• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

3. decembra 2016 
@kika1111 To povedali vlastne aj mne v tej BA, že keď som tehotná tak no čo s tým nič teraz nenarobia. A že potom keď dokojím, že aby som sa objednala na tú operáciu, aby som nemusela brať celý život na to lieky ťažké. Ja som to hneď hovorila gyn. A aj v papieroch z nemocky v TO mi vlastne napísali že rodiť na vyššie špecializovaných miestach-Nitra, Bratislava. A inak dokt. v BA mi do papierov napísal, že ideálny je pre mňa normálny pôrod, žiadny cisársky. Že aj to môže pomôcť mne aj malej. A ukončením tehotenstva mi môže skončiť aj problém s tou tachykardiou. Dosť možné, že pôrod normálny k tomu pomôže. Neviem u toho Lajtmana som ešte nebola. A že riziková poradňa, bola som tam 2 krát, a prvý krát som tam čakala 4,5 hodiny a teraz v stredu keď som bola tak 2,5 hodiny.
20. apr 2012 o 11:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 mne švagriná hovorila, že Lajtman berie "všimné" fľašu a asi 100eur.. inak na teba ani nepozrie poriadne.. jej sestra k nemu chodila a rodila u neho 2x jej kamarátka..prvý krát dostal "všimné" tak si ju všimol a druhý krát nedostal nič a hoci bol v nemocnici ked rodila, ani na ňu nepozrel, hoci to bola jeho pacientka.. som zvedavá, dokedy sa budem ja trápiť, lebo priemerná váha bábätka v 32 týždni je cez 2 kilá, včera nás pomeral na 1682gramov.. tak ja budem fakt asi aj prenášať, ak sa mi nepodarí vybaviť skorší termín..
20. apr 2012 o 11:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 ahaaa..no tak to je pekne. A na tú váhu sa absolútne nepozeraj, naša malá mala v 31 týždni 1417 gramov. A teraz v 39 týždni má už 3200 gramov. A bábo najviac priberá posledný mesiac respektíve posledné 3 týždne. Napr. ona teraz stále priberá za týždeň je dosť 300 gramov. A na mojej váhe sa nič nezmenilo už dobrý mesiac, mám stále toľko isto, všetko si teraz berie bábo. Aj ja som sa najskôr trápila s tou váhou, že či nebude malinké. Bo aj bruško som nemala veľké. Teda ani nemám, mám také akurát teraz :slight_smile: ale to dosť pozorujem, že za 3 týždni mi pekne podrástlo.
20. apr 2012 o 14:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 ja mám brucho dosť veľké..a pribrala som už 20kg! za posledný mesiac som nabrala 6kg - netuším ako.. ešte 2 mesiace?? to už ako budem vyzerať.. mne doktor hovoril, že nemám čakať, že porodím 4kilové dieťa, lebo ja sama som malej postavy..
20. apr 2012 o 15:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 ja som za celé tehu pribrala 10 kg. Ale ja som možno aj preto nepriberala, bo do 5 mesiaca som len vracala a nič poriadne som nezjedla. Takže tých 10 kg je za 4 mesiace. A najviac som pribrala v 8 mesiaci. A teraz v 9 už nič, možno pár gramov. Ale mne zas povedali, že nie som vôbec zavodnená, ja mám len čisté mimčo, plodová voda a placenta. Tak nijakú vodu v sebe čo mi sa mi udržiavala, tak preto bábo bude mať aj viac kilov, aj keď nemám veľké bruško.
20. apr 2012 o 19:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 ja som nevracala ani raz.. mne bolo práve vtedy zle, ked som mala prázdny žalúdok, takže ja som ani z postele nemohla vstať skôr, než som nezjedla aspoň sušienku.. :unamused: ale nevadí, dúfam, že to dám dole..
20. apr 2012 o 19:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 No ja som vracala každý deň v kuse 5 mesiacov. Malinká nás nechala potrápiť dobre :slight_smile: xixi.. ale jasné že dáš dole. už len koľko necháš v nemocnici a potom keď budeš s bábom chodiť von. Tak to dáš hneď dole, to sa báť nemusíš. Poznám aj také baby čo pribrali 30 kg. a za 7 mesiacov to všeeeetko dali dole.
20. apr 2012 o 19:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 dúfam, že to tak bude.. a inak od januára som bola na PNke - takže som bola stále viacmenej doma, aj preto sa to na mňa tak lepí..
20. apr 2012 o 19:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 Ja som bola na PN už od 12.10. a to som bola kvôli tomu srdcu. Ale aj tak by som nezvládla pracovať, keď mi bývalo tak zle, tak som bola aj rada. Ale tú nudu čo som zažívala no strach a hrúza :frowning2: a teraz sa už nemôžem dočkať. Dneska sa začalo niečo so mnou diať, nechcem predbiehať, možno len planý poplach tak nechávam tomu čas a uvidím :slight_smile:
20. apr 2012 o 19:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 čo cítiš?
20. apr 2012 o 19:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 No od rána mám taký výtok , čo krok to niečo zo mňa ide, chodím celý deň len s vložkami. A poobede som mala také niečo ako hlien. Alebo také niečo. Ale inak nič moc. Trošku ma pobolieva chrbát. Ale ten hlien a ten výtok ma prekvapil. Bo to som ešte nemala. A tečem aj teraz keď sedím :slight_smile:
20. apr 2012 o 19:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 to je asi tá hlienová zátka.. tak vám obom držím palce a poriadne okukaj nitriansku pôrodnicu :slight_smile:
20. apr 2012 o 19:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 Aj ja si myslím ,že asi hej, akurát dneska mama odcestovala preč a priateľ príde z roboty až o 00:00... Tak som sama. A neviem koľko to môže ešte trvať, keď mi vytečie tá zátka. Alebo či to nie je len planý poplach.
20. apr 2012 o 19:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 uuha, tak sa moc nehýb, len seď do pol noci :slight_smile:
20. apr 2012 o 19:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 Asi budem len sedieť a potom lahnem pred telku, možno to prejde a keď nie, tak budem utekať do nemocky. No sama som zvedavá...
20. apr 2012 o 19:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 no som aj ja zvedavá, daj vedieť potom..
20. apr 2012 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 jasné, keby niečo dám vedieť.
20. apr 2012 o 19:43  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 To by mohla byt postupne odtekajuce plodova voda.. ak ano, treba porodit do 24 hodin, inak je to rizikove pre Teba aj babo.
20. apr 2012 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kveta a v plodovej vode nemusí byť krv? alebo je to len vodička? bože vôbec neviem ako to vypadá a čo robiť. Ja to mám také priesvitné alebo také do biela...
20. apr 2012 o 19:47  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Nemusi byt v nej krv.. vezmi si so sebou vlozku s tou vodou do porodnice, oni na nu cosi kvapnu a podla reakcie spoznaju, ci je to plodova voda.. hlavne ich nenechaj, aby prekrocili ten 24hod limit..
20. apr 2012 o 20:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kveta , keby to bola plodová voda, tak by už asi aj cítila nejakú bolesť, kontrakcie - nie?
@bambulka1010
20. apr 2012 o 20:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kveta Ahaaa...no dobre...uvidíme...
20. apr 2012 o 20:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kika1111 Nie, plodova moze prasknut a odtekat bez kontrakcii.. vtedy treba vyvolat porod..
20. apr 2012 o 20:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bambulka1010 no co ako ti je???
21. apr 2012 o 19:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@naty1987 podľa mňa sa už teší z bábiky.. :slight_smile:
22. apr 2012 o 12:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobry vecer sa praje mozem sa spytta ked som mala prvy porod cisarska rez tak aj druhy budem mat cisarsky rez dakujem zatial z niekto vie tak mi napiste
22. apr 2012 o 20:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 Je to tak bezpecnejsie mat druhy cisarak, ale nie je to uplne pravidlo.. oficialne zalezi na porodnikovom nazore..
22. apr 2012 o 21:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
acha tak vlastne keby ze by som chela rodit normalne tak by to musel posudit porodnik ale lepsi by bol zase asi cisarskyy a keby ze by nemusel byt cisarsky tak aj tak by bol alebo nie odpiste Dakujem
23. apr 2012 o 07:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@danuska2568 záleží aj na dôvode prvého cisárskeho. ja som mala prvý cisársky a trikrát som porodila prirodzene :slight_smile:
23. apr 2012 o 07:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
elka74 no ja som mala prvy cisarsky zato lebo sa mi maly nebral na svet ale ja som mala aj nieco s pecenou aj zle pecenove testy tak zato sa pytam ci bi bol aj druhy cisarsky alebo nie dakujem odpiste
23. apr 2012 o 08:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok