Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

nelinka0401
3. nov 2012

@siposova aj ja to tam dobre poznám,mala som od vás spolužiačku a tak.... 😀

dagmarr10
3. nov 2012

Baby ja vám všetkým držím palce... Ja bábo nečakám, ale na nitrianskej pôrodnici som mala dosť dlhú prax , bola som pri asi 12 tich pôrodoch (sekcia aj klasika) tak viem asi o čo sa jedná .. 🙂 🙂 🙂

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

moon1979
3. nov 2012

@dagmarr10 a tvoje dojmy?

janus32
4. nov 2012

@dagmarr10 pri porodoch som bola aj ja🙂prax,ale ked mam rodit ja,je to ineeeee 😵

siposova
4. nov 2012

@janus32
@nelinka0401 hláááááásim sa , že sa ešte stále somnou nič nedeje 🙂) zobudili sme sa v celosti :D

janus32
4. nov 2012

@siposova no teeeda🙂som uz myslela,ze budes v nemocke🙂

siposova
4. nov 2012

@janus32 no vidiš to ja som to hvoorila 🙂 moj syn je lenivec lenivy ....

nelinka0401
4. nov 2012

@siposova 😀 😀 a ja,že už napíšeš z nemocnici 😀 no pekne,aj môj bol taký lenivý

siposova
4. nov 2012

tak ale enmá už na výber bud pojde sám od seba , alebo nam cez týžden k tomu pomožu 🙂

nelinka0401
4. nov 2012

@siposova nám tiež pomáhali ale vytrvalo sa držal 😀 😀 až na tretí pokus to vzdal 😅

poisonblu
4. nov 2012

@siposova kde sa v nr nemocnici nachadza rizikova poradna? A preco ti budu vyvolavat tak skoro? Ved mozes mat zle vypocitany termin. No ja dufam, ze do terminu sa to u mna pohne, aj ked tomu moc neverim...nerada by som sla do tej rizikovky

janus32
5. nov 2012

@poisonblu rizikovka je dole na prizemi,ako sa vchadza na gynekologiu🙂ja som z toho cisto na prasky,ze tam mam chodit 😢 skusim este dokiho spracovat,ci je to nutne,lebo to cakanie ma tam zabije 😠

kacena85
5. nov 2012

@poisonblu
@janus32 ahojte zienky no aj vas som tu nasla, 180 str asi nebudem citat,mozmo par dozadu,nasli ste nieco zaujimave??uz sa nam to krati super

janus32
5. nov 2012

@kacena85 v podstate to co preberame aj v skromnej🙂myslim,ze som aj tam pisala ako to v nr chodi-mala som tam par tyzdnov prax🙂

kacena85
5. nov 2012

@janus32 ano??nezachytila som, mne odporuca vela bab rodit v To,dokonca tam rodi aj moj gyndos ale ja tu nr risknem,aky je tvoj nazor?aj tam maju oddelenie pre predcasniatka ze?

janus32
5. nov 2012

@kacena85 ano Kati,aj tu v Nr sa uz vedia pekne postarat o predcasniatka🙂ja myslim,ze starostlisvost je uz v nr na urovni,ked si porovnam z TT,tak Nitra je na tom ovela lepsie..aj na odd.sesto je prijemne,vynovene,sestricky su zlate,vela pomozu,poradia,pre miminko nepotrebujes nic,len plienky,vlh.utierky a pre seba vsetko-kosele aj porodne,vlozky,vsetko.No ale myslim,ze im mozes doverovat🙂

kacena85
5. nov 2012

@janus32 sestra rodila v januari, sekciou, keby tam nema znamu sestricku tak ju tam nechaju trapit,segra je krpata, neterka ked sa narodila 4kg a dr ze sak to vytlaci,v tomto som pocula viacero ohlasov,ze to tak bolo.a ked sa sla umyt prvy krat po sekcii tak opat mala stastie na sestricku, sla km pred nou a ze nech si pohne,ze nema na nu cely den,no krasa
Ale viem,ze zalezi na koho natrafime,tak sa uvidi, dufam,ze mna nenechaju rodit dvojky prirodzene,citala som vselico o rizikach a aj moj gyndos mi planuje sekciu tak hadam vydrzia do terminu ;)

poisonblu
5. nov 2012

@kacena85
@janus32 no na sestricky som pocula uz aj ja vselico...a aj na stravu...ale tak 4 dni to tam nejak prezijeme....

janus32
5. nov 2012

@kacena85 v kazdej nemocke natrafis aj na arogantnych somarov 😖 alebo somarice 😖 ja som rodila syna v Ga-nikdy viac stacilo,dva kar som potratila a cistili ma v TT,raz som potratila-lezala som v Nr,rodila som v Nr,praxovala som v Nr🙂ked to vsetko porovnam,ci uz vybavenie,sestry,doktorov,tak pre man osobne vyhrava NR🙂ale samozrejme to je moj nazor🙂

janus32
5. nov 2012

@poisonblu 😀tak ta strava je asi vsade rovnaka🙂nezabudnem,ked mi po porode v Ga doniesli orechove spagety a este k tomu otras studene-grc😀a orechy,ked mas kojit 😖

zuziq
5. nov 2012

baby je tu sukromna tema o nitrianskej porodnici? mozem si pridat? idem tam rodit prvy krat, tak ma zaujimaju vsetky info 🙂

janus32
5. nov 2012

@zuziq sukromna pokial viem,nie🙂kludne pis aj sem...ale my mame januarovku sukromnu,tak sa tam stretavame s niektorymi babenkami🙂

zuziq
5. nov 2012

@janus32 jaaaaj oki 🙂 len som zahliadla tu spravu o sukromnej tak preto sa pytam 🙂 tak budem smirovat tu 😀

poisonblu
5. nov 2012

@janus32 ja som bola v NR na kyrete a nemozem sa vobec stazovat....ani na dr. ani na sestricky, dokonca aj strava bola super, len malo :D ak to takto bude aj na sestonedeli, tak budem v pohode....

mary86
5. nov 2012

@janus32 môžem sa spýtať, mňa tiež čaká pôrod v januári a zvažujem NR pôrodnicu, no chcela by som vedieť, či je tam už nejaká nadštandardná izba a ako to prebieha keby som si chcela zajednať určitého lekára - ako to prebieha, koľko dopredu to treba a kde nahlásiť... viete mi povedať? Vďaka 🙂

zuziq
5. nov 2012

Inak ja som bola tiez na kyrete v NR a tiez musim povedat ze uplne v pohode. Sestricky mile,jedna taka mladucka bola uplne super. Ked ma prebrali z narkozy tak som jej v tom narkozovom opojeni povedala, ze sa citim ako v tabore, aky su tu vsetci mily 😀

zankaj
5. nov 2012

Ahojte babulky davaju v NR porodnici aj Epiduralku? Ako to je vobec ked si chcem zajednat nejakeho porodnika? Dakujem

poisonblu
5. nov 2012

@zankaj epiduralku nedavaju, a porodnika si mozes zajednat, ale neviem ci oficialne...kamoska si zajednavala neoficialne za 300 eur tusim...

kacena85
5. nov 2012

@janus32
@poisonblu
@mary86
@zuziq inak ta strava fakt,sestre doniesli kapus.fliacky,potom ze sosovicova polievka,no hadam nebudu varit pre mamicky osobitne ;) uz vidim,ze potom tam budem mat este aj potraviny
Aj mne robili kyret v nr,okrem toho,ze mi to cele pokafrali, boli vsetci mili, ale som tam pobudla dlhsie,lebo nebolo toho dr co by ma prepustil ;)

zuziq
5. nov 2012

@kacena85 ja som prveho rodila na kramaroch a so stravou to tam bolo rovnake. Sestricky nam to vysvetlovali tak, ze v nemocnici sa proste vari podla tabuliek a diagnoz - maju niekolko tipov tabuliek/jedalnickov pre rozne diety a obmedzenia v strave ale pre mamicky po porode nic take neexistuje, takze im proste nevaria zvlast ale musia jest to, co davaju pacientom, ktory nemaju v jedlach ziadne obmedzenia 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre