• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

3. decembra 2016 
@callex a ešte som zabudla,rukavičky ak bude treba aby sa ti bábo nepoškriabalo....
26. nov 2011 o 14:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@25nikolla Ahoj,takze babatka sa mozu ukazat len cez sklo,von na chodbu sa nemozu brat.Nechaju sa vnutri a ty mozes vyjst na chodbu.Je tam dost prievan ked su otvorene dvere, :unamused:
Pre babatko potrebujes len jednorazove plienky a vlhcene obrusky.Oblecenie pre male daju oni.Ja som mala este deku,keby bolo chladnejsie.A oblecenie pre babo staci ked ti prinesu v den odchodu domov.
A jednorazove podlozky su urcite potrebne,to pytaju hned ako ta privezu z porodnej saly,Mne stacili 2kusy.
26. nov 2011 o 17:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marvis dakujem,aspon budem v obraze :slight_smile:
26. nov 2011 o 18:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasmi289 mam 6ks podloziek tak to bude hadam dost.treba aj latkove plienky?pod hlavicku a na balenie na siroko?
26. nov 2011 o 19:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marvis a do tej návštevnej miestnosti medzi šestonedelím a novorodeneckým nemôžem ísť s bábom?
26. nov 2011 o 19:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kočky dnes mi známa,detská sestrička povedala,ze na nadštandarde v nitre je nejaky bacil,ze im odtial prislo babatko samý pľuzgier...tak super na tom je,ze ja sa tam chystam bud dnes,alebo zajtra,ked to na mna pride. a chcela som nadštandard... :frowning2:
26. nov 2011 o 19:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@callex jasne, že lekari nechcu veľmi zazmluvňovať, lebo z tych penazi im ide iba mala časť a zvyšok zostáva nemocnici. Su radšej, ak im dáš do vačku, to je všetko ich. A nemaš i tak istotu, že sa nič nestane. Zazmluvnený lekár či inak vybavený Ti nezaručí, že všetko bude ok.
27. nov 2011 o 08:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@romcha treba si vziat so sebou deinfekčný a všetko si prestriekavať napr. Desprej. A čo najviac mať babo pri sebe a najmemenj ho dávať sestričkam, aby bolo s malými rómami čo najmenej, lebo cigánok rodí v Nr veľmi veľa.
27. nov 2011 o 09:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@callex podložky ti stačiť budú jasné,nie látkové plienky som myslela,tie nepotrebuješ tie dávajú erárne....pampersky,alebo aké budeš chcieť používať.
27. nov 2011 o 09:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jasmi289 vdaka za info. :wink:
27. nov 2011 o 09:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@romcha potom cakame na tvoje zazitky...a vela stastia a nech to dobre dopadne.
27. nov 2011 o 09:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marvis a kde tie jednorazove podlozky kupim normalne v lekarni???ci v detskom obchode
@poisonblu myslim ze kojenie je dost o psychiky ked si budes vraviet ze kojit nebudes tak asi vazne nebudes ale drzim palce aby sa mliecko rozbehlo a ake kvapky to mas doma?? ja som nieco nazhliadla v casopise ale moc tomu nejak neverim....kamoska mi vravela ze je super caj pre dojcacie zeny obcas vinea a sestricka u gyn. mi odporucila pivo 10-ku :grinning: ze uz aj teraz si mozem dat a potom aj po porode je super babetka lepsie spia a mliecka je viac no vyskusam
@romcha teeda no to mas ale stastie ale myslim ze to tam musia nejak vydenzifikovat aby ta izba bola pouzitelna nie???
27. nov 2011 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@naty1987 tie podlozky kupis už aj v tescu, dm, kauflande, ja som vineu zacala pit už v porodnici a pijem ju doteraz a aj caj pre kojace matky,myslim ze mi to celkom pomaja lebo maly bude mat 5mes a stale ho iba kojim,tiež som tomu caju moc neverila ale pomaha mi. musis sama zistit :wink:
27. nov 2011 o 10:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@romcha Potvrdzujem bacila v NR, malinky mal pod pazuskou 2 cm zahnisany pluzgier, na nadstandarde sme boli len 1 poslednu noc...mal len tento jeden, uz to ma vysusene od vodicky od pediatricky. Dufam ze sa mu uz nic nevytvori.
28. nov 2011 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj mi sme nelezali nahodou spolu na izbe lebo taka povedoma si mi ako keby sme spolu lezali na izbe
28. nov 2011 o 15:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dazdovka rooming sa mi tak zda ze tam neni ano deti odnasaju prec ale podla toho ako by ste isli rodit lebo ked budete rodit normalne tak vam donesu dieta za dve hodiny a ked sekciov tak tusim az na treti den
28. nov 2011 o 16:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@callex a odporucam aj antibakterialne mydlo, ktore netreba zmyvat vodou :wink:
29. nov 2011 o 11:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@katema mam tekute detox..a este teda pribalim aj dezinfekcny gelik.vdaka.
29. nov 2011 o 12:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kocky a ako je to je plienockami co donesem babu do nemocky to odovzdavam sestricke , lebo som pocula ze mozem doniest pampiesrky a babatku daju aj tesco plienky co maju po ruke ze niektore ciganky tam donesu hocjake plienky a tam to nerozdeluju ze druhe dostane napriklad moje je to pravda ci ako to je ?? velmmi dakujem
29. nov 2011 o 16:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@misi76 Nie babo musi ostat na sestonedeli,ale ty mozes vyjst von na chodbu.babo mozes ukazat len cez sklo.
29. nov 2011 o 19:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@naty1987 daju sa kupit aj v lekarni,ale aj bezne v obchode,.napr.tesco,hypernova.alebo aj v drogerii.Ja som ich kupila v hypernove,Bolo ich tam 5ks.
29. nov 2011 o 19:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzinr děkuji za informace. Poprvé jde trošku o strach a že nevím, do čeho jdu. Pokud mě čeká v budoucnu další porod, zvážím i bez epi
29. nov 2011 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babatienko27 - moja mala vzdy take plienky, ake sme priniesli a ked mi vracali balik+vlhcene, bolo na nich poznacene cislo izby a postele. mozno sa niekedy stane, ze daju inu plienku, ale standardne to nerobia
29. nov 2011 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babatienko27 ty mas plienky pre babo u seba na izbe,ked ti ho idu kupat alebo beru preč pytaju si plienku, mne sa raz stalo ze som dala pampers a maly mal nejaku inu ale neriesila som to bolo to iba raz,a ked som to zbadala rychlo som si ho prebalila zas do svojej :grinning: alebo ked ti zoberu vlhcene obrusky mne tam nane napisali priezvisko maleho
30. nov 2011 o 09:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby chcem sa spytat v com ste boli pobalene do nemocky..mne to vychadza na kufor kde mam zvlast tasku s vecami na porodnu sal a potom veci na 600nedelie a pre babetko.len nechcem aby sa na mna krivo pozerali ze s cim som sa to dotrepala...ale zase mat tri zvlast tasky sa mi tiez nechce terigat.
30. nov 2011 o 10:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@callex ahoj, ja som pobalená v jednej veľkej cestovnej taške (tú som si kúpila origoš na túto príležitosť) a na pôrodný sál v menšej, len také najnutnejšie veci a potom plienky do ruky. A manžel pri odchode donesie veci pre drobcov. Tiež som sa nechcela baliť do kufrov, tak som si kúpila tašku a pri cestovaní s deťmi ju aj využijem.
30. nov 2011 o 16:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babatienko27 mne sa tiež nestalo, že by mal malý nejakú cudziu plienku, vždy ked ho zobrali na dlhšie, tak si plienku odo mna vypýtali a na vlhčené utierky napísali priezvisko.
@callex ja som bola pobalená vo velkom kufri a zvlášť tašku na sálu, nemusíš sa báť, že by sa krivo pozerali, ono sa tých vecí dosť nazbiera...domov som šla nabalená raz tolko :sweat_smile:
30. nov 2011 o 23:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babatienko27 mne sa tiež nestalo,že by malá mala inú plienku.Tak ako píšu baby,napísali si meno na vlhčené obrúsky a odo mňa si vždy pýtali plienky,Ale v tej vaničke,kde som mala malúa brali ju preč som vždy ešte pre istotu nechala 2 plienky a aj dudlík,keby niečo...
1. dec 2011 o 07:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mamicky co ste rodili v Nitre ktory porodnik Va rodil ?? a ste spokojne ??dakujem
4. dec 2011 o 17:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babatienko27 ja som mala pri malom dr.Lajtmana a bola som s ním veľmi spokojná..bol veľmi milý,všetko mi vysvetloval,rozprával sa somnou.aj sestričky som mala ok. :wink:
5. dec 2011 o 11:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok