Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

martinka211
31. júl 2011

@beruska113 pozri nasla som clanok
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
myslim, ze navstevynemozu chodit na izby a ak tak len na tu kde moze byt aj otecko 😉

maricom
1. aug 2011

Ahojte maminy, tak my sme prišli z Nitry po plánovanej sekcii, a len odporúčam - už na sále mi ukázali malinkú, odviazali mi ruku mohla som ju chytiť aj som jej dala pusinku 🙂 !!!
Ak chcete viac vedieť píšte.

Pre bábenko netreba nič, všetko dajú, iba na odchod, ale pre seba treba asi tak všetko aj nočnú košeľu, ak bude plánovaná sekcia tak aj tlakové obväzy - či ako sa to volá 🙂 tie jednorázové podložky sú dobré, aj ke´d sa pýtajú či potrebujete vymeniť prádlo (okrem plachty, je v strede taký kus igelitu a na ňom ešte plachta) ale tak podložku vyhodíte a je pokoj - ja som ich kúpila v Nitre pri nemocnici, ako sa ide od NZ na parkovisko na pravoje je lekáreň so zdravotníckimi potrebami tam ich majú aj jednorázové nohavičky. Návštevy sa na šestonedelie nepúšťajú, je to zakázané, aj keď sa podarilo pár návštevníkom prepašovať pri dvere ale potom sa hnevali sestričky. Tatkovia len na nadštandardoch a nikto iný, ani maminy, tetky a pod.

micicka
1. aug 2011

@maricom ahoj 🙂 blahoželám k Terezke a veľmi sa teším, že všetko dopadlo na jednotku a že si bola v NR nemocnici spokojná. vždy sa poteším kladnému hodnoteniu. je super, že ti malinkú hneď ukázali, to je fakt super, že ťa nenechali čakať.
ktorý dr. ti robil sekciu?
prajem vám veľa zdravíčka a krásny a spokojný život 😉

martinka211
1. aug 2011

@maricom gratulujem k malinkej a prajem vela zdravicka 😉
mala si spinal?dalo sa to zvladnut?ja stale neviem co si mam vybrat?
a ake obvazy treba?to ti kedy povedali?ja mam planovanu sekciu o tyzden tak napis ako to prebieha prosim 🙂

maricom
1. aug 2011

@micicka jaj tak to si presne musím zistiť ale bola to taká mladá doktorka, pod vedením staršieho, ona je deeesne milá, robí malé vizity, mám meno na prepúšťacej správe, len tú teraz narýchlo neviem kde je, pohľadám zistím napíšem 🙂

@martinka211 tie tlakové obväzy, to sú také elastické obväzy, obviažu s nimi nohy, od chodidiel po kolená, je to také preventívne opatrenie na žily
- jednoznačne ber spinal, na celkovú ani nemysli, ja som mala prvú celkovú a pohroma, dokonca aj pri mne skončila jedna mladá s akútnou sekciou a robila presne to čo ja, nariekala ešte z narokózy, len len ju sestričky udržali lebo sa začala hýbať, krčila nohy, prevracala sa a pod. popíšem ti ešte podrobnejšie, vieš čo pošlem ti IP, lebo som to písala už našim babám, tam som to tak podrobne ;)

maricom
1. aug 2011

@micicka
@martinka211 a ďakujem veľmi pekne za gratulácie 🙂

zuzana76
1. aug 2011

ahojte

@martinka211 aj ja by som brala spinal, mala som aj aj, nemala som sice ziadne problemy z celkovej, ale ten pocit moct hned vidiet maleho je nadherny a obvazy mne nikto nekazal, ale kocky to tam mali, asi zato, ze ja som isla zakazdym akutne pod noz.

attena
1. aug 2011

@maricom Ahoj.Pisete ze pre babatko netreba brat nic ,ani plienky jednorazove?

attena
1. aug 2011

@216zuzana maju ich aj na mostnej v predajni Lienka ,ja som kupovala tam

attena
1. aug 2011

@lusia30 prosim napiste co vsetko treba brat pre babatko.Dakujem.

malinovka333
2. aug 2011

@attena jednorazove plienky aspom 30ks,vlhcene obrusky,tenku ciapocku,tensiu deku,

zabkalucy
2. aug 2011

@zuzulik5 za máličko, dúfam, že pomôže 🙂

zuzulik5
3. aug 2011

@zabkalucy Včera som kúpila a konečne som sa v noci vyspala 🙂 A to mi manžel hvorí, či som na to skôr nevedela prísť - no nie, nakoľko mi v lekárni takéto niečo nikdy neponúkli 😠 takže si ma zachránila 😉

martinka211
3. aug 2011

@zuzana76 Zuzi stale neviem ako sa mam rozhodnut...mam z toho strach ☹

zuzana76
3. aug 2011

@martinka211 urcite sa neboj, keby nieco, tak ta vzdy mozu uspat, ja neviem, ja som to brala uz s takym pokojom, akoze nevravim,ze urcite vzrusenie tam nebolo, predsa som bola zvedava na dietatko, spinal je podla mna lepsi, aj muz vravel, ze som po nom vyzerala lepsie, ako po uspavani, navyse ta to hned neboli, mas takych 5 hodin klud, pricom pri uspavani ta to boli hned ako ta zobudia, hned ti musia davat nieco od bolesti, ale proste aj tak to citis

zuzana76
3. aug 2011

uspavanie je ovela vacsi zasah, musia ta intubovat, po zobudeni ti niekolko hodin pravidelne meraju tlak, proste som sa citila viac chora, vpichu do chrbtice sa neboj, ja som necitila, najskor to umrtvia, fakt to nic nebolo, najcudnejsi je pocit,ze si necitis nohy, ale da sa to vsetko zvladnut

martinka211
3. aug 2011

@zuzana76 dakujem 🙂

zabkalucy
3. aug 2011

@zuzulik5 rado sa stalo 🙂 ty to máš už za pár, že?! aké máš pocity? 😉

zuzulik5
3. aug 2011

@zabkalucy Nooo, už len za 10 dní...joj, no všeliaké zmiešané, strašne sa teším a zároveň aj bojím - neviem čo ma čaká 😉 Strašne rýchlo to ubehlo, však len nedávno boli Vianoce a my sme zistili, že budeme rodičia a čochvíľa to bude tu 😎 Celé tehotenstvo som si doslova pretrpela, tak už sa chcem len vytešovať...veď aj tebe sa to už blíži, ani sa nenazdáš...a ty sa ako cítiš?

zabkalucy
3. aug 2011

@zuzulik5 tak toto prežívame asi všetky, ja už by som tiež najradšej drobca držala v náručí, ale tak ešte má čas, nech len pekne rastie. už to nejako vydržíme. tak po zdravotnej stránke som na tom dobre, zatial žiadne komplikácie, dúfam, že to nezakríknem, ale tak psychika už tiež pracuje, bojím sa pôrodu, dúfam, že to pôjde ľahko 😀 už máš aj nejaké pocity ako pred pôrodom či ani nie?

zuzulik5
3. aug 2011

@zabkalucy No moja psychika pracuje na plné obrátky 😀 Mne sa každú noc sníva, že som porodila - raz hororové scény a inokedy rýchlovka 🙂 No oddnes mi začalo trochu tvrdnúť brucho, vrátili sa mi opuchy nôh, sem-tam mám také slabé bolesti v krížoch, ale inak nič zvláštne nepociťujem. Zajtra idem na poradňu, tak som zvedavá čo mi doki povie...a ty čo čakáš dievča či chlapca?

micicka
4. aug 2011

@zuzulik5
@zabkalucy ahojte baby, aj ste si dohodli nejakého doktora k pôrodu, či nie a "beriete" toho, ktorý bude po ruke 😀 veľmi vám držím palce, aby pôrod bol rýchly a bez komplikácii 😉 ja už sa veru tiež začínam báť, tak potom nám sem napíšte skúsenosti 😉

zuzulik5
4. aug 2011

@micicka Ja osobne si neberiem nikoho konkrétneho, však niekto ma už len odrodí hádam 🙂 Peniažky radšej investujem na niečo poriadne...no ja by som mala ísť "na to" budúci víkend, sa teším aj bojím zároveň - tak potom určite napíšem 🙂Ty sa ešte neboj, na to máš ešte dosť času, ja doteraz nič, ale čim viac sa to blíži, tým si to začínam uvedomovať

zabkalucy
4. aug 2011

@zuzulik5 tak podobné sny trápia aj mňa 🙂 my čakáme chlapca.ja sa stále obzerám pred zrkadlom, ale zatiaľ som na nič nové neprišla, akurát len, že už mi asi pupok za týždeň vylezie 🙂 ja idem v piatok na poradňu aj na sono, konečne ho znova uvdím krpca malého.tak sa teda drž ! a prajem rýchly a čo najmenej traumatizujúci pôrod, nech ti všetko dobre dopadne 😉

zabkalucy
4. aug 2011

@micicka ďakujem, ja tiež nemám žiadneho doktora, presne ako píše zuzulik5 tie peniaze sa dajú minúť aj rozumnejšie, hádam ma len niekto odrodí, ved na to sú tam! prečo by som im mala platiť ešte raz za robotu, za ktorú sú platení od štátu.a mne dá kto čo zadarmo?! neboj to tehotenstvo ti tak rýchlo ubehne, že za chvílu aj ty nebudeš premýšľať nad ničím iným len nad pôrodom 🙂 pekné tehuľkovanie!!!!

janka987
4. aug 2011

ahojte babule, aj ja sa pridam k pozitivnym hodnoteniam nitrianskej nemocnice. Par dni som lezala aj na gynde, potom sa rozhodlo, ze bude cisarsky, vybrala som si spinal, ale anesteziologicka sa mi nemohla dostat do chrbt.kanala, tak povedala, ze ma nebudu trapit a isla som celkovo...velmi som chcela vidiet a pocut prvykrat drobca, ale ked to neslo tak to neslo a teraz vobec nelutujem, po narokoze som sa bez problemov prebrala, a vypytovala na drobceka, potom mi ho aj sestricka z novorodeneckeho priniesla, prilozila a este nam aj urobila spolocnu fotku 🙂 Este v ten den som bola prenesena na 600nedelie, lebo sa tam rodilo ako na pase 🙂 Po celkovej narkoze som sa citila uplne v pohode. Moja spolubyvaca na izbe isla spinalom a na 4 a 5 den dostala silnu stupnujucu migrenu (vraj na to pomaha predtym pit kolu!!!, co ona zabudla) Fakt mozem Nitru len odporucit. Od prijmu, cez gyn oddelenie, porodnu salu, 600nedelie a novorodenecke....Velmi super pristup a ochota....O tom sa mi ani nesnivalo ked som tam isla 🙂 Najdolezitejsie vsak bolo, ze som si domov priniesla krasny zdravy vonavy batostek. 🙂

micicka
5. aug 2011

@zuzulik5
@zabkalucy ďakujem kočky 😉 máte úplnú pravdu - doktori sú tam na to aby nás odrodili, pomáhali a liečili a netreba im platiť navyše. na druhej strane by som rada mala nejakú tú poistku. takže neviem, čo urobiť, ale tiež sa prikláňam k alternatíve bez výberu konkrétneho doktora, no uvidíme čo nakoniec vymyslím. je pravda, že v poslednej dobe počúvam na Nitru len samé dobré ohlasy, tak verím, že to tak bude aj u vás a následne aj u mňa 😉
prajem vám, aby pôrody prebehli bez problémov a aby ste natrafili len na dobrý personál 🙂
na strach z pôrodu mám síce ešte čas, ale nejako ma to teraz chytilo, ono to zase prejde 😀

micicka
5. aug 2011

@janka987 gratulujem k synčekovi a prajem veľa zdravíčka. som veľmi rada, že aj ty máš len kladné skúsenosti v podstate so všetkými a všetkým 😀
je radosť čítať takéto správy, mňa osobne to veľmi ukľudňuje 😉

janka987
5. aug 2011

@micicka dakujem velmi pekne 🙂 Drzim palceky, aby si mala aj ty len pozitivne skusenosti,aby vsetko dopadlo na jednotku s hviezdickou a priniesla si malu princeznicku rychlo domkov 🙂

malinovka333
6. aug 2011

@micicka aj ja sa pridavam na nitru,bola som spokojna az na 1 sestricku z detskeho ale inak od prijmu az po odchod domov nemam zleho slova,myslim ze si nemusis zazmluvnovat nikoho su tam velmi mily doktori aj porodne asistentky,drzim ti palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre