Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

binka79
6. nov 2012

@nelinka0401 Ani ja som o tom nepocula, len to tu baby vypisovali, ale to sa bojim, aby to malemu neuskodilo 😉

nelinka0401
6. nov 2012

@binka79 😀 😀 no uvidíš,či to pomôže...ale ako pozerám máš termín až 11? to máš možno ešte čas...ja som pri malej preťahovala 11 dní a pri malom 5 dní...som ťa teraz upokojila,že ? 😀 😀 😀

binka79
6. nov 2012

@nelinka0401 Noooo .. ja viem ze mam cas, len nechcem na tu rizikovku v pondelok, tak chcem nieco poskusat, aby sa vypytal do nedele aj sam na svet 🙂 Mala sa mi narodila tyzden pred terminom a to bolo uplne v pohode, aj porod .. jaaaaj, ale teraz sa bojim trosku, neviem preco mam boja maleho

nelinka0401
6. nov 2012

@binka79 no tak možno aj malý pôjde skôr ale ževraj chlapci sa lúbia rodiť neskoršie... 🙂 tak len skúšaj,do nedele máš času dosť 🙂 to je asi ten strach pred pôrodom,že už to konečne príde 😉

lienkad
6. nov 2012

@siposova Inak to Pichanie mám aj ja občas večer aj včera mi tak bolo a do toho tie kríže, že som sa normálne bála....Moj v Ba a ja s malím doma, že čo teraz ked to na mna príde.....

matulat
6. nov 2012

@binka79 ahoj nejam ka zaujala tvoja obava necitala som zaciatok ale predpokladam ze maly sa nepyta na svet....ja som rodila 9dni pred terminom a pomohla som malej dlhou prechadzkou az ma v krizoch pichalo...pocula som ze pomaha sex, umyvanie oklien, chodenie po schodoch...tak vyskusaj ...zelam vela stastia a rychly a bezbolestny porod

lienkad
6. nov 2012

Ahojte.Tak mna teda čaká v pondelok 12.11 cisársky, náhodou neviete ako dlho tam budem, lebo prve ked som rodila cisárskym ale nie v nitre tak som tam bola 7dní teda 8dní.NO tu mi sestrička povedala že 4dni ale myslím si či sa náhodou nepomýlila.....

matulat
6. nov 2012

@poisonblu ahoj ja som rodila vo february a ak mozem tak vam radim neist do nadstandartu...ja som bola na klasickej izbe a poviem vam ze som bola nadmieru spokojna.. navzajom sme si s druhou maminou strazili svoje poklady, ked som mala potrebu kecat tak sme kecali podporovali sme sa navzajom na nadstandarte si sama ako prst len s dietatom...ja by som nemenila mne sa moc pacilo.... tak snad sa bude aj vam

binka79
6. nov 2012

@matulat dakujem moc .. skusim aj tu prechadzku 🙂

@lienkad hovorili, ze musis mat 5 vizit aby ta pustili domov

matulat
6. nov 2012

@lienkad ked som ja bola v porodnici tak po cisarskom mamicky zostavali 5 dni, rata sa aj den porodu ak nie je vysoka zltacka

nelinka0401
6. nov 2012

@lienkad normálne ked rodíš tak 4 dni a cisárskym 5 dní ale záleží aj na tom ako bude mať bábo žltačku.ja som tam bola týždeň

nelinka0401
6. nov 2012

@binka79 no ked som bola ja stačili 3 vizity albo tuším 2krát veľká...nejako tak to bolo

kalifa28
6. nov 2012

@nelinka0401 my sme boli narovnako všetky 4 dni, ja som sice mala cisarsky a ked som sa chystala na 4 den pekne domov s kolegynkou (tiež sekcia) tetula doktorka ma pekne otočila, že e e, až zajtra, malá nepribrala ☹ akože dobre, doma sme dobehli, aj prebehli 🙂 ale inak sekcia normálne po 4. dnoch.

nelinka0401
6. nov 2012

@kalifa28 vidíš a na to som zabudla..aj ja som sa pri každom vážení bála,či pribral.už som sa tešila domov a pani dr.ma zfúkla,že ako to že malý neni pod tým svetlom proti žltačke...ako ja som to mala vedieť??? že už tam mal byť deň pred tým ako prišla na kontrolu...tak malý bol 2 dni pod svetlom a deň na izbe až potom po odobratí krvi sme mohli ísť konečne domov...už si so mňa robili sestričky srandu,že som tam jak ich invenár.2 baby sa pri mňe vystriedali.ale mala som super doktora,čo za mnou aj malým chodil každý deň 🙂

siposova
6. nov 2012

@lienkad no ale nemala som to pravidelne len tak chvilu potom to pršlo .... ty koky Leni uvidiš to že sa tam v nedelu stretneme ked nás budu prijmať :D lebo ja mám také krásne štastie :D

tinal
6. nov 2012

@lienkad Nepomýlila sa. Ty potrebuješ 4 vizity, ale dieťa tuším 5 vizít, takže tak či tak tam budeš asi 5 dní. Keby si nekojila, nechávajú o jeden deň dlhšie, lebo sa robí skúška dojčenia. Mamičky po cisárskom si dávajú sestričky pri sesterskú izbu, tak budeš mať blízko aj do jedálne. Prvý deň je riedka strava v šálkach, druhý deň mletá a na tretí tuším už normálna ako ostatné mamičky.

moon1979
6. nov 2012

@siposova je to čisto tvoja vec, ale novorodenca najbezpečnejšie prevezieš autom jedine vo vajičku ... vajíčko je presne uspôsobené tvarovo ako má byť, aby dieťa bezpečne absolvovalo transport autom ... samozrejme ho vtom nebudeš voziť celé hodiny, ale prevážať ho autom v obyčajnej vaničke je nebezpečné ... nedajbože aby k niečomu došlo na ceste ... nechcem malovať čerta na stenu a ani ťa tu o niečom presviedčať, pisala som na začiatku, že je to tvoja vec, ale keď si trošku naštuduješ tieto veci tak zistíš o čom je vajíčko ... stačí si pozrieť videá z nehôd ... na nete je ich habadej a ako to dopadne, ak dieťa nie je vo vhodnej sedačke umiestnené ...

takže jednoznačne ak pôjdete z pôrodnice autom odporúčam transport jedine vo vajíčku ...

siposova
6. nov 2012

@moon1979 jaj do kelu len ked ja neviem co mu mam d toho vajicka obliect aby mu nebola zimaaa :( lebo nemam tu origos deku do vajicka .... a aj viem ze je vajco najbezpecnejsie len ked si predstavim to malee teličko par dni co bude mat a dokrcene tam juuuj :(

janus32
6. nov 2012

@siposova ked je teplucko obleceny a ma deku,tak v pohode tu chvilku vydrzi do auta🙂ved muz moze pre teba prist az k odd.dole s autom🙂

siposova
6. nov 2012

no a najvecsia dilema moja je do coho ho obliect .... jed pojdeme domov :D
@janus32

siposova
6. nov 2012

taaaak horúúúca sprcha za mnou a nič :D dalši napad na vyvolanie porodu ? :D

nelinka0401
6. nov 2012

@siposova čo obliecť?priprav si pančušky,ponoštičky,bodynka,nejakú bundičku a na vrch niečo teplejšie.určite máš nakúpené ked máš malého v novembri a dečku.nemusíš mať originál do vajíčka.ani ja som takú nemala.daj normálnu dečku,čo máš to kočíka.v pohode to zvládne,neboj 🙂

matulat
6. nov 2012

@siposova dolezite pri obliekani novorodencov je aby mali koncatiny a hlavicku v teple...ideal su strikovane veci lebo su teplejsie a drzia lepsie teplo. Keby rodim teraz urcite si zoberiem do nemocnice, bodinko pancusky ponozky a take dekovinovy overal a ak by som mala pocit ze je zima tak by som babetku dala na overal strikovany sveter a samozrejme tenku bavlnenu ciapku a na nu strikovanu ciapku. Nech je babo akokovvek velike tj aj 4kg aj tak je malinke a nevie si udrzat teplotu. Najviac tepla unika cez koncatiny a hlavicku a este som zabudla na rukavicky...nasa mala isla z porodnice ako snehuliak mala len 2,5 kg a mala vsetko okrem strikovanych ponoziek a podotyk ze som ju zabalila este aj do deky do autosedacky....jedine ciapku som mala len bavlnenu ale deka mala kapucu...

moon1979
6. nov 2012

@siposova v brušku bol dokrčený viac, neboj 🙂 stačí ho teplo obliecť a prehodiť cez neho deku teplu a mas po probléme 🙂 a neboj, nie je tam dokrčené bábo, hlavičku má pekne fixovanú a pekne vydrží transport 🙂 môj malý sa neskutočne rád vozil a aj sa rád vozí a už má 2,5 roka 🙂

bosacka
6. nov 2012

@lienkad domov pustaju v NR po sekcii rovnako ako po normalnom porode... v mnohych inych porodniciach o den neskor 😉 inak co pisala @tinal o strave sedi, akurat ja som bola po sekcii na izbe uplne na zaciatku chodby, nie pri jedalni... ale to je v podstate jedno
... este taky detail - zalezi na datume narodenia babatka. ja som bola na izbe s mamickou, co rodila par hodin po mne (ja vecer a ona 0:30), ale kedze uz bol dalsi den, musela zostat o den dlhsie...
...jedna sestricka pri niecom ohladom babatiek povedala, ze nech sa necudujeme, ked je moja o den starsia 😀

lienkad
7. nov 2012

@siposova No ja čo poznám tak chlapcom sa veľmi nechce na tento svet, čiže väčšina preťahuju.....Ja som pri prvom preťahovala 14dní......

lienkad
7. nov 2012

@bosacka No viem že den porodu sa neráta takže 5dní aj s porodom.....No mne pri prvom mlieko prišlo na 5den, dufam že teraz to bude skor, už teraz mi ide s bradaviek to kolostrom....Tak dufam že sa dobre prisaje a rozťahá to......

lienkad
7. nov 2012

@siposova Inak rozmýšlam že kde sa mám hlásiť na príjem či tam kde je tá rizikovka alebo rovno tam kde je porodnica príjem

nelinka0401
7. nov 2012

@lienkad ja si pamätám,že ked ma mali prijať tak som bola tam ako je rizikovka,pred ňou je ešte jedna ordinácia,hned pri dverách ako sa vchádza,odtial ma poslali aj s papiermi na porodnícky príjem,neviem či aj teraz tak robia,bola som tam pred 2 rokmi 😒

siposova
7. nov 2012

@lienkad tak ja si myslim , že tam kde je normálne príjem ..ja tam zajtra idem teda an poradňu a ked mi povie že v nedeu mám prist tak sa na to spýtam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre