Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

marhulka13
6. okt 2012

ja som tiez nosila tie sietkovane nohavicky a ani jeden lekar mi na ne nic nepovedal. tiez mi vraveli, ze vizita nekontroluje kazdy den, no mna prisli skontrolovat,lebo som mala vysoke horucky, ze mi tam zabudli asi jeden tampon. dokonca dr. Šalko mi ich daval dole a prevesil na radiator 😀 😀

slavkav
6. okt 2012

@bosacka tie nohavicky ma zaujali, nevies dat link? lebo sietkove vadili na jazvu aj mne. dakujem 😉

bosacka
6. okt 2012

@slavkav link nemam, ale myslim ze v zdrav. potrebach ich najdes. ja som kupila tu cez bazar nepouzite. inak aj tieto su sietkove, ale ovela viac sa natahuju, su volnejsie a strihane ako sortky, takze netlacia na slabiny

poisonblu
6. okt 2012

@marhulka13 ja myslim, ze proti sietkovym nohavickam nemaju co namietat, ved tie su priamo na to-poporodne....ja si neviem predstavit chodit po chodbe iba s vlozkou medzi nohami...co ak mi vypadne? :D

marhulka13
6. okt 2012

@poisonblu tak zdvihnes a kracas dalej :DDD da sa s nou chodit, no pomaly. tu maju vyhodu baby so sirokymi stehnami, maju ju ako zachytit 😀 😀

poisonblu
6. okt 2012

@marhulka13 no super, ja mam teraz take siroke stehna, ze ich o seba sucham ☹ dufam, ze to zhodim po porode :D

marhulka13
6. okt 2012

@poisonblu urcite ano, ja som v tehu nabrala 6 kg a z porodnice sla chudsia o 10 kg 😝 a teraz mam zas o 15 kg viac 😀

sophie753
7. okt 2012

ahojte kočky tiež sa k vám pridám ja som v NR porodila dve deti v r.2008 dcérku a v r.2009 synčeka a vtedy to tam bolo fakt nv veľmi dobrej úrovni,milí personál zo všetkým mi ochotne pomohli aj o pol noci ked bolo treba.Doktorí boli tiež úžastní dcérku rodila doktorka jej meno už neviem a synčeka Dr. Meszároš a ten bol výborný ako tu už jedna mamička spomínala jasné,že veľmi záleží od okolností ved nie každý má vždy dobrú náladu...hlavne ked má nočnú🙂pri prvom pôrode sestrička tiež nebola nijako úžastná ale za dva dni prišla za mnou na izbu pýtala sa ako sa mám aj na malú a potom sme si skvelo pokecali skrátka len nemala svoj den ale ináč je to veľmi milá osôbka🙂))takže aj ich treba trochu chápať sú to tiež len ludia a ich práca niele len časovo ale aj po psychyckej stránke dosť náročná....
Veľmi by ma ale zaujímalo či sú už na všetkých pôrodných boxoch tapacírované -nové pôrodné lôžkv lebo to jediné mi fakt vadilo,že som musela rodiť na železnom rovnom stole....To už viac zažiť nechcem nakoľko tam tento rok pôjdem opäť 😀

mariynka
7. okt 2012

@sophie753 co nam hovorila p.Jahnatkova, vsetky postele v boxoch su polohovatelne.. tak snad ich uz vymenili 😀 😉 zajtra ideme z kurzu kuk porodnicu,tak ak bude volny box, podam info.,ako to tam vyzera 😉 😉

moon1979
7. okt 2012

@bosacka ja som si po pôrode okrem nohavičiek natiahla na seba aj stahovací pás ... lepšie mi robilo na jazvu po sekcii ked som mala brucho na pevno, lebo ked som mala volne brucho, tak silou ťiaže ako viselo ma to neskutočne bolelo a nemala som ani take vyrazne bolesti v krížoch ... ja som myslela, že mi niekto láme kríže taká bolesť to bola po sekcii, ale pás mi to aspoň trošku zjemňoval ... pred vizitou som si to dala dole a nikto nemohol pindať 🙂 nebudem predsa šmatlať po chodbe "na ostro" s vložkou medzi nohami 😀

mariynka
8. okt 2012

ahojte, takze exkurzia absolvovana 🙂 pocity? nato, co som tu citala, ma NR porodnica prekvapila-v dobrom!!!vyzera ako nova, vymalovana do prijemnych, teplych tonov.. citila som sa tam prijemne 🙂 viac v IP,ak niekto nieco 😉 😉

mariynka
9. okt 2012

kocky, tie, co ste navstevovali poradne v nemocnici, neviete, odkedy tam robia sono? a dokedy? 😒 surne to potrebujem zistit.. 🙂 a treba mi papier od Dr.?alebo len pridem, spravia sono a odchadzam? 😅 😉 😉

tynamartina
9. okt 2012

@mariynka Ahoj, podáš potom aktuálne info po pôrode? Ja som rodila v Nitre už 2 krát a v marci budem znovu ale vela sa toho pomenilo tak by som ocenila čerstvé info. Čo priniesť a tak a zaujíma ma ako je to teraz pri odchode z pôrodnice ked sa deti nosia v autosedačkách tak asi ani perinku netreba nie? Zisťovala si si ako to je? či tu autosedačku nosia na oddelanie alebo dole ked príde muž pre teba???

zuskamagic
9. okt 2012

@tynamartina ked pride muz po vas tak moze priniest veci aj s autosedackou na oddelenie, tam si babo nalozite a mozete si ho uz pekne v sedacke odniest do auta a perinku do sedacky nedas, takze ju nemusis nosit do nemocnice 😉

tynamartina
9. okt 2012

@zuskamagic ďakujem. 🙂

janus32
9. okt 2012

@zankaj tie izbietky nadstandard nie su bohvieco-take miniaturne☹naozaj by si chcela byt sama na izbe?Ja idem rodit treti krat,ale nechcela by som byt sama,nemas sa s kym porozpravat,poradit...

zankaj
9. okt 2012

@janus32 No vela som pocula ze davaju aj romske obcianky spolu na izby a znamej tak ukradli telefon a tak. No bola by som rada keby na izbe bola nejaka zabehla maminka kedze idem rodit prvy krat. Ale vazne netusim. U nas je to tak vseliako. nemam nic proti romskym obciankam ale tak no :D

janus32
9. okt 2012

@zankaj romky nedavaju k neromkam,dokonca sa snazia ich dat na druhy koniec chodby-bola som tam par tyzdnov na praxi,takze viem,ze urcite nie su miesane izby🙂

lenok
9. okt 2012

@zankaj potvrdzujem slova Janus32 😉 na sestonedeli nemiesaju, fakt sa snazia separovat... no na gynekologii som zazila aj velky naval zeniciek, tak ich pomiesali... ale to je skor vynimocne 😉 a telefon ti ukradne aj neromka 🙄 v LV sa neparaju, tam to miesaju, ako pride. Rodila mi tam svagrina pred mesiacom a bola na izbe s mamou Kami a fakt z toho bola na nervy, chuda moje 😝

moon1979
9. okt 2012

@mariynka
ahojte baby , chcem sa opýtať - posledný mesiac vyžaduje pôrodnica v NR chodiť na poradne tam, alebo prídem už len na finish, že dobrý deň, prišla som si odrodiť 🙂 .... lebo čo čítam, každá pôrodnica to má inak ... dakujem za info 🙂
@janus32

mariynka
9. okt 2012

@moon1979 stale chodis k svojmu gynekologovi, teda, ak ma sono, ktore robi prietoky 😉 do nemocnice chodia len baby, ktore su rizikove 😉 😉

lenok
9. okt 2012

@mariynka ale na prietoky chodi kazda uz tesne pred porodom, nie? cca 3 tyzdne, ci? zmenilo sa to?

mariynka
9. okt 2012

@lenok od 36tt,ale ja v MC chodim u mojho 😉 😉

moon1979
9. okt 2012

@mariynka lebo moja dr. mi hovorila, ze prietoky sa kontroluju uz len u rizikovych, pri normalnom tehu nie ... a viem, ze moja gyn. prietoky kontrolovat nevie urcite ...

lenok
9. okt 2012

@mariynka a tak ty mas na co chodit do nemocky, nechapem... 😕

hanik90
9. okt 2012

Ahojte. Tie co idete v zime rodit, beriete si nocne kosele s kr. rukavom alebo dlhym? Ja tam idem prvykrat (zaciatkom decembra) a neviem ci si mam brat skor teplejsie veci, alebo ake... aby som sa tam zas neuvarila.

kucharikova
9. okt 2012

ahojte,ja som bola s nr porodnicou spokojna.rodila som pred 2tyzdnami a na nic sa nemozem stazovat.ak tak na stravu.davaju fazulu,sosovicu,kukuricovu pizzu a potom je v noci rodeo 🙂 rodil ma Lajtman a bol super.ja som tie sietove gatky nemala,riadne po sprche som si dala normalne gatky.ked mala ist velka vizita tak chodili sestricky nech si dame gatky dole a dame poporodne vlozky.na malej vizite nam nikto nic nepovedal ze mame normalne gatky aj vlozky s kridelkami.ciganky nedavaju s bielimi,tie boli spolu na konci chodby.na novorodeneckom su zlate sestricky.nr porodnicu len odporucam.

tynamartina
9. okt 2012

@kucharikova prosím ťa čo si si brala bo pôrodnice pre seba a bábo? ďakujem

moon1979
9. okt 2012

vekovo - ako starí sú tam lekári? mali ste aj praktikantov pri pôrode alebo vizitách?

kucharikova
9. okt 2012

@tynamartina poporodne vlozky,podlozky,normal vlozky,kozmetiku vsak vies,sprchovy,uterak atd,nocne kosele-jednu starsiu na porod,brala som si aj teplaky a tricko,ale nevyuzila lebo mi bolo lepsie v nocnej kosely,papuce aj do sprchy,podprdy na kojenie,gatky,sobasny list ak si tiez vydata,obciansky,zdravot.karticku.pre maleho deku,plienky,utierky,ciapocku,obycajnu plienku na odgrgnutie a brala som prenho aj ponozky no nevyuzila som ich.a este mast na bradavky lebo mi tak praskla,ze aj svatych videla 🙂 zober si neperlivu mineralku,lebo po porode mi kazali vela pit-hoc mne to ani hovorit nemuseli tak som bola vysmadnuta 😀 ked ma este nieco napadne tak ti pisem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre