Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tinal
7. nov 2012

@bosacka čože? to ťa dali až na začiatok? Mne to bolo tak povedané, že po cisárskom dáva k sebe, aby nemuseli ďaleko utekať, keby niečo potrebovali. Nemali tie izby obsadené vtedy? Nebolo veľa cisárskych? Aj som počula, že tie izby na začiatku majú vyčlenené pre Rómky. Nehovorím, že hneď prvú, ale niekde tam na začiatkoch.

tinal
7. nov 2012

@lienkad myslím, že stále sa chodí cez pôrodnícky príjem.

kalifa28
7. nov 2012

@tinal po sekcii davaju maminky ako im napadne, alebo maju volne. my sme boli porozhadzované kade-tade po celej chodbe, konkretne ja som bola na konci chodby v nadštandarde, ale total na konci. to s tými cigankami som si všimla aj ja... tie su hned na začiatku, ktovie prečo....

tinal
7. nov 2012

@kalifa28 Lebo k nim sú niektorí cigáni takí odvážni, že prídu aj na izbu, tak nech im nebehajú po celom oddelení. Teba dali do nadštandardu len tak, alebo si ho mala zaplatený? Záleží aj od toho. Moja takmer "svokra" robí na 600 nedelí, tak mám občas vysvetlené, prečo sestričky robia tak alebo tak. Možno medzičasom zmenili zvyklosti. :D

kalifa28
7. nov 2012

@tinal mala som ho zaplatený a na buduce to urobím opät 🙂 🙂

tinal
7. nov 2012

@kalifa28 Tak keď si to mala zaplatené, tak ťa nemohli dať inde. :D

kalifa28
7. nov 2012

@tinal mohli, maju 4 nadštandarty, z toho 2 presne v strede uplne volné... no šupli ma na koniec... mne to nevadí, na tretí den som behala v pohode...

lienkad
7. nov 2012

@tinal tam s boku čo je napísane porodnicky príjem?

tinal
7. nov 2012

@lienkad áno tam. Mňa tam prijímali a som bola len naplánovaný príjem. Ak to ešte stále platí, tak musíš prísť do 9tej, aby si mala na ten deň obed, keby ťa nerobili v ten deň.

janus32
7. nov 2012

@siposova ahoj,zajtra sa tam stretneme,kedy ides?

siposova
7. nov 2012

@janus32 ahoj no idem s priatelom a mali by sme tam byt okolo 8 neviemm presne ....

janus32
7. nov 2012

@siposova no ja idem okolo 9tej,ale tata ma dnes prekvapil,pisal,ze uz cestuje z nemecka,tak pojde so mnou-chvalabohu🙂nemusim soferovat

siposova
7. nov 2012

no vidiš tak tam budeme mať aj chlapov 🙂 ale ked ti možem pradiť tak pridi skor lebo o 9 je neskoro bude tam vela žien potkm tam presediš dlho ...
ja som pondelok dosla okolo 8 tam a behol pol hodiny hodiny nas tam bola halda :D ...co sme cakali an sono a podla poradia jako kto ide prvy na sono sa ide potom dovnutra na poradnu ...

bosacka
7. nov 2012

@tinal asi im to tak vyslo... resp. nebolo volne. no a hned vedla na 2. izbe boli romky... jedna sestra nas aj upozornila, aby sme cennosti nemali len tak... ale teda ja som to mala myslim v pohode, s jednou z tych romiek som bola par hodin na vzdycharni, tak ma vzdy s usmevom zdravila 😉

janus32
7. nov 2012

@siposova oki,len ja mam predtym crn Urbanovi,ze som tam-tak hadam nebudem tolko cakat🙂ale pojdeme skor

siposova
8. nov 2012

no baby , dneska posledná riziková poradňa za mnou ...ked do nedele sa krásavcovi stále nebude chcieť isť von tak sa máme o 13:00 hod hlásiť na prijme ... a že v pondelok pán profesor rozhodne či sa bude pôrod vyvolávať , alebo sa bude ešte čakať tak som velice nadšená , že si tam poležm ( ako poznám svojho syna už ) :D ....
máte niektoá skúsenosť s vyvolaním pôrodu tu u nás v Nr ? ako to prebieha ? alebo podla čoho určujú či sa vyvola alebo nie ? ...som len na 1cm otvorená tak ja neviem ....
a @janus32 som rada , že som ťa dneska videla ;)

janus32
8. nov 2012

@siposova ajoj🙂aj ja som rada,ze sme sa videli🙂inak dnes to slo celkom ok,nebolo vela zien,aj ked mm hovori,ze tolko tehu po kope este nevidel 😀

siposova
8. nov 2012

@janus32 :D heh moj si už zvykol , lebo somnou chodí takto skoro stále možno 2x sa stalo že nemohol 🙂) a ano celkom v pohodke to išlo , len šak ten Urban je troška prispatý ....neni :D ??? :D ...
počuj moja nemáš skúsenosti s tým ricínovým olejom ???

janus32
8. nov 2012

@siposova to som v zivote nepocula 😀 mne pomohol teply kupel a vecerny sexik🙂a potom sa to rozbehlo 😵

siposova
8. nov 2012

@janus32 ty kokos asi idem na to ja ja , ale do vane nevlezem pre istotu lebo ma už odtial nikto envytiahne :D dam si len verelú sprchu ,lebo do nedele to už asi nevydržííím ...len ked sa mi do toho sexu nejak nechce :D som rada že som rada :D

poisonblu
8. nov 2012

baby, prepustaju z nemocky aj cez vikend? lebo my mame piaty den sobotu,ale maly ma zltacku..je dnes po lampou cca na 18 hodin....tak ci by nas teoreticky mohli pustit cez vikend alebo az v pondelok

janus32
8. nov 2012

@poisonblu ano,aj🙂

janus32
8. nov 2012

@siposova tak si sprchuj aspon od spodu brusko.-)inak lepsie ked sa pomaly otvaras,ako to ma prist naraz🙂

siposova
8. nov 2012

@janus32 sak celý týžden si sprchujem brucho teda spodok bruška z vrelou vodou a nič ..trochu to tma tak zapichaaa ..ale inéé bolesti su neni ...

jasmi289
8. nov 2012

@poisonblu áno my sme išli domov v nedeľu 🙂

poisonblu
8. nov 2012

@jasmi289 super, tak hadam do nedele bilirubin klesne, on ma zltacku hned od prveho dna..

inak baby, je to tu dost plne..ja som v prvej izbe od vchodu, romky su o 2 izby dalej a je tu jedna taka, ktora za kazdu hovadinu vola sestry...no tie su z nej na nervy
sestricky super, aj detske..mile, poradia, pomozu...mne sa maly nevedel prisat, lebo ze mam kratke a mensie bradavky, tak sme dali klobuciky a super dnes uz islo kolostrum 🙂 len maly mi kvoli tej zltacke zaspava na prsniku, tak ho stala pod bradou steklim nech saje 😀

tinal
9. nov 2012

@siposova O tom, komu vyvolajú, komu nie rozhoduje docent, on vie sám podľa čoho. 🙂 No a k tomu vyvolaniu, ja bohužiaľ som nemala ani jednu kontrakciu, ani neviem, čo je to bolesť po vyvolávačke, lebo u mňa žiadna nenastala ai po 2 hodinách od zavedenia. Moja sestra mala tiež vyvolanie a čo som ju počula tak hovorila, že je to rýchly nástup veľkých bolestí, že je to horšie ako normálne keby to začalo samé od seba.

siposova
9. nov 2012

@tinal tak ja ako prvorodička nebudem vedeť jak to bolí bez vyvolávačky takže mi to može byť jedno 🙂) ...

tinal
9. nov 2012

@siposova Aj sestra bola prvorodička, má len jedno dieťa. 🙂 No ale povzbudzujúce je to, že to každá prežila, takže prežiješ aj ty. 🙂 No u mňa sex na vyvolanie nepomohol. Spolubývajúcej na gynde pomohlo behanie po schodoch, lebo ju nevybrali na pôrod v môj deň,tak sa rozhodla behať po schodoch a na druhý deň ráno prišla do pôrodnice, že jej odtiekla plodová voda. 🙂

siposova
9. nov 2012

@tinal ty kokos ja som velmi zvedavá ako to tma bude vyzerať v tej nemocnici ... až mám s toho strach ... najšťastnejšia by som bola keby m v pondelok pichli vyvolávačku a hned by to išlo von ... ale tak ako som tu už vela krát spomínala pri mojom šťastiii to tka nebude a budem tam ešte čakať ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre