Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

aviril
29. apr 2008

ani ja som nič doktorovi nedávala. ja som zatiaľ pribrala 10 kíl - nie je to vôbec zlé, ale to ovisnuté brucho po pôrode... to ma desí viac ako nejaké to kilo navyše

rebi
30. apr 2008

ahojte baby ja som sice len na zaciatku tehotenstva druhy mesiac ale predstava ze priberiem ma strasne desi 😅 . pri malej som pribrala 13 kilov a to som si pripadala ako fitneska 😲 ale zostalo na mne skoro vsetko na mna sa asi nevztahuje to ze v porodnici nechas uz polovicu kilov...... ☹ ked mala malá dva roky podarilo sa mi schudnut 10 kilov , ktore som zamozrejme po nastupe do roboty pomaly zacala zbierat no na infarkt 😢 a teraz son si dala zavazok max. desat ved budem vyzerat ako medved zarial som nic nenabrala ved by aj bolo smutne keby ano nastastie mi byva dost zle 😖

luciaakubko
30. apr 2008

ahoj, rebi 🙂 aj ja som si dala zavazok a nic z toho 🙂 fakt jem len to najnutnejsie a davam si pozor, po siestej uz nejem nic. a vidis 🙂 patnast ako nic 🙂 dufam,ze posledny mesiac nabieriem maximalne kilo, dve. doktor mi povedal, ze telo si aj tak urobi po svojom, mozem nejest a aj tak priberiem 🙂 uz to neriesim, ved zasa nejako extra to na mne vidno nie je. 🙂

wladka
30. apr 2008

luci, 😉 posledny mesiac najhorsi.. ale to v pohode 😉

a ake to bude mat meno?? Ejby?? nejako som to nevedela vylustit 😅 ..

luciaakubko
30. apr 2008

🙂 ma nestras, hej?! 😎 ked bude najhorsie, budem sa vazit so zatvorenymi ocami 🙂 alzbeta barbora. ab -ej by. to ju jej fotrik tak zacal volat 🙂 kamoska sa mi smeje, ze budeme mat betu boru 🙂 po prastarych mamach zdedi meno, dufam, ze po mne bude aspon empaticka, ked uz nic ine 😀

wladka
30. apr 2008

luci, ahaaa 😉 ..a ja ze Abby.. 😎 ..

najlepsie urobis, ked sa nebudes vazit.. 😀 ja som sa nevazila.. 😉

monika28
30. apr 2008

ahoj babule, ja som sice zhodila 12 kil (v piatok budu 2 tyzdne od porodu), ale mala som na sebe 21, takze zatial to nie je ziadna vyhra. dufam, ze to pojde aj dalej 😠

klba
30. apr 2008

caute baby, ja som pribrala par kil navyse este pred tehu a pocas tehotenstva az doteraz 13 kg a teraz posledne tyzdne vobec nepriberam tak sa aj trosku tesim a dokonca aj v praci ma pochvalili ze som nabrala len do brucha a aj moja kriticka mamina skonstatovala, ze som schudla oproti tomu ako som vyzerala na nasej februarovej svadbe.
Pripisujem to tomu, ze odkedy som doma vzdy si robotu najdem - aj tam kde nie je 😀 a v robote som len sedela a papala blbosti.

luciaakubko
30. apr 2008

vidis,wladi, NEPRIBERA 😝 🙂 sme krasne, tak co tam po par kileckach, ze baby? 😎

klba
30. apr 2008

S kilami navyse sa dopredu zbytocne netrapte, ved po porode budeme mat inych starosti dost a snad pojdu dole aj same a ked nie tak ten maly uzlicek stastia snad za to stoji, ved este sa okolo neho nabehame. 😀

ivanapav
30. apr 2008

Ahojte, tak ja som pribrala počas celého tehu 13 kíl, ked som išla rodit mala som 63 a teraz mám 48,5.Celkom som spokojná,uvidím čo bude, ked prestanem kojit. 😉

aviril
1. máj 2008

klba, máš pravdu. inak pri prvom som pribrala len 9 kíl a skoro všetko som nechala v pôrodnici. pri druhom 13 kg, už sa mi horšie zhadzovali kilá a teraz som pribrala zatiaľ 10 kg tak uvidíme. ale ja budem mať behačiek až až, nielen okolo malinkého ale aj okolo staršieho 1,5 ročného. takže hádam aj schudnem a možno zároveň aj budem mať možnosť zafarbiť si vlasy super krycou farbou na šediny 😀

mari.m
1. máj 2008

Ivi, tak ty si uz aka modelka..ty brdo..ze 48kil, ved to som mala na zakaldnej 😀
ja mam po diete -4kg, vazim 54 a tiez som celkom spokojna..
ved zena musi mat aj rici, aj cici 😀 😀 😀

tak sa uz tolko nestresujte tymi kilami..

druhe by aj chceli mat kila navyse, ale nedari sa im otehotniet..
takze tak..

aviril
1. máj 2008

máš pravdu mari.m. ale ja cici budem mať až keď budem kojiť, inak nič moc 😀

wladka
2. máj 2008

aviril, no ja ked si spomeniem na moje cici tesne po porode, to boli melouny 😀 😀 , tie vazili hadam aj 4kila 😅 😅 .. a teraz? ani cici nenazvat, suche marhulky - nasledok kojenia 17mes..

inak, to kojenie mi pomohlo dat kila dolu, mam menej nez pred tehu, pomohlo mi udrziavat ich, ale jakmile som prestala, vaha sup hore, 3 kila.. a nie a nie ich dat dole.. nestve ma to, ale tych 58 predtym bolo lepsich 😀 , ved tie som mala naposledy ako 16rocna hadam 😅 😅 .. ja som nikdy nebola stihla, vzdy taka plnsia.. 😉 krv a mleko.. 😀 postava jak venusa.. no strasne.. probelmy s riflami stale a stale.. a teraz? fajne, bez problemov.. 😀 😝

dada01
3. máj 2008

ahojte babenky. som tu prvykrat, nakolko sa mi blizi termin porodu. trochu sa po tych odozvach na nasu milovanu porodnicu bojim toho dna D. preto sa chcem spytat, ci mate nejake skusenosti s epiduralkou v nitre. 😨

aviril
3. máj 2008

wladka, však aj ja ich mam aj tak malé a teraz po kojení aj vyťahané a ako vechte vyžmýkané. hrôza. a tie kilá hádam pri kojení dám dole, ale to bude vidno až budúce leto, toto leto vyjsť v plavkách na kúpalisko - no hrozná predstava.

katy09
3. máj 2008

baby ja som mala po kojeni komplexy dat sa do plaviek...čiste vechte no cvicila som a nič ale ked sa mi konečne podarila pribrat podrastli mi aj dydy...aako vo vyvoji..hihi..... 🙂 ale som rada že som kojila 😀

katy09
3. máj 2008

a ešte som zabudla ked sa mne narodi maly kupali sa deti ešte vo vaničke...no švagrina mi porodila pred 3tyž.a teraz sa kupu take malinke posediaci v kybli....a haluska je že taky kybel stojí v deckej predajni 600sk...to že take mrnave a hned posediačky tak to ma zarazilo najviac...a ešte sprchy su tam vraj stale take fuuuj dezolatne 😖

bublinkajasminka
3. máj 2008

dada - no ja som mala epidurál tu v nitre ale na rovinu - nie je to štandartný postup. Je veľmi, veľmi ťažké si to vybaviť pokiaľ nepoznáš anesteziologičku, resp. máš gyna ktorý ti ju vybaví. tu v nitre to robia totiž len 2 anestezilogičky a nie sú platené za tento výkon, hlavne ak začneš rodiť čojaviem v noci - ako ja - som začala rodiť o 4 ráno a ešte k tomu na veľkonočnú nedeľu tak proste tam nie sú. Oni chodia k cisárskym rezom a tak, preto treba si to vybaviť. Ale stojí to zato!!!!! ja by som nikdy bez epi už nerodila- bol to krásny zážitok ten pôrod a ja som na pôrodnom stole povedala že takto by som rodila zase.....takže super.....držím palčeky - skús si to vybaviť

aviril
3. máj 2008

katy, vraj už jedny wc a sprchy sú prerobené. písala tu o tom monika. skús si prečítať a ona má v albume dokonca aj fotky izieb, ktoré sú už prerobené.

dada01
4. máj 2008

bublinkajasminka - nevies prosim ta mena tych dvoch anesteziologiciek? inak kym si to ja stihnem vybavit aj porodim 😀 najskor som sa rozhodovala o porodnici ale kedze mi hrozi predcasny porod volba predsa len padla na nasu katovsku nemocnicu ☹ no tak teraz riesim epidural a pocula som, ze tu v nr je s tym problem.... 😒
kolko si za to platila ak sa smiem spytat?

bublinkajasminka
4. máj 2008

dala som zato 4800 Sk a doktorka je Sekerešová a tuším Buranská - ja som mala Sekerešovú - skvelááááá

dada01
4. máj 2008

bublinkajasminka - vraj to nechcu robit prvorodickam, lebo potom nevedia tlacit..... citila si po epi tlaky? podla mna ti tym len utlmia bolest, ostatne citis, tak neviem v com je taky problem...
no a kedze si rodila v takom case, ze tam prave anesteziologicka nebola, tak oni ju zavolali k porodu?
meno Zentkova ti nic nehovori? to by mala byt tiez anesteziologicka v nitrianskej nemocnici ale neviem ci ona chodi k porodom. ☹
a keby mi hrozil cisarsky tak mi daju silnejsie davky do epiduralky, s tym, ze ma nemusia uspat?

luci21
4. máj 2008

dada01: Ahoj, ja som rodila v ten isty den ako babulinkajasminka tiez v NR,ja som rodila bez epi. ale na izbe som bola s babou ktora bola pred porodom a v noci to na nu doslo a ona rodila cisarskym s epi, takze asi nedavaju celkovu anestezu. Mna mala pri porode strasne potrhala a nevedeli ma zosit tak ma uspali a tiez sa rozhodovali ci mi daju celkovú alebo epi. nakoniec mi dali celkovú.

dada01
4. máj 2008

luci21 - ahoj. pocuj v nitrianskej nemocnici nie je bezne, ze ta nastrihnu? Fuuuu si ma teraz s tym potrhanim tak vyplasila, ze asi si tu epiduralku vybavim stoj co stoj. Citam tu, ze len hodinu im trva, kym ta zosiju. To co na tom tolko vedia zosivat????????
panecky ved to je strasne dlha doba......
a tiez nechapem od coho zavisi, ci ti daju celkovu epiduralku alebo nie. asi len od toho ako sa doktorko vyspi ☹

luci21
4. máj 2008

Dada: Hej mna tiez nastrihli je to bezne v NR ale mne sa mala v poslednej chvili nejak zle otocila a zvnutra ma roztrhala, dakujem doktorovi doterz ze ma pritom uspal , on sa to nejprv snazil zosit ale nedalo sa a mna to hrozne bolelo tak preto taky postup.
Inak ja som chodila na zdravotnu a boli sme pri porodoch pri štyroch ale zosivanie trva hodinu tak to neviem. Ono takych 20 minut podla mna.
A neboj porod zmaknes ja som nemala epi a nebyt toho potrhania tak sa to da.

dada01
4. máj 2008

luci21 -no a nastrihavaju aj ked to nie je potrebne???? prvy porod, to vies, kazda ma z toho trochu strach ☹ ale hlavne nech vsetko dobre dopadne

wladka
4. máj 2008

dadi, nastrih je nic.. to ani necitis 😉 naozaj..😉.. ja som kontrakcie nemala, nastrih som necitila - to ani nezaregistrujes (mne to doslo, ze ma nastrihli ,az po porode), iba tlak na konecik, ked som tlacila 🙂 .. a ozaj, bud kludna, neboj sa.. zvladnes to 😉 , len treba spolupracovat s lekarom, pocuvat jeho pokyny, a nic nerobit sama.. ja som jeho posluchala, a Emi som vytlacila na 2x.. 1x hlavicka, a 2x uz cela vysla.. sla som podla jeho pokynov, kazal kedy tlacit, dychat, ze mam pockat, atd.. , zasivanie, mala som len 2stehy, trvalo 15min maximalne..

luciaakubko
4. máj 2008

niet nad vlastnu osobnu skusenost 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre