Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

suzinka87
1. dec 2012

@dolla ja chodim Truskovi.Uz sa nam to krati.hlavne nech vsetko dobre dopadnr

skarabeus1111
1. dec 2012

ahoj..... mame termin skoro rovnako, ty si o den skor..... neviem, co ti mam napisat, nestihli mi dat atb na 4 hodinky, jak treba, tak som dostala maximalne na 2.... aj to je lepsie ako nic, len som to mohla mat za sebou rychlejsie, lebo mi nesmela prasknut sama od seba voda, ani mi ju pustit nemohli skor 😒 .....
Neviem, ako je to s cisarskym, pri takomto niecom, osobne si myslim, ze by bolo lepsie, aby sa dietatko nenakazilo porodnymi cestami, ale nechcu robit sekciu len tak, ked su aj dolezitejsie pripady - preeklampsia, zla poloha, nedostatocne ozvy, atd.....
Maly to dostal do traviaceho traktu, kazdych 12 hod mal atb, opichany bol, chudacik...... horor...
Nikdy som o tom nepocula, ale niekedy sa stava, ze sa dietatko ani nenakazi, ak sa pride vcas na tie atb.......
Inak, budu sledovat babatko, ako rizikove, to si bud ista. Moze dojst k zavaznym infekciam:
zapal pluc, pneumonia, zapal mozgovych blan, alebo celkovy zapal.....
Nestresuj sa, ak si dostala atb ako ja, pekne ich ber..... ja ho mam aj v moci, takze ho mam v horsom stave ako predchadzajuce tehotenstvo... Je to tazke, ja viem, ale skus pozitivne mysliet 🙂

kajakaja77
1. dec 2012

@bumibo
Ahoj najdeš taky všeobecný na nete. Ale do Nitry nezabudni: podložky pod seba minimálne 6 ks, porodnicke vložky 2 balenia, zidu sa aj jednorázové nohavičky, a najma - ja som nmala, tak flašu s vodou takú tú cumlíkovú.... Mne to manźel na poslednú chvílu stihol doniesť....
2 nočné košele
Mastčku na bradavky ja mám bepanthen
Vložky do podprsenky
Župan
Ponožky, podprsenky na kojenie
Vodu
Telefón
Knihu alebo časopis
Čaj pre kojacie maminky ja mám od hip ten granulovaný je super zarobíš j so studenou vodou
Hygienické potreby a uteráky 2 osuška a na tvár a toaletný papier
Pre bábo
Plienky
Krém na zadok
Čiapočku
Deku na prikrytie
Cumel
Vlhčené obrúsky
Ak chceš aj veci na domov
Plienky bavlnené stačia 2
2 papuče - 1 x do sprchy a 1x papuče
A už ma nič viac nenapadá ale dá sa to nájsť na nete....
A doklkady : OP, karta poistenca, sobášny list ak nemáš vyhlásenie z matriky, tehu knižku. A kartu poistenca si prefoť a sobášny....
Pekný deň.

laurika289
1. dec 2012

Ahojte,moja sestra mala streptococa rodila v nitre pred 6 tyzdnami pomocou vyvolavacky. Dali jej ju o 7 rano potom jej dali infuziu a mala sa naroda o 9:30 cize vobec nemala 4hod.predtym. a tiez si chcela vybavit cisarsky a doktor povedal ze lepsie je dovod. Tak sa neboj, a mala vobec nieje sledovana.

moon1979
1. dec 2012

@suzinka87 no ja neviem, ale ked som bola prvýkrát tehotná, tak čo viem, atb dostali baby hned ako im zistili pozitívneho streptokoka a nečakalo sa do pôrodu ... to je spätne necelé tri roky ... lezala som týžden pred pôrodom v nemocnici a tak každá druhá brala atb ... ked som sa ich pýtala, tak že majú streptokoka ... ja som klop klop nemala, ale teda mala som riadne nervy, aby som niečo v nemocnici nechytila, lebo tam človek chytí aj to čo sa nedá 😠

moon1979
1. dec 2012

@suzinka87 lebo celkom dobre si neviem predstaviť, že testy robia okolo 36-37tt a živiť v sebe nejakého "tvora" nech sa rozmnožuje do pôrodu, čo môže byť kludne 3 - 5tt sila ... teraz som znova tehotná, tak som zvedavá, ako to bude, ale dúfam, že žiadne zvieratko v sebe nebudem mať ... ufff

bumibo
1. dec 2012

@kajakaja77 dakujem pekne;)

petribela
1. dec 2012

@suzinka87 ten streptokok je potvora,ja chvala božku všetko ok:o....ja som zase mala,ale to som ešte nebola tehotná HPV vírus,ale som sa z toho dostala....ženy to mávajú často streptokoka,,možno keď sa i to neprelieči bude cisársky,,ale neobávaj sa..Inak ja sa sprchujem len čistou vodou,,často si mením spodné prádlo,intímku musím mať stále nakoľko mám už slabšie držiaky a hlavne veľmi veľa pijem tak bacili vyplavujem z tela a nemajú šancu príšerky:o....inak tá váha je orientačná,,teraz susedka porodila a hovorili jej že malá má vyše 3kilá a má nejakých 2900 keď sa narodila,,,uvidíme,,,ja som nebola malá ani môj muž,,mali sme 3650,takže nemôžem čakať drobca:o

petribela
1. dec 2012

@dolla ja som si v medicínskom zaplatila sono navyše,lebo v nemocnici ma vyľakali,že má malý veľkú hlavičku....ja si musím ešte vybrať pediatričku asi pôjdem borovskej na chrenovú aj švagriné tam chodia ss deťmi...ty už máš niekoho?nechám si poradiť,,,ale ide mi aj o parkovanie do nemocnice sa mi nechce chodiť nakoľko sa tam točím s autom ako dilino....tak som rada,že je všetko ok:o....každý deŇ Myslím na malého ako vyzerá,nakoľko tváričku som mu nevidela,vždy tam mal ručičky...ja hovorím že bude pekný po mamičke a pracovitý po ockovi:o.....inak keby som mala dievčatko volala by sa Stela

kajakaja77
1. dec 2012

@petribela ahoj ja mam Mikulašikovu na chrenovejbaj starší syn ju ma a teraz aj Ela. Je super. Prveho mi super vypyplala... Maval často laryngytidy a to je nebezpečne lebo sa začne dusiť. A vie super poradiť aj cez telefón je fakt dobra

suzinka87
1. dec 2012

@moon1979 no zistovala som to a mava to vela zien inak aj ja som pedant na hygienu a vydis an.Vsaki clovek nevie ako a cele zle inak uvydime mne dal doktor take kapsulky Macmiror takze to si davam a pitom ze sa to bude musiet preliecit.Hlavne nech vsetko dobre dopadne.A chces nechces mat ani streptokoka ani clovek nevie ako hoci kde v obchodoch a centrach a je to

suzinka87
1. dec 2012

@petribela ahoj tak som rada ze ty mas dobre vysledky.Uz som kludnejsia pozistovala som to uz nech to je zanami v zdravi.Ale sa nam to uz krati ja som zvedava kedy sa ten nas drobec vypita na svet ved prave ze ta vaha je orientacna malu som mala 3010a 51cm takze nechame sa prekvapit.Inak uz tento posledny mesiac nosit predsebou to brusino a moje krize 😉

dolla
1. dec 2012

@petribela aj my sme tam boli na 3D sone.. Nasa mala je tiez nabliva.. Nechcela sa nam do tvare ukazat.. Aj ked sme tam boli na dva krat..

petribela
2. dec 2012

@dolla naši krpci chcú aby sme sa nechali prekvapiť,,niektoré miminká neukážu ani pohlavie,,,,no u nás od začiatku bolo jasné,že to bude chlap:o.....moja tak už si rátame dni,,tie noci sú strašné nevládzem sa v posteli ani pohnúť musela som si kríže vypodložiť dekou a bolo trošku lepšie.

petribela
2. dec 2012

@suzinka87 akurát som písala dolle,že v noci je to hrozné normálne sa nevládzem hýbať musela som si kríže vypodložiť dekou a trošku sa mi spalo lepšie,,,ani nemám veľké bruško,ale za to je ťažké a najmä keď sa začne mrviť cítim každý kmit....ale tak už to máme za pár hádam nie sme nejaké padavky:o.....potom v súkromnej pošte ti pošlem moje údaje aby sme potom vedeli v nemocnici sa na seba opýtať:o

suzinka87
2. dec 2012

@petribela ahojcek tak to ti verim aj ja som taka nemotorna cela posly udaje aby som sa spytala na teba ci si tam nahodou neni.

sona13
2. dec 2012

@slavkav dakujem Ti za info o dr. Obertovi, ešte som mu nevolala, ale teraz aj rozmýšlam, či má význam sa s niekym takto dopredu dohodnúť, čo ak nebude mať službu, keď prídem rodiť?

sona13
2. dec 2012

@suzinka87 chcem sa spytat, ako sa u Vas ten streptokok prejavuje? Nejake pálenie? Mne robil doktor naposledy kultiváciu, ale všetko bolo v poriadku, no od vtedy zacinam pociťovat také pálenie, a teraz mi kultivaciu bude robit aj o mesiac...

vejkkka
2. dec 2012

Ahojte má tu niekto termín okolo 10 decembra??? 😉

suzinka87
2. dec 2012

@sona13 u mna to bolo takym silnejsim vytokom az take neprijemne hned nato aj mikoza a ale to je asi indyvidualne u kazdej ale vy ste v ktorom tuzdni tieto vysetrenia sa robia v 36 tt.Ani mbe nic nebolo a uz mi je.

zuziq
2. dec 2012

Ahojte, my to uz mame za sebou, 29.11. sa malicka narodila. Rodila ma mlada doktorka tusim sa vola Danuta neviem aka ale bola uplne super. To iste sestricka/porodna asistentka, uplne perfektna, nemozem krive slovo povedat. Citam o tom streptokokovi, som netusila ze je to az taka vazna vec. Mala som ho pri prvom tehu a to nejak ani neriesili v nemocnici. Teraz som mala tiez, atb som dostala asi 2hodky pred porodom kedze bol dost rychly. Malicka je zatial ok tak dufam, ze jej nic nebude 😕

dolla
2. dec 2012

@petribela nemozem povedat.. So spankom ja problem nemam.. Od 6 mesiaca spim na tehotensko vankusi kt mi daroval drahy.. Na nezaplateie!!! Akurat sa v noci casto budime na malu potrebu.. 😀
Ja mam skor problem, s vodou.. Nohy mam jak papuče ☹ nic si neviem obut.. Dr mi len povedal aby som menej solila..
Ach jaj.. Nech to mame uz za sebou..

suzinka87
2. dec 2012

@zuziq Ahoj tak gratulujem tesim sa ze ti to dobte dopadlo.No je to take ale kazda druha zena to ma (streptokoka)Tak to mate zasebou konecne Aj to je dolezite ze si mala dobry pocit s doktorky a sestriciek.Aj mne sa to krati a nech vsetko dobre dopadne.A kolko mala malinka kg a ako sa vola?

tinal
2. dec 2012

@zuziq Danuta sa volá Chládeková. 🙂 Aj ja som mala streptokoka, len mi kázali to pri príjme povedať a zapísané som to mala v tehu knižke a po pôrode som sa len opýtala, či mi boli podané na to lieky a tým to pre mňa zhaslo. 🙂 Gratulujemk dievčatku! Nech ste čoskoro doma!

petribela
3. dec 2012

@dolla inak ja sa čudujem,mne od mladi najmä cez leto puchnú nohy a teraz nič,,,a pritom ja rada solím,ale používam morskú alebo himalájsku soľ a veľa pijem ja som stále smädná už som si myslela že mám cukrovku,ale ja mám opačný problém mne cukor klesá aj tlak som mala nízky,ale teraz mám ideál,,,ale tak pred pôrodom sa človek zavodńuje mimino sa už tlačí aj mne sa zdá že mi trošku tvár spuchla,,dúfam že budeme vyzerať ako marfušky:o...inak ja čakám každým dńom,že pôjdem dúfam,že tam nebude lebediť do januára,pretože chlapcom sa veľmi nechce ísť na svet,ale keby on vedel ako mu bude dobre:o

janus32
3. dec 2012

@petribela nespuchla,vyzeráš super 😉 😉 😉

petribela
3. dec 2012

@janus32 som si myslela,že si to ty Janula,,len som si nebola istá....takže ty si sa dotrepala od doktora až poobede,no pekne...ja idem teraz v piatok zase na kontrolu,dúfam,že napadne kopu snehu a bude kalamita:o

janus32
3. dec 2012

@petribela Ajoj,mne povedal,ze nemusím viac ísť,že stačí ísť k svojmu,tak uvidím,čo môj doki povie🙂

petribela
3. dec 2012

@janus32 Ja som chodila každé 2 týždne a teraz raz za týždeń až do pôrodu...ešte ho máš stále zadočkom otočeného?ja už asi od 25tt ho mám dolu hlavičkou a odvtedy sa tam vrtí:o

vejkkka
3. dec 2012

Jóóój ľudia ja už chcem porodiť, čo mám robiť aby som to už mala z krku?? Toto neni život ale trápenie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre