Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bbbea
27. okt 2012

@kucharikova ahoj, ano planujem ist na platenu, ak bude volna. Tak to je super ze ked pride navsteva tak si ho mozem zobrat so sebou im ukazat, lebo manzel si uz srandu robi ze ma ani nepride pozriet ked nemoze videt drobca, ze mna vidi kazdy den 😉 😀 😀

bbbea
27. okt 2012

@nanulik hej presne tak som si to predstavovala, ze to bude, bola som tam raz ked som bola s bratom pre svagrinu, ktora tam rodila. Takze babo si necham za dverami a vybehnem za navstevou. dakujem za objasnenie 😉 a ked pojdem jest tak asi aj s drobcom.

nanulik
27. okt 2012

@bbbea no a ked budeš mať platenu tam máš sprchu na izbe, na jednej viem že nebol záchod, ale tá izba nebola daleko od wc.
no a ja som si hovorila že ved za tie 3minuty čo cikám sa malému nič nestane

no a ja som bola na obyčajnej, prvé dva dni som mala spolubývajucu, ale to som malého pri sebe nemala ešte, potom ked mi ho dali tak som bola sama. a mala som nervy na roztrhnutie. som nevedela čo s ním mám robiť pri každom suchnutí som bola na nohách, no naštelovaná som bola ako guma na trenkách, a dali mi tam spolubývajucu v den ked som išla domov. za mna je to lepšie ked su dve, nie je človeku tak otupno, aj pokecá a dá sa že si deti povaruju

bbbea
27. okt 2012

@nanulik no ako sa to bliži tak rozmyslam, ze asi pojdem aj na normalnu, ako tu citam, je to asi aj lepsie, ked su mamicky spolu a navzajom si postrazia babätka. Neviem, od zaciatku tehu som si hovorila ze pojdem na platenu, aby som bola sama a mala klud, ale zistujem, že byt dve na izbe je lepsie z viacerych stranok 🙂

lienkad
27. okt 2012

@zuskamagic Dakujem tak to ano to poznám s pveho porodu....Ešte mám jednu otázočku, Ako sa dostanem so stanici do nemocnici?Ide tam aj bus alebo to zvládnem pešo, no potrebujem navygovať, Lebo prvýkrát smne tam šli autom aj to sme šli len tak neistý?

bosacka
27. okt 2012

@lienkad zo stanice je to blizko, podla toho, ci pojdes z busu, alebo z vlaku, sa ti oplati ist bud starym alebo novym vchodom (porodnica je takmer v strede medzi vchodmi). tazko sa to takto naviguje, ale myslim ze ked sa na stanici spytas kadial, kazdy miestny ti poradi 🙂

poisonblu
27. okt 2012

Treba aj vlastnu lyzicku na vigantol?

poisonblu
27. okt 2012

Aha, tak som zistila, ze to dava az pediatricka...tak nic

zuskamagic
28. okt 2012

@bbbea ja som bola na nadstandarde a ked som isla papat maleho som si vzdy brala so sebou, sprcha je na izbe, cize to som sa vzdy osprchovala kym maly spal a mala som pri tom pootvorene dvere aby som ho pocula keby nieco a ak budes na platenej izbe, navstevy mozu ist tam za tebou, nemusite byt na chodbe

zuziq
28. okt 2012

Vela tu citam o tom, ako je lepsie byt na izbe s niekym. Ja len z vlastnej skusenosti, pre tie, ktore sa nevedia rozhodnut ci platenu izbu, nech poznaju aj iny nazor - ja som pri prvom mala sice nadstandard ale v Ba a boli sme na izbe dve. Maly mi cele noci preplakal a o to viac som bola z toho hotova, ze som mala stale vycitky, ze rusim aj tu druhu mamicku s babatkom. Proste neustale som mala pocit, ze musim davat pozor, aby sme my dvaja nejak neobmedzovali druhu mamicku s babatkom. Takze pri druhom by som chcela byt radsej na izbe sama. 🙂

poisonblu
28. okt 2012

@zuziq ale to je normalne, ze v nemocnici obmedzujes aj inych ludi....myslim, ze tie 4 dni to tam vydrzi kazda

zuziq
28. okt 2012

@poisonblu jj ja viem ze je to normalne.. ono vela zavisi od povahy. Ja som taka povaha, ze mne to proste nerobi dobre, citim sa zle, ked viem ze niekoho nejak obmedzujem aj ked to je nie naschval alebo tak. Proste blba povaha 😀 Preto by som bola v lepsej psychickej pohode, keby som bola na izbe sama. Aj ked mi maly cele noci plakal, bolo mi trapne ist za sestrickami na novorodencke, nech ho aspon na chvilu zoberu, lebo som uz nevladala 🤐 Asi sa tomu hovori malo asertivity 😕

siposova
28. okt 2012

ahojte, chcela by som sa spýtať , že v priebehu nasledovného týždna by som mala už začať chodiť do rizikovky do nemocnice v nitre ... mate niektorá skusenosť ? .... a ešte jenda otázka 🙂 ... na budúci pondelok mám termín a ak neporodím do termínu a pojdem zase do tej nemocnice na poradnu nechávaju si tam už mamičky ležať ? ked neporodia ? dakujem

bosacka
28. okt 2012

@zuziq viem o com pises 😉 ale ja som mala strasne zlatu spolubyvajucu... oni nespali do polnoci, my po polnoci 😅 ale teda moja rumazgala a oni dve spokojne spali... minimalne babatko to vobec nerusilo... ale aj tak som mala vycitky

bbbea
29. okt 2012

@siposova ahoj, ja som tam bola dnes a prvy krat min.tyzden, ked som tam prisla tak sa pytali preco som prisla (vlastne tam netreba chodit ak nemas nejake problemy ale tak moj gyn.ma tam poslal), ale tak vysetrili, prisla som aj dnes, su tam milí, hlavne sestrička je zlata, ja mam termin buducu stredu a v pondelok mam prist. podla mna si ta tam nenechaju, dnes tam bola tiez jedna mamina co mala dnes termin a nic v pohode, vysetrili a to bolo vsetko..asi ked budes dlhsie prenasat tak ta hospitalizuju... 🙂

strudelka
29. okt 2012

Ahojte.
Nám sa to už tiež kráti.Malinká je stále KP a moc neveria doktori,že sa otočí.Takto je totiž od 20.týždňaTermín mám 1.12.Neviete náhodou koľko dopredu sa mám ísť informovať o termíne na cisarský?Doktor na sone mi odporučil týždeň pred tým rodiť.Dá sa vybrať si doktora,alebo ho bude robiť ten,kto bude mať službu?

siposova
29. okt 2012

@bbbea a aj ťa najskor poslali na sono a až potom do tej poradne či ako to tam prebieha prosim ťa ? ... vyšetrovali ťa aj z vnútra , či len robili ozvi maleho ?

sophie753
29. okt 2012

ahojte maminky a tehuľky🙂chcelv by som sa spýtať či už je rekonštrukcia v nemocnici dokončená a či už majú všetky boxy tapacírované-nové pôrodné stoly...moc dakujem🙂))a koľko sa platí za nadštandart a ako to tam funguje...viem,že ste to tu určite už rozoberali ale nemám čas si to tu celé študovať mám doma chorobky🙂))

bbbea
29. okt 2012

@siposova vzdy ides najprv na sono kde pocuvaju ozvy, robia prietoky... a odtial do poradne, zober si aj moc, tam to prebieha ako u svojho gyn. meraju tlak, vypytuju sa. mna nevysetrovali zvnutra, dnes aj chcela ale moj gyn. ma vysetroval vo stvrtok tak doktorka vravela, ze netreba ale ako tam idem zas v pondelok, co bude dva dni pred porodom, tak to vravela ze ma vysetria aj z dola, urobia nejaku nahravku a neviem co este, nejak podrobnejsie... 🙂

siposova
29. okt 2012

@bbbea a to sono je kde prosim ťa ? nikdy som tam nebola ... tam si tiez pockam do radu a sestricke dam papier co mi dal gynco aj s kartickou ???

bbbea
29. okt 2012

@siposova ak vies kde je rizikove, tak su to dvere oproti, to uvidis, kde mamicky sedia. potom budu volat do radu, bud si tehot.knizku vypyta sestricka, alebo az ked vojdes do vnutra. ked vyjdes, tak v takom istom poradi pojdete do ambulancie, ak budes mat to stastie a doktory tam budu 🙂 , ja som vzdy cakala od 8 do 11, bud boli na operacke, alebo niekde inde...

siposova
29. okt 2012

@bbbea ty kokos drbne ma :D som zvedavá , aka bude moja premiera 🙂) dakujem ti velmi pekne za info 🙂)

bbbea
29. okt 2012

@siposova 😀 😀 nie je zač a neboj bude to v pohode 😉

poisonblu
29. okt 2012

Baby, ja mam termin 8.11.... ktora mate tiez buduci tyzden termin? Najradsej by som inak porodila do tejto nedele...uvidime

bbbea
30. okt 2012

este jedna taka malá otázočka na skúsenejšie : Kam mám vlastne ísť ked ma to chytí? 😀 😀 😀 viem, že tá oranžovo sivá budova, ale ake oddelenie, poschodie...?tam kde je sestonedelie?Lebo ked som bola na poradni na rizikovej doktorka vravela, že v prípade vysokeho Kt, bolestí, odtoku PV... mam íst tam, ak budu ordinačne hodiny, ak nie tak inde, co som nezachytila 🙂 Takze ked cez den zacnem mat kontrakcie alebo mi odtecie voda tak mam ist do rizikovej ambulancie? ja som z toho debil 🙂 uz mam take blbe otazky, ale to asi preto, že som si dnes zacala viac uvedomovat, že za chvilu je to tu!!! asi sa zacinam báť.. 😖

esstrella
30. okt 2012

@bbbea áno oranžovo sivá budova, vchod hneď z predu,dole, dvere napravo (príjmová amblancia), neboj určite to nájdeš, nikde neblúď po poschodiach a držím palce🙂

tynamartina
30. okt 2012

@bbbea tam kde je hniezdo záchrany tam je pôrodnícky príjem 🙂

m37
30. okt 2012

@poisonblu ja mám termín 6.11. a tiež by som chcela rodiť v nedeľu, to príde manžel domov zo zahraničia 🙂 no uvidíme, bábo sa samo vypýta 🙂

tynamartina
30. okt 2012

@bbbea Nejdeš hlavným vchodom ,je to napravo popri ceste a velký názov pôrodnícky príjem tam vojdeš, zazvoníš a je to 😉

binka79
30. okt 2012

Ahojte babenky, aj mne sa to uz blizi, ja mam termin 11.11., uz teraz som otvorena na cely jeden prst ... ako zistim ze uz idem rodit, uff ... pri mojej prvej malej mi zacala odtekat plodova voda a potom som bola v nemocnici, ale teraz som doma 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre