Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

laurika289
2. nov 2012

Ahoj, sestra aj známa rodili pred týždňom a obydvom vyvolávali pôrody. Prídeš napr. vo štvrtok do nemocnice okolo 12:00, potom ťa vyšetria na príjme. Sestrička ťa zoberie na izbu a potom ti budú robiť rôzne vyšetrenia, pretože ak ti nevyvolajú pôrod tabletkou tak ti budú robiť cisarák. Na druhý deň ráno ti dajú vyvolávačku a čakajú pokým prídu kontrakcie, ak prídu porodíš normálne ak nie tak ten cisarsky.

moon1979
2. nov 2012

@laurika289 kontrakcie nie sú zárukou, že porodí prirodzene 🙂 ... sekciou zvykne končiť pôrod ak ani po vyvolávaní nedôjde k postupu ako bol môj prípad ... vyvolávali mi tabletkou, kontrakcie som dostala na roztrhnutie, prepichli mi vodu po 20tich hodinach, ale ani tak som sa neotvárala ... po 26hodinach pôrod ukončili sekciou ... takže nezáleží len od kontrakcií ale hlavne od toho. či sa otvoria pôrodné cesty 🙂

mariynka
2. nov 2012

@poisonblu moje poporodne zo zdravotn.potrieb boli kratke.. lidie mi vyhovovali viac 😉 😉

mariynka
2. nov 2012

@zuziq ja som vystriedala tri spolubyvajuce 😉 maly plakal, kedze bol hladny a tiez mi to bolo blbe, ale baby sa netvarili, ze by im to vadilo.. 😉 s prvou sme si max sadli 🙂 vela mi radila, vela som sa od nej naucila 😵 zostali sme kamosky 😉 🙂 jej maly prespal celu noc a nas celu noc prereval 😒 chudiatko, bol hladny.. 😔 druha mala dievcatko, ktore sa noc predtym naucilo sat, takze tu noc, co boli s nami-tiez prespala, my sme sa celu noc, aby neplakal, prenosili.. a tretia mala chlapceka, ktory tiez obcas v noci zamrnkol, ale tu poslednu noc uz nas -vdaka prikrmu spinkal.. a mne nevadilo, ze jej maly sa budi.. po tolkych prebdetych nosiach som spala ako dudok 😉 😉

mne nukali nadstandart, kedze bolo plno, ale ja som nechcela.. chcela som sa ucit od inych mamiciek 😉 a vsetky tri uz boli druhorodicky 😀 😉 takze som sa pri nich dost priucila 😵 😵 😵

siposova
2. nov 2012

ahojte , chcela by som sa opytať ako zistim , ze mi odteka polodova voda , alebo je to unik moču .... lebo ked sa idem vycikať tak sa poutieram a behom 10 -20 min citim , ze mam vlhke nohavicky ako keby som mala vytok a ked idem zase na wcko sa poutierať je to vodove a neviem to rozoznat ... :( uz som s toho na nervy neviete mi niektora poradit ? dakujem

ivanaa80
2. nov 2012

@siposova tak ja fakt neviem, možno že ešte nie je správny čas a bábätko ešte nechce na svet. mohlo sa stať, že Ti nevypočítali dobre termín pôrodu. alebo skús ten sex, aj to mi sestrička v tej rizikovej poradni hovorila, že ten ejakulát podporuje činnosť maternice a vyvoláva pôrod 😀 😀 neviem, neskúšala som, prišlo to skôr ako sme stihli 😀 😀 😀

bosacka
2. nov 2012

@mariynka @poisonblu mne v zdrav. potrebach ponukli dlhe aj kratke poporodne... vzala som oboje a pouzila podla potreby (dlhe boli ozaj dlhocizne 😅 )... no a potom bud lidie, alebo tesco poporodne (byvali v ruzovom obale - celkom fajn)

bosacka
2. nov 2012

@siposova mne praskla voda v noci a vobec som nepochybovala... bolo to dost vody, nedalo sa pomylit

janus32
3. nov 2012

@siposova mne odtekala takto po troske🙂tak dufam,ze uz je tvoj maly na svete🙂

bbbea
3. nov 2012

@siposova ja mam taky isty problem uz dlhsie...tiež som sa toho bala, na poradni som to hovorila, ale ze to je normalne, a pri sono vravel doktor, že plodovej vody ma dost tak sa uz nebojim 🙂 ale na druhej strane, kamoske takto odtekala voda pomaly a ani o tom nevedela...

siposova
3. nov 2012

@janus32 no maly neni na swete stale :D aj ked mam bolesti krížov neskutočne a ešte aj mam pocit ako keby som mala dostat mrchu ... a stale nic zidne konttrakcie nic :D idem sa s toho uz zblaznit ... inak chcela som sa ta spytat o kolkej asi pojdes pondelok do tej poradni ?

siposova
3. nov 2012

@bbbea no ja som bola vcera na poradni a tiez hovoril ze plodovej vody ma dost takže ja enviem ..jak to mam zisitit ze ci to je moč alebo plodovka :D ... už som s tohto celeho na enrvy :D

bbbea
3. nov 2012

@siposova ani nevrav, ja sa tiez stale kontrolujem... 🙂 to asi moč nie je ale vytok, si myslim, alebo to môže byť aj voda, som niekde čitala, takto ked ti "cvrkne" to nie je nic zle, voda sa stale obnovuje...už to nejak dobojujme, dufam, že v priebehu bud.tyzdna to budeme mat za sebou 😉

siposova
3. nov 2012

@bbbea no to duuufam aj ja už sa neviem maličkeho dočkať 🙂) normalne ked ma začne niečo bolieť ..brucho alebo tak už až usmev mi vybehne žee aaaa už by to mohlo isť ale za chvilu to prejde a neni s toho nic 🙂

nelinka0401
3. nov 2012

@siposova 🙂 možno už ani v pondelok na poradňu nepôjdeš. 😉 ja som pri malom mala kontrakcie a ani som o nich nevedela.ked ma poslali na pásy ani ten papier skoro nestačil,také som tam mala vlny 😀 aj primár sa čudoval,že vy nič necítite?? a že nie len občas mi stvrdne brucho a trošku som mala bolesť v krížoch

siposova
3. nov 2012

@nelinka0401 no ja som už zmierená s tým že moje dieťa je lenivec a von sa mu nechce 🙂) takže pri mojom štasti na tu poradnu urcite pondelok pojdem :D

nelinka0401
3. nov 2012

@siposova no včera som šla okolo a bolo to strašné,baby stáli až na chodbe 😒 mne pi oboch deťoch dávali 3 vyvolávačky a prepichovali plodovú vodu a narodili sa až po termíne ale segra tiež takto bola na poradni a jej povedala dokrotka,že ešte má čas,ešte je zatvorená a av noci ju už viezli,čo jčj odtiekla plodová voda,ono sa to rozbehne raz dva.a ak ťa to do pondelka nechytí tak určite v pondelok ti už povedia aby si si priniesla veci a potom to už pôjde rýchlo 🙂

siposova
3. nov 2012

@nelinka0401 no ja som tam včera bola naštastie som bola prva v poradi , a že nas v ten den enbolo ani vela na rizikovu poradnu lebo tí ludia čo tam boli išli aj tomu druhemu gyndošovi neviem aky to tam bol 🙂) no ved uvidíme ako to pojde a čo sa somnou bude diať ja len dufam , ze sa konecne niečo rozbehne ...

janus32
3. nov 2012

@siposova ešte neviem či tam pondelok pojdem☹skúsim sa ešte dohodnúť so svojím dokim,či nestačí len k nemu chodiť,radšj častejšie ako takto tam sa trepať 😖 to čakanie ma zabije tam 🙄 moja neviem či ty vydržíš do pondelka,podľa toho čo opisuješ 😵

siposova
3. nov 2012

@janus32 no ved uvidime , ale tak ja už ani enviem poriadne čo mi jee ... furt ma bolí šecko a nič sa semnu nedeje ... a spodok ( šušura ) ma bolí tak jak keby bola hlavička na poly už vonku :D

janus32
3. nov 2012

@siposova moja a nechces ist radsej na prijem?????????no ja by som isla na tvojom mieste🙂

moon1979
3. nov 2012

@siposova moč zapácha, to by si zbadala 🙂

moon1979
3. nov 2012

@mariynka a prikrmy si si nepytala?

siposova
3. nov 2012

@janus32 ked som povedala o tých bolestiach šušury tka mi na to povedal len tolko zeee to maly tlaci uz s hlavickou dole na tu lonov kost ze preto ma to tak boli ...

nelinka0401
3. nov 2012

@siposova tak už to asi pôjde ako čítam.možno sa to rozbehne a v noci už aj pôjdeš 😉

janus32
3. nov 2012

@nelinka0401 tiež si myslim 😵

janus32
3. nov 2012

@siposova si v termine a nie kazda zena ma kontrakcie...staci aj bolest krizov,susky,ak sa budes stale tak citit,chod radsej na prijem🙂

siposova
3. nov 2012

@nelinka0401
@janus32 uvidiime baby 🙂 ked nič tak zajtra sa hlááásim , že som ešte stále doma :D

janus32
3. nov 2012

@siposova inak citala som tvoj prispevok,bol tam dr.Urban-on je od nas z dediny🙂a este nieco🙂v Lehote mam rodinu-od babky-po sesternice🙂

siposova
3. nov 2012

noo som zvedava koho máš v Lehote 🙂) no daj nech sa zasmejem :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre