Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bublinkajasminka
5. máj 2008

dada - samozrejme že cítiš tlaky, ty necítiš kontrakcie ale tlaky cítiš totálne fajnovo - vieš že máš tlačiť, takže nechápem čo je to za blbovinu že necítiš tlaky....práveže tlaky cítiš skvele a nemáš problém tlačiť, lebo nie si vysilená z kontrakcií a doktorky sú len dve anesteziologičky čo pichajú epi, v nemocnici je anesteziologov veľa ale len dve robia toto, je to špeciálna atestácia, to mi vravela tá, čo to robila mne

aviril
5. máj 2008

dada, aj mňa zašívali len nejakých max. 20 min. ja som si vypýtala umrtvovák a dalo sa to prežiť. a to nastrihnutie som vôbec necítila. a je jedno, či máš epi alebo nie, keď treba aj tak ťa nastrihnú.

dada01
5. máj 2008

wladka - chodila si aj na predporodnu pripravu? lebo ja nie a mam dojem, ze budem o nieco ukratena, kedze nebudem vediet ako kedy dychat. ale snad to nejak zvladneme 🙂

dada01
5. máj 2008

bublinkajasminka - vdaka za info 😉 ked doktor o tom nechce vela hovorit a na nete su infosky prisposobene ku kazdej porodnici osobitne. Takze tak nejak.... uz mam nocne mory z toho porodu, kedze sa mi ten termin blizi.... ☹

aviril - ono to znie hrozne, ked to takto citam ale ako sa hovori "lepsie raz zazit ako stokrat pocut" 🙂 tak uvidime ci to nebude naopak "lepsie stokrat pocut ako raz zazit" 😀

bublinkajasminka
5. máj 2008

dada - tak chod rodiť do topoľčian tam ti epi dajú bez problémov

luciaakubko
5. máj 2008

aj ja som uvazovala o topolcanoch, lenze tam cca tyzden pred terminom, ci ako, nechavaju v nemocke. pichnu aj v nr, ved ked sa to da vybavit...v to tusim 3000stoji, takze to nie je az taky priepastny rozdiel. kolko dopredu si spisovala zmluvu so sekeresovou, bubli?

lylyna
5. máj 2008

ahojte, prosím vás ako je to s návštevami na porodnici, môžu sa bábätká ukazovať príbuzným? je tam na to nejaká miestnosť?

bublinkajasminka
5. máj 2008

lucia - zmluvu som nepodpisovala, len ona mi dala ponaučenie asi 3 týždne pred pôrodom a potom to bolo oki

wladka
5. máj 2008

dadi, ja som nestihla predporodnu, bo som pracovala do 38tt, nez som nastupila na matersku a v 39tt som rodila.. 😀 😀 , takze som len citala knizky.. a budes mat niekoho pri sebe?? dost to pomoze.. 😉

lyly, za mnou chodili, kazdy den.. na chvilku, nebol problem.. ja som rodila cez leto, ziadne viry, chripka nic take.. takze zalezi to aj od toho.. 😉

lylyna
5. máj 2008

dakujem wladka, ja mám termín koncom júna, tak dúfam že problém nebude.

dada01
6. máj 2008

wladka -to si mala super - lahky porod u prvorodicky 🙂 aaale uz to nebudem radsej riesit, ved nejako bolo nejako bude 😀 odkial si wladka?

wladka
6. máj 2008

NR (konkretne Zbehy).. 😉 .. prave, porod bol v pohode, aj ja som bola v pohode, ziaden stres, nervy, nic.. klidek.. 😉

bublinkajasminka
6. máj 2008

lyly - ano ale môžeš im ho ukázať iba na chodbe a ked sestrička vidí že ho pestujú druhí tak obyčajne nadáva - vraj aby sa vírusy neprenášali - ale každý deň tiež za mnou codili

lylyna
7. máj 2008

bublinkajasminka- dakujem, ja len zisťujem ako to tam chodí, lebo sa neviem rozhodnúť, či budem rodiť tu alebo v Topoľčanoch, lebo pochádzam odtiaľ a v nemocnici som robila, tak to tam poznám, a preto som na vážkah, lebo je lepšie ked má človek okolo seba známych ludí. Ale kvôli drahému budem asi tu, aby mohol za mnou každý deň chodiť.

bublinkajasminka
7. máj 2008

lyly - ty si z TO? aj môj drahý, mám tam svokríka a odkiaľ z ktorej časti konkrétne?

lylyna
7. máj 2008

nie som priamo z To, kúsok odtiaľ, ale Topoľčany dobre poznám a často tam chodím. Minulý rok sme sa presťahovali sem. A tvoj drahý je priamo z To?

ajdika
8. máj 2008

Ahojte. Môžete mi niektorá z čerstvých mamičiek povedať, ako je to s partnerom pri pôrode? Je možné byť s ním po celý čas počas 1.doby pôrodnej alebo môže byť len čisto pri pôrode?

sorscha
8. máj 2008

Ahoj ajdika. Mne naskôr poslali muža domov a sestrička povedala, že keď budem mať väčšie bolesti tak si ho môžem zavolať. Lenže aké sú to väčšie bolesti? 😀 Takže manžel bol pri mne od začiatku a veľmi mi pomáhal, či už do sprchy, alebo na fit lopte, ale hlavne psychicky.

aviril
8. máj 2008

Aj ja rozmýšľam nad manželom pri pôrode. Zatiaľ ani pri jednom nebol - najstarší išiel cisárskym, tam ho nepustia a druhého som mala tiež plánovaný cisársky, ale nakoniec sa narodil spontánnym pôrodom, tak zase tam nebol. Teraz by som už ho tam rada mala, aj keď nevyzerá na to, že by sa mu moc chcelo prizerať sa, ako sa trápim. Ale hádam ma nenechá v štichu...

ajdika
8. máj 2008

No ja sa práve pýtam preto,lebo som počula, že najnovšie púšťajú len k pôrodu samotnému (ale nevedela som, či je to pravda),ale to môj drahý nemusí (to mal v pláne počkať za dverami), tak som ho chcela mať skôr pri bolestiach, to by mi asi viac pomohol, tých sa desím (po predchádzajúcich skúsenostiach) oveľa viac.

aviril
8. máj 2008

ajdika, aj ja by som ho chcela len pri bolestiach, to by mi viac pomohlo. Pri tlačení by som ho už tak či tak nevnímala. no toto si musím aj ja zistiť ako to vlastne je. Tlačenie je už len chvíľu, bolesti sú dlhšie a vtedy by bolo dobré, keby je tam so mnou.

dragila
8. máj 2008

Ahojte baby, robili vám už prietoky?

aviril
8. máj 2008

mne prvýkrát v 36tt

dzanka3
8. máj 2008

aviril a kde ti prosim ta robili prietoky?
u tvojho gynekologa alebo uz v nemocnici?a ak v nemocnici kde tam? a ci na odporucanie tvojho gynekologa?

mne asi bude robit moj gynekolog - ze v 35tt mam prist na prietoky - s tym ze u neho sa plati za utz 200, foto 100sk a aj prietoky 200sk....

aviril
9. máj 2008

mne u môjho gynekológa ale nikdy som za nič neplatila. a predtým pri prvých dvoch mi robili v nemocnici kde sa sono robí. Bolo to na odporúčanie gynekológa a tiež som neplatila. Koho máš gynekológa? A prečo sa za to platí, veď to je riadne vyšetrenie, ktoré sa musí počas tehotenstva urobiť a nie nadštandardná služba. Nejde mi to do hlavy. Za foto platím aj ja ale nie za vyšetrenie.

bublinkajasminka
9. máj 2008

ajdika - môj bol celý čas pri mne, odkedy ma doviezol do pôrodnice čo bolo o 4 a zostal kým som neporodila a potom ešte asi hodinku a pol a až potom išiel domkov 😉

dzanka3
9. máj 2008

aviril poslala som ti IP

catrin1
9. máj 2008

dzanka ahooj....to preco bi si ako unho mala platit?Mu povedz nech ti da vymenny listok do nemocnice..to mu budes davat kazdy tyzden akoze 200 sk?Ty chodis Riškovi,že?Ináč ako sa mate?Už sa ti to blíži. 🙂 Držím palce

dzanka3
9. máj 2008

ahoj catrin ...veru utekaju tie tyzdne....uz by som mala najradsej za tym (za porodom ☹ )..ale ved vsetko ma svoj cas...

a ako casto sa chodi na tie prietoky? kazdy tyzden? a od 35tt?
zas na druhej strane ja u gynek. neplatim nic......niekde ze platia 1tis. alebo 2tis. na mesiac.......tak neviem.....hlavne nech je malinky v poriadku.....alebo malinka? - na poslednom utz neukazal co tam ma..tak hadam tam ma stale to iste 😀

catrin a Nicolasko ja naozaj velmi krasny chlapcek - uz ti to tu niekto pisal..ale ozaj je peknucky....a aj babka ako keby omladla 😉

catrin1
10. máj 2008

dzanka...dakujeem vsak nam aj robí radost vsetkym,krpec jeden... 🙂 neboj sa porod mas zachvilku tu...ani sa nenazdas...ja som chodila na prietoky tusim od 38 tt kazdy tyzden...u gynekologa ja tiez neplatim vobec nic...a naposledy co povedal doktor ze to bude chlapcek??Tak Paťo bude hrdý tato,že? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre