Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

micicka
14. dec 2011

@danuska2568 mne vyslovene povedali veľa veľa vody a trochu coly, aby sa zabránilo bolesti hlavy - tak nedovoli mi hneď piť, ale po nejakom čase, ale bolo to ešte v tej dobe 24 hodín po. tak ja teda neviem, u mňa to bolo takto

callex
14. dec 2011

@zuzik270 staci kopia sobasneho listu takisto kopiu preukazu poistenca si urob.
@naty1987 monitor dychu sa poziciava napol roka a stoji to tusim 36,50 .

cukruska1920
14. dec 2011

@babatienko27 mna rodil Dr. Obert...maaaaaaaaaaaaaaaaaaximalna spokojnost... je to velmi velky odbornik a hlavne je lekar so SRDCOM

ninka23
14. dec 2011

@naty1987 Je to 40 € na pol roka. Požičiavajú na novorodeneckom oddelení. Pred prepustením sme mali poučenie o starostlivosti o dieťa s novoroden. doktorkou a tá nás informovala. 😉

katema
16. dec 2011

@danuska2568 tiez mi odporucili pit colu po cisarskom..

callex
16. dec 2011

cola sa pije aby vam nezostalo zle a dostali ste rychlo spravnu hladinu cukru do tela.

danuska2568
16. dec 2011

@katema hm tak to ste mali teda dobreee mne tie sestricky hnusne nedovolili ani mineralku pit dovolili mi len cistu vodu pit bez bubliniek a to bolo o nicom takze ja som radfsej nepila nic to podla toho aku sestricku ste mali lebo tam niesu vsetky ochotna a hlavne novorodenecke hmm nepacilo sa mi tam na buduce by som radsej isla rodit do Novych Zamkoch ako do Nitry lebo kazdy hovori ze v NZ su ochotnejsie sestricky aj doktori aj novorodenecke sestry a ja som tomu najskor neverila ale ako vidim presvedcila som sa na vlastnej kozi ze je to cista pravda Nitra oproti Novych Zamkoch moze ist do kelu 😝 bohuzial je to smutne ale je to tak 😢

viera77
16. dec 2011

@danuska2568 nedá mi nereagovať.....presne ako píšeš, nevedela som sa dočkať, kedy nás s malou pustia domov. Otrasný prístup a neochota, samozrejme nie od všetkých, ale skúsennosť a zážitok mi stačia ešte na dlho a verím, že pri druhom dieťatku už budem o pôrodnici v NR rozmýšlať inak.

mitka2007
17. dec 2011

baby,ja mam otazku.preco maju niektore zeny po sekcii aj v bruchu vyvod,a niektore nie? 😲

zuzik270
17. dec 2011

@cukruska1920 Ano poznam ho, robila som tam sestričku, on by spravil pre pacientku uplne všetko. K pacientkam je velmi ochotny.

zuzik270
17. dec 2011

@mitka2007 O tom rozhoduje lekar, ktory Ta operuje, je to individualne a zavisi to od stavu pacientky a aj od lekara, ale je lepšie ked vyvvod teda Redonov dren tam mas, lebo Ti odsaje všetku prebytočnu krv, ktoru tam mas ked Ti dren nedaju je riziko, ze Ti tam ta zvyšna krv zostane, spravi sa podkozny hematom a moze mat ta zena časom problemy.

mitka2007
18. dec 2011

@zuzik270 dakujem 😉

cukruska1920
18. dec 2011

@zuzik270 sestricku??? tam som poznala skoro vsetky kedze som si tam doooost dlho polezala 🙂

callex
18. dec 2011

baby neplaste ma tu..doteraz sa tu tak pekne pisalo o NR porodnici a teraz poslednu dobu nic dobre.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danuska2568
18. dec 2011

@viera77 veru tak to je hrozny pristup aj to sa mi moc nelubilo ked volaktore upratovacky chodili po izbach skoro rano upratovat a porosviecovali nam po celej izbe a hned som bole hore aj s malym ale ten pristup hrozny a na sale je este horsi pristup povedala som si nikdy viac do NR nepojdem radsej pojdem niekde inde ale do NR nikdy ja som pocula ze v Novych Zamkoch su velmi dobre sestricky doktori a vsetci a hlavne ze su tam velmi ochotny ludia tak na buduce asi pojdem rodit tam

cukruska1920
18. dec 2011

@danuska2568 to je vacsinou vec nazoru ale byva to tak ze ako sa zeny spravaju k nim tak sa potom oni spravaju k zenam...

micicka
18. dec 2011

@callex neboj sa, ja som tu NR nemocnicu vychválila po pôrode, ale určite by to mohlo byť aj lepšie. ale ž eby boli neochotní sa povedať určite nedá. napríklad keď som lažela na pooperačke, sestričky mi povedali, aby mi mm priniesol vodu vo fľašiach so sosáčikom a keď som ju požiadala aby mi preliala colu do fľaše od minerálky, hneď skočila a prelievala - to len ako príklad 😉
určite to nie je 5 hviezdičkový hotel ale ani peklo.

viera77
18. dec 2011

@cukruska1920
@micicka ved jasne, na pooperacke by som lezala kludne aj tie 4 dni, fantasticke sestricky, aj modre z neba by vam zniesli a to doslova 🙂 Len potom po prevoze na sestonedelie uz to bolo o niecom inom. Skratka mam taku skusenost a viem, ze nie som jedina. A nesuhlasim, ze svojim spravanim som si to zavinila sama, jednoducho som asi trafila taku smenu ☹ Ale niektore sestricky, aj z novorodeneckeho fakt super!

cukruska1920
18. dec 2011

@viera77 to to si musela mat teda asi nejaku smolu lebo ja co som sa stretla so sestrickami tak boli velmi zlate... bola som po sekcii takze som sa ani hybat nevedela co ma vsetko bolelo a ako chodili okolo mna fakt zlate... stale chodili ci nemam bolesti, vlozku mi menili atd... fakt jedno krive slovo nemozem povedat

callex
18. dec 2011

@malinovka333 @micicka ved si tak aj hovorim...co najmenej ocakavaj...4dni vydrzis..hlavne ze budeme mat svoj pokladik na svete.ostatni nech si trhnu nohou no nie?

micicka
18. dec 2011

@callex presne ako hovoríš. aj keď nemalo by to byť tak, že si človek povie, že radšej nebudem čakať nič dobré alebo tie 4 dni nejako vydržím. ale čo narobíme 😒
ja som pred tým bola 2x v nemocnici, ale na gynekológii a veľmi som nadávala a preto som sa aj dosť bála, ale fakt to dobre prebehlo 😉
veľmi držím palce, aby si sem potom nemusela prispieť so zlou skúsenosťou. ale najhlavnejšie je, aby bol drobček v poriadku 🙂

callex
18. dec 2011

@micicka aj na gynde rano o 5tej upratovacka vynasala smeti..takze pohoda.to robia v ktorejkolvek nemocnici a to som ich par presla.a napokon budme radi ze nas ma vobec kto odrodit.

lenuska20
18. dec 2011

@callex teda ja som na šestonedelí ležala takmer 3 týždne a nemôžem sa sťažovať..určite sa báť nemusíš, sestričky sú milé, hlavne taká malá malá blondýna to je ako taký anjel...určite sa ničoho neboj a na pooperačke to bolo tiež super, ako spomínala @micicka tak sestrička sú velmi ochotné, mne napr prelievali vodu aj samé od seba bez toho, aby som ich poprosila 🙂

zuzuzaa
18. dec 2011

niekedy sa fakt čudujem, čo tu čítam. Rodila som v Nitre vo februári, ale nemôžem povedať ani pol slova. Ani na doktorov, ani na sestričky, či už na šestonedelí, alebo z novorodeneckého. Ja si myslím, že fakt si treba uvedomiť, že človek je v nemocnici a nie v nejakom hoteli na dovolenke. Určite by som išla znovu rodiť do Nitry.

shakti9
19. dec 2011

@zuzuzaa ano suhlasim s tym, ze to nie je hotel... ja som sa vzdy zastavala zdravotnikov, neznasala som notorickych stazovatelov, ale... nemam dobre spomienky ☹ nechcela som, aby sa ku mne spravali ako k malovanemu vajcu, ale tu asistentku, co som zazila, neprajem nikomu... nemala som pri sebe manzela, ale to ju neopravnovalo k tomu, ako sa ku mne chovala - vrieskala po mne (pichli mi vyvolavacku, lebo prave vtedy sa im to zrejme hodilo, kedze na vzdycharni som ostala sama, tak ma chceli "odrodit", cize mi len oznamili, ze idem rodit!!! nie ja som to oznamila, oni!!!), som utla, dietatko sa narodilo dost velke, co ma aj "dost bolelo" a ona to nechapala a davala mi to pocitit. Mesiac som sa spamatavala a hovorila si, ze nie som ta najhorsia zena na svete, co ma problem porodit dieta 😉 potom, ked som lezala po siti, riesila, ci som Mgr. alebo nie som, lebo niekde som to mala zapisene, inde nie... a mne to tak bolo jedno... a este po mne doslova revala, ako mam medzi nohami drzat lad po siti... tak... nechcela som tu pisat take podrobnosti, ale dost sa ma dotkol tvoj prispevok. verim, ze si mala prijemne zazitky, ale netreba aj pocity tych druhych, co nemaju prijemne spomienky hned bagatelizovat.

callex
19. dec 2011

@shakti9 tak to si zrejme vymakla tu blondinu Alzbetu ci ako sa vola o ktorej tu nik na ziadnej strane nenapisal dobreho slova.

silvuska267
19. dec 2011

@danuska2568 ahoj ja som bola 2krat v NZ a raz v NR ale podla mna sa to neda porovnat v NR je uplne skvele oproti NZ rodila som v maji 😎

zuzuzaa
19. dec 2011

@shakti9 nechcela som sa ťa dotknúť. Myslela som to tak, že naozaj som bola prekvapená, čo som sa tu dočítala. Ja napríklad nemám skúsenosť ani s tou "zlou blondínou", ktorú tu baby spomínajú. Je mi ľúto, že ty si mala zlé skúsenosti. S tým hotelom som to myslela tak, že do nemocnice sa človek neteší, ale keďže tam musí ísť, tak treba zatnúť zuby a vydržať to tam tých pár dní.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre