Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mariynka
1. okt 2012

ja som dnes skontrolovala tasku 😉 pribalila som este vlhcene utierky, krem na bradavky a nezabudnite aj na dettol 😉 - antibakterialne mydlo 🙂

moon1979
1. okt 2012

@mariynka akože nie, ved pri sekciách je spinál vraj samozrejmosť v NR a na to tiež treba anesteziologa 😕 alebo už ani spinál nedávajú?

mariynka
1. okt 2012

@moon1979 sekcie su planovane, nie 😕 😉

moon1979
1. okt 2012

@mariynka
poväčšine ano ... ale tak toto sú také "výhovorky" že nemajú anesteziologov ... ach, žijeme v 21 storočí a aby sme rodili ako v 18tom ... otras

bosacka
1. okt 2012

@moon1979 co som pocula, anesteziologov je malo. ked je sekcia, tam to bez anesteziologa nejde, takze zozenu... pri klasickom porode je to nieco naviac, navyse moze porod trvat dlho a ten anesteziolog tam musi byt - no a tym padom nemoze byt v pripade potreby pri inej urgentnej operacii

aja143
2. okt 2012

tých anesteziológov je tam ozaj málo. ja som ležala po sekcii na pooperačnej izbe na gynekológii a tam mali odložené naplánované operácie, lebo nemali anesteziológa. nakoľko v ten deň mali veľa sekcií, tak na gynekológii nemal kto uspávať.

lucia_85
2. okt 2012

@mariynka 😀 no však nejako snáď porodíme aj bez vymožeností 🙂

vcielkamaja
2. okt 2012

nebojte baby, zvladnete to... 🙂 😉

poisonblu
2. okt 2012

kočky, je nutná predpôrodná priprava s oteckom, ak chce byť v NR pri pôrode? a je nutný nácvik dýchania, alebo sestričky poradia a dá sa to aj bez toho?

zuskamagic
2. okt 2012

@poisonblu na predporodnu pripravu otecko nemusi chodit, ja som rodila pred necelymi 2 tyzdnami, manzel bol pri tom a na tu pripravu sa nas nikto nepytal ..... jednoducho poviete, ze tam chce byt, zaplatite 20 € a hotovo 🙂 .... a nacvik dychania tiez urcite nie je nutny, aj ked hlavne ak rodis prvy krat, asi by to nebolo ani na skodu, ale urcite to zvladnes aj bez toho 😉

poisonblu
2. okt 2012

@zuskamagic diky za info...ty si pri prvom pripravu mala? lebo kamoska mi vravela, ze ona pri prvom nemala, a ze az pri druhej, ale ze bola dost prekvapena, ze kolko veci ako druhorodicka sa naucila...a pri tom prvom, ze nevedela psravne dychat ani tlacit, ale tak porodila....

zuskamagic
2. okt 2012

@poisonblu ano pri prvom som chodila na pripravu a myslim ,ze mi to celkom pomohlo, urcite som sa tam dozvedela vela zaujimavych a uzitocnych veci, nielen o porode, ale aj napr. o dojceni ..... ale vravim, ak si na nu nechodila, nic sa nedeje, kopu bab porodilo aj bez toho a ja som napr. pri oboch porodoch mala dobre porodne asistentky, ktore mi pomahali a vraveli co kedy mam robit, tak urcite aj tebe pomozu 😉

lenok
2. okt 2012

@poisonblu presne tak, ako hovori @zuskamagic zaklad je pocuvat porodne asistentky. Su suprove 😉 Staci ich pozorne pocuvat, nerevat ako tur, ale spravne dychat 😉 vsetko je o discipline 🙂 mne presne povedali, nadychnite sa, ked pride kontrakcia, tlacte ako na stolicu, nie do hlavy, a ono to pojde aj samo 😉 ja som sa pomaly otvarala, ale uz ked prisli tie spravne a silne kontrakcie, malu som vytlacila asi na 4te zatlacenie 😉 No, skoda len, ze som tu pripravu neabsolvovala, naucila by som sa prakticke veci o dojceni, s ktorymi som 8 mesiacov zapasila 🙄 ale teda, aj za tie vdakapanu 😉

poisonblu
2. okt 2012

@lenok takze mozno ta priprava skor kvoli dojceniu, ako priamo k porodu...no s dojcenim uvidime, ako na tom budem...ale tak nacitane mam, tam sa hlavne netreba vzdavat...

lenok
2. okt 2012

@poisonblu veru, ja som nacitane mala, a bojovala som 8 mesiacov 😉 skor prakticke pokecy by sa mi boli zisli 😉 ale, hor´sa do toho 🙂

poisonblu
2. okt 2012

@lenok tak niekde dojcenie ide, niekde nie...vesat sa nebudem kvoli tomu, ze nebudem dojcit...ja som tak nastavena, ze to pojde a hotovo :D

lenok
2. okt 2012

@poisonblu ja som nastavena tiez bola, ze budem... a aj som... aj ked s prikrmovanim, ale dojcila a som na to hrda, lebo ja som bola dojcena 2tyzdne aj s cestou 😒 skusala som kadeco... caje, rady starych materi, vineu, zaprazene polievky, lieky i tobolky... vydrzala som to 8mesiacov a mala sa v podstate sama odstavila, co som bola aj rada 😉 ked to nejde, tak to nejde, ale ked neprsi, aspon kvapka 😉 😀 drzim palce 😉 je to uzasny pocit 🙂 😵

mariynka
2. okt 2012

@poisonblu ja chodim na pripravu a je to super 🙂 naucili sme sa dychat 🙂 predychavat-ked nam zakazu tlacit,aby sme si nenatrhli hradzu a pod. 🙂 ako pise @lenok je to o discipline, treba pocuvat Dr. a PA-co kazu 😉 nacvicene to mam 😀 tak som zvedava, ako to zvladnem v praxi 😉 😉 ale dnes som zahlasila Dr.,ze uz som na "dovolenku" zbalena 😀 tak sa mu moj pristup paci 😉 😉

zuziq
2. okt 2012

ahojte, tak sa pridavam k cakatelkam do nitrianskej porodnice 😀 super ze je tu aj tato tema, ja som rodila na kramaroch s epi ale kedze teraz byvame v nitre, tak budem rodit tu a bez epi - citam pre mna novinku, ze epi sa ani neda zaplatit? 😕 a ako je to s lekarmi? da sa nejaky zazmluvnit alebo to tiez nerobia?

poisonblu
2. okt 2012

@zuziq ze vraj sa da...kamoska mala minuly rok zazmluvneneho...ale vravela mi, ze 300eur to stoji...a neviem ci to islo oficialnou cestou, lebo som citala, ze oficialne sa neda zazmluvnit

terezka1631
2. okt 2012

kočky som v tejto téme nová, uvažujem nad pôrodnicou v Nr, kedže u nás v TO by som nerada rodila. Neviete či v NR robí pôrody Mudr. Valaská? Ďakujem 🙂

marhulka13
2. okt 2012

@zuziq ja som nemala nikoho zazmluvneného, vôbec som predtym ani raz v NR porodnici nebola, porodnika som videla tak 2 minuty, prisiel len na poslednu chvilu a izbovy lekar bol fantasticky, velmi dobre sa o mna staral.... takze ja uz viem, ze by som si lekara nezazmluvnila, mne to pride zbytocne, cely cas bola pri mna PA

marhulka13
2. okt 2012

@terezka1631 ja som zas pocula same chvaly na TO porodnicu 😀 asi je to fakt vec vkusu a narocnosti 🙂

bambulka1010
2. okt 2012

@terezka1631 ahooj. Ja som tiež z TO. Myslím, že Valaská robí v Partizánskom nie v Nitre. Ja chodím tiež Valaskej na gyndu. Ja som mala pri pôrode dokt. Oberta-a veľká spokojnosť. Sestričky sú milé. Ja nemôžem povedať na Nitru krivého slovíčka. Myslím, že budeš spokojná. Ja som tak chodila aj na poradňu, aj doktorka bola milá.

bosacka
2. okt 2012

@mariynka pred nedavnom si sa spytala, co zabalit okrem toho na zozname... ja tvrdim, ze sa moze zist cislo na laktacnu poradkynu - najdete na stranke mamila, su nejake aj z NR, vacsinou radia aj po telefone ak sa da... ja som nemala a veru skoro hned po prichode z porodnice som hladala... nastastie to bolo skor o mojej neistote, nie o vaznych problemoch. niektorym poradili dobre sestricky, ale mne poradili zastarane info a hlavne kazda nieco ine 😠
@poisonblu tiez pozri 😉

zuziq
3. okt 2012

@marhulka13 ja sa pytam len preto, ze pri malom som mala komplikacie, ktore mi podla vyjadrenia lekara sposobila epiduralka. Porod bol tazsi a vdaka tomu, ze ma rodil naozaj odbornik vsetko dopadlo dobre. Tak mam teraz trochu obavy. Najma z toho, ze pri prvom som nemala zazmluvneneho lekara, porodna asistentka mi vobec nepomahala, kazdy chcel nieco ine, proste tam bol chaos. Keby mam zaplatene doktora,tak to mozno bude o niecom inom ☹ Tak preto ma napadla tato myslienka..

mariynka
3. okt 2012

@bosacka uz mam v mobile 😉 napr.na p.jahnatkovu 🙂

terezka1631
3. okt 2012

@bambulka1010 ahoj, dnes som sa pýtala na poradni dr.Valaskej či chodí do Nitry,, takže nie, chodí raz do týždna do BN, tak sme sa predbežne dohodli že pojdem k nej tam nakoniec, budem rodiť sekciou tak bola ochotná že mi ju urobí 🙂

bosacka
3. okt 2012

@zuziq kedysi sa oficialne zazmluvnit nedalo, potom kratko po mojom porode to umoznili, bolo to spominanae aj v novinach. len neviem, ci to funguje aj teraz. Ono tam bola nejaka fixna suma, ze cast je nemocnici a cast lekarovi

poisonblu
4. okt 2012

kocky, este jedna otazka: rodi sa vo vlastnej nocnej koseli alebo v erarnej? lebo trosku mi pride pritiahnute za vlasy, aby som pri porode mala vlastnu koselu a nebodaj ju aj zakrvavila a znicila....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre