani mne neposlala, potvorka jedna 😀 držím palčeky, aby všetko v poriadku prebehlo - určite to tak bude.
tú váhu veru veľmi neovplyvníme a môže nám to byť jedno, hlavne že drobci majú čo potrebujú! silnejšie ženy ževraj menej priberajú. ja som síce mala celkom ok postavu, ale asi predsa len boli nejaké zásoby, odkiaľ telo čerpalo 😀 všimla som si, že ruky mi schudli.
no nič, odvádzam tu od témy. takže ešte raz všetko dobré a prosíme si potom aktuálne infošky 😀

maricom
20. júl 2011

@micicka ďakujem ti veľmi pekne, trošku stresujem, ale tak to k tomu patrí :/ Infošky napíšem, dúfam, že samé pozitívne!!!

nathalie111
20. júl 2011

ahojte,neviete mi povedat,ako je to so zazmluvnenim lekara v NR porodnici..mate skusenosti?je to nevyhnutne?a kolko taka sranda aktualne stoji?

micicka
20. júl 2011

@nathalie111 podľa toho čo som ja počula je to možné, určite to nie je nevyhnutné, je to len pre tie mamičky, ktoré chcú mať konkrétneho lekára pri pôrode. myslím, že by to malo stáť okolo 250,- EUR ale ževraj veľa žien to zatiaľ nevyužilo, asi idú rovnako ako pred tým rovno za lekárom - neoficiálne 😉

micicka
20. júl 2011

@maricom tak trošku môžeš, to sa pripúšťa 😉 určite budú len pozitívne info od teba.

nathalie111
20. júl 2011

@micicka chapem 😉 napr.moj doktor je sukromnik,ale obcas sluzi v nemocke...to by ho tam pustili,keby ho mam dohodnuteho na telefone ked to na mna pride?toto neviem...prvy porod sme zvladli so sluzbukonajucim lekarom,tak neviem,ci to aj teraz necham na nahodu alebo sa poistim.... 😕

micicka
20. júl 2011

@nathalie111 podľa mňa ak slúži v nemocke, tak by sa s ním malo dať dohodnúť. ale presnejšie sa musíš spýtať priamo jeho 😉

slunatko27
24. júl 2011

@lji dik za povzbudenie ale vsade je to rovnako pacient tam ide ze strachom a personal sa k tebe chova jak k dobytku no uvidime co ma neminie to ma pocka:

beruska113
27. júl 2011

Baby nestiham všetko čitat dozadu. Ako je to teraz v rizikovke? V piatok robievaju? A na CTG musim mat najskor papier z rizikovej poradne, či možem ist rovno tam najskor. A CTG sa robi ako bol gynekologický príjem? Pred dvoma rokmi som išla ráno na pásy, potom do rizikovky so sonom, ale dnes mi doktor niečo splietal, že najskor riziková poradna že su od 10 a potom pásy, ale ved to by som sa musela zase vrátit. DAKUJEM

martinka211
27. júl 2011

@beruska113 ahoj, no ja idem v piatok do rizikovky uz treti krat takze najskor pojdes na ctg je to stale tam ako je porodnicky prijem a potom prides do rizikovvej ambulancie...ak bude treba sestricka ta posle na sono....sono robia od deviatej a rizikova je od pol desiatej....ale minuly tyzden robili sono az od 10.15 a rizikovku zacali az ked boli zo sona aspon tri baby.....strasne velky naval tam inak byva 😝

beruska113
27. júl 2011

@martinka211 díky, tak sa tam možno aj stretneme. ten nátresk si ešte pamatám od Lukiho. a pásy robia od kedy? tuším sa tam neoplatilo nejak skoro chodit. a na to ctg nepotrebujem nejaky papier vymenny od svojhgo doktora? lebo ja to mam napisane iba v tehu knižke že CTG, RI- prietoky, tak ma pošlu aj na sono a že odporuča vyvolanie.

lusia30
27. júl 2011

Ahojte...ja som rodila teraz pred siestimi dnami...a nemozem na Nitriansku nemocnicu povedat kriveho slova 🙂 ...porod prebiehal dost rychlo...a od dr. som bola pochvalena za ukazkovy porod 🙂 ...sestricky boli tiez super...teda ja som nemala ziadny problem 🙂...vsetkym im patri VELKA VDAKA !!!!!!

micicka
27. júl 2011

@lusia30 Ahoj 🙂 teším sa novému a hlavne pozitívnemu príspevku 😀 aké pekné, že ťa doki aj pochválil, milené. juj dúfam, že aj ja budem len chváliť, ešte mám dosť času, ale už sem tam stresujem 😅
ktorý dr. to bol pri pôrode?

lusia30
27. júl 2011

.....aj ja som bola velmi milo prekvapena...bol to dr. Brestansky...velmi mili doktorko...nemusis stresovat...je to nadherny pocit po prvy krat uvidiet svoj malicky zazrak...hned zabudnes na vsetku to bolest co porod sprevadza 🙂

micicka
27. júl 2011

@lusia30 u Dr. Bešťanského som bola v Hlohovci na 3D sono, tiež sme ho s maminou chválili aký je milý. na čo som ja povedala, no uvidíme aký budete na pôrodnej sále, možno sa tam stretneme 😀 ale je zlatý, len veľmi rýchlo rozpráva a tak pod nos, takže trošku som mu nerozumela...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre