Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

shakti9
19. dec 2011

@zuzuzaa ved prave... ja som aj tak tam sla, dokonca som ani dopredu neriesila podla mna rozne zbytocne detaily, ani lekara som nezazmluvnovala a tak... myslela som, ze jednoducho to prezijem, nie som rozmaznana, necakam ziadnu familiarnost - aj by mi vadila, a verila som, ze ludia sa k sebe spravaju slusne, cakala som len odbornost, a k tej podla mna na mieste ako je nemocnica patri aj ucta k pacientovi.... cele tehotenstvo som mala super, aj vdaka mojmu gynekologovi a jeho sestre, aj na prijme boli fajn, aj na vzdycharni, az kym si prave nevymenili smenu... a potom ma ta zena uplne dorazila... som presvedcena, ze vdaka nej som aj o par mesiacov prestala kojit - dlho som si urovnavala veci v mojom vnutri... inak uz som vo svojich prispevkoch spominala, ze ostatne bolo o.k., hlavne ocenujem gynek. sestry. ked to mam zhrnut, neviem, ci by som sa kvoli tomuto jedinemu cloveku odhodlala este raz risknut porod v Nr porodnici.

shakti9
19. dec 2011

@malinovka333 no jednoducho ma nechutne ovrieskala - pri porode aj po nom, neda sa to tu opisat ani nechcem zverejnovat detaily mojho porodu,.. nikdy som sa nestretla s takym pristupom v nemocnici, ani predtym, ani potom... vidis, ako dokaze jeden jediny clovek pokazit par dni...

shakti9
19. dec 2011

@callex nie, nie, ta bola na sestonedeli, ja som hovorila o porodnej asistentke. Na sestonedeli ok 🙂

callex
19. dec 2011

@shakti9 kamoska rodila nedavno a takisto spominala nejaku co po nej pocas celeho porodu vrieskala.a ine hrozne veci.tiez to bola blondina.

shakti9
20. dec 2011

@callex inak hej, taka starsia, tak to asi mala smolu na asistentku, ako ja ☹ baba predo mnou mala skvele zenske, aj jej zatlieskali po porodfe, mile , nie? 🙂

callex
20. dec 2011

@shakti9 tak to mohlo byt super.neviem preco ale taki ludia ako spominane sestricky by nemali robit na porodnici.ved ako sa jedna zena moze tak spravat k druhej a navyse takej ktora rodi a je plna hormonov a emocii ktore nou lomcuju..prvorodicky su dalej zmietane pocitom neistoty a plne obav ako zvladnu starostlivost o babetko a taka sestricka im teda na sebavedomi neprida.

shakti9
20. dec 2011

@callex no presne si vystihla moje pocity a do bodky moje myslienky... ale uz som predtym pisala, ze to, co sa mi nedostalo od zeny - dostalo sa mi od muza lekara, chytil ma za ruku po porode, bola to obrovska emocionalna opora, stale na to spominam... nie som ziadna padavka, fakt, ale necakala som, ze mnou porod tak zamava a nemyslim tym po fyzickej stranke - v tomto som uz na druhy den bola relativne v pohode, aj ked som si poriadne sadnut nemohla 😉 a pozeram, ze to mas "za par", a tiez budes mat dievcatko 🙂

callex
20. dec 2011

@shakti9 veru za par..este si hovorim nech drobcek vydrzi do vianoc...chcem papat vianocnu kapustnicu a od 26ho nech sa deje co sa deje...uz sa moze.

danuska2568
20. dec 2011

malinovka333 zaujimave ze ta druha upratovacka ani nezapalovala len to svetlo co je hned pri dverach co je zabudovane v stene alebo tak no a taka jedna nam nezapalovala na celu izbu zaujimave

danuska2568
20. dec 2011

@silvuska267 no ja som o Novych Zamkoch pocula ze je tam rodit lepsie ako v NR no mne sa v Nitre vobec nepacilo uplne o nicom v Nitre ani navstevy nemohli byt priamo na izbe uplne nic a v Novych Zamkoch mi rodila kamoska a ta hovorila ze v NZ kludne mohla dojst navsteva az na izbu takze ja si mislim ze to je uplne lepsie oproti Nitre . Skratka mne sa vobec nepacilo v Nitre fuj hnus otras a tie plesnive sprchy no humus teraz ich mozno uz aj opravili no neviem ale az hej bolo by na case a ten pristup no hmmm stacilo mi tam jeden krat rtodit a stacilo mi nikdy viac 😠 bohuzial ale je to tak no co uz sa da robit

danuska2568
21. dec 2011

malinovka333 ale nevies akom zmysle som to mislela heh

lucinka311
21. dec 2011

nuž, rodiť v NR bol teda zážitok, z ktorého sa budem spamätávať veľmi veľmi dlho :/...a ak raz nájdem odvahu mať ďalšie bábenko rozhodne už nechcem rodiť v tejto nemocnici...

attena
21. dec 2011

@cukruska1920 presne,lekar so srdcom dobry clovek

attena
21. dec 2011

@babatienko27 ja som rodila prirodzene v NR a to 2x

danuska2568
21. dec 2011

@cathrin ked sa smiem opytat ktora upratovacka mala reci ako vyzerala lebo ja tam jednu poznam

danuska2568
21. dec 2011

@lucinka311 hm to hovorim aj ja ze v Nitrianskej nemocnici rodit uz nebudem

attena
21. dec 2011

@ninka23 no 1 fitlopta strasne na vzdycharni 3 postele vsetky boli obsadene boli sme tam 3 no a 1wc katastrofa ked som rodila pred 14mi rokmi bola vzdycharen 3x vacsia ako teraz, zda sa mi ze po prerabke to tam vyzera horsie ako pred tym a to som sa docitala iba tu ze Ti daju vybrat porodnu salu ak nie je obsadena,to urcite,vsetky boli volne k ed som isla rodit a nikto sa ma neopytal do ktorej chcem ist,pekne ma zaviedli,ale porodna asistentka supeeeeeeeeeeeeeeer kocka Marcelka mozem ju iba chvalit,a na stranke nemocnici uvadzaju ze si mozme vybrat polohovatelnu postel ak chceme,to nie je pravda.2dni som lezala na sestonedeli lebo som uz mala termin,sprchy katastrofa hrdzave spinave,potomsom si po porode platila nadstandartnu izbu,keby som vedela ze sa nachadza vedla strojovnevytahu a kumbala upratovacky nikdy viac,okrem toho ze som tam boala sama a mala sprchu aj wc,ktora uz vyzerala o nieco lepsie ako spolocne socialne zariadenia,ziadne ine vyhody som tam nepocitila.Uz sa nechystamrodit,ale keby nahodou uz asi do Nitry by som nesla aj ked neviem kde je lepsie ale vsade hovoria a pisu ze v Banskej Stiavnici.

shakti9
21. dec 2011

@lucinka311 😉 co sa tyka odvahy zrejme ju este najdes, aj ja som si presne toto hovorila... juj, som rada, ze nie som sama, ktora euforicky nepreziva spomienky na porod a netvrdi "ake to bolo krasne a super..." xixixi ...a nechce sa ti podelit so zazitkami?

ninka23
21. dec 2011

@attena Na šestonbedelí sú 2 sprchárne - 1 bližšie ku vchodu , prerobené, priestranné a 2 staré neprerobené na konci chodby.

attena
21. dec 2011

@ninka23 no do r...i ja som bola v tych starych

ninka23
21. dec 2011

@attena Ani Ja som o tých nových nevedela, ale povedala mi to jedna sestrička a Ja som nové sprchy mala aj bližšie k izbe.

attena
22. dec 2011

@ninka23 ale vidis,to tie ostatne sestricky nemozu byt ochotne ako ta 1 co to tebe oznamila,ze tam existuju aj lepsie sprchy 😠

callex
22. dec 2011

@lucinka311 veru hodilo by sa napisat ze preco uz nie NR?

lucinka311
22. dec 2011

@shakti9 , callex - v Nr uz nie hlavne "vdaka" pristupu niekorych jedincov z personalu. Nie som z cukru, a ako kazda maminka som bola pripravena na to, ze porod je hlavne o bolesti a radost pride az potom 😉 ...ked mi vsak sesricka po 16 hodinach bolesti, kedy som vazne nevladala uz ani dychat, po surovom stlaceni brucha odvrkla, ze ho mam makke - ergo nic ma neboli, skoro som odpadla. Potom si neodpustila prednasku o nezodpovednych matkach ako ja, ktore pridu absolutne nepripravene a devat mesiacov sa vlastne ani nezaujimaju o to, ze su tehotne :/...rano o piatej som mala dostat antibiotika, ked som sa na ne o deviatej pytala - kazdy sa tvaril, ze jeho sa to netyka. O epiduralku som doslova zobrala - s tym, ze si ju samozrejme zaplatim - na to som dostala odpoved, ze si ju mam teda pichnut sama, alebo niekoho zohnat, kto to urobi - vsak kde oni na to zozenu anesteziologa 😒 .Na druhy den po porode (namiesto spontanneho to bola sekcia :( )sa ma lekar namiesto na zdravotny stav opytal na to, ci som slobodna alebo vydata. Ked si vypocul, ze slobodna, len prevratil oci a ironicky zatiahol - duuuuufam, ze vas aspon lubi ... Ani nehovorim o tom, ze dostat nejaku odpoved od lekara - to uz moze clovek hovori o zazraku - pridu odmelu si svoje medzi sebou a to, co hovori pacient absolutne nikto nepocuva...To je len par perliciek, ktore ma uistuju v tom, ze v NR uz NIE!...zeny po porode maju co robit samy so sebou, hormony sa s nami hraju, ako sa im paci a urcite ziadna z nas nepotrebuje, aby sa k nam niekto spraval ako k handram. To, ze nie som vydata, neznamena, ze nase dieta nebolo planovane, to, ze nemam na obcianskom tiul este neznamena, ze som primitiv s ledva ukoncenou ucnovkou - mozno si len na to nepotrpim (hned ako sa mi podari - pojdem si ho tam dat - lebo pre vela ludi tych par pismen pred menom znamena, ze clovek ma vacsiu hodnotu :( )...ale aby som nebola len za kriticku a nehadzala vsetkych do jedneho vreca, samozrejme tam boli sestricky aj lekarky vyslovene zlaticka - hlavne na novorodeneckom. Krasne sa nam starali o tych nasich anjelikov a boli velmi velmi ochotne v comkolvek pomoct, ci poradit 😉

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

shakti9
22. dec 2011

@lucinka311 :( no vidim, ze si si svoje tiez uzila ... z vlastnej skusenosti viem, ze sa s tym budes nejaky cas vyrovnavat, ale "co nas nezabije, to nas posilni" 😉 ... mam dojem, ze si mala presne tu asistentku co ja, poznavam ju v tom chovani a reciach... dlho som mala na nu tazke srdce... chcelo to cas, ale uz na nu kaslem konecne 😉

lucinka311
22. dec 2011

@shakti9 no moze byt - baba jaga premudrela, co isto sama porodila bez vzdychnutia aspon osem deti, ked sa tak vyzna 😠 ...veru treba co najrychlejsie zabudnut a uz sa len tesit z tych malinkych zazrakov, co sme si priniesli domov 😉 :*

ninka23
22. dec 2011

@lucinka311 S tými titulmi máš pravdu. Tiež som si všimla, že baby čo mali uvedené tituly gynekológovia oslovovali pani doktorka, pani magistra a pod. a ostatné oslovovali po priezvisku. Ale doktorky z novorodeneckého oslovovali všetky mamičky priezviskom. Nerobili žiadne rozdiely 😉

lucinka311
23. dec 2011

@ninka23 presne ako hovoris...;)

zuzik270
24. dec 2011

@lucinka311 Ako vyzeral ten doktor , čo sa ŤA pytal, na to, či si slobodná alebo vydatá? Mám taký typ, jeden by tam toho bol schopný.

lucinka311
25. dec 2011

@zuzik270 taky starsi sedivy pan 🙂)...

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre