Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 To povedali vlastne aj mne v tej BA, že keď som tehotná tak no čo s tým nič teraz nenarobia. A že potom keď dokojím, že aby som sa objednala na tú operáciu, aby som nemusela brať celý život na to lieky ťažké. Ja som to hneď hovorila gyn. A aj v papieroch z nemocky v TO mi vlastne napísali že rodiť na vyššie špecializovaných miestach-Nitra, Bratislava. A inak dokt. v BA mi do papierov napísal, že ideálny je pre mňa normálny pôrod, žiadny cisársky. Že aj to môže pomôcť mne aj malej. A ukončením tehotenstva mi môže skončiť aj problém s tou tachykardiou. Dosť možné, že pôrod normálny k tomu pomôže. Neviem u toho Lajtmana som ešte nebola. A že riziková poradňa, bola som tam 2 krát, a prvý krát som tam čakala 4,5 hodiny a teraz v stredu keď som bola tak 2,5 hodiny.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 mne švagriná hovorila, že Lajtman berie "všimné" fľašu a asi 100eur.. inak na teba ani nepozrie poriadne.. jej sestra k nemu chodila a rodila u neho 2x jej kamarátka..prvý krát dostal "všimné" tak si ju všimol a druhý krát nedostal nič a hoci bol v nemocnici ked rodila, ani na ňu nepozrel, hoci to bola jeho pacientka.. som zvedavá, dokedy sa budem ja trápiť, lebo priemerná váha bábätka v 32 týždni je cez 2 kilá, včera nás pomeral na 1682gramov.. tak ja budem fakt asi aj prenášať, ak sa mi nepodarí vybaviť skorší termín..

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 ahaaa..no tak to je pekne. A na tú váhu sa absolútne nepozeraj, naša malá mala v 31 týždni 1417 gramov. A teraz v 39 týždni má už 3200 gramov. A bábo najviac priberá posledný mesiac respektíve posledné 3 týždne. Napr. ona teraz stále priberá za týždeň je dosť 300 gramov. A na mojej váhe sa nič nezmenilo už dobrý mesiac, mám stále toľko isto, všetko si teraz berie bábo. Aj ja som sa najskôr trápila s tou váhou, že či nebude malinké. Bo aj bruško som nemala veľké. Teda ani nemám, mám také akurát teraz 🙂 ale to dosť pozorujem, že za 3 týždni mi pekne podrástlo.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 ja mám brucho dosť veľké..a pribrala som už 20kg! za posledný mesiac som nabrala 6kg - netuším ako.. ešte 2 mesiace?? to už ako budem vyzerať.. mne doktor hovoril, že nemám čakať, že porodím 4kilové dieťa, lebo ja sama som malej postavy..

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 ja som za celé tehu pribrala 10 kg. Ale ja som možno aj preto nepriberala, bo do 5 mesiaca som len vracala a nič poriadne som nezjedla. Takže tých 10 kg je za 4 mesiace. A najviac som pribrala v 8 mesiaci. A teraz v 9 už nič, možno pár gramov. Ale mne zas povedali, že nie som vôbec zavodnená, ja mám len čisté mimčo, plodová voda a placenta. Tak nijakú vodu v sebe čo mi sa mi udržiavala, tak preto bábo bude mať aj viac kilov, aj keď nemám veľké bruško.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 ja som nevracala ani raz.. mne bolo práve vtedy zle, ked som mala prázdny žalúdok, takže ja som ani z postele nemohla vstať skôr, než som nezjedla aspoň sušienku.. 😒 ale nevadí, dúfam, že to dám dole..

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 No ja som vracala každý deň v kuse 5 mesiacov. Malinká nás nechala potrápiť dobre 🙂 xixi.. ale jasné že dáš dole. už len koľko necháš v nemocnici a potom keď budeš s bábom chodiť von. Tak to dáš hneď dole, to sa báť nemusíš. Poznám aj také baby čo pribrali 30 kg. a za 7 mesiacov to všeeeetko dali dole.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 dúfam, že to tak bude.. a inak od januára som bola na PNke - takže som bola stále viacmenej doma, aj preto sa to na mňa tak lepí..

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 Ja som bola na PN už od 12.10. a to som bola kvôli tomu srdcu. Ale aj tak by som nezvládla pracovať, keď mi bývalo tak zle, tak som bola aj rada. Ale tú nudu čo som zažívala no strach a hrúza ☹ a teraz sa už nemôžem dočkať. Dneska sa začalo niečo so mnou diať, nechcem predbiehať, možno len planý poplach tak nechávam tomu čas a uvidím 🙂

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 čo cítiš?

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 No od rána mám taký výtok , čo krok to niečo zo mňa ide, chodím celý deň len s vložkami. A poobede som mala také niečo ako hlien. Alebo také niečo. Ale inak nič moc. Trošku ma pobolieva chrbát. Ale ten hlien a ten výtok ma prekvapil. Bo to som ešte nemala. A tečem aj teraz keď sedím 🙂

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 to je asi tá hlienová zátka.. tak vám obom držím palce a poriadne okukaj nitriansku pôrodnicu 🙂

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 Aj ja si myslím ,že asi hej, akurát dneska mama odcestovala preč a priateľ príde z roboty až o 00:00... Tak som sama. A neviem koľko to môže ešte trvať, keď mi vytečie tá zátka. Alebo či to nie je len planý poplach.

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 uuha, tak sa moc nehýb, len seď do pol noci 🙂

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 Asi budem len sedieť a potom lahnem pred telku, možno to prejde a keď nie, tak budem utekať do nemocky. No sama som zvedavá...

kika1111
20. apr 2012

@bambulka1010 no som aj ja zvedavá, daj vedieť potom..

bambulka1010
20. apr 2012

@kika1111 jasné, keby niečo dám vedieť.

kveta
20. apr 2012

@bambulka1010 To by mohla byt postupne odtekajuce plodova voda.. ak ano, treba porodit do 24 hodin, inak je to rizikove pre Teba aj babo.

bambulka1010
20. apr 2012

@kveta a v plodovej vode nemusí byť krv? alebo je to len vodička? bože vôbec neviem ako to vypadá a čo robiť. Ja to mám také priesvitné alebo také do biela...

kveta
20. apr 2012

Nemusi byt v nej krv.. vezmi si so sebou vlozku s tou vodou do porodnice, oni na nu cosi kvapnu a podla reakcie spoznaju, ci je to plodova voda.. hlavne ich nenechaj, aby prekrocili ten 24hod limit..

kika1111
20. apr 2012

@kveta , keby to bola plodová voda, tak by už asi aj cítila nejakú bolesť, kontrakcie - nie?
@bambulka1010

bambulka1010
20. apr 2012

@kveta Ahaaa...no dobre...uvidíme...

kveta
20. apr 2012

@kika1111 Nie, plodova moze prasknut a odtekat bez kontrakcii.. vtedy treba vyvolat porod..

naty1987
21. apr 2012

@bambulka1010 no co ako ti je???

kika1111
22. apr 2012

@naty1987 podľa mňa sa už teší z bábiky.. 🙂

danuska2568
22. apr 2012

Dobry vecer sa praje mozem sa spytta ked som mala prvy porod cisarska rez tak aj druhy budem mat cisarsky rez dakujem zatial z niekto vie tak mi napiste

kveta
22. apr 2012

@danuska2568 Je to tak bezpecnejsie mat druhy cisarak, ale nie je to uplne pravidlo.. oficialne zalezi na porodnikovom nazore..

danuska2568
23. apr 2012

acha tak vlastne keby ze by som chela rodit normalne tak by to musel posudit porodnik ale lepsi by bol zase asi cisarskyy a keby ze by nemusel byt cisarsky tak aj tak by bol alebo nie odpiste Dakujem

elka74
23. apr 2012

@danuska2568 záleží aj na dôvode prvého cisárskeho. ja som mala prvý cisársky a trikrát som porodila prirodzene 🙂

danuska2568
23. apr 2012

elka74 no ja som mala prvy cisarsky zato lebo sa mi maly nebral na svet ale ja som mala aj nieco s pecenou aj zle pecenove testy tak zato sa pytam ci bi bol aj druhy cisarsky alebo nie dakujem odpiste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre