Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vejkkka
7. jan 2013

@mariabol ale nedávaj si nič lepšie to prežiješ a nikdy na to nezabudneš. Je to jedinečný zážitok! 😉

slavkav
7. jan 2013

@janus32 ja tam teraz chodim a dr ma objednala na stredu 9.1. - rizikovky. Tak som tam dnes volala a da sa chodit kazdy den okrem utorka - ked je asi ta detska gynekologia

janus32
7. jan 2013

@slavkav hmm,možno to už majú nejak spojené-neviem....len viem,že majú tak aj vypísané na dverách,streda-onkogyn.

slavkav
7. jan 2013

@janus32 no vsak preto som tam radsej volala - a ked ma este aj dr tak objednala ... dufam, ze nepojdem zbytocne, kedze mama pride 200 km k synovi

janus32
7. jan 2013

@slavkav je tam strááášne super sestrička,tak by ti povedala,keby sa nedalo 😵 najskôr chod na sono a potom na vyšetrenie🙂

slavkav
7. jan 2013

@janus32 na nete sa o tom asi nedocitam nikde, vsak?

slavkav
7. jan 2013

@janus32 ano, najprv si odsedim 1 amb a potom druhu - uz som to absolvovala 🙂 sa tesim, cele doobedie tam stravim

mary86
7. jan 2013

@tinka_14 ahoj, tak ako bola si dnes na poradni? Nejak som ťa nepostrehla... Dnes tam bolo celkom rušno 🙂

tinka_14
7. jan 2013

Ahoj, ja som trochu meskala, prisla som pred 8... Ja som vchadzala k lekarovi tusim ked si lezala a sestricka ti brala krv....

janus32
7. jan 2013

@slavkav fúú,neviem veru 😨

mary86
7. jan 2013

@tinka_14 jéj to si bola ty? kristínka? tak to teba hľadali... už sa rozprávali či si náhodou už neporodila, keď ťa nebolo 🙂 no a hej ležala som veru, nevedela mi Darinka zobrať krv - až na tretí krát sa podarilo aj to po kvapkách išlo, tak mi došlo zle...

tinka_14
7. jan 2013

@mary86
hej hej to som bola ja 🙂 trocha som meskala, zdrzali sme sa manzelom u lekara - mal uraz na lyzovacke 🙂 ja neznasame ihly, nemozem sa ani pozerat ked mi beru krv, takze tie 3 skumavky mi dneska dali riadne zabrat :( ale tak hadam to uz bol posledny odber, 16-teho idem na premeranie - malinka sa mu zda o 2 tt mensia tak uvidime....

monika1202
7. jan 2013

@janus32 ahoj ty si tuším spomínala, že chodíš mladému Brešťanskému. Nevieš kedy máva služby v Nitre? On býva na rizikovke alebo na nejakej inej ambulancii?

janus32
7. jan 2013

@monika1202 ajoj,chodím k Brešťovi,akurát zajtra mám poradňu-ale on je v HC-tam má s otcom ambulanciu-striedajú sa v nej.Mladý je tam pon-streda,a od štvrtka je v nemocke🙂

monika1202
7. jan 2013

@janus32 u starého som bola na 3D v Hlohovci. Ale potrebujem mladého 😀 on je od štvrtku v Nitre v nemocnici, alebo si myslela v Hlohovci?

janus32
7. jan 2013

@monika1202 od štvrtku v nemocnici,ak chceš,dám ti tel.č.zajtra mu crn🙂

janus32
7. jan 2013

@monika1202 chceš ho aj k pôrodu?My sa máme zajtra dohodnúť,tak som zvedavá 😵

monika1202
7. jan 2013

@janus32 to by bolo super, lebo vo štvrtok idem na rizikovku do Nitry. On je vraj odborník na UZV, že? Potrebovala by som, aby mi sono urobil on, kvôli tomu nešťastnému myómu. Dnes mi robil môj obv. gyn. vaginálne sono a on ho tam videl. A v Nitre cez normálne sono ho nevedia nájsť. A vo štvrtok si potrebujem dohodnúť aj dátum sekcie. Tak nech mám rukolapný dôkaz, že ten myóm mám. Aby mi nemohli odrieknuť sekciu. Nechcem riskovať.

djgatta
7. jan 2013

@lusip tak styri mi budu stacit, popripade si ich nastriham napoly 🙂

djgatta
7. jan 2013

baby, da sa v nitre vybavit epiduralka? 🙂 rozmyslam , ze sa spytam doktora na tuto moznost, ale co mi povie neviem...

janus32
7. jan 2013

@monika1202 jaj,jasné🙂v IP ti pošlem č.na neho,jo?
@djgatta veru nie....musíme si to odtrpieť 😠 😠 😠

monika1202
7. jan 2013

@janus32 ďakujem, pošli mi to číslo

mary86
7. jan 2013

@tinka_14 juj a čo mal manžel, dúfam že nič vážne... a malinká bude akurát, to sa neboj, nie jak tá naša už má 3800 g 😀 a my ideme 17. januára... teda ak dovtedy vydržíme 🙂

mary86
7. jan 2013

@monika1202 ahoj mojenko čo to čítam ty máš myom? to sa ti teraz počas tehu vytvorilo? páni, dúfam že všetko dobre dopadne... a už vieš isto že pôjdeš sekciou? kvôli tomu myomu, či ako?

tinka_14
7. jan 2013

@mary86 uz je to lepsie, bolo podobzrenie, ze ma nieco natrhnute v kolene, ale zatial sa to nepotvrdilo - mal by to uz len rozhybavat.... podla mna aj tak z tych merani nevedia uplne presne odhadnut vahu... a kedy mas termin porodu??

djgatta
7. jan 2013

@janus32 uz sa neviem dockat toho trpenia 🙂 ale nie , tesim sa moje krasne babenko 🙂

monika1202
7. jan 2013

@mary86 ahoj, no mám. Urobil sa mi po IVF, lebo pred tým som nemala. To by pri stimulácii videli. Zistila mi ho dr. Latáková v 10 tt. No asi sa rozhodnem pre sekciu, lebo mi nikto nevie povedať aké komplikácie môžu pri pôrode nastať. Je niekde pri krčku. Sranda, že v NR mi ho pri normálnom sone nevidia, a dnes mi robil obv. doktor vaginálne sono, a tam ho pekne videl. Má cca 5cm. Takže aj on hovoril, že radšej sekcia. Vo štvrtok si dohodnem termín.

mary86
8. jan 2013

@tinka_14 tak nech sa skoro zotaví 😉 a k tej váhe - hej hovoril že tam sú odchýlky, ale aj tak ráta že tie štyri kilá bude mať... tak uvidíme 🙂 no a termín mám na 24.januára, no vždy mi povie že to bude oveľa skôr 😀

mary86
8. jan 2013

@monika1202 juj Moni, až ma zamrazilo... to ti fakt nevideli doteraz, veď 5 cm to je dosť 😒 ale neboj všetko dobre dopadne... počula som už o ženách - aj tu z okolia jedna mala myom na maternici a rodila v pohode - pravda však je, že veru robili sekciu... dúfam že ti všetko dobre dopadne, držím palce 😉

vejkkka
8. jan 2013

@djgatta Ahoj aj ja som sa tešila na moje krásne bábo aj sa teším ale priprav sa na to najhoršie. Aj ja mám chlapca a väčšinou majú problémy s črievkami takže každú noc či aj deň máme preplakaný. Som zúfalá. Mne sa zdá, že sa epidurál dá vybaviť ak si za to pekne zacvakáš 🙂 Ináč ti ponúknu rajský plyn za 50 eur ale je to neúčinné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre