Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kucharikova
9. okt 2012

@moon1979 praktikanti neboli pri porode,aspon nie pri mojom kedze som v noci rodila,ale cez den tam boli.su tam mlady doktory na moje prekvapenie,akurat Mlyncek je tak postarsi.aj doktorky su tam.

moon1979
9. okt 2012

@kucharikova
a na vizitách sa ich koľko narútilo do izby? ach z tohto mám najväčší des ... takúto "podívanú" fakt nemusím 😖

kucharikova
9. okt 2012

pozehnane moja,to je fakt podivana,ale prezijes to,ked som to ja prezila 😉

moon1979
9. okt 2012

@kucharikova no evidentne sa v pôrodniciach dodržuje charta práv pacienta ... otras tieto vizity

mariposita
9. okt 2012

AKo tu citam tie vase prispevky, tak normalne rozmyslam ci som vobec rodila v NR 🙂 Ja som rodila pred mesiacom a vobec to nebolo take strasne ako tu citam. Vizity uplne v pohode, hlavne velke- vsetci zostali na chodbe alebo medzi dverami a nikto na nas necumel. Na malej vizite dr vzdy kukla, ale ziadna katastrofa. Co viem od inych bab, tak niektori doktori ani nepozerali, len sa spytali ci je vsetko ok. Poporodne nohavicky si urcite vezmite, nikto vam na ne nic nepovie. Jasne ze sa nikto nebude suchtat po chodbe len tak s vlozkou medzi nohami. Mala som poporodne nohavicky aj na vizite a nikto nic nepovedal. Spolubyvajuca mala dokonca normalne nohavicky a beznu vlozku (nie poporodnu) a tiez jej nikto nic nepovedal, kazdemu je absolutne jedno co mate. A tiez vsetci doktori a sestricky ci uz na sestonedeli alebo novorodeneckom uplne v pohode. Jedine negativum je ako tu bolo spominan je strava-fazulova polievka, parky, ovocie...

tynamartina
9. okt 2012

@kucharikova ďakujem si zlatá, no ja som už rodila 2x ale kto si to má všetko pamätať a ešte sa to aj stále mení. Ešte raz dakujem a gratulujem k maličkému pokladíku 🙂

mariynka
11. okt 2012

@hanik90 ja som bola kuk kamosku na nadstandartnej izbe a poviem ti, bol tam riadny hic 😲 😝 zo mna tieklo!!!beriem kosele s kr.rukavmi 😉 😉 keby mi nahodou bola zima, comu neverim 😀 😉 budem mat zupan a beriem aj mikinu 😉

@kucharikova ja sa chcem spytat na wc-dalo sa?nelaka ma nadstandartna izba, nechcem byt cele dni "sama" 😒 ale daju sa wc na chodbe vydrzat? 😅 😀 😉

kucharikova
11. okt 2012

@mariynka wcka boli cistucke ako aj sprchy,aj ja som sa toho bala ze ake budu a bola som prekvapena samozrejme milo 🙂 ja osobne by som nadstandard nechcela,je to lepsie ked su 2,ma aspon niekto dohliadat na babo ked ides na wc alebo do sprchy.no je to len moj nazor.kazdej znas ine vyhovuje.

mariynka
12. okt 2012

@kucharikova presne toto napadlo aj mna 😒 na tych lacnejsich nadstandartkach nie je wc, iba sprcha.. a ja neviem, c by som malinkeho nechala sameho,kym by som isla na chodbu na wc.. takto si jedna druhej postrazime 🙂
a ako to je s navstevami?naozaj ocko uvidi maleho len cez sklo?alebo bude moct nakuknut za tie sklenene dvere aspon na minutku? 😅 😉 😉

kucharikova
12. okt 2012

@mariynka moja mama a svokra videli maleho cez okienko,lebo tam behali sestricky a manzelovy sa podarilo na sekundicku kuk nanho,bol tam dost prievan takze sme neriskovali dlhsie 🙂 neboj vsak si ho manzel uzije ked dojdete dom z porodnice 😉 no ja som bola ovela kludnejsia ked mi spolubyvajuvca strazila maleho-my sme mali vyhodu aj ze sme boli na izbe c 7 a ta je hned oproti jedalni,ale malo aj nevyhody ked si podvecer pcernejsie zeny pustali tv nahlas.to sme mali nervy.nastastie sestricky im furt stisili tv 😉

mariynka
12. okt 2012

@kucharikova a kto ta rodil? a bola si aj na vzdycharni? 😅 😉 co sa stravy tyka, mozu mi nasi aj priniest?papat sa chodi do jedalne?abo nam nosia na izby? 😅 a kolkokrat sa dava strava? a co pitie? asi si mam priniest nebubinkove mineralky, vsak 😉 ale ja ranajkujem aj cajik napr. 😅 😝

moon1979
12. okt 2012

@mariynka tu chvilocku co budes na wcku babo vydrzi, aj doma ho nebudes nosit so sebou 🙂 neboj nic sa nestane, aj keby zostalo same a babatka vacsinu dna prespia 🙂

katja78
12. okt 2012

@mariynka - čaves, som ťa zahliadla...tak zalovím v pamäti - stravu Ti môžu priniesť, v jedálni je spoločná (jedlom precpatá) chladnička, ktorú sestričky priebežne "čistia" (ak nájdu napr. preexpirovaný jogurt - nemilosrdne vyhodia). Strava sa dáva 3x denne, maminky volajú, neviem, či už náhodou na izbách nie sú centrálne reproduktory 😕 alebo klasika sestrička zakričí na celú chodbu "raňajkyyyyyyy" 😕 to už si nepamätám. Najčastejšie sa pije úúúúplne nebublinková lucka, alebo korytnická alebo drobček 😉 to nech Ti donesú ja 2-3 fľaše, dáš si do stolíka. Jaaaj, na chodbe by mal byť počas celého dňa nádoba s teplým čajom (sladkým aj horkým), na raňajky niekedy je aj mliečko. Takže aj vlastný pohár je dobré mať, aby si si čajík mohla načapovať, kedy chceš.

mariynka
12. okt 2012

@katja78 dakujem kati 😵 😵 😵

katja78
12. okt 2012

@mariynka - ja som vyskúšala aj nadštandard, aj prerobenú izbu (vtedy ich bolo len pár), a jednoznačne sa mi viac lúbilo vo dvojke. Nadštandard je malinký, nová posteľ bola hrozná, mne vtedy dosť vŕzgala 😕 a hlavne mi bolo zima od steny, ktorá susedila s výťahovou šachtou a už ráno o piatej tie buchoty a rachoty, keď sa začínali meniť smeny 😠

mariynka
12. okt 2012

@katja78 ja vidim jedinu vyhodu nadstandartu v tom, ze mozes mat navstevu.. 😒 ale tak, vsetci budu v robote, nebude tam mat kto so mnou cely den byt 😒 a ja som tvor spolocensky 😀 takze asi mi bude lepsie v obyc izbe 😉 kde so spolubyvajucou aj pokecame, ak bude viacrodicka-mozno mi da aj nejake tie rady 😅 😀 😉 a poradi pri starostlivosti s babatkom 😉 ja som nikdy nevidela a uz vobec sa nestarala o novorodenca, kedze v rodine bude nas maly prvy 😅 😉 🙂

katja78
12. okt 2012

@mariynka - úplne bude stačiť, ak to bude aj prvorodička a bude o "deň skúsenejšia" 😉 ja som to tak mala s prvou. Spolubývajúca mi dávala rady, že čo ma v ten deň čaká 🙂

mariynka
12. okt 2012

@katja78 tak super 🙂

kucharikova
12. okt 2012

@mariynka rodil ma Lajtman a bol super.keby si bola po cisarskom tak ti papat donesu na izbu,ak nie tak sa chodi do jedalne.mne nosili z domu napr mliecne jogurty kuraciu salamu lebo ked ti na veceru capnu nieco co babatka nafukuje tak ti pride vhod ak nieco bude v chladnicke 🙂 ten caj je na ranajky a aj celu noc je vylozeny v termoskach na chodbe.a ano bola som aj na vzdycharni od 14h do 2h do noci a maly sa narodil o pol 3h.do piatej som bola na sale potom ma previezli na sestonedelie.rano mi sestricka pomohla do sprchy a musela som sa vycikat inak ze by ma cievkovali keby sa do 12h nevicikam,ale chvalabohu som sa hned vicikala pod sprchov a potom uz riadne na wc.

hanik90
12. okt 2012

@kucharikova A ešte sa spýtam, dieťatko môžeš mať oblečené vo svojich veciach, alebo v nemocničných a oblečieš si ho až na cestu domov? Alebo ako to je? Ďakujem

kucharikova
12. okt 2012

@hanik90 maly je v nemocnicnom a ked odchadzate tak vam ocino donesie veci.

hanik90
12. okt 2012

@kucharikova Dakujem 🙂

mariynka
13. okt 2012

@kucharikova dakujem, to je take super, ked nam tu baby radite.. lebo pre nas prvorodicky je to vsetko take nove.. 😅 😉 😉

mariynka
14. okt 2012

kocky a ked ide maminka sa napapat na chodbu, babo si berie so sebou, alebo zostava na izbe samo???

zuskamagic
14. okt 2012

@mariynka ja som ho vzdy bravala so sebou a co som videla tak vacsina mamiciek tiez mavala drobcov pri sebe

moon1979
14. okt 2012

@zuskamagic
dostava každá mamička taký ten pojazdný box, kde si vozíš dieťa, alebo ideš jesť a dieťa si držíš na rukách?

zuskamagic
14. okt 2012

@moon1979 nie jasne ze nedrzis na rukach, babatka su v takych tych "postielkach na kolieskach" 😉

mariynka
14. okt 2012

@zuskamagic dakujem zuzik 😵

katja78
14. okt 2012

@mariynka my sme sa so spolubývajúcou vždy prestriedali pri jedle..je to len vec dohody a ochoty 🙂 lebo na chodbe je trochu chladnejšie ako na izbách, ak niekde ostane otvorené okno (na vyšetrovni, v jedálni..) môže aj trochu prefukovať.

mariynka
14. okt 2012

@katja78 tak snad budem mat tiez super spolubyvajucu 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre