Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzana_1
30. okt 2011

chcem tiez prispiet k pozitivnym ohlasom na nr porodnicu..rodila som tam pred 8 tyzdnami,sekciou...a nemozem povedat ani jedno krive slovo na personal !
na sale boli 2 uuzasne sestricky (sice ma pred sekciou trochu vyplasili,kedze som isla akutne,malemu bilo rychlo srdiecko,a ked som sa ich pytala co to moze znamenat,povedali iba,ze to moze byt vselico..ze diky za ukludnenie).ale inakbehali,skakali,pytali sa,starali sa,a vsetko s usmevom,aj o 3 rano !...
na odd boli sestricky velmi zlate,teda,az na jednu,taka vycesana,bola fakt divna.mne sice zle neurobila,ale spolubyvajucu,ked tahali do sprchy na druhy den po sekcii,tak som si myslela,ze ju tam aj zbije ako decko 😀 lebo sa jej hlava tocila,potrebovala na to viac casu...boli mile dokonca aj sanitarky a upratovacky !!!
takze suma-sumarum : jedina zla spomienka na porod v nr porodnici bolo vyberanie drenu 😉

evik13
31. okt 2011

@micicka Ďakujem 🙂

callex
31. okt 2011

@naty1987 lekar ta na kurz neposle.teda aspon ten moj ma nie..nasla som si ho sama.kurz robi p.Jahnatkova na Parovciach ako su zubne ambulancie.vecsinou sa zacina od toho 15tt.kurz je raz za dva tyzdne.nieco ti preplati poistovna nieco doplacas.ale nie su to strasne sumy..da sa to.oproti tym ostatnym vydavkom co ta cakaju je to malinocka.

micicka
31. okt 2011

@naty1987 nepošle ťa tam doktor, je to dobrovoľné, takže si tam sama zavolaj - p.Jahnátková 0903430687 😉

naty1987
31. okt 2011

@callex ahahaa tak to som nevedela takze staci sa tam len objednat a co to tak stoji cca???? no som na to zvedava v stredu tam skusim zavolat
@micicka dakujem za cislo 🙂

callex
31. okt 2011

@naty1987 staci jej zavolat a ona ti da instrukcie.vecsinou byva prva hodina kde vam povie co kurz obsahuje a ty sa mozes rozhodnut ci chces alebo nechces chodit.doplaca sa podla poistovne.ale vraj sa tie ceny menia kazde tri mesiace.viem len ze tie co maju vseobecnu platia viac ako pri dovere.pri dovere je to cca 20eur.

studentka741
31. okt 2011

Ja som mala možnosť nedávno praxovať na porodnici v Nitre a bol to úžasný zážitok vidieť a byť pri novom zrode života. Velké ĎAKUJEM patrí maminám,ktoré nám umožnili byť pri ich porode!!!! Nech Vás hlavne detičky poslúchajú ,sú zdravé a robia len a len radosť 🙂 🙂 🙂 Máte náš obdiv ....

suzan1111
2. nov 2011

Ahojte baby, v tejto teme som nova a chcela by som sa spytat, co musim spravit ak chcem rodit v nitre, treba to dopredu nejako ohlasovat alebo jednoducho len pridem ked to na mna pride?Podla trvaleho bydliska by som mala ist skor do galanty, ale to necchem. Este potrebujem vediet ci sa ta nadstandardna izba da nejako vopred predplatit,alebo rezervovat..hlavne ta kde moze byt aj otecko 🙂, lebo o to mi ide,nepotrebujem hotelovy servis ale to aby bol manzel co najviac so mnou.

zuzinr
3. nov 2011

@suzan1111 ahoj no co ja viem tak sa do porodnice nemusis nijako dopredu nahlasovat, len prides ked to na teba prijde, to ze mas inde trv. bydlisko vobec nevadi. Co sa tyka nadstandartu tak ten sa tusim dopredu zajednat neda (ved koniec koncov pokial nemas presne stanoveny termin porodu - sekcia) tak prene nemozes vediet kedy sa malinke vypyta na svet 🙂 O tu izbu mozes poziadat az ked uz si hospitalizovana, pokial je volna tak nie je problem.

suzan1111
3. nov 2011

@zuzinr hm .. hrozne,lebo ja ked budem vediet, ze kvoli tej izbe so mnou manzel nebude, tak budem dost nestastna..mohli by aspon jednu z tych izieb rezervovat na predbezny termin a osobu..ze by mi ju drzali an term. porodu,21.maj a keby to na mna neprislo, prisla by som aj tak a bola by som v tej izbe trebars tyzden alebo par dni co by som prenasala a to by mi uz asi porod vyvolali..no viem je to nejake nelogicke asi..ale ja tak velmi chcem aby bol manzel pri mne ☹(...nerada veci nechavam na nahodou a spoliehat sa ze snad ta izba bude volna sa mi moc nepaci 😒

pami2
3. nov 2011

ja som rodila v NR nemocnici pred pol rokom, v maji a vsetko bolo super, uzasni ludia od doktorov, sestricky az po upratovacku.

@suzan1111 nie vzdy je vyhoda byt sam na izbe. mne sa podaril nadstandard, ale uz by som nechcela za nic...poporodne hormony s tebou mavaju, ze places kazdu chvilu a baby, ktore boli spolu na izbe to znasali ovela lahsie ako ja sama

suzan1111
3. nov 2011

@pami2 ja viem, mne nejde o to byt sama alebo mat luxus, mne ide o to aby tam mohol byt manzel so mnou...aj ked je pravda ze iste temy muzov nie velmi zaujimaju 🙂 ale ked sa budem potrebovat osprchovat,aelbo nieco utriet a tak..chcela by som aby pri mne bol on, lebo sestricky su nie vzdy ochotne a predsa je to cudzi clovek pre mna(personal) a ked mi aj bude zle a bude tam manzel, tak budem kludnejsia..budem mat taky pocit domova..mozno je to divne,ale ja som na neho naviazana hrozne moc a toto bude pre mna asi jedna z najtazsich veci v zivote a ja ho pri sebe potrebujem... 😔

e37
3. nov 2011

@suzan1111 ja som mala stastie a nadstandard bol volny. Bolo to super, ked som bola pred par rokmi s malickou na izbe s inymi mamickami, velmi sme nenaspali....bud bolo hore jedno dietatko, alebo druhe....
Teraz som sa mohla hned od zaciatku maximalne venovat len a len syncekovi a bolo uuuuzasne, ze mohli za nami prist aj manzel s dcerkou🙂 priamo na izbicku a potroske si privykat na noveho clena v domacnosti. Ked som rodila, nebola mozna navsteva priamo na oddeleni, musela by som maleho vlacit na chodbu a to sa mi velmi nepacilo. Preto nadstandard jednoznacne odporucam! Je to sice dalsi nemaly vydavok pri prichode noveho clena rodiny, ale zase....myslim, ze sa oplati. Drzim palce!

suzan1111
3. nov 2011

@e37 dakujem, uz len aby bolo volne..hlavne ta povestna izba,kde moze byt aj clen rodiny 🙂

anelisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzan1111
3. nov 2011

@anelisa no tak ako vidim, bud necham 2000e u Kocha alebo sa zmierim s tym, ze ako Pan Boh da, tak bude 😖

anelisa
3. nov 2011

@suzan1111 neboj, bude dobre 🙂 Ja som bola v porodnici v auguste, vtedy tam mali rekordny pocet porodov a na nadstandardku sa dalo dostat. Aj kamaratka bola, sice najskor na tej obycajnej, ale po 2-3 dnoch sa uvolnila ta, kde moze prist za rodickou aj navsteva, tak sa prestahovala. Myslim, ze az tak vela mamiciek tu nadstandardnu izbu nechce (ci uz z financnych dovodov alebo kvoli tomu, ze chcu byt radsej s niekym na izbe).

suzan1111
3. nov 2011

@anelisa vdaka za povzbudenie, si zlata 😉 🙂

mitka2007
3. nov 2011

@suzan1111 vobec sa nemusis bat,sestricky na sestonedeli su super,a vsetko ti tam tak rychlo ubehne,ze na manzela ani nebudes mat cas.uvidis,zatial sa tym nestresuj 😉

romcha
7. nov 2011

baby,robí sa poradňa v NR nemocnici 2,alebo 4 týždne pred pôrodom,alebo netreba? lebo ja všetko absolvujem v TN,kde som aj chcela rodiť,ale vzhľadom k tomu že nitru mam bližšie tak to spácham tam 🙂

marvis
7. nov 2011

@romcha Pokial nie su ziadne zdr.problemy tak sa nechodi uz..Pytala som sa mojho gyn,ze tam sa chodi ked je rizikova tehu ako vysoky tlak,opuchy....Az teraz ma tam odoslal ked budem po termine.

katema
9. nov 2011

@zuzka1. taka malicka cierna? 😕

zuzka1.
9. nov 2011

@katema ak myslis sestricku tonkovu, tak ano

katema
9. nov 2011

@zuzka1. no praveze meno neviem.. ale ak je to taka mala, cierna a viem, ze ma jedneho syna s krasnym menom, tak mozno.. ked som rodila, tak bola pri nas a tiez aj po porode, kedze som rodila cisarakom.. a naozaj bola velmi zlata 😵 vdaka nej mam len mile spomienky na NR porodnicu 😉

katema
9. nov 2011

@zuzka1. tak je to ona? 🙂

shakti9
10. nov 2011

jeej baby, tak ja vam zavidim tie skvele porody... ja nemam prijemne spomienky 😢 az do chvile na por. boxe bolo vsetko super: cele tehotenstvo, este aj na vzdycharni v pohode, dalo sa prezit...kym mi nepichli vyvolavacku (plus dostala som vselijake cipky, lebo som bola dost "tuha")- potom som od bolesti nevladala ani tlacit... co je ale smutne, mala som asistentku, ktora na mna dost kricala a "cudovala" sa mi, ze preco kricim ja, pripadala som si ako najnemoznejsia zena na svete, ktora nevie porodit ani vlastne dieta... nakoniec museli pouzit vakuumextraktor, lebo na cisarsky uz nebol cas (ja som velmi stihla a babatko malo 3660 g pri narodeni). Co sa tyka lekarov, bola som spokojna, bol tam aj taky mlady lekar sa prizriet, neviem jeho meno, fesak ale 😉 , ten, ked sa to trapenie skocilo, chytil ma za ruku a drzal ma - uzasny pocit - to, co som cakala a nedostala od sestry a zeny, dostala som od lekara chlapa... potom sa ma este prisiel spytat, ako sa citim a uistil ma, ze dietatko je v poriadku. (inak, manzel pri porode nebol, ja som to nechcela...) po siti ma ta ista sestra este ovrieskala, ze mam mat vystrete nohy, ked mi tam capla lad - ked odisla, aj tak som ich pokrcila, lebo inak by mi ten lad prechladil vajecniky a nie chladil ranu... no, nebudem pisat detaily - boli prijemne aj neprijemne ba az absurdne... teraz este nieco z novorodeneckeho: v noci ma priviezli, tak, ako som mala smolu na sestru na porodnici, take stastie som mala teraz - velmi mila mlada sestra, hned mi caj doniesla, a vobec, taka bola cely moj pobyt, ako vsetky gynekologicke sestry, boli velmi ochotne, napr. aj s malou mi pomohli, hoci to spadalo do kompetencie detskych sestier. Detske boli aj super, aj desne dolezite - tiez som si niekedy pripadala ako nemehlo - kedze mi to dala jedna aj pocitit. Celkove som ale prisla domov vycerpana: z horucavy, z novych pocitov a nepoznanej zodpovednosti, dost zmatena. A este jedna vec - rooming je sice pekna vec, ale na druhej strane - nebyt mamicky, ktora bola so mnou na izbe a postrazila mi babatko, neviem, kedy by som sa bola najedla, osprchovala, sla na WC...

sasikas
10. nov 2011

ahojte kocky....
viete mi poradit ktory lekar v NR robi NT ultrazvuk?

marhulka13
13. nov 2011

@suzan1111 no ja som teda ten isty pripad. trvaly pobyt mam v seredi, gynekologa mam v galante, no po svadbe sme zacali byvat v Nitre. Ja som praveze chcela rodit v Galante, no akosik som nestihla a rodila som napokon v Nitre. Samozrejme, ze sa o mna starali ako o kazdu druhu, no pri porode bola velka nevyhoda, ze ma tam nepoznali. Chybu mozno urobil aj moj gynekolog, lebo v tehu knizke som okrem tlaku a vahy nemala absolutne nic napisane, on si to zapisoval do mojej karty. Takze porodnik netusil, ze som mala tehu cukrovku, ci mam negat streptokoka, tiez ze mam rh faktor negat, ze som mala zlomeniny chrbtice, tiez ake mam rozmery panvy a ja som im za tu hodinku nestihla vsetko vysvetlit. Potom mi sam porodnik v Nitre povedal, ze som boal jedna velka neznama a robili radsej preventivne opatrenia, napr. mi dali atb na streptokoka, aj ked som ho mala negat.
Uz som to tu pisala, ze napokon aj chrbtica s aposkodila a zasivana som bola jak vianocny obrus, lebo som mala zapal a vsetko sa trhalo jak papier.
Tak mozno je dobre, ak v porodnici, v ktorej chces rodit, aspon co to o tebe vedia alebo mat dobtre vypisanu tehu knizku alebo nerodit tak rychlo ako ja, aby si im stihla vsetko aj sama vysvetlit 🙂

suzan1111
13. nov 2011

@marhulka13 dakujem za rady, ja som rozmyslala, ze tak tri mesiace pred porodom by som presla k niekomu co v nr nemocnici pracuje, kamoska tam dvakrat rodila a ona chodi nejakemu starsiemu gynekologovi,kt. je vraj uznavany porodnik na slovensku..neveim ci ma vobec zoberie..ale asi by som to cez nu skusila, ona si ho pochvaluje a tak by mozno bol aj pri porode..ale fakt neveim..lebo co citam o tych statnych nemocniciach a teraz nam zomrela suseda v galante v nemocnici, 30rokov robila v zdravotnictve, tvrdila im co jej asi je,oni tvrdili ze nema pravdu a nakoniec na to zomrela..ja som taka vydesena, ze najradsej by som isla rodit aj do zahranicia..lebo mam pocit ze je to tu za opicami a hlavne zaujem zo strany doktorov nulovy bez uplatku..tak zvazujem aj porod v sukromnej porodnici u Kocha..kde sice musis mat prichystane 2tis e ale sa aj adekvatne staraju..len ked nie som z ba,tak sa bojim ze nestihnem dojst do ba, preto by som volila nitru..ale mam fakt dilemu ..este ze mam dost casu sa rozhodnut 🙂

marhulka13
13. nov 2011

@suzan1111 ako ja ked som povedala, ze som rodila v Nitre, tak vsetci na man, ze tam sa chodi umierat. Neviem, ci ja som nenarocny pacient alebo co, no ja som bola nadmieru spokojna. Mna rodil dr. Matejka, ktory mi za cely porod povedal len "dobry den pani magistra" a to bolo vsetko 😀 😀 cely cas bol ticho ani pol slova.
Druhym lekarom pri porode bol dr. Šalko, ten bol aj moj izbovy, no s nim som bola neskutočne spokojná, kazde rano a vzdy pred odchodom domov prisiel za mnou, vybavil mi traumatologa, ocneho aj krčneho, proste lekara na vsetky problemy, co som tam mala, vzdy mal mile povzbudive slova, pomáhal mi aj z postele vstat, dokonca raz mi aj obed doniesol n aizbu, kedze som dobre chodit nemohla. Na toho nemožem štvrť slova povedať. Sestry zenske tiez fajn, detske, no dali sa prezit, teda boli vsetky fajn az na taku starsiu, mudra jak Šalamun 🙂
a naozaj ja som nikomu nedala ani predtym nai potom ani cent
NBo druhe by som uz as radsej v GA, ked tam ma poznaju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre