Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

micicka
15. mar 2012

@nc podľa mňa sa dr. Obert zajednať nedá. ja som jeho pacientka aj som sa ho na to pýtala a povedal, že to nejde 😒 mne to vysvetlil tak, že jednoducho by to všetko nestíhal

poisonblu
15. mar 2012

ja som citala na niektorych strankach, ze v NR sa lekar k porodu neda zajednat..ale kamoska mi vravela, ze ona mala objednaneho za 300 eur, ale ze aj tak rodila skor a on bol vtedy na dovolenke, tak mala sluziaceho dr.

bambulka1010
15. mar 2012

Ahojte baby. Tak sa pridávam k vám. Idem rodiť do Nitry, termín mám síce až 4.5.2012. Ale chcem sa dať objednať skôr. Mala by som rodiť normálnym spôsobom nie cisarakom. Tu v TO nemocnici ma odmietli rodiť normálne pretože mám problémy so srdcom a v nemocnici je iba 1 kardiológ-keďže potrebujem pri pôrode kardiológa tak je to dosť biedne. Tak mám odporúčané rodiť v Nitre abo v BA. Chcela by som sa dať objednať okolo 23.4. Dúfam, že sa to tak bude dať, že mi dajú vyvolávačku, aj keď nebudem mať ešte kontrakcie. Sa bojím toho, že do toho 4.5 by som nevydržala. a nedobehla by som potom do Nitry do pôrodnice. Môj priateľ pracuje v Nemecku a na aute by som veru nešla, keby ma to chytilo. Som zvedavá ako to všetko dopadne. Len dúfam, že sa budem môcť dať objednať a nepovie mi doktor, že nech si počkám na kontrakcie.

nelinka0401
15. mar 2012

@bambulka1010 dá sa objednať tá nadštandartná izba.tuším tam môžeš byť aj skor ako budeš rodiť.pekne si tam počkáš na ten deň 🙂

lenuska20
18. mar 2012

@nc mne ako svojej pacientke povedal, že to nejde, lebo má toho moc a nestíhal by

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2 , vysielaci čas zatial nie je uvedeny

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

lenka_tomi
2. apr 2012

@nc Ahoj, ja som si až teraz všimla tvoj príspevok. Aj ja mám, resp. som mala termín na 1.4. A v tento deň mal pán Dr. Obert službu. Najbližšiu má 4.4.

nc
2. apr 2012

@lenka_tomi ahoj no vyzera to tak ze sa mozno stretneme toho 4.4. lebo 1.4 som nerodila 😀

No mne povedal ze ked nahodou nebudem rodit 1.4 tak mam prist toho 4.4. do nemocnice na to rizikove oddelenie. Nevies ako to potom prebieha ked tam dojdes, To asi znamena ze mi to budu vyvolavat ci nie? A nepovedal ti nahodou kedy tam mas dojst ci rano alebo popoludni? No dufam ze tam bude cely den keby to nahodou na mna prislo 😀

lenka_tomi
2. apr 2012

@nc stretnutie je dosť pravdepodobné, lebo sa nejak na pôrod stále necítim. Taký vnútorný tušák. Mne v poslednej poradni (minulý štvrtok) dali výmenný lístok a je tam škrabopisom napísané "prosím zaradiť do RA" a ešte niečo , to neviem prešítať ale niečo v tom zmysle že 40 týždeň a urobiť asi CRT (či aká je to skratka-na sledovanie ozviev plodu a kontrakcií) a odsledovanie prietokov.
To s tým vyvolávaním, určite robiť nebudú. Uvidíš podľa vyšetrenia čo povedia.
Pýtala som sa inak sestričky, kedy je tam vhodné ísť a odpoveď bola,že je úplne jedno kedy tam človek ide, lebo je tam stále nátresk.
A Obert má toho 4.4. celodennú službu, to mi hovoril sám, takže keď náhodou to na nás príde, budeme mať šťastie, lebo tam budeme mať svojho doktora. Aspoň teda pre mňa by to bolo dobre, lebo by som chcela, aby som rodila pri ňom, keďže ho osobne poznám a aj bábätko 🙂

nc
2. apr 2012

no ja by som bola tiez rada keby tam bol lebo tiez si myslim ze je asi najlepsi z tych co tam su.
No co sa tyka toho citenia ani ja sa na to necitim, ale dufam ze to na mna prijde toho 4.4 lebo potom je vlastne uz velka noc a nemyslim si ze bude mat sluzbu.
Nevies nahodou kedy ma dalsiu? vies mi povedat ci on byva v nemocnici kazdy den doobeda ?

No mne ani vymenny listok nedal len do knizky mi napisal ze mam ist na to rizikove. J a som sa zabudla spytat ze kde presne sa ma ist , myslim tym ktore poschodie a cislo dveri.
A beries si aj tasku zo sebou? ja si asi zoberiem vsetko keby ma tam chceli nechat. 🙂

zuzanaapeter
5. apr 2012

Baby prosím Vás chcem sa spýtať ako je to s kontrolami v 9 mesiaci. Ja som volala najprv na gynekológiu potom ma prepojili na pôrodnicu a potom na oddelenie rizikovej gravidity a nikto mi nevedel povedať ak chcem rodiť v Nitre či mám chodiť posledný mesiac do poradne tam alebo ku svojmu lekárovi. Ešte sa chcem spýtať či sa dá rodiť epidurálom alebo s použitím dianatal gelu. Aj lekára som si chcela nejako dohodnúť ale vidím, že tu to asi nejde.
Ďakujem Zuzana

kika1111
5. apr 2012

@zuzanaapeter epidurál v NR nedávajú, na ostatné ti odpovedať neviem 🙂

malinovka333
8. apr 2012

@zuzanaapeter tvoj doktor by ti mal povedat kam mas chodit na kontroly,a ked nie tak sa ho spytaj.

bambulka1010
9. apr 2012

@zuzanaapeter Tak v tomto ti viem poradiť, tiež som teraz v 9 mesiaci. A budem chodiť na rizikovú poradňu do Nitry, a som od Topoľčian. Tak rizikovú poradňu majú každý deň okrem utorka, od 09:00....Prvý krát sa netreba objednávať, ony si ťa pozrú atď, a potom sa bude chodiť tam každý týždeň to už ti budú písať, kedy máš prísť. Ja tam idem teraz v stredu prvý krát. Potom ti môžem napísať aj viac. Že ako to všetko prebiehalo. Som bola na poradni u mojej gyn. a tá ma pozrela, a malinká už má zostúpenú hlavičku, tak hneď mi dala aj číslo aby som tam zavolala a aby som tam šla. Hneď v ten deň som tam aj volala. Inak som nebola ešte ani na monitore, ani streptokoka mi nestihla moja dokt. spraviť a ani posledný ultrazvuk, že to mi už spravia tam. Dúfam, že si ma tam hneď nenechajú a nebudem ešte otvorená.

susi201
16. apr 2012

ahojte . neviem sa rčozhodnut kam ridit .. ci levice alebo nitra ... nevie mi niekto poradit .. ako to je je vlastne v nitre je tam dobre .. dobry pristup... a tak vsetko? ako jeto je d by som bola v nadstandartnej izbe s navstevami .. navstevy su s babatkom alebo bez neho ? na izbu sa moze ist kedykolvek ......

boska79
16. apr 2012

@susi201 v prvom rade tam, kde sa postaraju o dietatko... uz neaky nadstandart - ten nechyba. vsetko to tu bolo popisane... v nr s navstevami pobiedne, co asi jedine minus...

susi201
17. apr 2012

@boska79 ani mne nadstanart nechyba ale ja ked som v leviciach videla ked som porodila ze je tam kapec ciganok tak ja len kvoli tomu ze som mala sama pre seba kupelku a zachod ...pre to je to dobre .. neviem ako sa staraju a aky je pristup a starostlivost o dietatko v nitre tam by som chcela aj ist ale nepocula som na nitru ziadne chvali ... ti nevies ako tam je ?

kika1111
17. apr 2012

@susi201 pôrodnicu si vyber podľa toho, ako sa bude mať tvoje bábätko..ak bude predpoklad nejakých komplikácii, nízkej hmotnosti, alebo niečoho, tak si určite vyber nitru.. ak bude bábo ok, tak kľudne zostaň v leviciach.. v Leviciach sú vraj slabí pediatri - to mám z moc dobrého zdroja.. ak bude bábo potrebovať pomoc, tak choď do NR, dostane lepšiu starostlivosť..

naty1987
17. apr 2012

@bambulka1010 ahoj aj ja rodim v NR a uz si tam bola na poradni??? ja idem teraz v stredu este k svojmu dr. tak som zvedava ze co mi povie a tebe nerobili test na streptokoka??? 😕 to uz mali nie???
a ked mas so srdcom problem nechaju ta odrodit normalne?? a este jedna otazka ze aky je to problem nieco s chlopnou ci nieco vaznejsie??
prepac ze sa tak vyzvedam ........

bambulka1010
17. apr 2012

@naty1987 Ahoj, ano už som bola na poradni, zajtra tam idem druhý krát, tak som zvedavá čo mi povie. Chcela by som sa jej opýtať, že či nemôžem ísť cez vyvolávačku. Mám už len pár dní do pôrodu, a nechcem to nechať na náhodu, keby ma to chytilo doma, bo sa tam nemám ako dopraviť. A záchranka ma odvezie len do najbl.nemocnice, a tam ma rozrežú ako žabku. Tak preto to chcem tak plánovane. Na streptokoka mi robila až v Nitre, moja gyn. už nestihla, bo sa zľakla že sa rýchlo otvorím, a aby vedeli o mne hlavne v tej Nitre, že čo a ako. Práveže som bola na vyšetrení v BA v Národnom ústave srdcovo cievnych chorôb a tam mi povedal doktor, že pre mňa aj pre malinkú bude lepšie, keď budem rodiť normálne. A že aj do budúcna. Mávam tachykardiu srdca, ono to nie je niečo načo sa umiera alebo niečo podobné, len to je nepríjemné-mávam vysoký tep. A možno pôrodom sa mi to aj upraví, a ak nie, tak ma čaká operácia. Ale to je tiež bežná vec. Tak to nie je nič také. Aj v papieroch od neho mám písané že rodiť normálne. Ale keď som bola v stredu na poradni tak mi povedala, že keď malá ešte narastie, tak aj tak budem musieť ísť cisárskym, bo mám úzku pánvu. Malá má teraz cca 3 kg. Ty máš kedy termín?

susi201
18. apr 2012

@kika1111 takze mi odporucas nitru? je tam lepsia starostlivost o dietatko? je to tam lepsie celkovo?

kika1111
18. apr 2012

@susi201 určite je nitra lepšia.. aj čo sa týka pôrodnickeho oddelenia, aj pediatrie..

anihra
18. apr 2012

Nemáte nejaké informácie ako je to v Nitre s epiziotómiou u druho a viac rodičiek? Prvé bábo som odrodila v Nitre v r. 2010, mala som šťastie, slúžil dr. Obert a výborná pôrodná asistentka, takže sa nemôžem na nič sťažovať. Strašne zle som však znášala ten nástrih, šitie a následné hojenie. Viem, že v niektorých nemocniciach na Slovensku sa snažia už druho a viac rodičky ušetriť nástrihu a v niektorých naopak nastrihávajú všetky rodičky. Tak preto sa pýtam, či nemáte nejaké osobné, alebo sprostredkované skúsenosti ako je to v Nitre.

malinovka333
18. apr 2012

@anihra kamarátka rodila druhý krát v nitre a nenastrihol ale sa chudatko dotrhala, takze to asi nezavisi ci si prvo alebo druhorodicka

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 ahoj, čo si vybavila ohľadne toho pôrodu?? teda ak si ešte neporodila..ja by som totiž chcela ísť rodiť skôr - ukončený 38tt sa považuje za donosené tehotenstvo, nechcem čakať viac.. a tiež mám tachykardiu.. včera som bola na poradni ale bol tam zastupujúci doktor Lajtman a ten ma aj s meraním bábätka a mojím obliekaním/vyzliekaním odbil za 10 minút, vôbec sa s ním nedalo rozprávať.. ☹
nevieš ako je to v prípade, že chcem porodiť v 39tt?

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 Ahooj. No tak ty si taký istý prípad ako ja. Nevybavila som vôbec nič, ja som sa na to pýtala,aj som prosila doktorku, či by sa to nedalo cez vyvolávačku, ale ony vyvolávačku nedávajú respektíve dávajú ale až po termíne. Takže treba čakať. Som ju tam inak ukecávala asi 10 minút, že či sa to nejako nedá, bo že keby ma to chytilo tak ani neviem koho budem zoháňať na odvoz do Nitry. Pretože som od TO. A záchranka by ma zobrala len do TO do pôrodnice a nie do NR. Tak mi povedala, že tak okolo termínu má môžu dať ležať do nemocky, no ale keď pôjdem aj 3 dni pred termínom a náhodou budem prenášať ešte tak no zbohom, nemocnice sa nezbavím. Tak som zvedavá. Aj ja ti teraz prejavuje tá tachykardia? Ja som bola počas tehu 3x na to hospitalizovaná. A v tej Nitre ma fakt toto dorazilo, bo v Partizánskom keby poviem, že či mi dajú vyvolávačku, tak tam by mi kázali na druhý deň prísť už s kuframi. Teraz čakám čakám čakám. A malej sa nechce akosi ísť von.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 no mne sa tachykardia prejavovala hlavne na začiatku tehotenstva, teraz už veľmi nie, lebo užívam dosť veľa magnézia 3x denne 500mg. ale aj ako decko som mávala takéto problémy a to som brala originál tabletky na srdce dva roky.. NR pôrodnica ma už rozčuluje, tam nič nevybavíš, nijak ti nevyjdu v ústrety.. :(

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 No aj ja som to mávala tak na začiatku tehu. Aj som bola v BA v tom Národnom ústave srdcovo cievnych chorôb. Ja neužívam teraz nič. Už aj magnézium, ktoré som užívala tak mi povedala, že už teraz pred pôrodom aby som to vysadila. Ja som nebrala nič, bo môj doktor keď som šla k nemu, tak ma nikde ani neposlal na vyšetrenie ani na sono srdca nič. A povedal, že mi nič nie je. A všetko mi to potom začalo ako som zostala tehotná. Tak v nemocke mi spravili sono srdca. A až potom vedeli, že čo a ako. Tak môj dok. mal zanedbanú liečbu. A keby sa to zistilo včas, tak som mohla ísť už dávno na operáciu, a bolo by. Teraz by som nemusela chodiť ani do Nitry a mohla som si to odrodiť tu v TO.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 ja ako decko 13 ročné som s tým ležala v nemocnici a teraz ked sa mi to vrátilo v tehotenstve tak ma obvodná poslala do kardio centra tu v NR. ale povedali, že kedže som tehotná, nemôžu s tým robiť nič, tak ked porodím a dokojím -ak to neprejde tak ma budú riešiť.. len ešte som nemala šancu prebrať to s mojim gynekologom, či to bude mať vplyv na pôrod..a henten debilko včera - nekomentujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre