Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

janus32
3. dec 2012

@petribela nie,už je zas dole hlavičkou,tak hádam tak už ostane a nebude vymýšľať🙂ja ešte neviem,či posledný mesiac budem do rizikovky zas chodiť,alebo bude stačiť k môjmu-kedže on je pôrodník v Nitre-Brešťanský🙂Pri Emke som nemusela do nemocky chodiť,tak uvidím čo teraz

mary86
3. dec 2012

ahojte babule, chcem sa vás spýtať - raz som tu niekde čítala že je dobré a hlavne praktické zbaliť sa do pôrodnice do dvoch tašiek - v jednej veci na samotný pôrod a v jednej na pobyt po ňom... aký máte na to názor? A hlavne čo do tých tašiek zbaliť... teda približne viem čo dokopy zbaliť ale čo treba na ten samotný pôrod? Vďaka 😉

meganka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petribela
3. dec 2012

@janus32 to tvoje díte robí teda premety.o ale tak chvala božku že sa otočil..takže budeme mať doma vajčákov no s pánom bohom,,aspoň sa naučím hrať s autami a budem si brmkať:o....tak ja uvidím,čo mi povie v piatok-inak ke´d sa neopýtaš nepovedia ti nič,ale tak už som si zvykla

sona13
3. dec 2012

@suzinka87 ja som v 32tt, na streptokoka ma este doktor nevysetroval, len zistoval, ci nemam mykozu.

janus32
3. dec 2012

@petribela no to aj ten môj doki 😖 Peti aj si vybavíš nejakého dokiho,alebo necháš na náhodu?

suzinka87
3. dec 2012

@sona13 no tak to vysetrenie robia v 36tt. Nemysli nato netreba natake myslet.A ja som to nikdy nemala a teraz mam.Uz nam sa to krati mamecto zapar no uvydime ako bude a co budete mat?

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

dolla
4. dec 2012

@vejkkka suhlasim.. Citim sa velka, nemotorna.. Vsetko mi pada.. Vsetko mi je male.. Alebo tlaci..

vejkkka
4. dec 2012

@dolla To máš ešte stále lepšie keď si v 37 týždni ja už každú chvíľu čakám kedy to na mňa príde a stále nič. Ja to kašlem chodím všade v teplákoch tak mi je najpohodlnejšie. 😀 Si priamo z Nr? Ja som tu nová vôbec nikoho nepoznám a ani sa nemám s kým poriadne porozprávať ☹

dolla
4. dec 2012

@vejkkka nie som priamo z Nr.. Ale budem rodit v Nr nemocnici.. Rada by som to mala co najskor uz za sebou..

djgatta
4. dec 2012

baby chcem sa spytat ako je to s manzelom pri porode, kedy ho pustia ku mne, len v poslednej faze , alebo moze tam aj dve hodiny so mnou predychavat? a este druha otazka ako je to s plienkami pre babatko, daju mu tie co si prinesiem, alebo ine, ako to tam funguje?

petribela
4. dec 2012

@janus32 nebudem si nikoho vybavovať,ja si myslím, že to nemá zmysel nakoľko budú vianočné sviatky nebudem ich nikomu kaziť.Máme dobrých gynekológov,nech si to odkrúti ten,kto bude mať službu..Ty si budeš vybavovať?teraz známa porodila síce neviem, či si vybavovala ale chválila aj sestričky,že sú ochotné žiadny problém na novorodeneckom.Ja si myslím, že môžeme byť bez obáv.

janus32
4. dec 2012

@petribela Ahoj,nie nebudem,nemala som to vôbec v úmysle🙂poznám to tam veľmi dobre,na jar som tam aj praxovala a ked sa mi Emka narodila,bola som max.spokojná,aj so sestričkami aj s dr.

janus32
4. dec 2012

@djgatta Ahoj,ak nieje nikto hore na vzdycharni-ziadna maminka,moze byt manzel pri tebe,inak nie,pustia ho az k samotnemu porodu.Plienocky davaju babätkam tie,ktore prinesies,staci ti cca 25ks a zober si aj dve bavlnene

nelinka0401
4. dec 2012

@djgatta neviem ale tuším manžela k tebe pustia až v poslednej fáze.no nie som si istá.a plienky malinkému dajú tvoje.ak ti ho budú brať na kúpanie alebo vyšetrenie,vždy si sestričky pýtajú aj plienku na prebalenie

petribela
4. dec 2012

@janus32 v poho,,,mne je jedno ke´d ma aj na vrátnici odrodia,keď ma to chytí bude jedno,kto mi pomôže,,ja mám hororové scenáre vieš ako prvorodička a pritom sa máločoho bojím...ty máš presne mesiac po mne,,budem potom referovať:o

janus32
4. dec 2012

@petribela máš výhodu,nevieš do čoho ideš 😀 a ja sa utešujem,že nejako prežijem🙂jasné,jasné,budem čakať,som zvedavá🙂

djgatta
4. dec 2012

@janus32 dakujem za radu, a bali sa nasiroko ci to az doma?kedy mas termin?

janus32
4. dec 2012

@djgatta v nemocke sa nebalí na široko,pri odchode z nemocky ti povedia,či treba🙂termín mám po novom 29.1.-niekedy na konci januára,tak nejako ako ty🙂sa hádam aj stretneme🙂

djgatta
4. dec 2012

@janus32 no veru mozno sa stretneme, nech uz to mame za sebou nie? 🙂

janus32
4. dec 2012

@djgatta ja som mala obe deti až po termíne,síce len deň,dva,ale skôr nie,tak neočakávam ani toto,žeby išlo skôr🙂ale zas výhoda januároviek je,že ešte cez sviatky sa môžme natlačiť😀

djgatta
4. dec 2012

@janus32 ja mam od zaciatku jeden termin, 20.januara podla PM, ale doktor vie ze to nesedi, a nedal mi druhy termin, takze ja cakam koniec januara tak 30teho 🙂 citim vsak aj ze maly sa prevrta aj skor , s hlavickou sa vcera tak vrtel dole na krcku stale 🙂 mas to aj ty? No veru hej, sa tesim na vsetky tie dobrotky 😎

janus32
4. dec 2012

@djgatta hlavne,ked štikúta,mám pocit,že až v šuške🙂

vejkkka
4. dec 2012

@petribela aj ja som prvo-rodička a asi to znie čudne ale normálne sa teším na pôrod, som riadne zvedavá na tie bolesti 😀

suzinka87
4. dec 2012

@vejkkka ahoj ja ta chapem uz ked clove jevv tom 40t. Ja som v 38 a tiez ti poviem uz by som bola rada keby to je zambou.Ano aj ja ked som cakala prve tak nevies tak ake to bude ja uz druhe ta je ti trosku ine viem co ma caka.Aj sa otvaras co ti povedal doktor?drzim ti palce nech ti to dobre dopadne a cim skor🙂

vejkkka
4. dec 2012

@suzinka87 Ďakujem dúfam, že to bude čo najskôr 😉 ja ani neviem ako na tom som doktor mi toho veľa nepovedal iba, že to môže prísť hocikedy a termín ani neviem kedy presne mám lebo jeden mi povedal tak druhý tak, tak sama ani neviem. Občas mám taký pocit, že to prichádza a nič. Neni to žiadna výhra keď rodíš prvý krát ani neviem ako budem cítiť že to už ide bojím sa len toho aby som stihla zájsť do nemocnice 😕 ináč rodila si normálne či cisárskym? chcela by som vedieť či po normálnom pôrode ostane jazva tam..... vieš kde :D alebo to po čase zmizne alebo čo?

suzinka87
4. dec 2012

@vejkkka Ja som rodila asi tak ze ma to chytilo veccer o 10 o 12 som prisla na prijem to som mals 5 minutove bolesti a nechaly ma na vzdycharni napojenu na pasoch a pockaly sme na ranajsiu vyzitu o 6 stale som bola otvorena na jeden prst a potom mi daly vyvolavacku a rodila som normalne mala sa narodila 10.57.takze dost dlho potom zasily bo ma doktor nastrihol a povuem ti ja to miesto mavam citlive aj pri zmenach pocasia uz je to take haklive ale sak co ta pirom hlavne nech ste zdravi.A neboj budes vediet kedy to prislo ono to pojde ak postupne.

petribela
5. dec 2012

@vejkkka tak aj ja sa v celku teším,lebo konečne budem vidieť malého,,,ja som si bolesti užila každý mesiac skrútená s fialovými ústami,,,tak ale človek nad tým rozmýšľa kedy to príde

vejkkka
5. dec 2012

@suzinka87 bude to horor 😀 ale potom ťa aspoň čaká odmena keď sa vytrápiš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre