Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bodka13
15. nov 2012

@kucharikova ono je to asi všetko o šťastí a o momentálnych náladách personálu 😉 ....pôrody mám už dosť dávno za sebou
... pri prvom pôrode som mala 2 asistentky(mladá asi 30, staršia cez 50 rokov) a doktorku Kóňovú(bohužiaľ zomrela už) a nebyť tej staršej asistentky tak neporodím do dnes 😒
...a druhý bol veľmi rýchly ,tam doktor Truska iba slávnostne prestrihol pupočnú šnúru a s ospravedlnením ma 1,5 hodinu "vyšíval" 😉

...ale na Lajtmana a Dlugoša som tiež ešte nepočula žiadne negatívne poznámky 😕

zuziq
15. nov 2012

Baby ako je to s poplatkom za manzela pri porode? Kedy a kde to treba uhradit? Treba to zaplatit este pred porodom?

vejkkka
16. nov 2012

@bodka13 to ťa 1,5 hodiny zaašíval?? au to tak dlho trvá?? fajne teším sa 😒 asi to musí riadne bolieť však?

bodka13
16. nov 2012

@vejkkka neboj netrvá to tak dlho,to sú iba výnimočné prípady -rodila som bez nástrihu ,bez asistencie personálu=malý sa porodil sám ,tak sa dotrhalo všetko čo sa dalo .... náš mladší syn sa rozhodol pre príchod na tento svet veľmi rýchlo ....termín som mala 21.2 a rodila som 1.2. ....príznaky úplne iné ako pri prvom pôrode a keď sa mám priznať,ani ma nenapadlo že začínam rodiť ...príchod do pôrodnice sme stihli len-tak-tak ,príjem 11:25 a "krtko" bol vonku 11:35 ...na prijme nestihli nič,kontrakcie sa už nedali ani namerať na pásoch,otvorená na 8 prstov,išla som rovno na sálu,tam mi prepichli vodu, ale potom bolo dôležité diktovať údaje do papierov ako sledovať čo sa deje...takže prvú kontrakciu som rozdýchala a sestrička utekala pre doktora :-/ ...takže asi tak ☹ ...prvú 1/2 hodku bolo šitie v pohode,no a potom som si to odslzila ale ten poklad stál za to a doktor bol veľmi ohľaduplný a staral sa počas celého pobytu v nemocnici( možno výčitky svedomia) 🙂 ...ale paradox je,že po tomto pôrode som bola už večer sebestačná,samostatne sa pohybujúca,dokonca som si mohla hneď normálne sadnúť 😉 😀

janus32
16. nov 2012

@zuziq Ahoj,ked pojdes na prijem,povies,ze chces manzela pri porode...ked bude vela rodiciek,tak ho zavolaju az ked to naozaj pojde a budes uz na sale.Potom zaplati🙂

janus32
16. nov 2012

@vejkkka to zasivanie moze trvat 2min,ale aj tak dlho ako pise bodka13.Ale nemusis sa toho obavat,ved vobec nemusis byt nastrihnuta,ak treba len vtedy nastrihuju🙂

brnka
16. nov 2012

baby, dr.uharcek uz nie je primar?

tynamartina
16. nov 2012

@brnka primár je Matejka

tynamartina
16. nov 2012

No dievčatá ja som bola teraz v nemocnici a na Dlugoša fakt bacha, to aj sestričky prevracajú očami. Išla jedna baba rodiť a keď videla ich pohlad pýta sa mám si zavolať svojho doktora? oni že radšej hej. A bol aj môj izbový a čo ten narobil s jednou babou, najprv že kyret, potom že nie nech to samé odíde, potom že možno to nebol potrat. No keď došiel prednosta tak krútil očami aj on. Dalšia čo so mnou ležala tak že ju pred 5 rokmi rodil a nevedel ju zašiť, museli zavolať iné doktora a ešte hovorí že hádam sa to už zmenilo a sestrička nám dala najavo že nie. No toho keď ja zbadám pri pôrode tak aj rodiť prestanem od zdesenia

vejkkka
16. nov 2012

@bodka13 Tak ty si si teda toho užila normálne je to až neuveriteľné čím si si prešla a ako rýchlo sa to všetko udialo. Samotného pôrodu sa nebojím ale bojím sa najviac toho, že ma budú zašívať a tých bolestí potom. To si mala super, že si si mohla hneď sadnúť ja si to vôbec neviem predstaviť čo to budú za bolesti no máš pravdu ten poklad, ktorý porodíš bude stáť za to. 😉 🙂

vejkkka
16. nov 2012

@janus32 ja ani neviem čo je lepšie keď ťa na strihnú alebo keď sa tvoje telo pripraví samo. Zašívať ťa budú musieť tak či tak nie?? 😒

brnka
16. nov 2012

@tynamartina a ako vyzera ten Dlugos?

brnka
16. nov 2012

@tynamartina fiiiha, to su zmeny.... som myslela, ze Uharcek je prednostova prava ruka....

tynamartina
16. nov 2012

@vejkkka Ked je to nevyhnutné je lepšie keď ťa nastrihnú lebo to nastrihnú šikmo a roztrhať by si sa mohla rovno až po konečník čo môže mať za následok problémy s udržaním stolice. Ak ťa nastrihnú a trháš sa ďalej tak to ide šikmo nie stredom.

tynamartina
16. nov 2012

@brnka No podla opisu asi ťažko rozoznáš, mala som ho odfotiť ostatným na výstrahu 😀 . Taký 35-40 rokov tmavé vlasy, trochu zavalitý, neviem ako ho opísať

tynamartina
16. nov 2012

@brnka No už nie je, ale Matejka je super, som ho mala pri pôrode ešte pri malom a bol fak super a keď som sa pýtala sestričky ( s jednou sme si tak sadli a chodila pokecať v nočnej ) pekne sa o ňom vyjadrvoala a ona mi povedala že on je teraz primár

brnka
16. nov 2012

@tynamartina mna bol kontrolovat po porode este na sale (bola som tam doost dlho) jeden doktor aj som ho vela krat potom v nemocke stretavala a neviem, kto to je - tmave vlasy, taka hrubsia retiazka na krku, chlpate ruky :D

tynamartina
16. nov 2012

@brnka fúúú no to je hrozné s tými popismi,ja som si ruky u nikoho nevšímala a retiazku nemal asi 😀

brnka
16. nov 2012

😀 😀 😀
@tynamartina

janus32
16. nov 2012

@brnka to bol Urban🙂

zuziq
16. nov 2012

jaj baby nestraste, lebo doteraz som v pohode, ze lekari su ok a teraz ked nahodou dostanem Dlugosa, tak tiez asi prestanem rodit 😀 Este ze ide manzel so mnou, budem sa citit istejsia 😵

tynamartina
16. nov 2012

@zuziq Myslím že doktori sú tam dobrý aj doktorky ale tento Dlugoš to je postrach 😠

zuziq
16. nov 2012

baby a viem ze davaju erarne oblecko, ale mozem aj napriek tomu mat svoje? nepovedia mi sestricky nic? 😕

suzinka87
16. nov 2012

Ahoj zuziq a to ako ze davaju erarne oblecko to to je ako nechapem?

bodka13
16. nov 2012

@vejkkka mysli pozitívne a všetko bude dobré,netreba myslieť na bolesť ...hlavne treba spolupracovať s asistentkou 😉 ...vybrali ste krásne meno drobcovi 🙂

vejkkka
16. nov 2012

@tynamartina tak to musí byť dosť nepríjemné keď máš problémy s udržaním stolice 😒 ale tak bohužiaľ my ženy si toho v živote vytrpíme. 😖

vejkkka
16. nov 2012

jééj ďakujem ti 😀 padne vhod taká pochvala.

lucy1311
17. nov 2012

baby,po odlezanych týždňoch v tejto nemocnici je jasný postrach šipoš a dulgos podľa môjho názoru 🙂-tj prekrizit nohy ;),ostatní v pohode. Dulgos nosí hrubú retiazku ;),urban je počerný,zavality s hrubým hlasom,ale myslím,že fajn dr.

lili235111
17. nov 2012

Ja som sice do NR nemocnici enchcela ist ale som velmi rada ze som isla 🙂 odrodena som bola raz dva 🙂 Odrodil ma dr.urban,velmi sikovny doktor 🙂 a inak baby primar je Mlyncek

tinal
17. nov 2012

@lili235111 Dr. Mlynček je prednosta. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre