Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

misi76
23. nov 2011

@suzan1111 áno v NR

shakti9
23. nov 2011

@dazdovka nie, deti neodnasaju (asi len pri cisarskom reze - predsalen, tam dlhsie trva, kym sa da zena dokopy...), ale napr. odnesu, ked idu osetrit veci okolo pupceka, potom su tam nejake vysetrenia ociek a pod...
ale ja osobne som bola ako neskusena prvorodicka dost vyplasena neustale sama s babatkom - kedy sa ist najest, kedy osprchovat, na WC...aspon spolurodicku som mala super, navzajom sme si deti strazili...

naty1987
23. nov 2011

ahoj baby dost casto si vas citama super super ze pisete ja sa chystam rodit v NR a co som pocula tak zatial to bola chvala ale obcas aj kritika hlavne na sestricky niektore , inak s tou epi ma to pekne sere ☹ ja som chcela ze by som ju dala
a s tym dudlom ste ma natotal zabili to je aky hnus!!!! a ja som strasne hakliva na taketo veci uz teraz a nie to este ked sa mi drobec narodi sak dostanem hystericky zachvat ked uvidim ako drobcovi dali taky dudel a este kaucukovi po cudzom decku fuj!

shakti9
23. nov 2011

@naty1987 ale neboj, zas take strasne to s tymi dudlami nie je, nedavaju ich detom automaticky - moja prisla len raz s erarnym dudlom z jedneho vysetrenia - asi im tam revala, ten dudel bol vyvareny, to bolo vidiet, ved az vodny kamen bol na nom usadeny 😉 aj tak ho vyplula a ja som jej ho viac samozrejme nedala. a nemala ziadnu infekciu, dokonca jej potom aj moja pediatricka robila z jazycka ster, ci nema kvasinky a ani tie nemala, takze ziadna panika 🙂

naty1987
23. nov 2011

@shakti9 no ok 🙂 tak ja panikarit nebudem 😀

nelinka0401
23. nov 2011

ja som rodila 2x v NR a musím si len pochváliť..krásne vynovená je.personál super..len tá jedna sestrička asi každú z nás poriadne vytáčala 🙂 aj 1 super dr.som mala len neviem ako sa volá..mala som ho už od kontrol v nemocnici.a až kým som nešla po pôrode domov ,chodil za mnou a pýtal sa ako sa mám aj malý..boli sme tam dlho.mal vysokú žltačku.bol fakt perfektný.s takým ludským prístupom som sa ešte u dr.nestretla 😉

zuzinr
24. nov 2011

@danuska2568 no co sa tyka dudlika ja som malemu dala svoj a nedavali mu erarny ani nic na to nehovorili asi zavisi aj od personalu kto tam bol

zuzinr
24. nov 2011

@march7 TO nemocnica je fajn (teda aspon co si ja pamatam) rodila som tam skoro pred 8 rokmi a mozem len potvrdit, pristup dr. aj sestriciek bol fajn aj ubytovanie, hlavne to soc. zariadenie spolocne pre 2 izby, bolo dobre. Ale zase treba brat do uvahy ze nahodou nieco nebolo v poriadku s babatkom tak babatko okamzite prevazaju do nitry. V NR porodnici som rodila 2x naposledy teraz v okt. a nemozem teda povedat kriveho slova na nikoho. S tym epiduralom je to bohuzial pravda v NR je malo anesteziologov tak je s tym problem. Ja som rodila len prirodzene a nie je to take strasne ja som praveze epi nechcela lebo jedna kamaratka ju mala a dali jej vycsiu davku a ona im zaspavala na stole a nevladala tlacit.

danuska2568
24. nov 2011

no bola tam ta alzbeta ona je taka kucerava blondina tak ona tak robila

25nikolla
24. nov 2011

@marvis ahoj,vsimla som si ze si nedavno rodila v Nitre,mala by som na teba par otazok 🙂 ,zaujimalo by ma ako to je s navstevami ci davaju babatka do ruk alebo ukazu len cez sklo?co je take potrebne zobrat pre babatko,nejake veci alebo obliekaju tam tie ich a ci je pre seba treba priniest tie podlozky na postel.....dakujem 🙂

micicka
24. nov 2011

@danuska2568
@piskootka nám v Nr nemocnici veru žiaden dudel nedali, ani som si nevšimla, že by niektoré detičky dostali nemocničný dudel. ja som mala svoj a keď bolo treba dala som jej ten.
inak mala som presne taký dudel, ako máš na foto. ja som počula, že kaučukové sú najlepšie.

a na sestričky sa tiež nemôžem sťažovať, aj keď som prišla 5x za noc za nimi, boli ochotné

beruska113
24. nov 2011

@danuska2568 tak s dudlom a blon sestričkou mam svoju skusenost. Skoro ma natiahlo, ked som ho malemu videla a sestrička ma skoro o nervy pripravila. Tuto blondavu herečku si asi každý pamatá.

danuska2568
25. nov 2011

no tak to si urcite kazdy pameta na hentu sestricku lebo je dost drza

danuska2568
25. nov 2011

viete co to zalezi aj ake sestricky tam boli lebo aj ja som mala take sestricky rauz za cas ze boli velmi ochotne ale ked som dosla za tou kucedravou alzbetou tak ta ochotna vobec nebola skor drza bola nez ochotna hambit sa moze ake ma spravanie

lenuska20
25. nov 2011

ako pozerám, tak tá sestrička robila nervy takmer každej...ja som mala problém s kojením a ked som za ňou prišla, tak ma odbila, že jej zachvílu končí služba a nemá čas sa mnou teraz zaoberať, že mám prísť potom, ked sa vymenia služby 😠 nepríjemná bola že až....s erárnym dudlom nemám ani ja skúsenosť, my sme mali svoj...inak sa sestričky nemôžem sťažovať...akurát tá strava, to že dávajú kojacím mamičkám kapustu a strukoviny je trocha mimo...ale tak celá nemocnica ma stravu tú istú. ale určite by som tam šla rodiť znova, ja som mala akútnu sekciu, ale prístup sestier na vzdychárni a potom aj na operačke bol fakt super..

brnka
25. nov 2011

jaaaj, skoda, ze nema niekto fotku tej sestricky, ja si ziadnu taku nepamatam ani z jedneho mojho pobytu na porodnici 😀

babatienko27
25. nov 2011

@katema ahoj a akurat citam ze si nedavno rodila v Nr a este aj u Ro avingera chcem si h zazmluvnit tak si ho chvalis hej ? aku urobil sekciu teda preco?? teda rana je velka ??hned nariadil ? mal sluzbu vtedy? dakujem ja ternim februar

zuzik270
25. nov 2011

@babatienko27 A v Nr sa da zazmluvňovať?Lebo vraj su tým lekari neni veľmi nadšení, nechcu to veľmi robiť.

elenita74
25. nov 2011

ahojte, ja som rodila v NR pred rokom, mala som indikovaný cisársky rez, dva dni som bola na gynekológii-tam sa nemozem stazovat-sekciu mi robil sam prednosta/vybavene som nemala nic/, vsetko ok, lenze sestricky strasne tlacia na kojenie a ja som skutocne nemala mlieko a aj po prichode domov hoci som pouzivala elektricku odsavacku, horuca sprcha, masaze atd. nezabralo nic, par kvapiek a bolo. takze z dojcenia som mala vacsi stres ako zo sekcie. maly prisiel domov, dala som nutrilon a jedol a jedol...teraz ma 15 mesiacov a je zdravy ako rybicka. takze NR odborne ok, ale asi by som tam druhy raz rodit nesla. ked sa neda kojit, tak sa neda, ale tam to proste neakceptuju.

poisonblu
25. nov 2011

@elenita74 ja nechapem, co im na tom kojeni tak zalezi..xy deti je odchovanych na umelom mlieku..ja mozno tiez nebudem mat mlieko, pretoze velmi malo pijem...mam sice take kvapky, ktore tvorbu mlieka podporuju a zaroven su dobre pre babatko na brusko, tak uvidim, pred porodom ich asi nasadim

bosacka
25. nov 2011

@poisonblu - ja som mala dojem, ze im na kojeni az tak nezalezi 😒 teda deklarovane bolo ze ano, ale realne mi nepomohli, kazda sestra hovorila ine... mne sa ta podpora kojenia zdala skor slaba

callex
25. nov 2011

@zuzik270 co viem v NR sa neda zazmluvnovat..najdes tuto info aj v porovnaniach porodnic na Sk.

katema
26. nov 2011

@babatienko27 ahojky.. ano, mala som Ravingera. ja som ho nemala zazmluvneneho nahoda to bola 😅 - mal sluzbu.. ked som sa sestriciek opytala, ktory dr. bude mat sluzbu a povedali, ze dr. Ravinger az som ozila 😀 a mozem len a len odporucit.. nielen velky odbornik ale doktor s velkym srdcom - naozaj sa velmi pekne staral, pomahal a podporoval. Mala som spinalnu anestezu a musela som rodit cisarskym, lebo som sa neotvarala ☹ kontrakcie boli a ja vobec neotvorena a vyvolavacky nerobili dobre na srdiecko malickej, tak dr. Ravinger prisiel a povedal, ze viac nas trapit nebude a urobime sekciu.. nie, rana nie je velka, uz sa vonkajsia rana nesije, ale davaju sa cvoky, ktore sa cca po 4 dnoch vyberu.. pekne sa hoji a zmensuje 😉 a ty by si mala rodit sekciou? ci este nevies?
drzte sa 😵 pekny den.. papa

katema
26. nov 2011

@poisonblu ja nie som zastanca dojcenia, tiez som nazoru, ze deticky mozu vyrastat aj na UM, ale ako mozes uz teraz vediet, ze nebudes mat mlieko? 😨 ja som tiez minimum pila v tehotenstve a ani som ziadne apotheky nebrala na podporu mlieka.. az ked sa mala narodila.. kupila som si caj, vynimocne som si dala vineu 😉 , a pri dojceni som bola nutena pit, lebo ten pocit, ked mala zacne tahat som myslela, ze vyschnem 😀 neuveritelny pocit smadu som mavala 🙂 ved uvidis.. kazdopadne drzim prsteky 😉

katema
26. nov 2011

@zuzik270
@callex
ano, da sa zazmluvnit - stoji to cca 215 € 😉

callex
26. nov 2011

@katema a nie je to bezna taxa ako pozornost skor? lebo fakt na webke udavaju ze v nr sa neda zazmluvit.

jasmi289
26. nov 2011

@callex ja som tam rodila pred 7 týždňami a viem o tom,že sa zazmluvniť lekár dá....chodila som do rizikovej a bolo to tam normálne vyvesené...čo viem ja,ak by si mala zazmluvneného a začala by si rodiť a on by nemal službu a nedostavil by sa,peniaze by ti boli vrátené....aspoň tak to tam baby hovorili....

babatienko27
26. nov 2011

@katema dakujem velmi mi to pomohlo.este neviem ako budem rodit , len 8.12 to bude 31tt ze zaciatok 8 mesiac idem na kontrolu , lebo mi pre 4 dnami zistil Cs 3 cize krcek uz zacal skracovat takze ja si myslim ze s otvaranim nebude problem mozno aj pojdeme uz v 36tt n ja odvtedy lezim Pn ako nakazal a modlim sa za kazdy zacaty den a pevne verim ze sa stav nezmeni mal by mi robit aj prietoky v tom tyzdni takze uvidim ale velmi ho chcem k porodu aspon trochu kludu a istoty

callex
26. nov 2011

@jasmi289 hmm a ma vyznam si lekara zazmluvnovat? vsetky peniaze nie su pre neho..cast ide na nemocnicu a cast na lejkara tak sa nedivim ze to velmi nechcu robit.skor im vyhovuje rokmi zabehnuty iny system.

mozem otazocku ohladom babetka: co mu tam treba zobrat na oblecenie?co poskytuju a co nie? kolko ks jednorazovych podloziek je dost?

jasmi289
26. nov 2011

@callex ja by som si osobne lekára nezamluvňovala....presne ako píšeš ty som toho názoru....ja som "rodila" 2
dni,takže sa to tam dosť premlelo a pôrodné asistentky aj doktori boli úplne v pohode.Nakoniec som išla sekciou aj tím na operačke bol super 🙂
Pre miminko potrebuješ vlhčené obrúsky,plienky,zober si pre istotu aj svoj dudlík,ja som brala aj 3 čiapočky predsa keď pôjdeš na návštevy tak tam pri dverách dosť prefukuje a mala som tenšiu deku pre malú.
oni ti dajú pre bábo všetko erárne,na oblečko sa ti ani neoplatí brať z domu,teda len keď pôjdete domov z nemocnici.
ja som si brala 5 ks podložiek,ja som dosť krvácala takže mi to bolo aj málo a museli mi ešte priniesť....ale myslím,že max. 5 ti stačiť bude,radšej viac ako menej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre